Tek Tarz-ı Siyaset: Türkçülük
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 00:53:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tek Tarz-ı Siyaset: Türkçülük  (Okunma Sayısı 1776 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 30 Ocak 2016, 17:32:27 »

Türkçülük, Türk milliyetçiliği demektir. Türkçülük kelime bakımından Türk’ü sevmek, Türk’e taraftar olmak manasına gelmektedir. Türkçülük, Türk’ün milli ülküsüdür. Bu ülkünün köklü bir mazisi vardır. Türk birliğini ilk gerçekleştiren Tanrıkut Mete’nin (=Motun) dağınık halde yaşayan Türkleri birleştirmesi Türkçü bir düşüncedir. Yine, Orhun Abideleri denilen kitabelerde Türk soyunun, töresinin, iktisadının, düşmanlara karşı kininin, (=Çin’e) veciz bir şekilde belirtilmesi, Türk’e sevginin, Türk’e taraftarlığın açık şekilde göze çarpması Türkçülük düşüncesinin köklü bir düşünce olduğunun bir başka örneğidir. Türkçülüğün, Göktürklerden sonra âbidesini kuran Türk âlimi Kaşgarlı Mahmud’un Divân-u Lügati’t Türk adlı bilinen eserinde pek çok kere Türkçülük vurgulanmaktadır. Bu fikrin düşmanlarının iddia ettiği gibi bu düşünce kökü dışarıdan gelen, bölücü temayüllü bir düşünce değil, tamamen Türk köklü, büyük geçmişi ve saf Türk soyundan gelme önderleri olan bir fikirdir.

 Türkçülük dâhilinde şu üç unsuru bulundurur ve ayrılmaz prensip olarak görür:
Soyculuk
Turancılık
Askercilik (Militarizm)

 Soyculuğu kısaca ifâde edecek olursak Türklerin savunma silâhı diyebiliriz. Büyük hânedanlıklar kuran Türk uruğunun içinde yaşayan Türk olmayan unsurun Türk Devleti’nin kilit mevkilerine getirmemek, özellikle de ordu içinde yüksek bir rütbe vermemek Soyculuğun birinci kuralıdır. Bu birinci kuralın târihte örnekleri pek fazladır. Türklerin İslâmiyetten önceki târihi , Çinli gelinlerin ve Türk devleti içinde yaşayan Çinlilerin ihanetleriyle doludur. İslâmiyetten sonraki tarihimiz bilhassa yakın târihimizde de bunun en acıklı örnekleri bulunmaktadır. Balkan Savaşı’nda, 1. Dünya Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda ordu içindeki gayrı-Türk taburların yaptıkları ihânetler pek acıklıdır. Türk soyculuğunun ikinci kuralı ise Türk soyunu korumak, saf olarak yaşatmaktır. Türklerde bulunan; kahramanlık, savaşçılık, yüksek erdemlilik, ahlâkta üstünlük gibi üstün faziletlerimizin korunması ve yaşaması için Türk olmayan unsurla birleşmemek meselesidir. Türk bir unsurun, Türk olmayan bir unsurla birleşmesi sonucunda ortaya çıkan melezde bu üstün faziletler kaybolmaktadır. Bu ilmi ve gerçektir. İşte bu sebeplerle Türkçülerde Soyculuk değişmez bir umdedir.

 Turancılık, dünyâ üzerindeki Türkleri bir bütün saymak ve bütün Türklerin özgürlüğüne kavuşmasını istemek düşüncesidir. Turancılık fikri, bu milletin kafasından doğmuştur. Geçmişte Türklerin tek bir bayrak altında toplanması birçok defa gerçekleşmiştir. Gelecekte yine gerçekleşecektir. Türkçüler için en kutlu mefkûre budur.

 Askercilik, Türklerin askerlikle yönetilmesi düşüncesidir. Şimdiye kadar askerlikle yaşamış bir milletin ancak askerlikle ayakta durabileceğine inanıyor ve askerciliği savunuyoruz. Atsız’ın ifâde ettiği gibi dünya bir çarpışma alanıdır. Barış nutukları atan Avrupa ülkeleri ordularını en mükemmel şekilde geliştiriyor. Son teknoloji silâhlarla savaşa ve savaşmaya hazırlaıyorlar. Bu durumda Türkler kendilerine savaş ilân edilmeyi bekleyecek değil. Askercilik soyumuzun ordu-millet olmak geleneğini devam ettirme ve geliştirme amacını gütmektedir.

 Türkçülük fikrinin bazen ayrı dönemlerde ortaya çıkmış önderleri vardır. İşte Ali Suavi, İşte Süleyman Paşa, İşte Ziya Gökalp, İşte Dr. Rıza Nur, İşte Atsız… Bunların hepsi saf Türk soyundan gelne insanlardı. Türk toplumunun kurtarıcı yapısının Türkçülük fikri olduğuna inanıyorlardı ve bu bapta neşriyat yapıyorlardı. Bugün ne yazık ki onlar gibi bir önder gelmemiştir.

 Türk toplumunun bugünkü sorunlarından çıkaracak şey ne demokrasinin getirdiği aşırı hürriyetler ne diktatörlük ne safsata ne kökü dışarıda sosyalizm düşüncesi. Tek ilaç Türkçülük fikridir. Türk Devleti’nin içinde yaşayan birkaç azınlık bu fikirden ürker, istemez diye Türklerin milli ülküsünü bir tarafa atmak kocaman bir gaflettir ve böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Öte yandan bir memleket yalnızca bir milletindir ve o milletin istekleri doğrultusunda idare olunur.

 Büyük mütefekkir Nihâl Atsız’ın dediği gibi: İnsanlar ancak ülkü ile hayvanlardan ayrılabiliyorlar. Milli bir ülkü olmadıktan sonra, insanın hayvandan ne farkı kalır?

Ayırgan
30 Ocak 16
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
motun-noyan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 25« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2016, 21:41:01 »

Değerli kandaşım bilmediğimiz birşeyi yazmamana rağmen hayranlıkla okuduğumu belirtmek isterim. Türkçülükle yeni tanışmış kardeşlerimize cümle cümle araştırma konusu olabilecek tespitlerde bulunmuşsun. Başlık çok hoşuma gitti, ben o konuya değineceğim. Fikir babalarımızdan Yusuf Akçura'nın Üç Tarz-ı Siyaset eserinde belirtmiş olduğu islamcılık, osmanlıcılık ve Türkçülük fikirlerinin çarpışmasından galip gelen Türkçülüğün en büyük ispatı bugün yaşayan Türk devletidir. Bugünkü devletimizin ise savaştığı hatta işgale uğradığı fikirler ise dün olduğu gibi yine osmanlıcılık, islamcılıktır. Dışarıdan ise kemalistler, sosyalist ve komünist çapulcular tarafından saldırı altında olduğu ise benim tespitimdir. Etnik teröründe beslediği bu dışardan saldıran düşünce sistemleri zaman zaman kardeş oldukları islamcılar tarafından destek bularak, süreçlerle bizlere yaşattıkları gerçekler şu anda gündemimizi meşgul ediyor. Birde Türkçülüğü içerisindeki düşmanlar var; Türk islam sentezcisi güruh. Biz Türkçülüğün dün olduğu gibi bugünde gerek kendi içerisindeki gerekse devletimizi işgal altında bulunduran düşünce sistemleriyle, gerekse devletimize ve Türkçülüğe dışarıdan saldıran çapulcularla olan savaşından galip çıkacağı inancına inandık. Türkçülüğün en büyük sorunu ise yazında belirtmiş olduğun tespitlerden belkide en can alıcısı. ''Bugün ne yazık ki onlar gibi bir önder gelmemiştir.''

Esenlikle..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü korumayacaksa Dünya'yı Bizden KORUSUN!!!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2016, 22:19:38 »

Benden Türkçülüğü anlatacak bir yazı yazmamı İstanbul'dan bir ağabeyim ricâ etmişti. Deneyim oldu bana da.

Değerli yorumlarımız için teşekkürler motun-noyan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.216 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.