Türk çocuklari nasil yetişmeli
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 03:05:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk çocuklari nasil yetişmeli  (Okunma Sayısı 10640 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.145


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 12 Ocak 2015, 01:38:26 »

Türk çocuklari nasil yetişecek ?. Işte asil soru budur, Türk çocuklarinin yetismesinde biricik kaynak Türkçülük ülkülemidir. Cocuk daha küçük yaslarindan itibaren (okul öncesi) Türklük sevgisi ile dolmali herseyden önce Türk oldugunu bilmelidir. Bunu saglayacak olan kuvvet de ailesidir.Mankurt bir aileden gelmiyorsa cocuk mutlaka kaninin gerektirdigini yapacak ve kalbi Türklük askiyla yanacaktir. Bunu nasil sağlayabiliriz, bu gorev biz Türkcü ebeveynlere düsüyor. Dinciler çocuk daha yedi yaslarinda iken onu Kuran kursu ve hocalara emanet ederler. Genc dimağlarin beyni erkenden din hapi ile uyuşturulup önce müslümanim ve bütün insanlar Ademden gelmistir oyleyse ayrim yapmaya gerek yok derler. Fakat Türkçü bir aile çocugunu yetiştirirken şuursuz bir şekilde degil örnek alinacak isimleri onune getirir. Mesela Atatürk bak bu senin başbugun bizi işgal altindan dünyadaki diger esir milletlerin halinden olmaktan kurtaran liderimiz, yada Atsiz atamizi anlatarak bak irkinin çilesini ceken büyük bilge der. Niye mi cünkü bu iki işiğimiz bize yol gösterir, onlarin düşüncelerini anlayan bir çocuk bir daha kolay kolay aldanmaz. Atsiz romanlari ile cocugun dünya gorüsü ilk  caglarindan itibaren şekillenir. Anayurt özlemi başlar ufacik kalbinde ben bu dünyada yalniz degilim der. Acunda 300 milyon kandasinin oldugunu bilir Tanri dağlari hayalleri ile uyur. Türkçü büyüklerimizin kitaplari evimizden eksik olmayacak ve çocuklarimizla birlikte okuyacagiz o kitaplari.

Büyük Atsiz ne diyor:
Kahramanlık terbiyesi beşikten başlayıp yüksek tahsilin sonuna kadar devam etmelidir. Evlerimizde, savaşlarda şehit düşmüş babaların ve dedelerin hikâyeleri belki bir dereceye kadar bu terbiyeyi verebilir. Bu kâfi olmamakla beraber şimdilik buna yetişir diyelim. Fakat ilkokulda, ortaokulda, lisede ne yapılıyor. Kahraman yetiştirmek için bir kımıldama var mıdır? Buna hayır diye cevap vereceğiz. Kahramanlar, ancak kahramanlığa inanmış öğretmenlerin telkini ile yetişir. İlkokul öğretmenlerinin yüzde kaçı kahramanlığa inanmıştır? Ben, "çocuklara. harb aleyhtarlığı aşılıyorum" diye öğünen ilkokul öğretmenleri biliyorum. Bundan başka biz öyle sistemler kuruyoruz ki çocuk ister istemez orada kahramandan başka her şey olmaya mahkûmdur.

İlkokullarda çocuklara dans öğretiliyor. Ben kendim balet oynanan ilkokul temsillerinde bizzat bulundum. Çocuklarımız aktörlük de öğreniyor. Fakat hiç bir ilkokulda çocuklara güreş öğretildiğini görmedim. İnsaflı düşünelim: Bir Türk çocuğuna güreş mi yakışır, yoksa aktörlük mü? Bize askerlik terbiyesi mi gerek, yoksa Güzel Sanatların Tiyatroculuk şubesi mi? Birinciyi bırakıp ikinciye ehemmiyet vermek aç insana süslü elbise giydirmekten farksızdır.

İlkokullar da çocuklara hiçbir şey öğretilmiyor. Bizim zamanımızda tarih dersi ikinci sınıf ta başlardı. Biz ilk Osmanlı kahramanlarını, Sırpsındığı'nı, Kosova’yı, Niğebolu'yu, Varna'yı, Mohaç'ı ikinci sınıf ta öğrenirdik. Bize bu savaşları anlatan fedakâr öğretmenlerimiz bizde milli şuuru kamçılardı. Şimdi ilkokulların ilk üç yılında havaiyattan, şarkı söylemekten başka bir şey öğretilmiyor. Talebe gevşek alıştırılıyor. İstikbali temin edilmemiş ilkokul öğretmeni de cemiyete karşı kırgın olduğu için fazla gayret göstermiyor. İlk mektepte çocuğu doğru yola getirecek bir müeyyide yoktur. Dayak gayri insani (!) olduğu için kaldırılmıştır. Okuldan kovmak da yok. Bu yüzden ilkokulların bazıları haşarat yuvası haline geliyor ve bizim asri pedagojimiz (!) bunu normal buluyor.

Biz ilkokulda çocuklarımız yorulmasınlar, hiç bir güçlüğe uğramasınlar prensibi ile yürüdükçe, ilk tahsil bitirilecektir diye ahlaksızları okuldan kovmadıkça, icabettiği zaman dayak da dâhil olmak üzere ceza müeyyidesini koymadıkça ilkokullarımızda kahramanlık tohumları atılamaz. Çünkü kolay şartlar altında, kendini zora sokmadan büyüyen çocuklarda en güç iş olan kahramanlığa karşı istidat kalmaz.

Eksik olduğumuz temel noktalardan birisi de medya ayağina hakim olamayisimizdir. Cocuklar bati kaynakli çizgi filmlerdeki uydurma kahramanlara ozenirler, fakat bilmezler ki Türk tarihinden kahramandan bol ne vardir. Bozkurtlarin olumu çizgi film yapilsa yahut sinema çocuk onu ne heyacanla izler. Tarihi filmlerde cok eksigimiz var bunun sebebi Türkcü bir yönetmenin olmayisi ve sanat alaninda sol hümanist görüsün agirlik kazanmasidir. Burda Türkçülere görev düşüyor sanatin her alaninda olmazsak, dusmanlarimiz tarafindan bize pohpohlanan amerikan kültürü ile 50 sene sonra milli şuurda olan bir nesil kalmiyacak. Yok zaten amerikan kulturunun yerini arap kültürü aldi bile. Her şeyden öte millileşmemiz lazimdir.

Ne Mutlu Türk Doğana!
Kham Argatu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KIZIK
KIZIK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 221


TÜRK'ÜM, TÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜYÜM!


Site
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2015, 16:04:23 »

Güzel bir yazıydı. Sağ ol soydaşım.

Bununla ilgili güzel bir söz de Atamdan gelsin:

"Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."

BAŞBUĞ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk Budun, ilingin törüngin kim artatı?
aykutluk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 27


« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2015, 01:21:50 »

Vallah bence gençler her şeyden önce cinsel açıdan ahlaklı yetiştirilmeli. Çevremde bir sürü amsalak gençler var tiksiniyorum bunlardan.

Aile önce oğluna öğretmeli, oğlum bacına yapılmasını istemediğin bir şeyi elin kızına yapma, tamam seninde kız arkadaşın, sevgilin olsun ama düzeyli seviyeli olsun. Kız Arkadaşına istemediği bir şeyi dayatma demeli.

Beş dakikalık zevk için saf kızların namusu  ile oynayan şerefsizlerin ülkesine hiç bir faydası olmaz. Tanrı ıslah etsin..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
aykutluk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 27


« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2015, 01:23:35 »

..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Kurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2015, 04:30:36 »

Hayat ana kucağında başlar ama çocuklarımıza iyi terbiye veremezsek. Çakallara yem olmakla nihayete erer. Paylaşim
Değerli.
Saygılar..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene"
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.145


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2015, 11:23:52 »

Cinsel ahlak tabii ki önemlidir. Fakat bir düşünün cinsel ahlaksizligin bu kadar yaygin olmasinda en büyük rol kimin ?. Medya denilen Türk düşmani canavar milletin ahlakini bozmak icin elinden geleni yapti televole kültürüyle yetişen gençlikten cinsel açidan yada baska yollarda ahlakli olmasini nasil bekleriz. Benim kanaatime gore kovboy modasi geçti şu anda arap modasi var tvlerde. Bize düşen görev yeni nesilleri Türkçü yetiştirmektir, buda ancak Atsiz'i okumakla ve onu anlamakla olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.145


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2015, 13:40:53 »

İslamiyet Önce Türklerde Cinsel Ahlak

Eski Türklerde, cinsel ahlak da çok yüksekti. Yakut Türklerinde, eski yunanlıların Venüs’üne karşılık, bir doğum ruhu vardır ki Ayzıt adı verilir.

Bu ruh, kadınlar doğuracağı zaman imdatlarına yetişir; onların kolayca doğurmasına yardım eder; üç gün lohusanın başucunda bekledikten sonra, beraberindeki dere, tarla, ağaç, çiçek perileriyle gökyüzünün üçüncü katındaki sarayına döner.

Bununla beraber, Ayzıt’ın, hiç hoşgörü kabul etmeyen, bir şartı vardır: Namusunu korumamış olan kadınların yardımına, ne kadar yalvarırlarsa yalvarsınlar ve ne kadar değerli kurbanlar ve hediyeler sunarlarsa sunsunlar bir türlü gelmez

Bundan başka, Ayzıt’a özgü bir yaz bayramı vardır. Bu bayramın sabahında evlerin her tarafı son derece temiz ve süslü bir hale konulur, her fert en güzel elbisesini giyer, en çok sevdiği yemeklerine ise onları yer, herkesin yüzü mutlaka neşeli, şen ve tebessümlü olur. Bu sırada Ak Şaman eşlinde sazı olduğu halde gelir (kış ayinlerini Kara Şaman, yaz ayinlerini Ak Şaman yürütür) dokuz genç kızla dokuz delikanlı seçerek bunları ikişer ikişer, el ele tutturarak asker gibi dizer. Ve kendisi sazını çalar, onları gökyüzüne çıkarıyormuş gibi, ileri doğru yürütür. Sazını çalarken, Ayzıt hakkındaki ilahileri de söyler. Bu estetik alay, üçüncü kat göğe geldikleri zaman, Ayzıt’ın sarayını koruyan yasakçılar ellerinde gümüş kırbaçlar olduğu halde meydana çıkarlar, Alay içinde namusça kusuru olanlar varsa onları geri çevirerek diğerlerini Ayzıt’ın sarayına girmesine izin verirler.

İşte namusun bu dini yaptırımları eski, Türklerde cinsel ahlakın yüksek olduğu ve erkekler kadının bu ahlakla aynı derecede sorumlu olduğunu gösteriyor.

Demek oluyor ki din insani ahlakli yapmiyor. Hani şu islamci yobazlarin dediği gibi değil. Her zaman söylediğimi söylüyorüm ahlak dinden değil kandan gelir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2015, 20:25:00 »

İslamiyet Önce Türklerde Cinsel Ahlak

Eski Türklerde, cinsel ahlak da çok yüksekti. Yakut Türklerinde, eski yunanlıların Venüs’üne karşılık, bir doğum ruhu vardır ki Ayzıt adı verilir.

Bu ruh, kadınlar doğuracağı zaman imdatlarına yetişir; onların kolayca doğurmasına yardım eder; üç gün lohusanın başucunda bekledikten sonra, beraberindeki dere, tarla, ağaç, çiçek perileriyle gökyüzünün üçüncü katındaki sarayına döner.

Bununla beraber, Ayzıt’ın, hiç hoşgörü kabul etmeyen, bir şartı vardır: Namusunu korumamış olan kadınların yardımına, ne kadar yalvarırlarsa yalvarsınlar ve ne kadar değerli kurbanlar ve hediyeler sunarlarsa sunsunlar bir türlü gelmez

Bundan başka, Ayzıt’a özgü bir yaz bayramı vardır. Bu bayramın sabahında evlerin her tarafı son derece temiz ve süslü bir hale konulur, her fert en güzel elbisesini giyer, en çok sevdiği yemeklerine ise onları yer, herkesin yüzü mutlaka neşeli, şen ve tebessümlü olur. Bu sırada Ak Şaman eşlinde sazı olduğu halde gelir (kış ayinlerini Kara Şaman, yaz ayinlerini Ak Şaman yürütür) dokuz genç kızla dokuz delikanlı seçerek bunları ikişer ikişer, el ele tutturarak asker gibi dizer. Ve kendisi sazını çalar, onları gökyüzüne çıkarıyormuş gibi, ileri doğru yürütür. Sazını çalarken, Ayzıt hakkındaki ilahileri de söyler. Bu estetik alay, üçüncü kat göğe geldikleri zaman, Ayzıt’ın sarayını koruyan yasakçılar ellerinde gümüş kırbaçlar olduğu halde meydana çıkarlar, Alay içinde namusça kusuru olanlar varsa onları geri çevirerek diğerlerini Ayzıt’ın sarayına girmesine izin verirler.

İşte namusun bu dini yaptırımları eski, Türklerde cinsel ahlakın yüksek olduğu ve erkekler kadının bu ahlakla aynı derecede sorumlu olduğunu gösteriyor.

Demek oluyor ki din insani ahlakli yapmiyor. Hani şu islamci yobazlarin dediği gibi değil. Her zaman söylediğimi söylüyorüm ahlak dinden değil kandan gelir.
Ahlak dinden gelseydi, Müslüman kürtler eşek zikmezdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.814


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2015, 20:33:36 »

Türklügün gelecegi Türk cocuklaridir, onlari iyi bir Türkcü yetisdirmek, bizim en önemli görevimizdir. Makalen icin, yüregin saglik Kham Argatu kandasim.

Buara, Börüm sen cok yasa emmi. Gülümseme Ahlak dinden gelseydi, Müslüman k.rtler eşek zikmezdi. Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2015, 23:00:04 »

Ahlâk, soy ile ilgilidir. Soy karıştığı zaman ahlâk değişkenliğe uğrayacaktır. Bununla birlikte ahlâk elbette irade ile birlikte olmalıdır. Eğer bir kimsede irade kuvveti yoksa ahlâk var mıdır? Meselâ denir ki, aşksız sevişme, fuhuşun anasıdır; evlenmeden de, evli olarak da bu böyledir. Sevmediği bir erkeğe o adamın karısı olduğu için bir ödevi yerine getiriyormuşçasına kendini veren bir kadın, benliğini aşağılamakta, o erkek de sözde haklarını sömürmektedir. Aşk güzelliğe dayanan içsel bir şeydir, yasa ile değil, vicdanla gerçekleşen bir hayat fışkırışıdır. Gençlere cinsel eğitim verilmediğinden gençler, cinselliğin olumsuzlaşmış ve yadsınmış taraflarını almaktalar. Cinsel boşalım peşinde koşmak, tek başınalığın verdiği huzursuzluktan kurtulmak için umutsuz bir uğraş biçimini ve artan bir ayrı olma duygusu ile sonuçlanır. Çünkü içinde sevgi bulunmayan bir cinsel birleşme iki insan arasındaki uçurumu kısa bir süreliğine kapatsa dahi bütünü ile yok edemez. Nitekim sevgi yeterli cinsel doyumun sonucu değil, aksine cinsel mutluluk hatta onca sözü edilen cinsel teknik sevginin sonucudur. Örneğin, karımı elimde bir evlenme cüzdanı olduğu için ya da cinsel açlıktan kıvrandığım için değil, onu sevdiğim ve istediğim için kucaklarım diye düşünmelidir. Yani sevgi hiçbir zaman herhangi bir karşılık beklentisi yahut sahip olma arzusuna dayandırılmamalıdır. Fakat Atsız Ata'nın da dediği gibi ilericilerin savunduğu serbest akş, onların istediği bu hürriyet yalnız ve ancak hayvanlarda vardır. Pagan Roma'nın serbest aşk yüzünden nasıl rezaletlere sahne olduğu unutulmamalıdır. Hâlbuki, ilerici olmak yüksek bir ahlak seviyesi, aile düzeni, kişiler arasında sevgi ve saygı yaratmak, her türlü ahlâksız ve anormal fert ve akımları tasfiye etmek, hak ve ahlâk düşüncelerini kafalara sokmak, siyasî sınırlar dışında kalan soydaşlara yardım elini uzatabilmektir. Nitekim Türk milletinin diğer milletlerden farklı düşünüş tarzı, ahlâk prensipleri ve insanlık gururu tamamen başkadır. Türk kültürünü hâkim kılmalı, yabancı olan ne varsa iade etmelidir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Kham Argatu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.029s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.