Türkçü hayalci olmak zorundadır
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Haziran 2020, 23:22:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü hayalci olmak zorundadır  (Okunma Sayısı 1473 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.022


« : 13 Nisan 2014, 21:10:13 »

Memnuniyet gibi toplumda sıkça karşılaştığımız yaklaşım türü ilerlemenin önündeki büyük bir engeldir. Memnuniyetin olduğu yerde değişime karşı çıkılır. Halbuki hoşnutsuzluk gelişim için gereklidir. Daha iyi olana ulaşma arzusuyla birlikte vardır. Bu da çabayı sağlar. Bulunduğu durumun kötü olduğunu düşünmek bile gelişimin olmazsa olmazıdır. Bu duygu iyi olanın ne olduğu hakkında merak duygusunu da getirir ve bir arayışa itekler. Arayış için tetikleyicidir.

Atalarımızın yeni topraklar ele geçirme isteğinin arkasında da bir memnuniyetsizlik vardı. Sahibi oldukları toprak parçalarının yetmeyeceğini düşünüyorlardı. Bir azımsama vardı ve üstün Türk ırkı için daha büyük daha geniş alanlar ele geçirilmeliydi. Bu yüzden de yayılmacı bir politika izlediler.

Bu sadece bizim için geçerli bir durum da değil. Mesela Avrupa' nın Orta Çağ döneminden çıkışlarına bakalım. Rönesans neden oldu diye sorarsak şu cevabı alırız ve ardında memnuniyetsizlik olduğunu çok rahat görürüz. Avrupa' nın ticaret yolları ya başka impatorlukların elindeydi ya da birileriin tekelindeydi. Kilise büyük güçtü ve yerel güçlerin baskısı ve merkezi yönetimin etkisizliği bir karmaşa sebebiydi. Batıl olanlar Avrupalıların yaşam alannı sınırlamıştı.
Bunlar arayışı tetikledi ve daha iyi olana ulaşmak istendi. Bu dönemde hem Amerika keşfedildi hem Asya ile başka ticaret yolları bulundu hem derebeyliğe başkaldırı oldu. Savaş yöntemleri için silah türleri değişti. Refah artırıcı kararlar alındı.

Avrupa' nın göbeğindeki Alpler bile bu dönemde keşfedildi. Yüksek dağlara batıl inançlar sebebiyle farklı bir tutum sergileniyordu, bu da o dönemdeki gelişmelerden biriydi. Tüm bunlar halinden memnun olmayan Avrupalıların daha iyi olana ulaşması için yeterli zemini oluşturmuştu. Daha iyi olana ulaşmak istemişlerdi ve gerisi gelmişti.


Arayış gelişim için gereklidir. Mevcut durumdan daha iyi kademeye yükselmek için de bir değişim şarttır. Bu herkeste olan herkesin hissettiği bir duygudur.


Bir Türkçü de Türk ırkının diğer ırklardan üstün olduğunun bilincinde ve inancındadır. Bu yüzden herkes gibi olmamalıdır. Türkçü sıradan insanlar gibi değildir. Türkçü' nün farkı vardır. Bu farklardan en önemlilerinden biri de hayalci oluşudur. Türk ırkçısının ulaşmak istediği bir hedef vardır. Ulu amaçları vardır. Gitmek istediği sonucu vardır ve ulaşırkenki kullanacağı yol ve yöntemleri de. Hayalci olması en iyiye ulaşmak istemesi onu daha da yüceltecektir.

Bu hayalci olması gerçekçiliği reddetmesi demek değildir. Gerçekçiliği ile hayalciliği tartıda eşit olarak tutmak ve ölçüsünün farkında olmasını sağlamak Türkçü' nün mesleğidir. Kuru kuruya hayalcilik de değildir bu. Ona ulaşmak için uygulalayıcı da olmak zorundadır. Yerinde sayan bir düşüncenin sadece varolduğunu ama gerçekleşmediğini bilir.

Hayalci olmak Türk ırkçısının sahip olduğu özelliklerden biridir. Hayalci olmak zorundadır. Toplum belki hayal kurmayı reddeder. Somut olandan başka bir şeye yer vermez. Ama biz Türkçüler sıradan insanlar gibi 'yemek, içmek ve barınmaktan' daha büyük düşünmek zorundayız. Farklıyız ve üstünüz. İlerleyici ve yayılmacı olmak için büyük hayallerimiz olacaktır.

Hayali büyük olanın gerçeği de büyük olur. Türkçü' nün gerçeği de hayali de büyüktür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.344« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2014, 22:54:29 »

Savaşta dövüşenlerden çok kaçanlar ölür. Türkçü'nün hayalleri de, cesareti de, ufku da engindir. O, tecrübe ile sabırlı, hayali ile gayretlidir. Ne güzel demişsiniz; 'Türkçü'nün gerçeği de hayali de büyüktür. Ulu amaçları vardır. Daha iyi olana ulaşmak ister'

Yüreğinize sağlık Mergen Kurt, harika bir yazı, teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.282 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.