Osmanlıda Türklerin yeri ve Hakları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 22:29:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Osmanlıda Türklerin yeri ve Hakları  (Okunma Sayısı 11113 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 06 Ocak 2011, 18:05:27 »

Osmanlıda Türklerin yeri ve Hakları

Türkiye Cumhuriyetinin ilanından sonra yapılan en büyük yanlışlardan birisi ahde vefa olsun diyerek Osmanlının Türklüğe ihanetleri göz ardı edilmiş, onları sanki Anadolunun devamı imiş gibi Bizim atalarımızdan sayarak yalan tarih olarak bizlere okullarda öğretmeleridir.

Osmanlı hanedanlarının neredeyse tamamının Milletten uzak kendi tahtlarının devamını sağlamak amaçlı Kan bakımından Hanedanın hakimiyeti olan topraklarda Türklükle yakından, uzaktan alakası olmayan işler yaptıklarını Türk milletinin tamamı değilse bile bizler biliyoruz ve bunu da elimizden geldiğince bizler gibi okullarda kandırılan yavrularımıza gerçeği öğreteceğiz. Osmanlılar İzlenilebilen 7000 yıllık Türk tarihinde en fazla Türk kıyımı yapan toplumdur, Tanrı ötede onların cezalarını kesin olarak verecektir ama bizlerde beride Türk’e yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız. Türk soylu ender sadrazamlardan Çandarlı’ yı  Yanındaki devşirmelerin doldurmaları ile Boğduran Fatihi bile aslında saygı ile anmamamız gerekmektedir ki biz İstanbul’u fethi ile şahlanışın doruklarına taşıdığımız bu padişahı O kan’ı gerçekten bozuk hanedan sultanlarının içerisinde kutlu bir yere koyarak hala adını yaşatmaktayız. Bir yerlerden aldığım bilgiler ışığında ortaya çıkan soru; Osmanlılar istanbul’a hangi adla hitap ediyorlardı yada İstanbul kaç yıldır istanbul’dur veya Yüz yıl önce İstanbul varmıy dı?

Osmanlının Türk tarihinde yeri vardır, 600 kusur yıllık bir boşluğu doldururlar ama Türkün kendisi değil yalnız yönetim erkinde varlardır, buların Türklüğe yararlarından çok zararları olmuştur, Yaklaşık 700 yıl önce kurulan bir devletin hala bıraktığı zararlı izler yüzünden Türk milleti sancılar çekmektedir, Türk dilini katletmişlerdir; Anadolu da yaşayan Osmanlı hanedanın yönetimindeki Türk soyluların Türkçe yerine  Din mevhumu nedeniyle Arapça yazıp çizmeleri ve kanuşmaları Türklüğe vurulan darbedir.  Türkçe Dili Tarihten  kaybolmadıysa bunu Anadolu insanının ve Kafkasya da yaşayan Türk soyluların benliğine bağlılıklarına borçludur. Atatürk’ün şu sözü bizi bunları yazmaya mecbur kılıyor ‘’tarihini bilmeyen bir millet esir olmaya mahkumdur’’


Osmanlı zamanında Türk olmayı acaba diyorum şu Osmanlıyı savunanlardan kaç kişisi isterdi. Ermeni’nin, Rum’un  baş tacı edildiği bir mekanda Türk’ün  edrak-ı biidrak ‘’diye bilindiği bir yerde Türk olarak yaşamanın zorluğunu düşünmek bile istemiyorum ben bir Türk evladı olarak. Acıların en büyüğünü yaşamak için Osmanlı zamanında Türk olmak gerekiyormuş, Fatihin Otluk belinde Uzun hasan ile karşı karşıya geldiğinde yapılan Türk kıyımı, Yavuzun Çaldıran öncesinde ve Çaldıranda Şah İsmail le karşılaştığın da yapmış olduğu Türk kıyımı bunlar yürek yangınıdır, kendi kardeşini Osmanlı müptezellerinin şahsi ihtirasları yüzünden kesmenin acısını yaşayan bir Türk’ü hayal bile edemiyorum, ne acılar içerisinde kıvranmışlardır ve bu Türk kıyımının rantlarını da Hanedan saraylarındaki Devşirmelerin yediğini düşününce acıların katlanması kaçınılmaz olur kanısındayım.

Osmanlının Hakim unsuru Türklerdi fakat yönetim Türk değildi ve Osmanlının adı anıldığında akla gelen de Türkler değildi çünkü Osmanlı devleti bilindiği üzere bir çok etnik guruplardan oluşmakta ve bunların toplamına da Osmanlı denilmekteydi, bir ermeni veya bir Rum rahatlıkla kendisine ben Osmanlıyım diyebiliyordu, bunu göz ardı etmemek gerekli. Şu demek oluyor ki kavram kargaşasının başlamaması için Türk adını bir kenara koyarak olayları irdelemek gerekiyor, görüntü olarak biz Osmanlıyı Türk görüyoruz ama aslında etnikler nedeniyle Osmanlı adı Türk değil.


Osmanlı da Türklerin baş tacı edildiği anların başında savaş önceleri gelir. Barış anlarında Anadolu’nun çeşitli yerlerine Beylikler halinde serpiştirilmiş olarak yaşayan Akıncıların ‘’ Akıncılar saf kan Türklerden mürekkeptir’’ Osmanlı Sultanının bir memlekete savaş açmayı düşünmesinin ardından bulundukları mahallerden çağırılarak savaşacakları ülkeleri bu amansız güçlerle zayıflatma amacı gütmeleri Türkleri akıllara getirir. Akıncıların işi bitirdikten sonra Savaşa giden Osmanlı sultanı elini kolunu sallayarak sanki bir şölene gider edasıyla Mehter marşı eşliğinde savaş açtığı ülkeye girerek orayı alırdı, zafer Osmanlı Sultanının olurdu ve yanındaki Devşirme saray erkanının.


Belli çevrelerin Osmanlıyı kullanmak istemeleri Türklüğe olan düşmanlıklarındandır, din açısından ırk olayının karşısında olan bu güçler tamda aradıkları kaynağın Osmanlı olduğunu çok iyi biliyorlar ve Osmanlının o günkü yaşayış tarzını ve idare şeklini günümüzde zuhur ettirmek çabası güdüyorlar ki Türk milletinin;  Başbuğumuzun Adı  Türk olan cumhuriyeti kurması ve 1944 olaylarının ardından Türk çocuklarının ırklarını gerçek açıdan tanımaları ve bu davayı ölümüne gütmeleri bunların acı çekmelerine neden olmakla birlikte Türk’e olan hasımlıklarını da alevlendirmektedir. Biz Türk soyluları olarak Osmanlı zihniyetini ve onların devamları olan ümmetçi güçlerin şimdilerde gündeme taşıdıkları Osmanlı Yalanlarına asla geçit vermeyeceğiz, sonuna kadar Türk’üz ve biz Osmanlı değiliz.

NE MUTLU TÜRK DOĞANA!

yürekli-kam 06 Ocak 2011  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karadeniz T
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2011, 18:48:17 »

Evet; tüm yukarıdaki bilgiler gerçek, ama bir başka gerçek ise ne kadar sevmesek de hepimizin ataları bu Osmanoğullarının tebasında idi.
Şimdi biz bu devlete Sovyetler gibi bir dönem Türklerin yoğunlukta yaşadığı bir devlet olarak mı, yoksa tarihteki tük devletlerinden bir olarak mı görmeliyiz ?
Bence zor bir soru ama her ne kadar, belki de Sovyetler'den daha fazla Türk düşmanlığı yapsa da cevap ikinci seçenek olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz"
Onbaşı Yamtar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2011, 18:59:30 »

Evet; tüm yukarıdaki bilgiler gerçek, ama bir başka gerçek ise ne kadar sevmesek de hepimizin ataları bu Osmanoğullarının tebasında idi.
Şimdi biz bu devlete Sovyetler gibi bir dönem Türklerin yoğunlukta yaşadığı bir devlet olarak mı, yoksa tarihteki tük devletlerinden bir olarak mı görmeliyiz ?
Bence zor bir soru ama her ne kadar, belki de Sovyetler'den daha fazla Türk düşmanlığı yapsa da cevap ikinci seçenek olacaktır.

Kurucuları ve asli unsuru Türk olduğu için tabii ki Türk Devletidir, yönetici kısmı gayritürk diye koskoca imparatorluk'tan vazgeçecek değiliz. Nasıl ki şimdiki hükûmet gayritürklerden müteşekkil diye Türkiye Cumhuriyeti, Türk Devleti değildir demiyorsak Osmanlı için de diyemeyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2011, 19:37:34 »

Tabiki Osmanlı İmparatorluğu bir Türk imparatorluğudur, bizim atalarımız kanları ve canları pahasına almış o toprakları, neden vazgeçelim.
Bizim karşı olduğumuz Osmanlının idare şekli ve her zaman dediğimiz gibi devşirmelere, içimizde yaşayan Türk düşmanı etnik guruplara karşı olan tavizlerinedir., Belkide buna kızıyoruz biz savaşlarda Can veriyoruz, devlet bir Türk devleti ama eğemenlik devşirmelerde yada rum veya ermeni de  yani Türk soylu olmayanlarca yönetilen bir Türk imparatorluğu.
Osmanlının Sovyetler birliği ile arasında en ufak bir benzerlik yok, dediğiniz gibi olsa olsa çeşitli etnik gurupların birleşmesi gibi bir benzerlik kurabiliriz ama Osmanlıda Türkler kurucu milletti ilk olarak bunu göz önünde tutmalıyız, Osmanoğullarının kendi bekaları için Türklüğü ikinci plana atmaları da O koca imparatorluğun bir Türk devleti olmasını engellemez, bizler Türk ırkçıları olarak böyle bir yapılanmaya yani Osmanlıların ırkımız aleyhindeki faaliyetlerine tarih önünde  göz yumamayız.
İşte anlatamadığımız bu ve halada anlatmakta güçlük çekiyoruz, bizim derdimiz Osmanlı ailesinin yönetim anlayışıyla, Türk milletinin sahip olduğu bir varlığı (Devlet) onları yok sayarak kendi amaçları doğrultusunda Türklüğün zararına faaliyetler göstererek yönetmelerinedir.
Zaten şimdiki Osmanlılar da o devirde yaşamış olan Türklere hayran değiller onlar Osmanoğullarına hayranlar.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karadeniz T
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2011, 22:13:31 »

Elbette ki; bende sizinle aynı şekilde düşünüyorum.
Osmanlı hayranı ve ya sempetizanı değilim ama Osmanlı'yı Türk tarihinin bir parçası olarak kabul ediyorum.
Atsız Ata bile "Türk Tarihinden Meseleler" kitabında Yavuz için; "1514’teki Çaldıran ve 1516’daki Merci Dabık meydan savaşlarını kazanan ve çelik gibi iradesiyle devleti bölünmek tehlikesinden kurtaran Yavuz, belki de Türkiye tarihinin Alp Aslan ‘la birlikte en büyük şahsiyetidir." demişliği var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz"
NOYAN HAKAN
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2011, 22:42:29 »

Şu anda Türkiye'de Osmanlı ile Türkün savaşı vardır ve devletin her kademesinde bu sürmektedir. Yeni Osamanlı yaratılması ABD nin işine gelmekte AB nin işine gelmemektedir.ABD, Yeni Osmanlı ile ulusalcılığı özellikle Türklüğü ortadan kaldırmayı hedeflemekte,belki Kuzey Irak'ı da mevcut Türkiye sınırlarına dahil ederek k.distan eyaleti gibi eyaletler kurdurarak kendi kontrolünde bir uydu yaratacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2011, 23:29:30 »

HaberTürk kanalında, Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın konuğu İlber Ortaylı. Osmanlı'daki Türklüğü tartışıyorlar.
Televizyon başında olan ırkdaşların izlemesini öneririm
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2011, 11:46:45 »

''Bu milletin yakın zaman kadar kendisine mahsus bir adı bile yoktu. Tanzimatçılar ona,''Sen yalnız osmanlısın. Sakın başka milletlere bakarak sende milli bir ad isteme. Milli bir ad istediğin dakikada Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasına sebep olursun demişlerdi. Zavallı Türk, vatanımı kaybederim korkusu ile ''Vallahi Türk değilim. Osmanlılıktan başka hiç bir içtimai zümreye mensup değilim demeye mecbur edilmişti.

Ziya GÖKALP (Türkçülüğün Esasları sayfa 34)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.