TELEVİZYON DİZİLERİ NEREYE KOŞUYOR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 21:03:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TELEVİZYON DİZİLERİ NEREYE KOŞUYOR?  (Okunma Sayısı 2473 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« : 12 Kasım 2015, 11:15:48 »

     Gün geçmiyor ki, yeni bir dizi gelmesin. Bütün kanallar anlaşmış gibi, dizi yayınlamaya ama hemen hemen günün her saati dizi yayınlamaya devam ediyor.
     Sanki bir mağara var ve o mağaradan her gün oyuncular çıkmakta, sıra ile dizi çevirmekte. Ne kadar çok oyuncumuz varmış. Nerede ise Türkiyenin en büyük iş sektörü haline geldi. Bacasız fabrika oldu! Bacasız fabrika turizm, ahlakımızı mahvediyor derdik ama bu sektör ahlak konusunda turizmi melek yapar.
      Peki bu hale nasıl geldik? Belgesiz, bilgisiz yaşayan halk; çok çabuk unutan bir halk olur. Unutan halkları uyutmak ise çok daha kolaydır. Sene 90 lardı sanırım. Süper Baba dizisi, Türkiyeyi tv ekranlarına bağlamayı başarmıştı. Nerede ise sokağa çıkma yasağı varmış gibi, yayınlandığı saatlerde sokaklar ıssızlaşırdı. Çok sevdik dizi seyretmeyi. Yeni yeni kanalların açılmasıyla da yeni diziler yağmaya başladı. Bu diziler arttıkça, beraberinde betonlaşmada artıyor, çocuklara oyun oynayacak sokaklar da kalmıyordu. Hayat şartlarının zorlaşması ile akraba ve aile bağları zayıflıyor, komşu ziyaretleri bitmekten öte artık komşular birbirini tanımaz hale geliyorlardı. Bu boşluğu dolduran diziler, kapanmayacak yaralar açacak, bütün değerlerimizi alt üst edecekti.
       Eski dizilerde, fakirin onuru olurdu; şimdiki dizilerde nerede hırsız arsız varsa fakirlerden çıkıyor. Milyon liralık arabalara biniliyor, milyon liralık villalarda yaşanıyor. En basiti, bir işçinin ya da bir memurun en az iki maaşı olacak telefonlar kullanılıyor ve bunları görerek çocuklarımız büyüyor.
        Eskiden, Münir Özkul'dan aile şerefini, aile bağlarını öğrenir iken şimdi şerefsizlikleri öğreniyorduk. Tecavüz sahnesinin reyting rekoru kırdığı gazete başlıklarını süsler iken sanki halk ile dalga geçiliyor, halka sen busun işte deniliyordu. Halk ne ister ise biz onu sunuyoruz deniliyordu. Ama işlerine gelmeyince penguen belgeseli izletecek kadar da belgeselci oluveriyorlardı.
    2000 lerden sonra, dizileri oynayanların, Türkücülerin şarkıcıların velhasıl medyadaki herkesin de ne kadar ahlaksız olduğunu görmeye başladık. Aynı kız, aynı yıl içinde kaç erkeğin koynuna giriyor ve bu erkeklerin de hepsinin birbirleri ile tanış olduğunu görüyorduk. Midesiz insanların bizi eğitmesine şahit oluyor ve bu ortamda da çocuklarımızı o tv ye teslim ediyorduk.
         Şimdi o çocuklar genç oldular. Anlatabilir misiniz o çocuklara ahlakı ya da hangi ahlakı? Eskiden kadınlarımızın iç donu olarak giydikleri kıyafetin şimdi tayt adı altında sokak kıyafeti olduğunu anlatın da görelim.
     13 yıldır bu ülkeyi yöneten hükümet, hemen hemen bütün kanalların kontrolünü elinde tutan hükümete ne demeli? Bu işler Camii yapmakla olmuyor. Ahlakı olmayan bir toplum Camiiye gitse ne olur ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.733


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2015, 12:01:11 »

Hernedense dizilerde hiç kitap okuyan birine rastlanmaz, Türk toplumunun sorununa hiç değinmez. Türk töresinden uzak, zengin yatlarda, lüks arabalarlar, güzel villalarda diziler geçer, amca karısını becerecek kadar ahlaksızlaşan bu Tv de yayinlayan dizilerin tek amacı, Türk soyunu, kendi öz töresinden uzaklaşdırarak sadece UYUTMAKTIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.179


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2015, 17:34:07 »

Çok güzel bir serzeniş olmuş Mustafa, işin gerçeği toplum artık falafoş oldu, bu dizileri  dağın başında yol geçmez yerlerde ki karpuzun ağaçta yetiştiğini zanneden köylüler de  seyrediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2015, 18:14:37 »

Ne kadar güzel bir makale. Televizyon denilen sihirli kutunun girmediği, zehirlenmediği ev mi kaldı?

Gençlik dizileri denilen fuhuş dizileri bir taraftan ahlaksızlığı normalleştirirken, öbür tarafta arap yaşam tarzını dayatan pislik diziler.

Televizyon yerine kitabı hakim kılmamız gerekir. En azından bizler okuyalım kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2015, 19:42:09 »

Düşük aşk kavgalarını konu edinen dizi/film yerine İslâm öncesi Türk Tarihine, Kür Şad ihtilâline dikkat çekilen şeyler ortaya atılsa çok şahane olur. İnsanlar Berkecan'ın Merve'yi aldatmasına ağlaması yerine, nehir kenarında Çinlilerle boğuşurken uçmağa varan Kürşad ve 40 yoldaşı için göz yaşı dökse, kötü mü olur? Hangisi millî şuur için çok daha faydalı olur?

 Meselâ ben 1944 olaylarını konu edinen bir film yapılmasını çok isterim. Bu millet İsmetleri, Atay Fatayları, Ahmet Yalmanları milliyetperver zannediyor. Hiç değilse dost düşman bilinir.

Bizim milletimiz okumayı sevmez. Bu yazılan yazıyı bile "çok uzun" deyip es geçenler bile vardır. O yüzden bugün bu vaziyetteyiz ya.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2015, 20:31:37 »

 Gerçekten de yeni nesil çok salak, geri zekalı, vurdum duymaz, dalkavuk bir şekilde yetişiyor. Gençlerde elbette suç var, yani tek suç o dizilerde olsaydı bizler de bu aptal dizilere, yeni akımlara bağımlı olurduk ve saçma sapan bir hayat sürerdik. Ama asıl baş belası olan, söz konusu dizilerin oluşturduğu sektör. Ve ben bu sektörün arkasında, o hep dile getirilen büyük para babalarının değil, para babalarının da babaları, yani illuminati denen olay olduğunu düşünüyorum. Ben bu illuminati denen mevzuyu, en başlarda ampul kafaların her üçgende bir gizli mesaj aramasıyla sınırlı olduğunu sanırdım. Ama biraz derinlere indikçe olaylar çok kötü yerlere gidiyor. Adamların amaçları kötü, fikirleri büyük. Ve bu fikirler günümüzde tam anlamıyla aktif halde. Gelişen teknoloji ile bu 'kötü adamlar' ve 'kötü fikirler' çok yakınımızda. Artık evlerimize kadar girdi. İnsanlara şirin gözükerek onların alışkanlıklarından tutun da ahlak yapılarına kadar her şeylerini değiştirdi. Çok derin mevzulara, bilinç altı mesajlara falan girmeye gerek yok. En basitinden ele alırsak; Biz eskiden karanlıkta ışığı yanan kol saatlerine sahip olduğumuzda çok mutlu olurduk, havaya uçardık. Ama şimdiki nesil öyle bir yetişiyor ki, babası çocuğa iPhone 6 alıyor, çocuk bunu beğenmiyor ve iPhone 6S istiyor. Aradaki bu büyük farka neden olanlar da söz konusu sektör ve bunların bağlantıları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 875


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2015, 11:23:50 »

Televizyon insanlığa değil, insanın maddi yönüne; onun ahlakına değil hayvanlığına yöneliyor. Bize görmek istediğimizi gösteriyor. Bizi uluslararası ekonomik sisteme entegre etmeye, rekabet toplumlarındaki bir faza çevirmeye gayret ediyor.

Yarı çıplak kadınlar, para ve lüks, çalışmaya ihtiyaç durmayan gruplar ve şatafat... Televizyon dizilerinde insanlığımıza hitap eden ne var? Milli ve manevi hangi değer, beş bin yıllık Türk Ahlakı'nın neresi var?

Ne nikâh ne aile ne de hatta bir sevgide ısrar var. Dönem dönem hayvani ihtiyaçlar için bir araya gelip ayrılan insanlar, insan pazarından kendilerine keyiflik malzeme arayan bedenler görüyoruz.

Karşı çıkacağız. Direneceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2015, 12:41:01 »

    Bu dizilerin haricinde bir de haber kanalları var ki; tam bir beyin yıkama fabrikasıdır. Sanki hepsine bir görev verilmiş gibidir. Biri içten içe kürtçülük yapar iken bir diğeri alenen hükümetin sözcülüğünü yapar. Bu yaz dikkatimi çeken bir olay anlatayım da olayın ciddiyeti tam anlaşılsın. yıl boyunca girdiğim her dükkanın televizyonunda A HABER açık olması kısa sürede dikkatimi çekti. Acaba bir yerlerden emir mi alıyorlar, yoksa yalakalıktan mı açıyorlar? Sanırım her ikisi de geçerli. Bu kanalın zihniyetini anlatmaya gerek var mı? Halkın beynini yıkamanın her yolunu deniyorlar. Bilmeyene yanlışı öğretmenin ne kadar kolay olduğunu öğrendiler. Bir zamanlar, bir manken kız ne demişti: Benim oyumla, dağdaki çobanın oyu bir olmamalı. O dönem kızı nerede ise asacaklardı. Sizce kız haksız mıydı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.