TÜRK-ATSIZCI TÜRK-TÜRKÇÜLÜK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 05:48:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK-ATSIZCI TÜRK-TÜRKÇÜLÜK  (Okunma Sayısı 1997 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 09 Ekim 2011, 23:50:49 »

TÜRK, ATSIZCI TÜRK, TÜRKÇÜ


            Küresel güçlerin dünyaya olabildiğince yaymaya çalıştıkları bazı terimler var. Demokrasi, insan hakları, barış. İlk duyduğunuzda kulağa hoş da geliyor.Tüm insanların kardeşçe yaşadığı,hiç bir ırkın diğer bir ırka üstünlüğünün olmadığı, savaşların son bulup, barışın tüm dünyaya egemen olduğu, ulus kavramı yerine dünyalı kavramının yerleştiği, tüm insanların bir ülke sınırları içine hapsolmadan tüm dünyada istediği gibi özgürce ve eşit şartlarda yaşadığı bir dünya düzeni.Bugün bizim ülkemizde ve gelişmemiş tüm ülkelerde insanlara dayatılan kulağa hoş gelen sözler bunlar.Peki gerçek bu mu? Hep birlikte irdeleyelim.

            Bugün dünya doğal enerji kaynaklarının 3/4ünü tüketen ülkeler, gelişmiş ülkelerdir. ABD,Çin,Rusya,Japonya, AB topluluğunun kurucu ülkeleri(Fransa, İngiltere, Almanya) Teknolojik ve bilimsel anlamda gelişmelerini tamamlamış  ülkelerdir.Bu emperyal güçler, diğer ülkelere, üretimlerini satmak, pazarlamak için üretimlerini devam ettirmeye dolayısı ile doğal enerji kaynaklarına ihtiyaç duyarlar. Doğal enerji kaynaklarının 3/4 Ü İse bu sömürülen ülkelerin toprakları içindedir.Gelişmiş yani, emperyal güçlerin bu enerji kaynaklarına sahip olmaları, ulus ve üniter devletlerin ortadan kalkması ile daha kolay elde edilir olacaktır.İşte bu yüzden sanayi devriminin tamamlanması yıllarından itibaren, demokrasi, barış, halkların kardeşliği, din olgusunun güçlü olduüu ülkelerde de ümmet kardeşliği safsatası bilinçli ve planlı olarak insanların bilinç altlarına yerleştirilmiştir.üniter ve ulus devletlerin içinde kah mezhepsel karışıklık, kah etnik düzeyde ayrışma sürekli olarak demokrasi ve insan hakları terimleri kullanılarak kaşınmıştır. Bugün K. Afrika ve Orta Doğuda yaşanan Arap Baharı, Kafkaslarda ve Ukraynada yaşanan turuncu devrimler bu dayatmaların sonucudur.


            Ülkemizde de durum farklı değildir. Orta Doğu ve Orta Asya enerjilerinin geçiş noktasında kilit durumunda olması,, petrolün tükenmeye başlaması ile önem kazanan bor, uranyum gibi madenlerin ülkemizde çok miktarda bulunması, emperyal güçlerin gözlerin üzerimize dikmesine neden olmaktadır. Aslında Türkiyede oynanan oyunların tek nedeni bu değildir şüphesiz. Tarihten gelen Türk korkusu ve nefretide bu olaylara neden teşkil etmektedir.İşte bu yüzden yıllardır ülkemizde mezhepsel, ideolojik ve etnik anlamda ayrıştırma çabaları süregelmektdir. Amaç Türkiyeyi,Türklerin kurucu unsur oldukları ulusal ve üniter devlet yapısından çıkarıp, çok uluslu ortaklaşa bir federal sisteme dönüştürmektir. Böylece hem Orta Asya ve Orta doğu enerji kaynaklarına daha kolay sahip olacaklar, hemde yıllardır kin güttükleri Türk olgusundan kurtulacaklardır.Bunun için de 10 yıldır satın aldıkları bugünkü iktidar mensupları, medya, sivil toplum kuruluşları, köşe yazarları marifeti ile sona yaklaşmak üzereler.


            İşte tam burda bugün milletimize öcü gibi gösterdikleri,TÜRK, TÜRKÇÜLÜKve ATSIZCILIK kavramları yavaşdan olsada tekrar filizlenmeye başlamaktadır. Nedir bu kavramlar? Demokrasi, insan hakları, Barış kavramlarının havada uçuştuğu bu günlerde bu kavramlar ne kadar önemlidir?Türkçülük, Başbuğumuzdan sonra gerilemeye başlamışken Hüseyin Nihal Atsız adlı bir Türk düşünürü bunun farkına varmış ve geleceğimiz demek olan gençlerimize bu kavramları tekrar hatırlatmak ve bilinçlendirmek için hayatını ortaya koyma pahasına kendini bu düşünceye adamıştır.Çarpıtılan Türk Tarihini doğruları ile Türk gençlerine aktarmış, Türk Milletini gelecekte ne gibi düşmanların beklediğini her fırsatta haykırmış, Türk'ün hem iç hem dış düşmanlarını bir bir saymış, ülkemizde yuvalanmaya başlayan kominizm, dincilik, nurculuk gibi akımların ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmış ve uyarmış, aslolanın Türklük olduğunu, Türklüğün dışındaki her olgunun Türk Milletine hazırlanan tuzaklar olduğunu belgeleri ile ortaya koymuş,21. Yüzyılın en büyük tarihçisi ve düşünürü olmuştur.Türk gençlerinde hızla taraf bulmaya başlayan bu akım ne yazık ki yine küresel güçlerin marifeti ile başka bir yola dönüştürülmüş ve Türk_İslam akımı diye ucube bir akımla bu yüce düşüncenin önü kesilmiştir. Peki Atsızcı düşünce nedir? Neden yıllardır bu düşünce hasır altı edilmiştir de yerini Türk-İslam ülkücülüğü almıştır? Maddeler halind sıralayalım:
1- Türk olmak
2- Türk Milliyetçisi olmak
3-Türkiyeyi yönetenlerin soyca ve kanca Türk olması
4-Türk Silahlı kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı gibi kurumlarda Türk kanlıların bulunması
5-Orta Asyada, Balkanlarda, Rusyada, Çinde dağınık ve esaret altındaki tüm Türklerin bir bayrak altında toplanması
6-Türklere ait kaynakların sadece Türkler tarafından kullanılması ve idare edilmesi.
7-Türk topraklarında yaşayan azınlıkların Türklerle eşit şartlarda bulunmaması, ülke idaresinde söz sahibi olmaması
8-Din kavramının Türklük kavramınn önüne geçmemesi, isteyen her Türk'ün istediği inancı içinde yaşaması
9-Batının bize dayattığı demokrasinin Türkler arasında geçerli olması.

Bu maddeleri dahada uzatabiliriz. Görüldüğü gibi Atsızcı düşünce Türk'ün yücelmesi, yükselmesi ve yaşadığı topraklara hakim olması ve üstünlüğü ilkelerini gözetmektedir. Bir Türk'ü bu niçin rahatsız etsin? Neden bu kavramlara öcüymüş gibi baksın? Neden Türkçülük denince ilk aklagelen faşiszm, kafatasçılık gibi kavramlardır? Tüm bunlar Türklerin bu topraklardaki hakimiyetine son vermek isteyen güçlerin yıllardır Türk Gençleri üzerinde uyguladıkları psikolojik savaşın eseridir.Bugün ne yazık ki Türk Gençlerinin büyük bir çoğunluğu ya din olgusu ile ya  kominizm propagandasının  sonucu halklarınkardeşliği olgusu, yada Türk Milliyetçiliğinin önünü kesen Türk-İslam dayatmasının etkisi ile ümmet kardeşliği olgularının esareti altında kimlik bunalımı yaşamaktadır.

KanıTürk, Soyu Türk olan her bireyin, her ailenin bu günden itibaren gençlerine, çocuklarına Atsızcı düşünceyi aşılaması gerekmektdir. Çünki Türk'ün esareti başka türlü son bulmayacaktır. Kanı Türk olmayanlarca yıllardır yönetilen Türk'ün bugünkü hali Atsızcı düşünceden uzaklaşıldığı için başına gelmiştir. Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri lağvediliyorsa, Kürtler ülkede hiç hakları yokken söz sahibi olmaya hazırlanıyorsa, Türk'üm demek suç haline geliyorsa, Türk Milliyetçisi olmak faşizmle eş tutuluyorsa, Son Başbuğumuzun tüm eserleri yok ediliyorsa, Tüm kuruluşlarımız, limanlarımız, kaynaklarımız, topraklarımız birer birer birilerine peşkeş çekiliyorsa Atsızcı düşüncenin yok edilişindendir. Atsızcı düşünce akımı Başbuğumuzun bize vasiyetinden başka bir şet değildir aslında. Atatürk'ün nutkunu okuyanlar, gençliğe hitabeyi bilenler Atsız Atanın ne demek istediğini çok iyi bilirler.

                 EY BÜYÜK TÜRK MİLLETİ. KENDİNDEN OLMAYAN AKIMLARIN, DÜŞÜNCELERİN PEŞİNDE YILLARDIR KOŞTUN. SONUCUNU GÖRÜYORSUN. ARTIK KENDİNE DÖNME ZAMANIN GELMEDİMİ? NEYİ BEKLİYORSUN HALA? TÜRKÇÜ OLMADAN BU  ESARETTEN KURTULAMAYACAĞINI TAMAMEN YOK OLDUKTAN SONRA MI GÖRECEKSİN? TÜRK GENÇLİĞİ TARİHİNE DÖN VE BİR BAK ARTIK. ARADIĞIN UZAKLARDA DEĞİL, İÇİNDE, DAMARLARINDA DOLAŞAN O ASİL KANDA. UYANIN ARTIK O YOKEDEN UYKUDAN. TİTREYİN VE KENDİNİZE DÖNÜN. TÜRK OLMANIN GÜCÜNÜ VE GÜZELLİĞİNİ TEKRAR KEŞFEDİN VE YAŞAYIN.

                 NE MUTLU TÜRK DOĞANA


AÇİNA TAYEÇE
09.10.2011

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.083


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2016, 04:18:25 »

O Türkçü yüreğine sağlık ablam.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.