Türk ülküsü, Türk milletinin hayalidir, Yığınların Ülküsü olmaz.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 14:07:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk ülküsü, Türk milletinin hayalidir, Yığınların Ülküsü olmaz.  (Okunma Sayısı 4226 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 26 Mart 2011, 21:00:39 »

Türk ülküsü, Türk milletinin hayalidir, Kan bakımından Türk olan ve Bu kişiler kadar Türkleşmiş olanların gütmek zorunda oldukları bir olgu, bir yaşama hevesi ve Bedensel ihtiyaçtır Ülkü. Her Türk çocuğunun bu Ülkünün peşinden koşması  ve Ülkücü olması kaçınılmaz son olmalıdır, peki bu Ülkü nedir; Ülkü =Kızılelma =TURAN.

Ülkü milletler için vardır, her milletin bir ülküsü olmalıdır, ülküsü olmayan milletler durağanlaşır ve en sonunda yok olma ile yüz yüze kalarak tarihin karanlık sayfalarında erir giderler.

Halk tabir edilen kısmın ve yığınların ülküsü olamaz, örnek; Kürtler bir yığındır bu yığının geçmişinde ileride ulaşması gereken hedefin oluşması için gerekli enstrümanlar yoktur, ne bayrakları, ne dilleri nede benim diyebilecekleri bir toprakları olmamıştır ki ileride sahip olacağı bir hedef noktası, Ülküsü olsun.

Milletler Ülküleri olduğu kadar yaşarlar, bunu yaşatacak kesim de Ülkücülerdir, şaşalak lar ve şaşkınların kendilerini ülkücü yaftası yapıştırarak Türk milletinin aleyhinde hareketlerde bulunması geçicidir, asıl olan Türk ülkücülerinin varlığıdır, bunlar saldırgan, bilgili, donanımlı ve Türk milletinin fedakarları olarak kendilerini gösterirler. Kızılelma nın, Turan’ın yılmaz savunucularıdırlar. Atalarından gelen bilgi ve kudreti yerinde ve zamanında kullanmanın ustalığını bilirler, Türk töresince yetiştirilmişlerdir, kendilerine TÜRKÇÜ derler.

Türkçü, Türkten olur, arada bir en az Türkçü kadar kendisini Türk sayanlardan da olabilmesi yadırganmaz, çünkü Türkçülüğün geçmişinde böylesi vakalara rastlanmıştır. Türk milleti, Türk soyundan gelenler ile bu vatana en az onlar kadar bağlı olan diğer guruplardan oluşur fakat Türk milletinin geleceğine karar verecek olan yalnız Türk soyundan gelenler olacaktır, Türk milletinin ülküsünü de Kan bakımından Türk olanlar sadece kan akıtarak güdebilir, bu konu da Etnik guruplara asla güvenilmemelidir.

Türk çocuğu kendisinin olanlara sahip çıkmasını bilmeli, Ülkü denen güzele olan aşkını kimse ile paylaşmamalı ve bu güzele de çamur (leke) sürdürmemelidir. Bir düşman kendisine ben Türküm diyarsa; Türkçü Türk’e sövebilir mi asla! Ülkücülükte bununla aynı düşündüğümüz zaman küfretmememiz ona hakaretler etmememiz gereken bir olgudur, ülkümüze biz sahip çıkacağız. Ülkümüzü karalamak ve milleti bu ülküden soğutmak amaçlı yapılan atraksiyonlara biz katılmamalıyız, bu tuzaklara düşmemeliyiz, Ülkü kutlu bir hayal, kutlu bir yoldur, her Türk çocuğunun kanı itibarı ile bu yolculuğa çıkması kaçınılmazdır, normal zamanlarda bunlara hayal diyebilir beklide karşıtı bile olabilirler lakin iş başa düştüğünde bu güzele vurulmayacak Türk kanlı olamaz.

Biz eğer Türklüğü bir basamak yukarı taşımak istiyorsak, benliğimize ve ülkümüze sıkı sıkıya sarılarak, davanın emrettiği şekilde hareket etmeliyiz. Bizlere yönü yanlış tarif edenler olacaktır, önümüze bentler, setler çekenler olacaktır, bizleri kardeşlerimize düşman gösterenler olacaktır. Bizim yapmamız gereken tek şey aynı kandan gelen Ülkücü kardeşlerimize güvenmek, Atsız gibi atalarımızın; bizlere gösterdiği yoldan dışarı adım atmamak olacaktır. Türkçü büyüklerimize en azami saygıyı gösterip onların bizlere olan alakalarını kötüye kullanmayarak Türkçülüğe layık birer Ülkücü olmaya çalışmalıyız, İnanın bana herkes Ülkü peşinden koşacak dermanı kendisinde bulamaz. Atsızın dediği gibi Türkçü Türk milliyetçisidir ama her Türk milliyetçisiyim diyen Türkçü olamaz. Türkçü olmaya layık birer Türk evladı olarak Tanrı yolumuzun karanlıklarına son versin, Ülkümüzün ardından koşacak dermanı bizden esirgemesin.

ALAŞ!
NE MUTLU TÜRK DOĞANA.

Yürekli-kam 26 Mart 2011  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2011, 00:22:16 »

Özene bezene bişeyler yazmaya çalışıyoruz lakin ilgisiz açılan başlıklar nedeniyle kuru gürültüye gidiyor, ne olursa olsun ben yazmaya devam edeceğim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2011, 00:31:50 »

Özene bezene bişeyler yazmaya çalışıyoruz lakin ilgisiz açılan başlıklar nedeniyle kuru gürültüye gidiyor, ne olursa olsun ben yazmaya devam edeceğim.

Makaleler hep aynı akıbete uğruyor ağabey... Ben de bu durumdan şikayetçiyim ama yazmaya devam ediyorum.
Ivır - zıvır konulara bakıyorum. Bir saatte beş sayfa yazı yazılmış. Ama iş makalelere gelince ses yok.
Sadece benim yazdıklarım değil, Namık Kemal'in makalelerini vs. ekledim. Yorum yazan kimse yok. Ya ekleyecek söz bulamıyorlar yada okumuyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2011, 00:35:53 »

Kameçem doğru yazmışsında, bugün ülkücülerin bizi düşman görmemesi mümkün mü? Ben öyle ülkücüler biliyorum ki, Atatürk'e düşman. Genelleme yapamayız ama % 60 ı böyle bugün. Bizim inandığımız değerlere çok uzaklar. Sende takdir edersin ki her Türk Türkçü olmuyor ne yazık ki.  Senin ÜLKÜCÜLÜKTEN anladığının TÜRKÇÜLÜK olduğunun farkındayım ama, günümüz ülkücüleri bu kavramdan uzak. Hepsi değilsede çoğu.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2011, 00:38:52 »

Demişiz ya Bibi '' şaşalak lar ve şaşkınların kendilerini ülkücü yaftası yapıştırarak Türk milletinin aleyhinde hareketlerde bulunması geçicidir''

Baki Olan Türk Bozkurtların Ülküsüdür, Atsız Bu ülküyü tarif etmiş ve bunun savaşçısına da Ülkücü demiştir. Ben Ülkücüyüm!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #5 : 27 Mart 2011, 05:37:53 »

Diyoruzya hep Hüseyin Feyzullah Türkcü düsünceye balta vurmak icin görevlendilmis Türkcülükle alakasi olmayan sahsiyetsizin birisidir diye...

Bugün Ocaklara giden genclere basucu kitabi olarak okuttuklari " 9 Isik" bile Atsiz Ata'nin 1962'de kaleme aldigi; " Türk Milletine Cagri" adli makalesinden asirilmistir:

1. Türkçüyüz
2. Arınmış Türkçeciyiz
3. Yasacıyız.
4. Toplumcuyuz.
5. Milli gelenekçiyiz.
6. Şuurlu demokrasiye taraftarız.
7. Ahlakçıyız.
8. Bilimciyiz.
9. Teknikçiyiz

Orkun, 1.sayı, Şubat 1962
-----------------------------


"Yoldasi kizillar" calmis, "Ülkücülügü" Türk-Islam sentezcileri calmis...

Nasil ki iptidai kürtler Baglama, Kangal, Yeni Gün gibi biz Türklere ait olan seylere sahiplenmeye kalkisiyorlarsa, hakeza Bulgarlar Yogurdu, Yunanlilar Türk baklavasini, Rumenler sarmayi sahipleniyorsa ayni sekilde Türkcülere ait olan degerleri kizilllar ve Türk-Islam sentezcileri (ümmetciler) sahiplenmisler.

Türk Milliyetciligini sulandirip baska yönlere kanalize etmek icin Türkcülere ait sloganlari dahi sahiplenip kafalarina göre degistirenlerin maksatlarinin ne oldugunu cok iyi biliyoruz.
Türkcülükle, Türk Milliyetciligi ile özlesmis tüm degerlerin icini bosaltip etkisiz hale getirmek icin "3 Mayis Türkcüler" gününün dahi adini "3 Mayis Milliyetciler günü" olarak degistirecek kadar maksadlarini disa vurabilen bu güruhun elinden Türkcülere ait tüm degerlerin geri alinmasi lazimdir. Bunun em önemliside Ülkücülüktür.
Hatta bunlar öyle ileri gitmislerdir ki "TÜRKCÜLÜK" gibi her yönü ile biz Türkcülere ait olan sifati bile sahiplenmeye kalkisiyorlar.
Sagda solda görüyoruz adam buz gibi Türk-Islam sentezcisi, kendisine Ülkücü falan demesini bir kenara birakalim kendisini Türkcü olarak lanse ediyor !... Ve üstelik bizleri sahte Türkcüler olmakla suclayabilecek kadar kendilerini asmis bu sartlandirilmis serefsiz cakallar....
Simdi son yillarda biz Türkcülerin önünü kesip ayni "Ülkücülük" gibi bu terimide sulandirmak icin Türk-Islam sentezcilerinin sahiplenmeye hatta kullanmaya basladiklari  "TÜRKCÜLÜK" terimini bunlar kullanmaya basladilar diye birakacakmiyiz ?

Ziya Gökalp Türk mefkuresini TÜRK ÜLKÜSÜ olarak adlanmistir. Yine Türkcülerin yolbascisi H.N. Atsiz makalelerinde bolca Ülkücü terimini kullanmistir.

Sevgili Tien San andamin belirttigi gibi Osman Pamukoglu kadar bu memlekete yarari dokunmamis Kibrisli melez sahte basbugun asil yaptigi Türkcülere ait bir cok söylemi, terimi utanmadan calip kendisine mal etmek olmus.

Kisacasi bugün bir coklari tarafindan hakli olarak Ülkücülük esittir Türk-Islam sentezi olarak algilaniyor, ve ne yazik ki bu görüs biryerde dogurudur ve bu güruhu isaret etmektedir.
Evet kandaslar dogru olmasina dogruda giden geri gelirmi derseniz, söyle gelir oda Türk-Islam sentezi batagina batmis Türk soylu Ülkücüleri ne kadar bilinclendirebilirsek bu bize ait olan terimde asil olmasi ait olan yere geri gelir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #6 : 28 Mart 2011, 20:06:01 »

Özene bezene bişeyler yazmaya çalışıyoruz lakin ilgisiz açılan başlıklar nedeniyle kuru gürültüye gidiyor, ne olursa olsun ben yazmaya devam edeceğim.

Evet ne yazik ki bizde makale türü, arastirma türü yazilari okuma aliskanligi yok Agabey...
Dün gece Diyarbakir cevresinde bircogumuz tarafindan bilinmeyen bugünde Türkceden baska dil konusmayan Türk-Türkmen köylerini aciga cikartacak bir baslik actim. Gel gör ki Tanrinin bir kulu iyi yada kötü manada o basliga tek satir yazmamis !

Hep demiyormuyuz bu Vatanin her tarafinda Türk vardir diye ?

Iste bunu birilerinin gözlerine sokmak, Güneydogunun sirf kürt olmadigini göstermek, orda Türklerinde yasadigini aciga cikartmak her Türkcünün boynunun borcu olmalidir.

Olsun, biz denize atalim o bizi gün gelir elbet bulur...Ben kimsenin ragbet etmedigi o basliga özellikle; Diyarbakir, Mardin, Sirnak, S.Urfa gibi illerdeki bugünde Türkce konusan Türk köylerini yazmaya devam edecegim, suan arastirma asamasindayim, yer yer o baslik altina Türk köylerini ekleyecegim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.928


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2018, 15:27:25 »

Ağabeyimizin çok eski makalesi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.