Öyle bir nesil düşünün ki
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 11:59:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öyle bir nesil düşünün ki  (Okunma Sayısı 1028 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 15 Ağustos 2017, 00:52:58 »

Öyle bir nesil düşünün ki, elinden cep telefonu düşmesin. Daha 5 yaşındaki velet, gözünü ekrandaki oyundan ayırmasın. Saçma sapan, beyin yakmak için özel tasarlanmış animasyonlar izleyerek büyüsün. En büyük zevki boşa vakit geçirmek, biraz daha büyüyünce fotoğrafına beğeni almak olsun.

Böyle bir nesilden hayır gelir mi? Asla ve asla!

Çocuklar psikolojik ve bedensel olarak özel eğitilmelidir. Hem ailede, hem de okulda; bilgili, kültürlü, asil, yaratıcı düşünen, sağlıklı çocuklar yetiştirilmelidir. Askeri eğitim zinhar ihmal edilmemelidir.

Avrupalı cizvit papazları "bir çocuğu 12 yaşına kadar bize verin, gerisi önemli değil" derlerdi. Çünkü 12 yaşına kadar bir çocuk nasıl eğitilirse, karakteri de öyle şekillenir.
Bizim çocuklar 12 yaşına kadar ekran başında iğrenç animasyonlar izliyor, oyun oynuyor. Böyle çocuklardan ne hayır gelir? Çocuğa bir futbol takımının oyuncularını ya da saçma bir animasyondaki karakterleri sorsan biliyor, ancak Fatih'i, Yavuz'u, Timur'u, Uluğ Bey'i, Einstein'i, Tesla'yı bilmiyor. Çünkü bunlar ona ilgi duyacağı şekilde öğretilmemiş.

Bir annenin, eline abur cubur verip televizyon başına koyduğu ve "yeter ki sussun" dediği çocuktan ne beklersin? Bu çocuklar bizim ordularımıza komutan mı olacak? Uzay mekiklerimizi mi tasarlayacak? Kitap mı yazacak? Ne yapacak?

Çocuk dediğin "ben pokemonum" diye kendisini pencereden atar mı? Öyle anne ve baba olursa atar tabi. Anasını da babasını da o pencereden arkasına atmak lazım!

Çocuk kendisini Fatih'in, Timur'un, yerine koyup güçlenmeye çalışmalı. Karakteri sağlamlaşmalı. Tesla'yı örnek alıp okumaya, öğrenmeye, üretmeye çalışmalı.
İlla oyuna meraklıysa, bakınız Elon Musk 12 yaşında kendi oyununu programlamış, kod yazmış. Üstelik bunu satıp ailesine destek olmuş. Bizim veletlere kod ne diye sorsan, aval aval bakarlar. Anası babası öğretmemiş, çünkü onların da haberi yok!

Çocuğunu daha bebekken adam gibi bir şeylere yönlendiren anneler nerede? Var mı?

Karınca yuvasını izlemeyen, toprakla oynamayan, koşmayan, bilgilendirici aktiviteler yapmayan çocuktan ne hayır gelir?

Milli kültüründen ve değerlerinden habersiz bir çocuk, büyüdüğünde tıpkı çocukken koştuğu zevkler gibi zevk peşinde koşar. Karı kız peşinde dolanır, sigara içer, içki içer, ortam arar. Parazit gibi yaşar. Sokakta birini taciz eder, birinin malını çalar. Her şey beklenir.

Çocuklara küçücük yaştan itibaren gelecekteki vazifelerini, tarihini, inancını ve Türklüğünü aşılamak gerekmektedir. 12 yaşında bir çocuk, annesine "niye oyun indirmedin" diye zırlamamalı. Onu atış talimine, kampa, spora, müzeye, bilim fuarına götürmedi diye ağlamalıdır. Geleceğimizden ancak böyle emin olabiliriz.

Şimdi diyenler olacaktır; çok yoğunum "çocuğumla ilgilenemiyorum" diye. İlgilenemiyorsan neden doğurdun çocuğu? Bir çocuk yetiştirmek, dünyanın en çok özen isteyen işidir. Geleceğin teminatıdır. Gerekirse aç kal, kuru soğan ye, taş üstünde yat. Ama çocuğunu adam gibi yetiştir! Bir anne ve babanın birinci vazifesi çocuğunu doğru düzgün yetiştirmektir. Yetiştiremiyorsan hiç yapma daha iyi. Dünya'da yeterince gereksiz insan var zaten!

Hırsıza, hayduta, tavizciye, tecavüzcüye, psikopata bak. İncele! %99 oranında aile kaynaklı problem vardır. Çocukla kimse ilgilenmemiştir, anne baba yetiştirmemiştir veya başında hiç yoktur. Bu bir iddia değil, istatistiksel bir gerçektir.

Türk ulusunun geleceği için; 100 tane gereksiz insan yerine, 1 tane kabiliyetli insan evladır!

- İNSANÜSTÜ TÜRK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.932


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2018, 06:42:47 »

Haklı kandaşımız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2018, 15:31:09 »

Evet günümüz nasilleri pokemon, benten gibi japin animeleriyle yetişiyor. Ergenlik çağına gelince de face'den çıkmıyor. Ve garip oyunların kölesi oluyor.

Benim isteğim Türk tarihini konu alan çizgi filmler, çizgi romanlar okusunlar. Kahramanlık duygusu sonradan kazanılmaz. Gürbüz ve sağlam nesil için çok görev düşüyor ailelere. Baba maç hastası, ana dizi hastası ehh, çocuk ne hasta olmayacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.212 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.