Son yıllarda Türkçülüğü sulandırarak bu mukaddes davayı bulandıranlar var.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 04:39:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Son yıllarda Türkçülüğü sulandırarak bu mukaddes davayı bulandıranlar var.  (Okunma Sayısı 2453 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 16 Aralık 2011, 02:13:23 »

Son yıllarda Türkçülüğü sulandırarak bu mukaddes davayı bulandıranlar var.

Türkçülük ırkçılıktır, Türk ırkçılığıdır. Irkçılık Kalıtım yoluyla geçen fiziki özelliklerle kişilik, zeka ve kültür özellikleri arasında bir sebeb-sonuç bağlantısı bulunduğu inancından kaynaklanır.  İslâm, zulüm ve sömürüye yol açan tüm inanç ve düşünceler gibi ırkçılığı da yasaklamıştır. Kur'an ırkların aynı kökten geldiklerini ifade ederek, üstünlük iddialarının temelsizliğini ortaya koymuştur. Tüm insanlar ve uluslar Hz. Adem (a.s) ile eşi Havva'dan yaratılmıştır. İnsan toplumunun ırklara, kabilelere ayrılması da onların tanışmaları ve yardımlaşmaları amacına bağlıdır. Zulüm ve sömürüye neden olacak kalıtımsal bir üstünlük söz konusu değildir. İnsanların ve toplumların iyilik ve üstünlükleri yalnızca inançlarına, yaşama biçimlerine bağlıdır, Allah'ın emirlerine uyma, yasaklarından kaçınma konusundaki titizliklerinden kaynaklanır (el-Hucurat, 49/13). İslam savunuculuğu yaparak ırkçılık yapamazsın, bu mümkün değil, Türkçülük de kimsenin elinde ki oyuncağı değil.

Irkçı elinden geldiği kadarıyla kendi ırkına ait olanları kullanacaktır, örneğin dil ve yazı; asla başka ırkların dili ve yazısını hangi sebebden olursa olsun reklam amaçlı örneğin paylaşım sitelerinde, iş yeri ve benzeri ortamlarda kullanamaz. Görüyoruz Arapça yazıların önünde biad etmiş adam ben ırkçıyım demekte ki bu Eşeğin Aslanım demesi ile aynıdır, mevzu senin dinin ise onu içerinde yaşa sana kimse neden bu dine inanıyorsun diyecek kadar adileşmez, tersini yaptığın da adileşen sen olursun.

Adama bakıyorsun aslen kürt veya diğer etnik guruptan birisi çıkmış ben Türkçüyüm diyor ve bu Köpek yanına da sempazitan bulabiliyor, bu ne biçim bir iştir beyler, Türkçüler sizlere sesleniyorum!! Türkçülüğü böylesine aşağılara düşürenlere karşın sert olun, Türkçü olmak böylesine ucuz olamaz, Türkçülük kandan evvel yürek ister, sertlik ister, bunlar Türk’e has meziyetlerdir zaten, biz kendimize yakınlık gösterecek kardeş veya yoldaş aramıyoruz her kim ne olursa olsun kendi bacağından asılır bizi ilgilendiren tarafları gerçek Türkçümüdür, aslolan budur. Yok onu kazanacakmışız da ılımlı olmalıymışız asla bu tarzda düşünce kabul edilemez, kardeşim Türkçü, bildiğimiz Türkçü gibi olacak.

Veya adamın birisi çıkmış her hangi bir konuda din işine bulaşılmışsa (olabilirde) ya bu benim dinim bununla uğraşmayın türünde kelamlar ediyorsa bilin ki o adam Türkçü falan değildir, aslen Türk’dür ama Türkçü değildir, Türkçünün ırkından daha ince tarafı olması imkansızdır, Türkçünün her şeyi Türklüğüdür. O kadar çok Türkçü gurup oluşturulmuş ki bunların daha Türklükten bile bihaber oldukları doğrusu yadsınamaz, hiçbir şey bilmeyen cahil cühela kişilerin ellerinde Türkçülük bırakılırsa bunun faturasını Atsızcılar öder bunu hiç unutmayın.

Türkçüler hiç kimse ile birlik ve beraberlik içerisinde bulunma mecburiyetinde değildir, Türkçü Türkçü ile birlik yapabilir, hiç bir güç Türkçüye boyun büktüremez ve hiç bir neden de Türkçüye taviz verdiremez, hani diyorlar ya şu Türk, bu Türk aman biraz ılımlı olalım da küsmesinler veya karşımıza almayalım, bunlar komik işlerdir. Türkçü Türklüğün fedakarı olacaksa dik durmasını bilecek.

İnsanlığın yapısı itibarı ile her Türkün Türkçü olabilmesi imkansızdır, Türkçülük ayrıcalıktır, Türkçülük Türk milletinin bekasını sağlama almak amacı ile güç ister, Türkçünün bilgi bakımından donanımlı, cesaret bakımından en üst seviyede olması gerekli ki Türk düşmanları karşısında her bakımdan üstün olsun,  bu yönlerden aşağılarda olan kendisine Türkçüyüm diyen kişi ülküleme zarar verir, aciz Türk olacağına olmasın daha iyi ki Ülkülem acizliği hiç kaldırmaz.


Hüseyin Nihal Atsızın dediği gibi ''Türkçü hiç şüphesiz, Türkten olur. Fakat her “Türkçüyüm” diyen Türkçü değildir. Samimi olması ve Türkçülüğün şartlarına uyması lazımdır.Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz, çünkü bu yol Kutludur, gider Tanrı dağına, Halbuki yoldaşını bırakıp kaçanların, değişilir topuda bir sokak kaltağına.''

NE MUTLU TÜRK DOĞANA

Yürekli-kam  15/12/11
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü_Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 238« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2011, 06:33:20 »

Her zaman bende derim, sadece Türkçülükle kısıtlanmış bir düşünce değil. Türk kanı taşıyan ister Türkçü ister değil, Türk dilini konuşup yazmalıdır, Türk gibi giyinmelidir. Türk yemekleri yemeli, Türk yaşamına özenti duymalıdır. Türk tarihini iyi bilmeli, Türk lehçelerini öğrenmeye çaba göstermelidir. Türk örfü ve adetine göre yaşamsını bilmeli ve gelecekteki Türk ırkını iyi yetiştirebilmelidir. Türk kanı taşıyan tabiki de Türktür yanlız herkez Türkçü olamaz.

Komik olanda o degil mi zaten. Kırma olan herkez Türküm deyip dolaşırken, Türkçüyüm demek ya da Türkçülük ile ilgili ayakta durup ön görüşünü sunmak suç haline geldi memleket’te???

Nedeni aslında çok açık üç beş çapulcu olan kırmaların Türküm demesinden korkmuyorlar ama asıl Türk kanı taşıyan ve Türküm, Türkçüyüm diyen bireyin “ Tek bir birey dahi olsa” yapabileceklerinden korkuyorlar.

Asıl sorulması gereken soru bence “ Bir Türkçünün dik ve sağlam durmasından ziyade, ne kadar Türkçü dik ve sağlam durmaya çalışsa’da niçin önünün kesildiğidir?

Peki neden? Nedir bu Türk oluşum korkusu? Korkan topluluk Türkiyede yaşayan kırmalar mı? Yoksa bu gün hükümeti kukla gibi oynatan dış ve görünmeyen topluluk mu? Bu sorunun dibine inmeden aşmamız gereken yol çok daha tırmanışlı ve taşlı.

Önemli de değil, Biz Türkçüler bu davaya baş koyduk sonuna kadar’da devamını getireceğiz. Yanlız Kandaşımın dediği gibi Türkçüyüm diyorsan ona göre davranıp yol izliceksin. Eğer Türkçülük ve sorumluluğu ağır geliyorsa o vakit “ Türkçülük bir oyuncak değildir ” Türkçülük yapmaya çalısmayacaksın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Neresinde bir Türk varsa Yeryüzü Küresinin….
Sınırı ordan başlar Bozkurt mefkuresinin…
Yürü sensin umudu bütün esir illerin…
Yürü nutku tutulsun Emperyalist dillerin....
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2011, 20:36:26 »

İnsanlığın yapısı itibarı ile her Türkün Türkçü olabilmesi imkansızdır, Türkçülük ayrıcalıktır, Türkçülük Türk milletinin bekasını sağlama almak amacı ile güç ister, Türkçünün bilgi bakımından donanımlı, cesaret bakımından en üst seviyede olması gerekli ki Türk düşmanları karşısında her bakımdan üstün olsun,  bu yönlerden aşağılarda olan kendisine Türkçüyüm diyen kişi ülküleme zarar verir, aciz Türk olacağına olmasın daha iyi ki Ülkülem acizliği hiç kaldırmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.