SEMBOLLER, FİGÜRLER, RESİMLER VE HARFLERLE GÜN IŞIĞINA ÇIKAN TÜRK TARİHİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Temmuz 2020, 05:30:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: SEMBOLLER, FİGÜRLER, RESİMLER VE HARFLERLE GÜN IŞIĞINA ÇIKAN TÜRK TARİHİ  (Okunma Sayısı 3884 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 22 Temmuz 2011, 03:12:55 »

SEMBOLLER, FİGÜRLER,HARFLER ve GÜN IŞIĞINA ÇIKAN TÜRK TARİHİ
   Dünya tarihinin bilinen en eski dilidir Türkçe.Ural- Altay dil gurubuna dahildir. Bilinen en eski Türk yazıtları olan Orhun anıtları çözüldüğünde, Türk dili tarihinin, tarih öncesi devirlere dek uzandığı görülür.Ben bu makalemde sizlere Türk dilinin teknik yönlerini, günümüz lehçelerini yada günümüz Türk Devletlerinin kullandığı dili değil, Türk tarihinin en eski dönemlerinde kullanılan ve Türkün kurduğu uygarlıklara ışık tutan sembol ve harflerden sözedeceğim.Batının, ısrarla Türk ırkını sadece savaşan barbar bir bozkır insanı olarak göstermesi, bir nebze Orhun Anıtlarının bulunmasından sonra sekteye uğramak zorunda kalmıştır. Çünki Orhun kitabelerini inceleyen dilbilimciler, o devirde dahi mükemmel bir anlatım gücü, gramer ve noktalama işaretleri ile karşılaşmışlardır.
   
    Türk dilinin tarihçesi milattan önceki tarihlere dek uzanmaktadır.Ancak elimizde ne yazık ki kesin veriler bulunmamaktadır. Bunun en önemli nedeni,bugüne dek Türk ve Türk dili tarihini öğrenmemize yarayacak kazıları yapamamızdı. Çünki Türklerin ilk yerleşim yerleri Atayurtları 21. yüzyüla dek Rus ve Çin toprakları içinde bulunduğundan, bu kazılara izin verilmiyordu. Bizlerde kendi tarihimizi, Rus ve Çin kaynaklarından, onların izin verdiği ölçüde öğrenmekle yetiniyorduk. Ancak 21 yüzyılın sonlarına doğru Sovyetlerin çöküşü ile birlikte bağımsızlıklarını kazanan Türk Devletleri arttıkça, tarihimizin köklerine inmekte daha kolay oldu.
   
     Kazakistanda yapılan kazılarda ortaya çıkan  büyük bir kurganda altın işlemeli elbisesi ile bulunan bir erkek cesedi ile Türk tarihine ışık tutacak önemli bilgilere rastlanıldı.Bu erkek cesedinin elinde  altından yapılmış bir kadeh bulunmaktaydı ve üzerinde yazılar vardı. Yazıyı çözen arkeologlar bunun 24 harfli Göktürkçe olduğunu açıkladılar ve kurganın tarihini m.ö 5, y.yıl olarak kayda geçtiler.M.Ö 5 y.yüzyılda mükemmel bir yapıya sahip bir dili kullanan Türkler'e barbar diyen batılılar bile bunu kabullenmek zorunda kaldılar ve incelemeya başladılar. Kurganda bulunan birçok kıymetli madeni araştıran batılı bilim insanları bu madenlerin çoğunun para olarak kullanıldığını görerek hayrete düştüler ve şu açıklamayı yaptılar. Parayı ve yazıyı ilk bulanların Türkler olma ihtimali çok yüksek. Buda M.Ö Türklerin büyük bir uygarlık kurduğunu gösteriyor.

    Kazakistan ve Kırgızistan da ortya çıkan Saymalı Taşlarda ise, tarih öncesine ait Türk yazılarına rastlıyoruz.M.Ö 10000 Yıllarına dek giden bir süreci buradan izleyebiliyoruz. Kayalara çizilen ,keçi, geyik, gökyüzüne uçan gökyüzü arabaları gibi motifler bir süre sonra Göktürk alfabesinin temelini oluşturan yazılara dönüşüyor.Bilim aadamlarını hayrete düşüren gökyüzü arabaları motifleri bugün Anadolu da Hakkari, Kütahya Çavdar hisar, İzmir Ödemiş ve Kars kağızman bölgelerinde ki kaya motifleri ile bire bir ölçüşüyor.Bu arabaları inceleyen bilim adamlarının bazıları bunların, Şaman ruhunun göğe yükselmesini anlattığını, bazıları ise yüksek bir teknolijinin sırlarını verdiğini belirtiyor.

    Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan Hakasya ve Tuva Cumhuriyetlerinde yapılan kazılar da da taşlara ve kayalara oyulmuş simgelerin bir süreçten geçtikten sonra Göktürk harflerine dönüştüğünü görüyoruz.

    Bunlar Orta Asyada Türk dili tarihçesini öğrenmemizi sağlayan önemli kazılar. Kazılar son bulmuş değil hala devam ediyor ve Türk dili tarihi ve Türk Uygarlıkları bir bir gün yüzüne çıkıyor.

    Ancak son yıllarda tüm Türk tarihini kökten değiştirecek saklı bir tarih Çin sınırları içinde beyaz piramitlerde gizli.Çin hükümetinin elden geldiğince saklı ve gizli tutmasına karşın bazı bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu piramitler Türklerin ve mısır pramitlerinden çok daha eski bir tarihe ait.Mumyalama teknikleri çok gelişmiş ve pramitlerde Altay Türklerine ait yazılar bulunmaktadır. Çin hükümetinin bilerek gizlediği bu tarihsel sır batı tarafından ısrarla görmezden gelinmektedir. Çünki açığa çıktığında Türklerin ve dünya tarihinin yeniden yazılması gerekecektir. Pr. Dr. Kazım Mirşan yaptığı araştırmalarda bu pramitlerin Ön Türklere ait olduğunu açıklamış,Dünya uygarlığının temelinde muhteşem bir Türk uygarlığı vardır demiştir.

    Tüm bunların ışığında, batının tüm dünyaya enjekte ettiği Tarih yalandır diyebiliyoruz artık.  Dünyanın en eski uygarlıklarını Türkler kurmuştur. Türkler asla batının bize kabul ettirdiği gibi sadece barbar bir bozkır kavmi değildir. Bu kazılar geliştirildikçe ve gün yüzüne çıktıkça, Batının ve Çinin bilerek çarpıttığı Türk tarihi değişecektir. Tarihimizi artık kendi yazılarımızdan, sembollerimizden, resimlerimizden öğreneceğiz. Çünki artık biliyoruzki bilinen en eski Türk yazıtı Orhun Kitabeleri değildir. Türkler, tüm tarihini taşlara kazıyarak, kitabelere oyarak, pramitler inşa ederek gelecek yüzyıllara devretmiştir. Türkler yazılı belge bırakmamıştır safsatası artık son bulmuştur.  Çünki asil ırkımız tarih öncesinde bile muhteşem uygarlıklar kurmuştur. 

  Ulu Başbuğumuz tüm bunları bildiği için Yaptığı ilk önemli icraat Türk Dil Tarih kurumunu kurmak olmuştur ve ölene dek bizzat kendiside araştırmaları ve yazılarıyla katkıda bulunmuştur.Ancak tüm alanlarda olduğu gibi Atamızın ölümünden sonra Bu kurumda gereği gibi çalışmamıştır. Ancak bizi yönetenler ve batı herne kadar Türk tarihini hasır altı etmeye çalışsalarda güneş balçıkla sıvanamayacağı için, herşey bir bir gün yüzüne çıkmaktadır.

   Bize düşen her alanda olduğu gibi bu konuda da eğitimli ve araştırmacı gençler yetiştirmek ve Orta ASYADA, Çinde, Rusyada saklı gizli tarihimizin ortaya çıkmasında ön ayak olmaktır.

Açina Tayeçe
22.07.2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2011, 11:42:31 »

Teşekkür Ederim Bibi!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.