Tek millet mi yoksa kozmopolit mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 23:41:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tek millet mi yoksa kozmopolit mi?  (Okunma Sayısı 1066 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 11 Nisan 2017, 11:38:33 »

Genellikle MHP tarafından kullanılan, son zamanlardaysa Ak Partinin kullanmaya başladığı "Tek millet" sloganı nedir? Tek millet derken kimi ifade ediyorlar. Bu tek millet hem bilinmez olduğu halde hem de apaçık ortadadır. Bu olayı doğru anlamak için önce millet nedir onu bilmeliyiz. Millet;  Aynı soydan gelen kişilerin, tek bir kültür içinde birleşmelerinden doğan topluluktur. Milleti oluşturan üç temel unsur vardır. Bunlar; soy, kültür ve ülküdür. Bunların ilk ikisine uymayan kişilerin millet olarak nitelendirilmesi gerçek dışıdır. Soy ve kültür birliğinin dışında bir de ülkü birliği vardır. Bu, milletin oluşmasında temel unsur değilse de oldukça önemlidir. Bireylere yaşam amacı verir. Milli ülküden yoksun milletler ceset gibidir. Millet kavramına baktığımızda "Tek milletin ne demek olduğunu anlarız. Tek bir soydan gelen ve aynı kültürü yaşayan, başkalarıyla karıştırılmayan millete tek millet denilir. Peki, Türkiye'de "Tek millet" sloganı doğrultuda mı kullanılıyor? Gelin buna hep beraber bakalım.

2 gün önce 9 Nisan'da Bakan Albayrak: "Tek millete kim karşı çıkıyorsa, defolsun gitsin. Tek millete karşı olmak, bu topraklardaki 80 milyonu bir millet olarak görmemek demektir" dedi. Bu açıkça 80 milyonun hepsi bir millet demek değil misir? Biz hep derdik: "Türk milleti demekten korkuyorlar. Bunlar Türk düşmanlığı yapıyorlar." Bunlara inanamazlardı. Taptıkları puttan başka bir şey görmezlerdi. Bize karşı çıkarlardı. Hatta Milliyetçi olduğunu söyleyenler bunlarla ittifak kurdu. Milliyetçi denildi diye Türk milletinin çıkarlarına uygun şekilde hareket eden kişiler anlamayın. Bunlar "Tek millet milliyetçiliği yapıyorlar ve o milletin(!) içindeki Türk hariç herkesin çıkarına uygun hareketler yapılıyor. Biz bundan memnun değiliz. Bu "Tek millet" son derece zararlı. Elbet birgün büyük bir zarar verecek ve bazıları bunu anladığında çok geç olacak. Ayrıca, bu kozmopoliğin hiçbir bilimsel açıklaması yoktur.

Millet kavramını daha önce açıkladık. Peki, Türk; kürtle, lazla veya çerkezle aynı soydan gelmediği bie halde nasıl Tek milletin içinde oluyor? Üstelik kültür yönünden de benzemiyoruz. Bunun aksini kim iddia edebilir? Kim bu kadar aptal olabilir? Türk milliyetçiliği yaptığını söyleyip k.rde "kardeşim, kızım" diyen kimse o yapmıştır. Yani bu tek millet kavramını aslında akp değil, Türk milliyetçiliği içine sızmış kozmopolitler yapmıştır. Cumhurbaşkanı da: "Dikkat ediniz, Türk demiyoruz, kürt demiyoruz. Laz, boşnak, roman demiyoruz. Tek millet diyoruz" diyerek ülkeden Türk adını silmek için elinden geleni yapıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, defalarca Türklüğe karşı çıktınız. Biz size hiçbir zaman sol tarzı bir eylem yapmadık. Eğer bir şey yapılacak olursak biliniz ki bu ülkedeki halis Türkler bizimle olacaktır. Ve biz solcuda değiliz. Öyle oturma eylemi, polise taş molotof atmak gibi hareketlere girişmeyiz. Sizde herkes gibi Türk tarihini iyi okuyun ve kendinize ders alın!Baturgan
11/04/17
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.