Nihal Atsız ve Atsızcılık
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 05:11:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nihal Atsız ve Atsızcılık  (Okunma Sayısı 6012 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 06 Ekim 2010, 13:53:55 »

Nihal Atsız ve Atsızcılık

Atsız bütün hayatını Türk milletinin varlığına harcamış, Türklük için yapılması gereken ne varsa, ne getirip, ne götüreceğinin hesabını yapmadan hayata geçirmiş bir Bozkurt soyludur.

Türk milletinin ruhunun derinliklerine inip oralardan esintileri gün yüzüne çıkarabilen tek insandır Atsız, Yazdığı Türklük ruhunu galeyana getiren romanları ile Türk çocuklarının bilinçlenmesini sağlayan, onları Türklüğün yörüngesine sokan Atsız romanları, bütün Türklerin başucu kitapları olarak yerlerini almıştır.

Türk milletinin gelmiş geçmiş bütün iç ve dış sorunlarını gündeme getiren makaleleri bundan neredeyse 50, 60 yıl önce yazılmasına rağmen hala geçerliliğini korumakta ve bütün Türklerin geçmişlerinde ne oldukları bilgilerine ulaşması ile gelecekte ne olacakları hakkındaki bilgilendirmeler şimdilerde bizim yol gösterenimizdir. Atsız ata Türkçülüğün yolbaşısıdır.

Atsız, kan hücrelerindeki atarların etkisi ile hayatını kendi isteği gibi yaşamış fakat çevresi bunun etkisini tam tersi olarak, madden ve manen zarar görerek kapatmıştır. Türk aile yapısına çok önem veren Bozkurt, kendi verdiği savaşta devletin ilgili yapılarının karşısında olması nedeniyle il, il dolaştırılarak veya görevli olduğu işten men edilerek, Türkçülük davasından uzaklaştırılmak istendikçe kendisini dahada azimlendirerek muhteşem bir başkaldırı ile davasının adamı olmuştur. Ailesi ile kopuk yaşamasına rağmen kendisi Türk milletinin bekası için her şeyi göze almış yiğit bir Alp'tir.

Kendisinden önce ki Türkçü fikirlerin sahiplerinin tamamının fikir bazında dahi hafif kalan düşünce yapısı ile Atsızın eylem türündeki yapısının karşılaştırılması her halükarda mümkün olamaz. Türkçülük fikrinin eylem yapısı Atsızcı düşüncenindir, Atsızcılıkta buradan gelmekte, Atsızcı demek Türkçü eylemci demekle bir olup, bu düşüncenin yılmaz savunuculuğunu yapandır, ATSIZCI.

H. N. Atsızı anlamak Atsızcı olmaktan geçer, Atsızın yolundan giden bu insanlar fikir bazında olduğu gibi eylem olarak ta, kendilerine misyon olarak ta, kendilerinin bir tabusu olarak gördükleri Atsızın çizdiği yolu şeçmişlerdir. Türkçülük düşüncesinin gelişip, güçlenmesi için varlığının şart olduğu bu düşünce yapısındaki Bozkurtların varlığı her daim olacağından, Türk milletininde geleceğinin garantisi olmaları bakımından endişe vermez bir güç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Atsızcıların içte ve dışta uğrularla verdiği savaşımın göstergesi şimdilerde Türkçülüğün bir çığ şeklinde büyümesine yol açan ana etken madde olduğunu gören Türk düşmanlarının ilk hedefe koyduğu bu yiğitler oluşumunu bertaraf etme planları her atılımlarında neticesiz kalmakta, her yaptıkları ellerinde patlamaktadır. Buda göstermektedir ki Atsızcılar Atsızcı düşüncenin yılmayan savunucuları ve bu yolun yılmayan çerileridir, Türkçülük Atsızcılık demektir, Atsızdan önce olan Türkçülüğün ha varlığı, ha yokluğu belli olmayan çizgisi Atsız atanın güneşi ile ortaya çıktığından karanlıkta kalanlar okunulması gereken yapıtlar olsada gerçek olan Atsızın fikirleridir.


Ulu Atamız olan Atsıza gönülden bağlılığımızın Acun var oldukça süreceğini, onun fikirlerinin amansız takipçisi olacağımızı, Atsızın yolundan milim sapmadan canımızla ve vucudumuzdaki tüm hücrelerle birlikte Atsızcı Türkçülük yapacağımızı, genç Bozkurtlarımıza, şimdiye kadar onu duymamış olan kocamış Bozkurtlarımıza ve bundan sonra yeni doğan Bozkurtlarımıza bu davayı ulaştıracağımızı Uçmağ uğruna yapacağımızı biz biliyoruz.

Tanrı Türkü Korusun, Ne Mutlı Türk Doğana


yürekli-kam 06 Ekim 2010  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2010, 14:01:31 »

Yüreğine sağlık Kam Eçe !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2010, 14:05:35 »

Yürekli-kam ağabey, güzel ve açık bir makale olmuş. Yüreğinize sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2010, 14:08:28 »

Gök TanRı eline ve yüreğine her an sağlık versin KAM EÇE.

Atsız Atanın güneşi hiçbir zaman batmayacak ! O güneş her zorluğa rağmen Türkçülerin fedakarlıklarıyla gün geçtikte büyüyecek ve en sonunda TURAN'ı aydınlatacaktır...Hemde hiçbir zaman batmamak kaidesiyle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2010, 14:20:58 »

Ellerine sağlık Ağabey,

Lakin; bahse konu çakallar ''Özgün Türkçülük'' diyerek Atsızcılığı red inkar etmelerine bugün buldukları kılıf, Türkçülüğe hizmeti geçmiş diğer ulu büyükleri ön plana çıkartmak halini almıştır.

Keza; bir kaçının bizzat den geldiğim söylemi; ''Atsızcı olmayan Türkçü olmuyor mu'' türünden saçmalamak olmuştur. Ne yazık ki bu şerefsizler Atsız Ata'nın ismini kartvizit yaptıkları halde; onun Türkçülüğünü ve ırkçılığını benimsememektedirler.

Artık şüpheye düşmeyecek derecede eminim ki; yönlendiricileri olan Yılmaz Morgül kılıklı Bahadır S.kikbaş ve onunda üstünde olup ortada görünmeyen bir kaç el ile Türkçüleri fettoşçuların ya da Sentez çizgisine sokarak pasifize etmek amacını taşıyan bilinçli kurulan bir oluşum olduklarıdır.

Küfre girmeden özellikle kalemi sert kullanan bütün kandaşlarımızdan Atsız'ın Türkçülüğün sonu olduğunu ona biat etmeyenin Türkçü olmadığına vurgu yapacak manada makaleler kaleme almalarını bekliyoruz.

Şimdi ise; masum rolüne yatarak ''Atsızcı Türkçülüğü'' kabul etmemektedirler. Gelin görün ki; kendilerine de gencatsizlar diyecek kadar da ikiyüzlü ve riyakardırlar.

Kim hangi alanda varlarsa bizim de orada olduğumuzu göstermek için, her alanda karşılarında olduğumuzu göstermek adına bütün kandaşlarımızdan Atsızcı Türkçülüğün, Türkçülüğün sonu ve tamamlanmış hali olduğuna dair makaleler bekliyoruz.

Bizler, ''Türk ırkı sağolsun'' diyen Atsızcı Türkçüleriz...

Bundan sonra da her yerde biz varız!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2010, 14:22:22 »

Kaleminize sağlık Yürekli-kam,
Türkçülüğün yolbaşçısını, önümüzde yürüyen Bozkurtu yani Atsız Atamız'ı ve O'nun yoluna layık olmaya çalışan biz Atsızcıları iyi anlatmışsınız.
Ellerinize sağlık
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2010, 14:29:15 »

Yüreğine sağlık Kam ağabey
 
Bu ülkede en zor olan şey bu kadar çok etnik döküntü arasında Türkçü olabilmek. Atsız Atanın bize açtığı bu yolda bütün Türk gençlerini bilinçlendirmek bizim görevimizdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TIEN SAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2010, 14:57:15 »

 Emegine yüregine saglik degerli andam. Ulug bilge Atsiz atamiz,Türk irkciliginin,tartisilmaz,büyük lideridir,alternatifi yoktur. Alternatif arayanlar,alcaktir,serefsizdir,haindir. Atsiz atamizin fikirlerine  karsi cikan,Türk islam sentezi batakcilarinin,yüce milletimizi getirdigi hazin son,hepimizin bilgisi dahilindedir. 12 eylül ihtilalinden önce,din elden gidiyor diyerek,silaha sarilan,sözde Türk milliyetcileri,vatanin elden gitmesinin söz konusu oldugu,bu günlerde,bin yillik Türk kürt kardesligini,yasa ve yasat mitingleri ile,yüce milletimizin,savunma reflekslerini,yok etmenin,örneklerini sunmaktadirlar. Bu basit örnek bile,bilge Atsiz atamizin,ne kadar isabetli bir,Türkcülük teorisi gelistirdigine,en güzel örnektir. Atamizin ruhu sad,mekani Tanri daglari olsun,Türk Irki Sagolsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2010, 15:46:22 »

Agabey yüregine saglik, icimizden gönlümüzden gecenleri kaleme dökmüşsün..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SARUKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 184« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2010, 15:50:43 »

Dogrudur korksunlar,bizlerden Yurekli -kam Andam.

Atsiz Atadan aldıgımız kuvvetle, sahip oldugumuz asil Turk ruhuylan; Onumuz acik,yolumuz aydinliktir.Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.