Bizimkiler ....
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Aralık 2020, 06:02:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bizimkiler ....  (Okunma Sayısı 1920 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kemal67
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 122« : 04 Aralık 2011, 23:52:21 »

Denizciler
Esenlikler,şu aralar gençler arasında moda olan denizcilik akımını vurgulamak istedim.
Öncelikle Deniz Gezmiş kimdir ?
Deniz Gezmiş, d. 27 Şubat 1947, Ankara – ö. 6 Mayıs 1972, Ankara, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nun kurucusu Türk devrimcisi.
Deniz Gezmiş, 1947'nin Şubat ayının sonunda Ankara'nın Ayaş ilçesinde doğdu. Babası Erzurum, Ilıca (bugünkü Aziziye) nüfusuna kayıtlı ilköğretim müfettişi Cemil Gezmiş, annesi ise Erzurum'un Tortum ilçesinden ilkokul öğretmeni Mukaddes Gezmiş'tir. Ailenin üç erkek çocuğundan ikincisidir. Ağabeyi Bora Gezmiş, hukuk fakültesinden ayrılıp bankacılık yapmıştır. Hamdi Gezmiş ise, mali müşavirdir.
Gezmiş, ilk ve ortaöğrenimini Sivas'ta, liseyi İstanbul'da okudu. Henüz lise öğrencisiyken sol düşünceyle tanıştı ve kendini dönemin eylemleri içinde buldu....
Siyasi Yaşamı
1965'ten sonra, Türkiye'de gelişen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmiş, 1965'de Türkiye İşçi Partisi (TİP)'nin Üsküdar ilçe başkanlığına üye oldu. İlk kez 31 Ağustos 1966'da Ankara'dan İstanbul'a yürüyen Çorum Belediyesi temizlik işçilerinin Taksim Anıtı'na çelenk koymaları sırasında işçileri destekleyen ve Türk-İş yöneticilerini protesto eden gösteri sırasında gözaltına alındı.
Kıbrıs Mitingi sırasında Aşık İhsani ile birlikte ABD bayrağını yaktıkları gerekçesi ile gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan Deniz Gezmiş, Hukuk Fakültesi'nde birlikte okuduğu arkadaşlarıyla birlikte 30 Ocak 1968'de Devrimci Hukukçular Örgütünü kurdu. 7 Mart 1968'de İÜ Fen Fakültesi konferans salonunda düzenlen toplantıda konuşma yapan Devlet Bakanı Seyfi Öztürk'ü protesto ettiği için tutuklandı.

Deniz Gezmiş,hayatının neredeyse tamamını komünizm denen sözde ülkünün Türkiye'ye yerleşmesi için uğraşmıştır ve bunun için devlete millete kendi yaşadığı toprağa bile saldırmaktan çekinmemiştir.Böyle bir düşüncenin ve sözde ülkünün Türkiye'ye oturmayacağının Türk Irkının bunu kabul etmiyeceğinin bilincine varamamış olmalıdır ki sırf bu sözde ülkü uğruna yapmadığı iş yapmadığı dolandırıcılık ve adîlik kalmamıştır.
Amerikan karşıtlığı yaparken,Rus propaganda yapmak Rus emperyalizminin en büyük icadıdır ve bu yazında diyorum ki Rus emperyalizminin en büyük propaganda aracı komünizmdir ! Kırımda Türkleri süren Orta Asyada sayısız katliamlar yapan ve Türkleri asimile etmeye çalışan bir düşüncenin ürünüdür Deniz Gezmiş.Altıncı Filoya karşı eylem yapıp Rus donanmasına karşı eylem yapmaması da ilginçtir ve dikkat çekilmesi gereken bir noktadır.
''Özgür Türkiye'' ''Tam bağımsız Türkiye''
Komünist beyler ile özgürlük ve bağımsızlık anlayışımız farklı olsa gerektir ki kendileri NATO'dan ayrılmak gerektiğini savunurlar evet doğrudur Türkiye NATO'dan ayrılmalıdır peki ya sonrası ? Türkler bağımsızlığı Varşova Patkında mı bulacaklar yoksa Sovyetlerin sıcak kollarında mı ? Sorarım sizlere hangi bağımsızlık ? Hangi özgürlük ? Madem o kadar özgürlük istiyorsunuz Turan'ı neden desteklemiyorsunuz ?
Destekliyorsunuz da sahiplerinizin mi işine gelmiyor  ?

ADAMA SORMAZLAR MI ?

Kemal Bahadır
 04 Aralık 2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2011, 00:08:48 »

  Bugün TGB denen grubun üyelerinin tamamı her türlü propaganda ile  Deniz Gezmiş'i kahraman ilan etme yarışında. Bunu yaparken de en önemli silahları vatansever gözükme çabaları. Başarıyorlarda. Deniz Gezmiş ve taifesini 1 numaralı Atatürkçü göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçmişlerini gizlemek adına takiye yapmanın başka bir versiyonu.  Kemal gibi gerçekleri gören börülerin çoğalması ise bizi sevindiren olaylar. Makalen ve Türkçü yüreğin için teşekkürler genç börü. Tanrı sana, çıktığın bu yolda kut versin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2011, 00:13:51 »

Keşke şimdiki düşmanımızda Deniz gezmiş gibilerden olsaydı, Düşmanın bile yüreklisini versin Tanrı, Piç bir Dinci, Piç bir kürtün kahpe pususunda toprağa düşen yiğit Mehmetlerin pisi pisine şehit olmaları bizde yürek yangısıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2011, 03:12:46 »

İŞte size TGBnin son bombası sıkı durun... Suriye için ABD elçiliğine yürüdüler ve MÜSLÜMAN kardeşleri için bir açıklama yaptılar Peynir
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150443487517258


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.272 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.