Tengri Yolcusu Makaleleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 08:49:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tengri Yolcusu Makaleleri  (Okunma Sayısı 762 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengri Yolcusu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 146


Tengri Biz Menen


« : 04 Eylül 2017, 23:06:21 »

Teknoloji, Bilim ve Üretim Burada Ama Türkiye Nerede?

Günümüzde artık küreselleşen dünyada bilim adına yapılan yenilikler sınıf atlamış durumda. Sağlık alanından eğitim alanına, tarım alanından hayvancılık alanına, yazılım alanından savunma sanayi alanına kadar her bir kategoride ülkeler boyut atlamış durumdalar. Şöyle bir geçmişe dönüp baktığımızda Neil Armstrong, 20 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda aya ilk ayak basan insan oldu. Bununla beraber uzaya yönelik bilimsel çalışmalar ve keşifler ülkeler arasında sıklaştı ve bir rekabet halini aldı.

Güncel zamanı takip edersek eğer acı gerçekle daha iyi şekilde yüzleşmiş oluruz. Türkiye, basiretsiz yöneticiler, kısa vadeli düşünen kukla iktidarlar ve hükümetler yüzünden bugün bu yarışın gerisinde kaldı. Sorulması gereken soru Türkiye'nin diğer ülkelerden ne eksiği var? Cevap basit! Hiçbir eksiği yok hatta fazlası bile var. Tarihin her dönemine iz bırakmış Türk milleti neden son yarım asırda bu kadar geriledi? Zaten ülkesini seven, Türk olmaktan gurur duyan insanlar için bu durum can yakıcı bir hal aldı. Ülkesini ve ırkını seven hiçbir insan kurulduğu tarih boyunca yönetime gelmiş düşman maşaları yüzünden ülkesinin bu halde olmasını istemez.

Zamanında vatandaşın ödediği vergilerle ve devlet desteğiyle yapılmış fabrikalar, laboratuvarlar vb. önemli birçok tesis bulunduğumuz tarihe gelene kadar siyasilerin basiretsizliği, aç gözlülüğü, ülke menfaatlerini yok sayması sebebi ile hiç olmuştur. Bugün bakıyoruz ki güzel ülkemiz bırakın uzaya çıkmayı kendi motorunu bile yapamayacak durumda. Sanayi ve teknoloji adına geri kalmamız bizi uzay yarışında da geri bırakmaktadır. Bugün adam yerine koymadığımız Pakistan bile kendi nükleer verilerini, tesislerini ve silahlarını oluşturabilirken ülkemiz çağımızın en gerekli şeylerinden mahrum kalmıştır.

Belki diyeceksiniz küreselleşmiş dünyada (Bunu soydaşlarım demez tabii! Gülümseme) artık teknoloji hızla yayılıp paylaşılıyor, üretmeyen ülkeler de faydalanıyor. Orada durun derim işte. Üretim olmadan tüketim seni fiili işgale bile sürükler. Tarih boyunca dünyadaki birçok devletle savaşmış Türk devletlerinin bir parçasısın sen. Arap gibi petrol zengini ya da Ruslar gibi doğal gaz zengini değilsin. En basiti tarım alanında ihraç edemesen bile kendi kendine yeten bir ülkeyken bugün ithal tarım ürünleri ve büyük baş hayvan alıyorsun.

Konuyu çok fazla dallanıp budaklandırmadan uyan Türk! Etrafına bir bak ve gördüklerini düşün. Bu iş övünerek olmaz. Sen ülkende gelişme istiyorsan yatırım yapacaksın, üreteceksin, eğitime önem vereceksin, yeterli olanakları diyanete değil bilimsel kurumlara sağlayacaksın. Satılan ve kapatılan fabrikalar bugün hala açık olsaydı eğer çok farklı bir noktada olabilirdik. Ama yerine lanet okuduğumuz yönetimler sağolsun hepsini tek tek ya sattılar ya kapattılar. TÜP­RA­Ş'­ın yüz­de 14.76'sı, THY'­nin yüz­de 26'sı, PET­Kİ­M'­in yüz­de 25'i, Halk Bankası'nın yüz­de 17'si, Te­le­ko­m'­un yüz­de 9'u borsada ya­ban­cı ya­tı­rım­cı­la­ra sa­tıl­dı. Bir devlet, bir ülke düşünün ki iletişim ağı bile yabancıların elinde. Herşeyi geçtim kozmik odaya yapılanlar asla unutulmayacak satılmış insanlar. Unutmayın o gelen paralar ile belli bir yere kadar gidersiniz, sonrası tıkanır. Ee ne demişler: "Taşıma su ile değirmen dönmez."

Tengri Yolcusu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Saygı olsun bu çelik atlıların demir tuğuna,
Tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2017, 11:07:33 »

'Bilim, özgürlük, anayasa, demokrasi teraneleri arasında korkunç baltalamalar var. Uyanalım... Artıık uyanalım...' ATSIZ

Acaba kaç kişi yüksek ırka mensup olduğunu biliyor? Türk olmanın gururunu, Türkiye'nin büyüklüğünü, gücünü kim idrak ediyor? Fecaat derecede ihmalkârlıklar affedilemez. Bir yanda çok fazla bulunan vatan sevgisinin kaynağı, kültür sahasında yürütücü olmak, fikri güç, kendi bakış açısı ile değerlerini öğrenerek büyümek, böyle bir eğitim seçeneği, diğer yanda gözünde kutsal hiçbir şeyi olmayan, düşünce gücünü geliştirecek şeylerden çok, çamur ve pisliği görüp öğrenen kimseler seçeneği, kula kulluk edenin inancı olmayacağı kesin. İnsan yurdunda, okulda memleketinin fikri, iktisadi ve siyasi büyüklüğünü öğrenir, milletine mensup olmanın gururunu duyar, tadar. Sevdiği ve saygı duyduğu uğruna mücadele eder. Nitekim saygı duymak için bilmek şarttır. Güven ve saygı görebilmek için çaba gerekir. Gerçek yaşamın ortaya koyduğu dersleri, toplumsal konulardaki gerekli bilgiler ile perçinlemeli. Hem okuyan, hem düşünen kaç kişi?

Muhakeme sahibi olan bir kişi, hemen bu bilgi ve fikirleri mantığına göndererek olay karşısında tavır alır. Okuma böyle yapıldığı takdirde yararlı olur. Bilmek, uygulama olmadıktan sonra neye yarar? Uygulamak, kültürdür. Gerçekten korkak kimselerin, korkularından düşmanın gelecekte kendilerine iyi davranmasını sağlamak için neler yaptıkları, yardımcı oldukları bilinir. Doğuştan kazandıkları meziyetleri muhafaza ederek, insaniyet dostu kesilirler. Kuvveti felce uğratarak, gülünç denebilecek cevapların verilmesini sağlarlar. Aynı ruh ve aynı şevkler akılsızlıklarına güvenirler. Oysa hayat var olduğundan bu yana gerçekleştirilen her şeyin hepsi kişisel çabaların sonucudur. Seçkin dehalara ihtiyaç her zaman olduğundan daha fazladır. Seçimle gelen kimselerden çok, birkaç uzmanın aklı ve bilgisi yeter. Nitekim bir yönetim, milleti her durumda felakete götürmekte ise, bu milletin her ferdi buna karşı tavır koymakta haklıdır, dahası bu görevdir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Tengri Yolcusu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tengri Yolcusu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 146


Tengri Biz Menen


« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2017, 12:13:35 »

Asıl ben ek olarak güzel yazınız adına teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Saygı olsun bu çelik atlıların demir tuğuna,
Tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.