Silinmeye Çalışılan Türk Tarihi ve ''Barbar Türk'' Dayatması
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 10:34:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Silinmeye Çalışılan Türk Tarihi ve ''Barbar Türk'' Dayatması  (Okunma Sayısı 3018 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« : 21 Temmuz 2011, 22:12:24 »

Tarihçilerin bazıları der ki; ''Dünya tarihinden Türkleri çıkarın… Tarih diye bir şey kalmaz"

Türkler... Kimilerinin iddia ettiği üzere, 17. yüzyılda kan olarak karışıp yok olan millet. Kimilerine göre medeniyet kuramamış barbar ve ilkel bozkır yaratıkları. Kimine göre Anadolu'ya 11. yüzyılda gelip bu toprakları sahiplenen millet...

Türkler yukarıda yazılı tanımlamalardan hiç birisi değildir. Türkler, M.Ö. 6000'li yıllarda hayvan yetiştiriciliği yaptığı düşünülen bir ırktır. Bu da, Türk milletinin  yaklaşık 8000 yıl önce Tanrı Dağları eteğinde ortaya çıktığını gösterir. Türkler, Tanrı Dağları ve Altay Dağları arasına yayılırken karakterleri de bu bölgenin çetin şartlarına göre şekilleniyordu. Bu açıdan Türkler, göçebe ve savaşçı bir hayat kurmak durumunda kalmıştır. Dinlerinden, kültürlerine, yemeklerinden geleneklerine kadar bu kültür işlemiştir Türk milletinin. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki, Türkler hiç bir zaman Batılılar'ın iddia ettiği gibi medeniyetsiz, barbar ve cani bir millet olmamıştır. Bunun kanıtı Pazırık Kurganı'nda bulunan harikulade eserlerdir, Göktürk Anıtları'nın son derece düzenli ve dahi noktalama işaretli abecesidir, kurdukları teşkilatlardır, ordularda hala geçerliliğini koruyan onluk sistemdir. Bizim atalarımız genç dimağlara TV ekranlarında, gazetelerde ve diğer bilumum basın yayın organında dayatıldığı gibi barbar, medeniyetsiz bir topluluk değildi. Peki o zaman Hint-Avrupa merkezli tarih anlayışını benimseyen tarihçiler neden bu dayatmada bulunmaktalar?..

Dayatmada bulunuyorlar, çünkü Avrupalılar'ın ata toprağı olarak gördükleri mekan Orta Asya'dır. Çok eski zamanlarda Turanî Irk ve Aryanî Irk bu topraklarda büyük bir ihtimalle karşı karşıya gelmiş ve Aryan ırkı Avrupa'ya sürülmek durumunda kalmıştır. Ata toprakları olan Asya'nın Türkistan olması, Türkler'in bilincine kalmıştır. Eğer Türkler barbar olduklarını kabul ederlerse, Avrupa'nın her anlamda üstünlüğünü kabul ederek yozlaşır, değerlerini yitirirler onların hedeflerine göre.

Bu dayatma tarihte de, günümüzde de son sürat devam etmektedir. Örneğin, bugün bir çok köşe yazarı Yunan kültürüne özendirecek yazılar ile Türk kültürünü yok sayar. Her medeniyetin eserleri Türkler'in gözüne sokulurken, Etrüskler'den ve Türk medeniyetinden bahseden kimse olmaz. Örneğin, Orhun Anıtları ilk bulunduğunda Avrupalılar şaşırmışlardı. Hint-Avrupa odaklı tarihçilik, bu anıtları da kendine yamamalıydı. Hemen çare bulundu, onlara göre bu anıtlar Vikingler'in atalarına aitti. Çünkü böyle gelişmiş bir alfabeyi Türkler yapamazdı! Kanıt da hazırdı, İskandinavya'da bulunan Runik yazılar bu yazının devamı idi onlara göre. Gerçek ise bambaşka ve apaçık ortadaydı. Bu yüzden en sonunda Avrupalılar, bu anıtın Türkler'e ait olduğunu kabul ettiler. Daha sonra da Etrüsk abecesinin, Futhark yazısının bu yazıya benzerliği gündeme geldi. Kılıfları yine hazırdı. Futhark yazısı, Runik yazı ile ilişkili idi, yani Hint-Avrupa kavimlerine aitti! Etrüsk abecesi de Yunanlar'dan geçme idi zaten. Oysa ki bugün Google'dan yapacağınız bir arama, sizi doğru sonuca götürecektir. Yunan abecesine benzetilen Etrüsk abecesi, yan yana konulan fotoğraflar ile size bu fikri aşılamaya çalışan propagandacıların ürünüdür. Etrüsk abecesi de, Futhark yazısı da şaşırtıcı bir biçimde Göktürk abecesinin daha az gelişmiş, daha erken dönem ürünleri gibidir. Fakat Hint-Avrupa, bunu da kabul etmez. Çünkü bunu kabul etmek, kendi topraklarında aslında Turanlılar'ın yaşadığını, o bölgelerin Turanlılar'a ait olduğunu ve Turanlılar'ın kendilerinden daha gelişmiş kültüre sahip olduklarını da kabul etmek anlamına gelir.

Aynı anlayış, İskitler'i Farsî, Hunlar'ı Gayritürk yapar. Türkler'in Anadolu'ya Malazgirt ile geldiğini iddia eden bu zihniyet, İskitler'in, Hunlar'ın ve hatta Ön Türkler'in Anadolu'ya yaptıkları akınları ve Doğu Anadolu'daki Hakkari ilimizde bulunan Türkler'e özgü mağara yazılarını görmezden gelir. Kızılderililer ile Türkler'in arasındaki bağlantıdan bahsedince gülenlerin elleri, Avrupa kültürü bizden üstün dediğinizde size alkış tutar. Korece, Japonca, Fince, Türkçe, Macarca, Moğolca gibi diller arasındaki ilginç benzerlikleri gündeme getirirseniz yuhalanırsınız. Sizin böyle değil, Arapça'nın zenginliğinden, Farsça'nın şiirselliğinden, İngilizce'nin pratikliğinden, Fransızca'nın kibarlığından ve hatta Kürtçe'nin fonetiğinden bahsetmeniz gerekir çünkü.

Türk milleti, bu anlayışa inanmamalı, uyanmalıdır. Tarihimizi sahiplenmeli, bir kahramanımızı Kürtler'in, diğerini Çerkesler'in sahiplenmesine engel olmalıyız artık. Barbar değil, tam tersine materyalist ve maddiyat temelli Avrupa kültüründen çok daha gelişmiş bir kültüre sahip olduğumuzu artık kabullenmeliyiz. Son sözümüz Atsız Ata'dan, beyaz ırk özentisi olan, Türkler'in barbar olduğunu düşünenlere gelsin...

''Türklerin aryani ırkından olduğu hakkındaki yanlış düşüncelerin niçin kabul edilmek istendiğini bilmiyoruz. Sanırız ki, Moğolların vahşi ve barbar, Aryanilerin ise medeni olduğu hakkındaki eskimiş telakkiler buna sebep oldu. Bu telakki bazan o kadar garip şekiller aldı ki, k..tler hakkında bir seri makale neşreden bir zat, kendisine göre saydığı bir takım delillerden sonra “k..tlerin de Türkler gibi Aryani ve Türk cinsinden olduğunu” ilan etti.

Bu meseleyi yalnız hissi düşüncelerin mahsulü de telakki edemeyiz. Vahşi Moğollarla akraba olmamak için, Turancılık inkar ediliyorsa, Çingenelerin de mensup olduğu Aryani ırkına girmek hislerimizi daha çok incitmez mi?
''

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!

Börü Kağan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2011, 23:10:11 »

Teşekkür ederim Börü!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2011, 23:43:25 »

Ne demek ağabey. Türkçü olduğunu iddia eden birisi, Türkçülük için bir tuğla da olsa koymalıdır ki rengi belli olsun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.032s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.