TÜRKÇÜ SİTELERE NEDEN ÜYE OLUNUR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 03:43:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜ SİTELERE NEDEN ÜYE OLUNUR?  (Okunma Sayısı 1908 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 18 Aralık 2011, 14:30:26 »

                                               TÜRKÇÜ SİTELERE NEDEN ÜYE OLUNUR?
   Konuyu açıklamadan önce, kendimle ilgili bilgiyi vereyim ki, yanlış anlaşılmasın. Din ve Türk Tarihi hakkında her zaman merak içinde olan biriyim. İnternet kullanmayı iyi bilen biri değilim. Yeni yeni öğreniyorum. Ama bu gayet normaldir. Çünkü bizim yaşıtlarımız, bilgisayar yerine, sokaklarda büyüdü. Makinalar yerine, kendi yaptıkları, tahtadan oyuncaklarla oynadı. Toprakla oynadı. Şimdi bakıyorum da, toprak kalmadı oynayacak. Beton yığınlarının içinde çaresiz kalan çocuklarımız, gençlerimiz, bu aptal makinelerden medet umar oldu. Bizim arkadaşlarımız, toprak tahta, çamur iken, şimdilerde arkadaşlıklar değişti. Artık insanlarımız, mahalledeki komşuları geçin, apartmanında oturanları tanımaz oldu. Bütün bu beton yığınlarını toptan yıksak mı acaba? Konuyu fazla dağıtmayayım. Bizde, düzene uyduk ve teknolojiye boyun eğdik. Merakım gereği, aramalar yaparken, birçok Türkçü ad altında sitelere girmeye başladım. Aradığım yazıyı okuduktan sonra, kesinlikle, site içerisinde gezdim. Üye olduğum birçok site oldu. Ne yalan söyleyeyim, ilk başta birçoğu ürkütücü geldi bana. Çok katı kurallar vardı. Din konusunda çok acımasızdılar. Ben buna hazır değildim. Hatta, kendi kendime ”Ulan bunlar dinsiz mi? Bunlar Türkçülük mü yapıyorlar, yoksa milletin dini ile dalga mı geçiyorlar? Diye çok düşündüğüm olmuştur. Şimdi o günlere şöyle bir bakıyorum da; Evet gerçekten çok katı siteler vardı. Ama önemli bir sorunu şimdi daha iyi görüyorum. Bizler, din konusunda o kadar cahil, o kadar kulaktan dolma bilgilere sahibiz ki, önümüze getirilen bu bilgiler bizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Yıllarca, dini öğrenmemiz için değil de, ne öğretilir se onu uygulamamız için uğraşanların meyvesidir bu. Burada küçük ama çok büyük bir detay vardır. Birçoğumuz katılmayacak olsa da açıklamam gerekir. Bu konudaki en büyük sorun; dinin yüzyıllarca, kendi dilimize çevrilmeden, hat ta, kendi törelerimizle yoğrulmadan öğretilmeye çalışılmasıdır. Bu öğretilme, uygulama mecburiyeti, birçok köylerimizin, birçok boylarımızın kanlarıyla, sürgün edilmeleriyle olmuştur. Bunu bilmeyen ben, öğreninceye kadar, doğum sancısı çeker gibi acı çektim. Talkan katliamını öğrendiğim zaman dinden çıkar gibi olduğumu, gün gibi hatırlıyorum. Zamanla, bu konuları içimde eritip hazmettim. Merak etmeyin dinden falan da kopmadım. Ama katı kurallarımın hepsini içimden attım.  Bu dönem içerisinde Tanrı inancımla ilgili asla bir sorunum olmamıştı. Tanrı inancı ile din inancını karıştırmamak gerekir. Çünkü bu dönemde, kafamdaki karmaşa Tanrı ile değildi.  Tanrımdan hiç korkmadım, O’nu hep sevdim.
  Din konusunda, bu otağda hiç kimse, bir kişinin inancına saygısızlık yapmaz. Eğer ki, dşz konusunda bir tartışmanın içine girmiş iseniz. Bilin ki, bu tartışmadan alacağınız bilgiler, kaybettiğim sandığınız bilgilerin yanında, daha değerlidir. Çünkü, burada, dinden korkmamayı, dini, hangi dine inanıyorsanız, o dini semeyi ama o dini araştırmayı öğrenirsiniz. Bir şeye körü körüne bağlanmak yerine, bilerek görerek sevip bağlanmayı öğrenirsiniz. Eh! Bir Türk’e de bu yakışır.
 Bu dini inanç meselesini madem ki açtık, öyküleme sanatı konusundan da bahsetmem gerekmektedir. Bu konu için herkes beğenisini ilettikten sonra bir ama diyor! Ve diyor ki, “ gerçekten eğlenceli ama dışarıdan ilk bakıldığında, dinle dalga geçen, dinsiz bir site izlenimi veriyor” Ben, o kişiye “tekrar okur musun? Ama bu defa dikkatli oku, içinde ne kadar bilgi olduğunu, Türklüğü yüceltme olduğunu bulacaksın” deyip de, tekrar okuduğu zaman, haklısın diyorlar. Dışarıda bakıp da, bizi dinsizlikle suçlayanlar, bu açıklamamızdan sonra bile aynı şekilde düşünüyorlar sa, onlar ancak dış kapının mandalı olabilirler. Onlar, Türkçülükle uğraşmasınlar. Gitsinler face’de, Türkiye’yi kurtarsınlar. Ya da okey oynasınlar. Kendi inancımızla dalga geçecek kadar aptal mıyız?
  Türk Tarihi konusu da ise, birçok sitede, bilgilerime bilgi kattığım bir geçektir. Ama hiçbir sitede yazı yazmadım. Ta ki, bu otağa, bir konu ararken rastlamam dek! Bu otağda, bütün inançlara aynı saygı vardı. İnanç ile Türklüğün aynı kefeye konmasının tehlikesi anlatılıyordu. O girdiğim ilk gün ve diğer birkaç gün otağ içinde gezindim. O kadar sonrasında ise, uzun bir süre otağa girmedim. Ama bir bilgiye ihtiyaç duyduğum zaman, en güvenilir yer olarak gördüğüm otağımıza başvurdum. Ve...
 Ve, artık otağ içinde yaşamak ihtiyacı hissetmeye başladım. İlk yazımı yazmak için, bir hafta düşündüm. Çünkü otağ da, yazılan ya da yeni gelenlere hemen bir eleştiri yapılıyordu. Şimdi o ilk yazılarıma bakıyorum da; hepsi eksik, hepsi yazım yanlışı dolu. O yazılarıma, o eleştiriler yapılmamış olsaydı, otağ, otağ olmaktan çıkardı. Haklılarmış! Eminim şu an ki yazım da bile birçok imla hatası yapmışımdır. Bilenler uyaracak ki, bizler doğruyu öğrenelim!
  Yani, sözün özü;  Türkçü sitelere, bir çoğumuz bir bilgi almak için gireriz. Eğer ki, içimizde Türkçülük ateşi varsa, ya da o ateşi yakan bir site bulmuş isek, eninde sonunda oraya geri döneriz.
   OTAĞIMIN TÜRKÇÜLÜK IŞIĞI HİÇ SÖNMESİN,
   YAKSIN YÜREĞİMİ, HEP TANRI DAĞI KOKSUN,
   HER YENİ GELEN, BU ATEŞE BİR ODUN ATSIN,
   ATSIN Kİ,
   YÜREKLERİMİZE ANCAK VEY IRMAĞI ÇARE OLSUN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Açığma-Kün
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 195« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2011, 16:14:50 »

Karagerey,son derece içten sıcak ve samimi duygularını bizimle paylaştığın için teşekkür ederim kandaşım.

Bende senin gibi Türk tarihine merakımdan dolayı, öylesine internette gezinirken bu otağa rastladım. Ne yalan söyleyim ilk başlarda otağı kuran ve yöneten kişilerin alevi kandaşlarımız olduğunu sandım ve ayrı bir keyif aldım. Türklük nede güzel anlatılıyordu. Türkçülüğü ve Atsız Atamızı tam manasıyla burda tanıdım öğrendim.

Otağımızın yegane ve vazgeçilmez amacı milletimize Türk olduğunu ve Türklüğün erdemlerini ve Türkçülüğün ne demek olduğunu anlatabilmek. Milletimize Türk olmanın haklı gururunu yaşatabilmek, bu bilinci verebilmek.

Din herkesin özelidir, mahremidir bizi ilgilendirmez. Sizlerinde dikkatinden kaçmamıştır sıkça yaşadığımız için vurgu yapmak istedim ,otağımıza yeni gelen bir üye o kadar çok konu varken ne hikmetse hep ilk iletisinde nokta atışı yapar gibi din konusuna bir ileti atar, sonra geçer karşıya seyreder. Bizler zamanında çok acılar çektik alevi-sünni yok sağcı-solcu şimdi de din mi çıktı başımıza ? Birde böyle mi bölünelim ?

Konuşulmazı erzem olan, Türk'ü ve Türk tarihini etkileyen dini meseleler olabilir tabiki bunları ele alıp tartışabilr görüşlerimizi paylaşabiliriz. Amma maksatlı, kasıtlı olmadan inançlara saygı çerçevesinde olmak kaidesiyle. Diyorum !

Hepimizin bildiği gibi burası Türkçü bir otağ, buranın amacı millete din dersi vermek değil bilakis Türklük ve Türkçülük dersi vermek.

Bu zamana kadar hiç bir yere üye olmadım, ilk defa buraya üye oldum çünki ben burda kendimi buldum özümü buldum.Hepsinin safkan TÜRK olduğu,aynı görüş ve duyguları paylaştığım içinde yabancıların olmadığı bir nevi Türk evi burası.


 OTAĞIMIN TÜRKÇÜLÜK IŞIĞI HİÇ SÖNMESİN,
   YAKSIN YÜREĞİMİ, HEP TANRI DAĞI KOKSUN,
   HER YENİ GELEN, BU ATEŞE BİR ODUN ATSIN,
   ATSIN Kİ,
   YÜREKLERİMİZE ANCAK VEY IRMAĞI ÇARE OLSUN.

Karagerey.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.