Türk' e zarar veren iki özellik
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 20:48:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk' e zarar veren iki özellik  (Okunma Sayısı 1216 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 04 Temmuz 2014, 20:20:04 »

Türk' ün başına ne gelmişse merhametten ve tembellikten gelmiş. Merhamet hep iyi bir özellik olarak tanıtılmış. Merhamet eden Türk yağısını kendi eliyle beslemiş, çaşıta şüphe duymamış. Yağısını korumuş, hak vermiş. Halbuki Türk' ün özünde merhamet diye bir duygu yoktur. Türk yağısına acımaz, onun çocuğuna acımaz, yağı yaşlıysa da ona acımaz. Türk' ün özünde olmayan bir huydur merhamet.

Bu bize ne zaman geçmiş bilmiyoruz. İslamla geçmiş deyip din kavgası da çıkarmak istemiyorum. Kargaşa istemememin sebebi aslında İslam' ı kabul eden Türkleri incitmemektir. Gerisi benim için önemli değildir. Ama kökeni ne olursa olsun, merhamet Türk' e zarar verir. Çünkü merhametin olduğu yerde kin olmaz, savaşçı ruh olmaz.
Savaşta merhametli bir asker kan dökmez. Savaşa istekle gitmez. Merhamet uysallaştırır. Türk ise bir bozkurttur. Bozkurt uysal olabilir mi? Bozkurt her zaman saldırgandır, asidir, hırçındır. Uysal değildir. Kutsal kurt, Türk' tür. Türk de bozkurtsa asla uysal değildir. Onu merhamet değil, kin ayakta tutar. Yağısını düşüneceği yerde ona acıyan bir savaşçı, savaşçı olabilir mi? Savaş için hırs, asilik, hırçınlık gerekir. Barbarlık gerekir. İstila ruhu gerekir.

Hülagü Han, kendine itaat etmeyen sabbahı yok etmek için kalenin altını kazdırdıysa, içinde merhamet olduğundan değil, yağısına kin beslediğindendir.
Ya da Tong Yabgu, elçisini öldüren persliye karşı intikam duymuş o yüzden onları yok etmiştir. Yaşlı çocuk dememiş hepsini yok etmiştir.

Timur, yağıların ordusunu yok etmiş, onların yerleşkelerine girmiş yağılarının bebelerine ' arta kalan ' demiş üstüne ordusuyla atlarını sürmüş onları yok etmiştir.

Türk' ün özünde merhamet yoktur. Türk savaşçıdır, savaşçı ruhunu kaybettiren o pis acıma duygusudur.

Merhamet gibi pis bir şey daha vardır, o da tembellik. Oğuz Kağan' ın Gök Tengri'ye yakarışında Türk' e acı ver, çalıştır, tembellikten uzak olsun, çalışsın demiştir ve istemiştir. Çalışkan olmak ata öğüdüdür. Atanın sözünden çıkan, Ötüken' den ayrılma dediği halde ayrılan Türk kağanı nasıl kaybetmiş, Türk acı çekmişse yine öyle olacaktır öğüdü tutmadığımız zaman.

Bir kandaşımız Türkçe ile ilgili bir şey sormuştu. Onda da cevaplamıştım. Yine aynı şeyi diyorum. Dilimizde bile yozlaşmanın sebeni tembelliğimizdir. Yeni bir şey keşfetmiyoruz. Yabancı mucit bulduğuna yabancı bir isim veriyor. Onu alıyoruz, yabancı şekliyle kabul ediyoruz. Bir halt ettiğimizi sanıp o yabancı şeyi tekrarlıyoruz bir de. Sanki bir anda gerçekleşsin, hemen dilimize girsin der gibi.

Halbuki kullandığımız bir şeyi, mesela yazdığımız klavyeyi bir Türk bulsaydı ve ismine yazgaç falan deseydi onu biz Türkçe kullanmaz mıydık?

Eğer bir şey bulamadıysak, klavye falan diyorsak bunun sebebi keşfetmediğimiz ve tembel olduğumuzdandır.
Bugün bir kıtanın ismi Türk bir komutanın ismi değilse bu bizim suçumuzdur. Onu keşfemedik, ismini biz veremedik. Sadece bu keşfetme olayıyla da açıklamıyorum bunu. Bir yetersizlik de var. Mesela yetkililer yabancı bir kelimeye uygun bir kelime bulmuyorsa bu onu kullanamayacağımız anlamına gelir. Otobüse kırk oturgaçlı götürgeç diye mi kullanılacak yoksa otobüs diye mi? Millet kısa olanını, uygun olanını kullanır. Maalesef çalışan olmadığı için, boş verdikleri için hey babam hey. Yabancı kelimeyi al, aynen kullan. Bugün binlerce yabancı kelimeyi duyup kulağımız gıcıklanmıyorsa bunun sorumlusu tembellerdir. Tembel olmasaydık biz keşfeder, biz isim verirdik.

O da değil, o kadar tembeliz ki başka düşüncede olan, Türkçü düşmanı, Türk düşmanı biri çok çalışırken, biz birbirimizi yiyorsak oturup tembel tembel karnımızı kaşıyorsak onlar bizi geçecektir. Başka şansımız kalmıyor onların karşısında. Çalışkan olman ata öğüdüdür. Ondan uzaklaşırsak ne üstünlüğümüz kalır, ne Türklüğümüz.

Bir düşman bizden çok yazıyor, karşılık veremiyorsak, sadece bakıyorsak bu tembelliktendir. Korkaklık falan değildir. Üşengeçliktir. Üşengeçliği, tembelliği üstümüzden atsak her şey ardına gelir.Başbuğ Atatürk az zamanda çok iş yaptık dediğinde, biz çalışkanız ve çalıştık demiştir. Türk zekidir, dedikten sonra çalışkandır demiştir. Başbuğ Atatürk çalışmış ve kazanmıştır. Cepheden cepheye koşacak çalışkanlığı olmasaydı, herkes uyurken düşünmeseydi, iki saat uykuyla idare etmeseydi, o da boşver gitsin deseydi, bu ülkeyi kurabilir miydik?


Ne başardıysak acımasızlığımızla ve çalışkanlığımızla kazandık. Ne zaman kaybettiysek merhametli ve tembel olduğumuzda kaybettik. Bu iki özellik geleceğimizi çiziyor. Bunlara hükmedelim, önce irade sahibi olalım gerisi gelir. Engel mengel kalmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.528


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2014, 21:48:46 »

İnsaniyet perverliğin köpeklik olduğunu bildiğimden her zaman BARBARIMDIR!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.293 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.