TARİHİNİ YAZAN AMA YAZDIĞINI UNUTAN TÜRKLER
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Şubat 2020, 10:37:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TARİHİNİ YAZAN AMA YAZDIĞINI UNUTAN TÜRKLER  (Okunma Sayısı 1644 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« : 25 Aralık 2011, 16:52:33 »

                                  TARİHİ YAZAN AMA YAZDIĞINI UNUTAN TÜRKLER
  Türkler tarihini hiç bilmez, hiç öğrenmez ve öğretmez. Her zaman yakındığımız bir konudur bu. Bu konuya günümüz şartlarından baktığımız zaman çok haklıyız. Ama 2000 yılın 1500 yılını incelediğimiz zaman ama incelerken o zamanı yaşayarak incelediğimiz zaman konu çok farklı görünecektir. Bu tarihler içinde o kadar çok başbuğ vardır ki, saymaya kalksak eminim bir kaçını unuturuz. Avrupaya veya diğer Irklara baktığımız zaman ise hep silik liderler, ya da katliam yapan liderler görürüz. Halkaları hep sefalet içinde ve çok geri kalmışlıklarını görürüz. Türk halklarına baktığımız zaman ise, sürekli savaşan, sürekli zaferler kazanan bir başbuğ ve askerlerini görürüz. Bu askerler de halkın ta kendisidir. Bu halkın savaşırken savaşın içinde doğan çocuğuna, savaşı ya da başbuğlarını anlatmasına gerek olmamıştır. Tarihi hep yaşamış bir çocuğa anlatmaya ne gerek vardır. Neredeyse doğar doğmaz eline pusatını alan çocuklara, Türkün tarihini, başbuğlarını anlatabilir misin? Anlatsan da, çocuk demeyecek mi? Baba, Ana, bana bunları neden anlatıyorsun, ben zaten savaşçıyım demeyecek mi?
  İşte bu gelenekle, yüzyıllar akıp geçmiş ve son iki yüzyılda savaşmayan ya da savaşamayan ırkın geçmişi, başbuğları zaferleri, hafızlarında kalmış ve aktarılmadığı için de unutulup gitmiştir. Bu şanlı tarih içinde, sadece hatırlamamız gerekenler öğretilmiştir. Bunu öğretenler ise Türkleri istedikleri gibi yönlendirmiş ve silik bir Türk tarihi ortaya çıkmıştır.
  Şimdi ise, O unutulan ve unutturulan tarihimiz bizden hesap sormaktadır. Biz kendimize bu silik hayatı uygun görsek te, şanlı tarihimiz uygun görmemektedir.
  Bizden önceki Türkler tarihini iyi bellememiştir. Bizler bu yanlışı düzeltmek için, Tarihimizi iyi öğrenip, çocuklarımıza öğretmeli ve onlara Türk Tarihinin önemini aşılamalıyız.
  Tarihini iyi öğrenen bir Türk çocuğu cesaretlenecektir, Gururlanacaktır ve Kesinlikle en kısa zamanda, O tarihe uygun yaşamak isteyecektir. İşte o zaman vay dünyada ki Diğer ırkların haline. Bütün ırkların tekrar Türkün önünde diz çökme zamanı gelmiş demektir.
  Tanrı Türk’ü korur; yeter ki Türk, Türk olduğunu unutmasın!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.102 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.