Patlayan Bombaların Hatırlattığı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 03:30:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Patlayan Bombaların Hatırlattığı  (Okunma Sayısı 1094 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« : 10 Ekim 2015, 19:39:37 »

          Bugün Ankara’nın göbeğinde kendi ürünleri olan savaşı güya protesto etmek için toplanan Kürt Ulusal Hareketi’ne yönelik yakın zamanda Suruç’ta yaşanana benzer bir saldırı oldu. Her karanlık devrede olduğu gibi fail elbette yine belli değil ama artık AKP yargısına güvenmeyen bizler için ‘’Belli oldu!’’ dense de bir anlamı yok. Gerçi ortada kriminal bir şey de yok. Bundan sonrasıyla yazık ki emniyet değil medya ve siyaset ilgilenecek. Biz de bir tiyatro izleyip zalim ve mazlumlar göreceğiz.

          Ben de yaygın kanıyı destekleyenlerdenim. Bir saldırının failinin arıyorsanız onun kimin işine yaradığına bakın derler, bu sistemin koordinatlarındaysanız. Suruç saldırısı ve bu… Bir adım geriye gelip bakıldığında her ikisinde de hem saray diktatörlüğü hem de Kürt Ulusalcıları için önemli bir istismar potansiyeli bulunduğu açık. Yani iki saldırı da AKP ve HDP’nin kendi tabanlarına önemli mesajlar gönderdi. AKP için bu milliyetçi oyları kaşıyacak ve dönüştürecek bir kapı açabilirdi. HDP de bu saldırılar sayesinde tabanını konsolide edebilirdi. Benden bir sonuç bekleyenleri maalesef üzeceğim: Bu saldırının müsebbibi, ne kadar tersi gibi görünse de, AKP’nin Kürt Ulusal Hareketi ile 10 yıldır sürdürdüğü düzenin devamından yararlanacak odaklar.


          Saray istediği kadar ‘’buzdolabı’’ benzetmeleri yapsın, Kürt Siyasal Lideri ‘’Başkan olma diye uğraşıyoruz’’ desin; son gelişmeler, baştan beri ‘’Süreç iptal olmadı, pazarlık çok kızıştı’’ diyen bizleri doğruluyor. İki taraftan biri diğerinden ‘’fazlaca bir şey’’ istedi, şimdiyse memleket ilk kimin razı olacağına karar verilecek savaşa sahne oluyor.

          Bu güneşli havaları ilk bozanın başkanlığa aşık adam olduğu kanaatindeyim. HDP, bunu çok umursamıyor olsa da, tabanı ikna etmek zor olacağı için film bir aşamada koptu. Ancak sarayın henüz son büyük kozundan vazgeçmediği de ortada. AKP- Cemaat savaşının başından beri yaşanan bir ‘’yasak aşk’’ artık ilk meyvelerini veriyor.

---
         

       


          Ergenekon süreci başladığında; hatırlayacağız; bizi en çok şaşırtan hadise, şekli ne olursa olsun Sedat Peker’in Perinçek gurubu ile yürüttüğü işlerin ortaya çıkmasıydı. Sedat Peker’in yasadışı işleri Perinçek grubunun elindeki güçle gizleniyor; bunun karşılığında Peker de Perinçek’in bazı işlerini görüyordu. Garip bir rastlantı,  Ergenekon süreci, biterken de bizi oldukça şaşırttı. Bu defa hiç beklenmedik bir anda tahliye olan Perinçek, cezaevi çıkışında ‘’Bu ülkede cemaatleri bitireceğiz’’ derken, AKP’ye tek bir sözle bile karşı gelmiyordu. Üstelik Dursun çiçek gibi adamlar sarayın kanalı A Haber’e konuk oluyor, Erdoğan’a övgüler düzüyordu. Ardında seçimlere katılan Perinçek bu defa CHP’ye yönelik acımasız eleştirilerde bulundu.

          Biz tüm bu olanları sarayın cemaate karşı verdiği savaşta bir anlaşma uyarınca Perinçek taifesini yanına çekme gayreti olarak gördük. Bunun için pek çok kanıt bulduk. Fakat dün öyle bir olay oldu ki, adeta acemice bir teslim oluş gördük.

   Biliyorsunuz memlekette kendisinden beklenmeyen kim varsa miting yapıyor. Ülkenin Başbakanı ve Cumhurbaşkanının ardından dün de mafya lideri Sedat Peker ‘’Teröre Hayır’’ mitingi yaptı. Zaten birkaç yıldır saraya ola aşkını dillendirmekten çekinmeyen mafya lideri bu defa da hem üstü örtülü biçimde AKP’ye oy istedi hem de HDP için olmadık tehditler savurdu. Eey, biz de milletçe yedik.

          Memlekette olmadık işler oluyor. Bu işler biraz Perinçek işini andırıyor. Bilmem ‘’B ence bırakalım birbirlerini yesinler’’ diyen var mıdır? Hem kutu gibi mafya lideri yeni kahramanımız olur, fena mı?

Yalnız dikkat, onlar askeri polisi vuracak…
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.211 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.