TARİH VE MUKAYESE CAHİLİ AYŞE HÜR'E CEVAP
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Temmuz 2020, 21:23:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TARİH VE MUKAYESE CAHİLİ AYŞE HÜR'E CEVAP  (Okunma Sayısı 1808 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.975


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 03 Ocak 2016, 22:20:34 »

Atsız’a 1940’tan bu yana “Hitlerci, Nazici, Kafatasçı” gibi iftirâlar atılmıştır. 1944’te dönemin başvekili Şükrü Saraçoğlu’na yazdığı iki açık mektup ülkede bomba etkisi yaratmış, bundan ürken Türkçülük düşmanları (yani komünistler) iftirâ atmakta daha ileri gitmişlerdir. Örneğin, Atsız’ın evinde bir Hitler resmi bulunması, saçını Hitler gibi taraması gibi gülünç iddiaların ardı arkası kesilmemiştir.
Türkiye bugün, hürriyet sarhoşlarıyla dolu bir ülkedir. İsteyen istediğini, düşünüyor, yazıyor. Millî mukaddesata saldırmakta kendisinde bir sakınca görmüyor. Tüm bunlara “düşünce özgürlüğü” deniyor. Ülkemizdeki bu aşırı hür vatandaşlardan birisi de pek “Radikal” olan gazetenin köşe yazarı Ayşe Hür adlı çeyrek aydındır.
Ayşe Hür, 03.01.2016 tarihli köşe yazısında şöyle diyor; Nihal Atsız’dan Nurettin Topçu’ya Necip Fazıl’dan Said-i Nursi’ye kadar pek çok isim Yahudi ve komünist düşmanlığı nedeniyle Hitler hakkında olumlu yargılara sahipti.
Nurettin Topçu’nun, Necip Fazıl’ın, Said’i Nursi’nin savunmasını ben yapacak değilim. Burada beni asıl ilgilendiren saydığı kişiler arasındaki Türkçülüğün büyük ismi Nihâl Atsız’dır.

Hür, “Hitler Traşlı Atsız” başlığını verdiği deli saçmalarıyla dolu yazısında şöyle demektedir;

Nitekim II. Dünya Savaşı yıllarında saçlarını Hitler tarzı kestirip, onun gibi pozlar vermiştir. Gerçi Orkun’un 25 Mayıs 1951 tarihli sayısında bu benzerliğe dikkat çekenlere hiddetle cevap vermiştir ve de o dönemki yazılarında Hitler, Nazizm gibi konularda açık ifadeler yoktur ama Nazizmin ve Faşizmin tarihe gömülmesinden 20 yıl sonra 5 Nisan 1974 tarihli Ötüken’de yayımlanan “Faşist” adlı makalesinde şöyle der: “Faşist demek bir devrin İtalyan milliyetçisi demektir. İtalyanca ‘facio’ kelimesinden doğan bu sıfat, Musolini’nin İtalyan milliyetçi partisi mensuplarına alem olmuş, İtalyan milliyetçiliğine de ‘faşizm’ denmişti. Milliyetçiliğin milletleri sardığı sırada hepsi ayrı ayrı adlar almış; Almanlar ‘nazi”’ (Nasyonal Sosyalist’ten kısaltma), İspanyollar ‘falanjist’, Belçikalılar ‘reksist’, Romenler ‘gardist’ kelimesini kullanmıştı. Bu disiplinli ve komünist düşmanı milliyetçilik ilk önce İtalya’da çıktığı için hepsine birden ‘faşizm’ demek âdet olmuştu.”


Ve yazısına şu resmi ekliyor.


 Tarih bilgisinden yoksun mukayese cahili Ayşe Hür, olağanüstü zekasıyla!!, internette dolaşan bu resimle Atsız’ın Hitler’e sevdalısı olduğunu büyük bir ustalıkla ispat(!) ediyor. Ayşe Hür de internetin güvenilir kaynak olduğunu zannedenlerden olsa gerek. Çünkü 2. Dünya savaşında çekildi dediği Atsız’ın yukarıdaki resmi 2. Dünya savaşı çıkmadan 9 yıl önce çekilmiştir. Tam olarak, 1930’da Edebiyat Fakültesinden mezun olduğunda. Yani Hitler Almanyası devri denen şoven dönem başlamadan önce. Öğrendin mi şimdi çeyrek aydın?


Devamla;

Şimdi bu ifadelerden ne anlıyoruz: Faşizm ve Nazizm, milliyetçiliğin bir türüdür! Milliyetçilik de iyi bir şeydir. Peki, Faşizmin ve Nazizmin insanlığın başına açtığı felaketler, milyonlarca ölüm, yıkım hakkında bir kaç cümle etmez mi insan? Nihal Atsız etmez…

Ayşe Hür’ün bu son paragrafı yarı yarıya doğrudur. Faşizm ve Nazizim birer milliyetçilik türüdür. Bu ikisinin altında da şövenizm yatar. Türk milliyetçilerine saldırmaya çalışanlar ilk olarak bu iki rejimden örnek vererek Türk milliyetçiliğinin insanlar arasında “korkulu” bir şey olduğunu inandırmaya çalışmaktadırlar. Nihâl Atsız ve yoldaşlarının savunduğu fikir olan Türkçülük de şövenizm yoktur. Bunu hayatları boyunca savunmuşlardır. Ancak Ayşe Hürümsü tipler bunlara aldırmamış, yine Türkçülüğe saldırmaya devam etmiştir.

Ayşe Hür’ün Hitler sevdalısı adam dediği Nihâl Atsız, vaktiyle herkesçe mâlum olan vasiyetinde Almanları düşmanlarımız arasında saymıştır. Ve yine, “Davetiye” adlı manzumesinde

Tanıyoruz Atilla’dan beri Cermeni,
Farklı mıdır Prusyalı yahut Ermeni?
Senin dostun Cermanyaya biz Nemşe deriz,
Bir gün yine Bec önünde düğün ederiz.

 Mısralarını yazmıştır.
20. yüzyılda 110 milyon insanın ölmesine neden olan komünist rejim hakkında Ayşe Hür ne diyor? Hani şu insanlara barışı, huzuru, eşitliği vadeden komünist rejim… Üstelik bu ölen insanların yarısından fazlası Türklerden mürekkeptir. Ölen Türk olunca tabiî olarak Türk olmayan, yabancı köklü fikir taşıyanın sesi çıkar mı? Ayşe Hür, Kızıl Katil Rusya ve Çin hakkında bir iki cümle eder mi? Etmez.

Ayşe Hür, “o dönemki yazılarında Hitler, Nazizm gibi konularda açık ifadeler yoktur” diyerek sivri zekasıyla kesin bir kanıya varıyor. Pek araştırmacı olan Ayşe Hür’e Orkun’un sayılarını iyice incelemesini ve 1943’te yayınladığı “En Sinsi Tehlike” adlı broşürü okumasını tavsiye ederim.

Hür, Atsız’ın “FAŞİST” makâlesini dolaylı yoldan Nazizm’in ve Faşizm’in tarihe gömülmesine bağlıyor. .Evet, o sıralar Nazizm ve Faşizm tarihe gömülmüştü ancak Türkçülere hayasızca faşist, nazist diye iftirâ atan beyinler dip diriydiler. Şu kahpe feleği görüyor musunuz? Biz de, Komünist Sovyetlerin köpekliğini yapanların Sovyetlerin yıkılmasıyla birlikte tarihe gömüldüğünü sanıyorduk. Ayşe Hür ölmemiş. Hâlâ ölen yoldaşları gibi merhum Atsız’a iftirâ ve yalan atmaya devam ediyor. Edecek de. Çünkü şirretlik Türklük düşmanlarının en sevdiği iştir.
Millî şuur Türk Devletinde hâkim olmadıkça, bu aşırı hürriyetler kısıtlanmadıkça Ayşe Hür gibi beynelmilel cahiller ortalıkta aydın diye geçinir, millî mukaddesata söğmekte kendisinde bir sakınca görmez.

Olukmanlı Ayırgan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.812


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2016, 13:20:54 »

Ayşe Hür denen ....'nın twiter hesabında paylaşacakdım bu yazıyı ancak engelemiş beni k.rtçü Ayşe hanım(!)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.