Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Türk Çerisi üzerinde 03 Aralık 2011, 00:17:10Konu Başlığı: Peki Türklerden de Özür Dilenecek Mi?
Gönderen: Türk Çerisi üzerinde 03 Aralık 2011, 00:17:10
Malumunuz gündem dersim; ağzı olan herkes konuşuyor. Şimdinin Tuncelisi olan ve eskiden dersim diye adlandırılan bölgeye devletimizin yaptığı operasyona yönelik eleştiriler, kınamalar aldı başını gidiyor...

Gündemi elinde tutan liberaller AKP iktidarı ile Cumhuriyetimize olan kinlerini her fırsatta kusma zemini bulmuşlardır. Her kesimden, her düşünceden insana karşı saygı ve iyi niyet maskesi altında Türkiye Cumhuriyeti devletini temelden sarsmaya, Türk milletinin zihninde Cumhuriyetin değerini düşürmeye yönelik birçok görüş medyada yer bulmaya başlamıştır. Sözde insan odaklı bir hukuk devleti istediklerini belirtmelerine karşın, milyonlarca Türk'ün değerlerine saldırmaktan vazgeçmemişlerdir.

En son saldırı girişimlerini de Dersim konusunu açarak yapmışlardır. Başbakan bizzat kendi ağzıyla dersimden  alakasız bir şekilde özür dileyerek Cumhuriyetin temeline yönelik yeni bir saldırı yapmıştır.

Tüm bunlara ''peki'' diyelim ve soralım; ey Başbakan ''Türklerden de özür dileyecek misin?''  16. yüzyıldan bu yana sayısızca Türk devlet politikaları yüzünden hayatını kaybetmiştir. Hadi 16. yüzyıldaki Olaylara Osmanlı Safevi ilişkisi deyip, geçelim; ya 1.800 lü yıllardan sonra birçok Türk oymağının başına gelenlere ne diyeceksin? Birçok Türk aşireti yerlerinden yurtlarından sürülmüş, bazılarının yerlerine Kafkaslardan kovulan Çerkezler yerleştirilmiş, çöllere sürülmüş, kıraç dağlara mahkum edilmiş, zorla iskan edilmeye çalışılırken binlercesinin canına kıyılmış Türk aşiretleri konusunda da Özür dileyecek misin?

Malesef tarih bilincinden yoksun milletimiz bu topraklarda en çok sıkıntı çeken kesimin Türkler olduğunu bilmemektedir. Elbette ki Başbakan ve liberal kesim için de Türklerin hiçbir değeri yoktur. Bunu biliyoruz. Bunu bilmeyen Milletimizin de bilgilenmesini dilemekten başka çaremiz yoktur. 

Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.


Konu Başlığı: Ynt: Peki Türklerden de Özür Dilenecek Mi?
Gönderen: YigitKam üzerinde 03 Aralık 2011, 00:25:55
Türk milletinin tarihi boyunca ne düşmanı eksilmiştir ne de ezdikleri. Türk milleti yücedir, uludur, bıraksak değil özür dilemek önümüzde köpek bile olacaklarda Türk affeder mi işte asıl önemli soru bu.

Biz asırlardır varız ki bu onlarla sayılır, bu on yüz yılların içerisinde bu özürü dileyecekler hiç eksik olmadı, bunlar kah kardeşlerimizde oldu, kah beslemelerimiz kah içimizde ki ve dışımızdaki düşmanlarımız ama hep oldular hiç eksilmediler. Sonuç da biz buradayız ve varız onlar ise tarihe kellelerini bırakarak yok olup gittiler demek istediğim bunlar özür dileseler ne olur, dilemeseler ne olur, herkesin bildiği gibi
TARİH TEKERRÜRDEN İBARET DİR.Konu Başlığı: Ynt: Peki Türklerden de Özür Dilenecek Mi?
Gönderen: Orda Han üzerinde 03 Aralık 2011, 05:39:32
Biz birbirimizden özür dilesek sanırım daha hayırlı olur bizler için.Birlik olup bütünleşme zamanıdır.