Türk Irkçılığı ve Haklı Sebebleri (Anketli)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 21:08:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Anket
Soru: Projenin uygulanabilirliği ne düzeydedir?
Evet, uygulanabilir. - 14 (100%)
Hayır, çeşitli sebeplerden uygulanmaz. - 0 (0%)
Toplam oy: 10

Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Irkçılığı ve Haklı Sebebleri (Anketli)  (Okunma Sayısı 2586 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 13 Temmuz 2011, 19:14:48 »

Esenlikler…

Öncelikle bu yazdıklarımı okumağa zaman ayıran yöneticilerime teşekkür ederim.

Epey zamandır çeşitli fikir tartışmaları, bazı düşünce taarruzlarına karşı müdafaa ve en önemlisi fedakârlık demek olan günümüzdeki sanal Türkçü mücadelenin erlerine bir fikir sunmak kararındaydım. Bugün bunun zamanı olabileceği düşünüyorum.

Burada edebî konuşmak ya da birilerine yaranmak için değil, gerçekten böyle düşündüğüm için belirtmeliyim ki kutlu bir öğreti yolunun yolcularıyız. Evine internet ulaşıp bir şansı sonucu otağımızı bulan benim gibi gençlerin fikirlerini sistemleştirme ya da en azından bir temel fikir edinme eğilimlerinin başka bir adresi olduğunu düşünmüyorum.

Adana’ya geldiğinde Şad ağabeğin her birimizin gözlerine bakarak söylediği şu cümleyi (Konuşmanın özeti olarak) anımsıyorum: Bir oda bir derneğe, bir dernek bir partiye dönüşebilir. Bunun için mali güce de ihtiyaç vardır.


Kiminde yer eder, kiminde etmez. Ben karışamam. Ancak bende sonraki bir sahne yer etti diyebilirim. Bulunduğumuz mekânın giderini iki Türkçü ‘’Ben ödeyeceğim!’’ tartışması ile ödediler.


ÖDP nasıl oluyor da gideri binlerce lirayı bulabilen gösteriler yapabiliyor, nasıl oluyor da küçücük bir cemaat sırf Perşembe toplantılarında elde ettiği gelirler ile yıllarca sürecek bir para kaynağı demek olan gayrımenkuller satın alabiliyor anlayamazdım eskiden.

Fedakârlık mı? Bir ÖDP’li sürüsü fedakârlıkta birkaç Türkçü’ye karşılık gelebilir mi? Sorum Türkçü Vicdan’adır.


Ben bu yüzsüzlüğü yapacağım. Doğrudan haddimi aşarak fikrimi sunacağım. Kabül ve red için anket ekleyebilirsem onu da eklerim.


Derhal Türkü Turancı Otağ faal Türkçüleri arasında aidat benzeri bir sistem kurularak bir mali havuz oluşturulması gerektiği kanaatindeyim. Ben söylediğimde başka bir mantıksızlık şayet yoksa, bu işten uzak duracak bir büyüğüm olacağını düşünmüyorum.

Altı kişi ile, gûya, Türkçü gruplar kuranlar bu kadar güce sahipse, bu kadar çok etkin üyeye sahip otağımızın daha güçlü olacağını düşünüyorum.


Bu hiç zor bir sistem de değil. Herhangi bir yönetici büyüğümüz tarafından oluşturulacak bir banka hesabı yeterli olacaktır. Tamamen gönüllülük esası ile aylık belli bir asgari miktar da belirtmek kaydı ile havuza katkı toplanabilir.

İl mümessilleri belirlenerek ayda bir gün o ildeki Türkçüler’in toplanmasının da sağlanması hiç zor bir iş değildir. O mümessilin toplanan miktarı bankaya yatırarak diğer illerle cem etmesi de zor bir iş değildir.

Hadi, başlayalım demek belki en zor iştir.

Benim -şahsım adına- aylık gelirim 200 lirayı geçmez. Dershanede bir öğün yemek yemesem, sigarayı bıraksam ayda 50 lira artırabileceğimi düşünüyorum. Tabi bekâr olmanın rahatlığı fedakârlığa iten bir etkendir ancak bu asgari miktarın çok da fazla olmadığı cümleten malumdur sanırım.


İleride güvensizlik oluşabileceğini ve başının ağrıyacağını düşünen katılmayı reddeder olur biter. Zaten bence en önemli adım katılımın genelce gizliliği olacaktır.


Şad ağabeğin dediği o tek koltuklu, tek küçük tüplü ve birkaç kilo çaylı derneğin giderini iki Türkçü’nün mücadelesi sonucu oluşacak gelirle mi kuracağız? Yoksa ben piyango bileti almağa devam mı edeceğim bilmiyorum.

Ama Türkçüler’in ülkedeki en fedakâr kişiler olduğunu tanıdığım ilk Türkçü ile gördüm.


Türkçülüğü bu şekilde ne kadar yayabiliriz onu da bilmiyorum. Bizim insanımız internette gördüğüne güvenmiyor. Sırf dernek için değil, çeşitli kurumlara Otağ adına yapılacak bir yardım ve bir cenazeye götürülecek bir çelenk bile ne kadar kişiyi Türkçülüğe kazandırır tahayyül edemiyorum.


İsterseniz Ümmetçilerle tartışmağa ve aynı şeyleri konuşmağa bir 30 yıl daha devam edebilirim. Ama yanımda kaç kişi olur, bilmiyorum.
 

Ama bir ilçedeki Türkçülük şenliğine Otağımız adına flama yaptırmak için Yürekli-Kam Abi’den para isteyemeyeceğimizi biliyorum.Ben, kandaşlarımın rızıklarından, Türklüğün geleceği için pay istiyorum.


Haydi Tanrı’nın adı ile…
İsteyenin bir yüzü…

Tekrar teşekkür ederim.


Ek 1: Anket sonuçlarını olumlu değerlendiren bir büyüğüm, arzu ederse konuyu açık kısma taşıyabilir.


Ek 2: Evet ilk evet oyunu ben verdim.   Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011, 18:12:54 »

Konuyu buraya ben taşıdım erlik...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kızılhan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2011, 02:06:40 »

Erlik kandaşımı %100 destekliyorum
Sen merak etme kardeş ben o ödp yi,tkp yi,emep i ve diğerlerini çok iyi biliyorum daha önce açılan anketli bir başlıkta da söylemiştim önceden komünist olduğumu , tkp den Türk milletin'i ve Atatürk'ü savunduğum için ihrac edileli 2 ay oldu oyüzden bir örgüt/dernek  içi yapılacak tüm işleri iyi bilirim ama Kars'a gidecem genede benim için hiç sorun değil ben her yerden yapabileceğim destekleri yerine getiririm.

Bu arada şuan Adana da çalışan faaliyette olan bi odamız varmı ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2011, 02:33:48 »

Erlik, yazdıkların oldukça anlamlı ve güzel bir noktaya da vurgu yapmışsın ''ÖDP nasıl oluyor da gideri binlerce lirayı bulabilen gösteriler yapabiliyor, nasıl oluyor da küçücük bir cemaat sırf Perşembe toplantılarında elde ettiği gelirler ile yıllarca sürecek bir para kaynağı demek olan gayrımenkuller satın alabiliyor anlayamazdım eskiden.''  bu konuda yerden göğe kadar haklısın, maddi destekçileri ve taraftarları daha fazla çünkü sömürünün girdiği her yer paranında getirisidir. Din ile siyasi benlik ve toplumda bir yere aid olma güdüsünün ezikliği ile gençler bu tür yerlere fazlasıyla alakalı oluyor. Yalnızca maddi gelirini taraftarlarından sağlıyor demek yanlış olur, dışarıdan bizi yıpratmak için çabalayan ve bunu kendine çıkar kapısı olarak gören  grupların da destekleri mevcut bulunmakla beraber, reklamlarını da iyi yapmalarını sağlamaktadır. Sana  her konuda destek olacak burda kandasımız var fakat herkesin maddi imkanı kısıtlı olduğundan  yapılacak her türlü eylem sönük kalacaktır. Bu  konuda  bu kadar talihsiz açıklama yaptığım için  üzgünüm ama durum bu ERLİK... yinede elimizden geleni her şekilde yaparız ve imkanları olan sahip oldukları imkanları da kullanarak bir şey yapabilir..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.