Türk çocuğu ve Türkçülük
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 05:16:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk çocuğu ve Türkçülük  (Okunma Sayısı 2739 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 15 Ekim 2011, 18:22:46 »

Türk çocuğu ve Türkçülük

Çocuk, okuma yazma öğrenmeden yani okula başlamadan önce ailesinden duyduklarını ve çevresinden öğrendiklerini uygular. Çocuk, küçük yaşlardayken ona Türkçü hikayeler anlatmakla işe başlanır. Çocuğa Pinokyo'yu anlatmak yerine Dedekorkut hikayeleri anlatırsak hiç şüphesiz çocuğu Türkçü yapmak daha kolay olacaktır. Genç börüye Türkçü çizgifilmler izletilir. Her ne kadar televizyonlarda gösterilmesede internetten yapılan ufak araştırmalarla böyle çizgilfilmler bulunabilir ve çocuğa izletilebilir. Onunla sürekli ilgilenin, ve ona Türklükle ilgili hikayeler anlatın. Tabii çocuğu fazla sıkmadan. Özellikle ilkokula giderken çocuğa Türkçü hikayeler okutun. Bu hikayeleri size anlatmasını isteyin. Bunun karşılığında ödül olarak bazı küçük hediyeler verebilirsiniz. Tabii bunu her zaman yapmayın. Çünkü çocuk bir süre sonra sadece ödül almak için bu hikayeleri okur.

Çocuk lise çağına geldiğinde çok dikkatli olun, çünkü arkadaş çevresi onu çok etkileyecektir. Bu çağlarda çocuğu yalnız bırakmayın. Onunla sohbet edin, sıkıntılarını dinleyin. Zaten siz onu lise çağına gelene kadar öyle bir eğiteceksiniz ki, arkadaşları örümcek adamın kahramanlığını anlatırken o gidecek Kür-Şad'ın çeriyle birlikte nasıl Çin sarayını bastığını anlatacaktır. Unutulmaması gereken bir şey var ki o da, çocuğa düşmanlarımızı öğretmektir. İntikam duygusu aşılamaktır. Gökbilge Atsız'ın şöyle bir sözü vardır; "Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık." Görüldüğü gibi her şey açık ve net.

"Türkçü; hiç şüphesiz Türk‘den olur. Fakat her “Türkçüyüm” diyen Türk, Türkçü değildir. Samimi olması ve Türkçülüğün şartlarına uyması lazımdır." Gökbilge Atsız'ın dediği gibi her Türkçüyüm diyen Türk, Türkçü değildir. O yüzden bu konuda çocuk iyi eğitilmelidir. Yoksa çocuk yarın sokakta her bozkurt işrareti yapanı "Türkçü" sanabilir...

Türkçülük ve Turancılık düşmanları çocuklarını çok sıkı eğitirler. Bu işe ilk önce ad verme ile başlarlar. Mesela Nurcular çocuklarına ad koyarken muhakkak çocuğa Arap ismi verirler. Türkçe kökenli bir isim vermezler. Çünkü çocuk Türk soyluysa ileride adını araştırır ve ufak bir ihtimalde olsa Türklük şuuru çocukta ortaya çıkabilir. Düşünsenize nurcu bir çocuğunun adının Kür-Şad olduğunu, bu çocuk ileride adının anlamını öğrendiğinde, o adı kimin kullandığını öğrendiğinde ne düşünecektir... Bizler de ilk işimiz olarak yeni doğan börüye Türkçe kökenli bir ad verme ile işe başlamalıyız.

Günümüz Türk aileleri çocuklarının çok üstüne düşerler. Mesela hava biraz soğuduğunda çocuğu eve alırlar. Sürekli kavga etmemeleri için onu tembihlerler. Bunun sonucunda da çocuk pısırık yetişir. Bu çok tehlikelidir... Çünkü, yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz. Turan, kolay kurulmayacaktır ve çok kan dökülecektir. Çünkü Türk düşmanları asla Türklerin tek bir bayrak altında birleşmesini istemez. Bir ekmek düşünün, bu ekmeği bütün yemek mi daha kolay olur yoksa parçalayarak yemek mi? İşte bu yüzden Türk düşmanları bizim birleşmemizi istemiyor... Bu yüzden çocuklarımızı ne kadar Türkçü ve Turancı yetişririrsek Türk'ün geleceğin o kadar yararlı olur.

Tanrı Türk'ü Korusun.


15 Ekim 2011 Gümüş Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2011, 19:31:59 »

Gümüş Kurt, çok güzel örneklerle çok güzel bir makale olmuş. Emeğin için çok teşekkür ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.027s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.