6-7 Eylül 1955 olayları ardından 2012...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 05:56:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 6-7 Eylül 1955 olayları ardından 2012...  (Okunma Sayısı 2960 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 08 Ağustos 2012, 20:36:53 »

6-7 Eylül 1955 olayları ardından 2012


Birinci Dünya savaşı hemen öncesinde Adolf Hitlerin iktidara gelmesinin en önemli sebeblerinden birisi Alman ırkının Yahudilerin eğemeliği altına girmeye başlamasıdır. Adolf Hitlerin aç yattığı  gecelerinde  ilerdeki yapması gereken ilk işlerden birisinin Yahudi kökeninin kökünü kazımak olduğu beynine yazmış olduğundan en ufak kuşkum yok.

Yahudiler Almanyada Almanları hizmetçi olarak kullanmaya başlamışlardı, bunu maddi güçleri ile yapıyor ve Almanya gibi bir ülkede Germen ırkını aşağılıyorlardı., en güzel yerleri bunlar zaptedmiş Almanyadaki varlıklarını Alman ırkına borçlu olduklarını unutmuş, bu milleti yok sayarak kendi sefil ırklarının her ırktan üstün olduğu kanaatine kendilerince sahip oldukları içinde sonlarının geldiğinin farkına varamamışlardı.


Türkiyede yaşanan 6-7 Eylül 1955 olayları’da işte bu olayın tıpa tıp benzeridir.

1955’de Türkiye’nin en zengin yerlerinin en muhteşem hayatını süren kişiler maalesef Rumlar, Ermeniler ve diğer Avrupai azınlıklardır, bunlar Bizim topraklarımızda; Türk topraklarında hakimiyet ilan etmiş Türk milletini aşağılama oranları biraz önce anlatmaya çalıştığımız alman olaylarınınkinden daha fazlalaşmış yani buraların sahipleri kendilerini zannetmekteler Türklerde bunlara hizmetçi. Bu zanlarını bir dereceye kadar gerçekleştirmişler, her imkan kendilerinin emirlerinde, en büyük iş merkezleri, Bankalar, ve mali ne kadar özel kurum varsa kendilerinin. İşte buna dayanarakda hakimiyet ilan etmek mümkün çünkü bu toprakların gerçek sahipleri kendilerinin emirlerinde uşaklık yapmaktalar.

İktidar kansız Menderesin olunca kanı Türk olmayanlar elbette başlarının kesildiği bu ülkede baş olmayı kendilerine hak göreceklerdir.

Kıbrıslı Türk,  o tarihte eşi görülmemiş Enosis zulmü ile karşı karşıya, ta ki Menderes denen Amerikan uşağı sefil yaratık bu durumu oy’a tahvil etmenin gerektiğini anladığı ana kadar Türkler Kıbrıs da katledildiler.Onbinlerce Türk gayrı bir Türk olan Başbakan Menderesin duyarsızlığı yüzünden Kıbrıs da Rumlar tarafından şehit edildiler. Türklerin başının gevşek olduğunu gören Rum denen piç Yunanistan (Selanik) da  Atatürkün evini bombaladı.

Bütün aşağılamalara, iktidarın kansızlığına duyarsız kalan Türkler Atalarının evinin bombalanması karşısında kendisine döndü!

6 Eylülde merkezi İstanbul ( İstiklal caddesi) olan Rumlara karşı Türk hareketi  başladı.

O gün Türkanlar Türk ekonomisinin beyni olan bu gayrı Türklerin yoğun olarak yaşadıkları yere eşi görülmemiş baskın yaptı. Öğrencilerin başı çektiği yok etme hareketi akşam saatlerinde suskunluğa boğulsa da o gece Anadoludan gelen binlerce Türk soylu tarafından devam ettirildi, olaylar iki gün sürdü 6 ve 7 Eylül tam bir yok etme hareketiydi bu, o gece en az elli bin rum ve diğer gayrı Türk istanbuldan defedildi, iş yerleri yakıldı yıkıldı.

Olaylar İzmire sıçradı, buradaki rum köpekleri yok edildi, Anadolunun çeşitli yerlerinde rum ve diğer Türk düşmanlarına karşı olaylar oldu. Türkler kazanmıştı, kendi benliklerini Türk olmayanlara teslim etmemişler büyük bir şahlanış göstermişlerdi.


Yıl 2012 bir avuç kürt Türk milletine başkaldırmış her gün onlarca şehit verdiriyor, ülke içerisinde bağımsızlık hareketleri gerçekleştiriyor, milli marşlarını okuyarak kürt paçavrasını göndere bayrak diye çekiyor daha da yetmedi kürt; Türk elinde Türk askerine cephe açıyor.

Tarih tekerrürden ibarettir kişiler adlar değişir! Düşman aynı, Başbakan aynı ama millet aynı değil BİZ BİZ DEĞİLMİYİZ?

Yürekli-kam 08/08/2012
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2012, 21:00:22 »

Milletimizin uyanması için başından aşağıya bir kova su dökmek gerek. Bu son olaylar bile uyandırmadıysa bunun suçlusu; Tayyip ve saz arkadaşlarıdır. İnsanımızı din duyguları sayesinde çaldıkları arap tıngırtıları ile uyutuyorlar. Adeta ninni söylüyorlar kulağımıza. Bu hükümet başta kalırsa soysuzlar bayrak da açar, marş da yazar. Askeride içeri aldılar, elini kolunu bağladılar. Tek seçenek var. Biz Türkçüler AYAKLANMALIYIZ!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Tarhun Hatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 675


Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ!


Site
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2012, 21:03:53 »

Bir de bu olayların filmi çekilmişti bazı mankurtlar tarafından, biz Türkleri öcü o pis etnikleri cici göstermek için. Hatta başrolünde de Türk gençlerinin severek izlediği Beren Saat denen hatun vardı. Filmi izlemedim ama konu itibariyle bu olayları anlattığını okumuştum...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 495


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2012, 21:06:31 »

Bizim milletimizin bu uykudan uyanması zor görünüyor, bırakın Atatürk'ün evini, anıtkabiri bombalasalar dahi uyanıp uyanmayacağı meçhul!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Türkçü Komando
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 179


Güneydoğulu! Bozkurtlar!


« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2012, 21:12:44 »

6 Eylül olayları bizim için örnek, ibretlik vakıadır tekrar böyle bir ruhla geniş kapsamlı harekete acilen şiddetle ihtiyacımız var, Milletimiz uyuyanlara rağmen bu kutlu büyük mücadeleyi yapmaya muktedirdir İnegöl ve Dörtyoldaki ufak kıvılcımları hatırlayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 495


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2012, 21:39:26 »

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış, Teşekkür ederim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Gen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 438« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2012, 01:24:02 »

Aslında olaya 1954’ten başlayarak bakılması gerekir.Kıbrıs konusu Türkiye’nin  gündemine girmeye bu zamanda başladı. Yunanistan İngiltere’nin sömürgesinde olan adaları kendisine verilmesini istiyordu. Bu durumda adalara bizim talip olmamız da normal. Kıbrıs Rumları adanın Yunanistan’a bağlanması ( enosis) kanlı yıldırı yöntemlerini de kapsayan gösteriler ve eylemler yapmaya başladılar o dönemde.. İngiltere kendi  kontrolünde olmasını istediği Yunanistan için konuyu incelemek üzere Londra’da bir konferans düzenledi ve  bu sırada 6 Eylül günü İstanbu’da çıkan bir gazete; Atatürk’ün  Selanik’teki evine bomba atıldığının haberini verdi. Bu olayın ardından İstanbul’daki Rumların ev ve işyerlerine hatta kiliselerine , mezarlıklarına tahripler düzenlendi. Bu olayların aynı paralellikte gitmesi bunu tezgahlayanların düzenli bir şekilde oyununu oynadığını gösterir. Bu olayın akabinde sıkıyönetim ilan edildi ve olayı kominisler yaptı izlenimi verildi. Bir sürü insan içeri alındı sonuç ise olaydan bi haber oldukları anlaşılınca aklanıp çıktılar. Daha sonra Yassı Ada’daki Adalet Divanı  6/7 Eylül olaylarının  Bayar, menderes, Dışişleri Bakanı Fatih Rüştü Zorlu, İçişleri bakanı  Namık Gedik, tarafından düzenlendiğine karar verildi. Londra’da Kıbrıs konferansında bulunan Zorlu, haklı olduklarını ve bu konuda ısrarlı olduklarını beyan ederek kendi yaptıkları eylemin fayidalı olduğunun öngörüsünde bulunan bir açıklama yaptı. Yunanlılar daha sonra bombalama olayının faillerinden birinin Türk olduğunu ve yakalandığını mahkum edildiğini açıkladı. Ki o kişi daha sonra vali oldu… Anlaşılan  Yürekli Kam’ın da dediği gibi Tarih Tekerrürden ibaret, çünkü sistem hala aynı ve işleyiş çarkı da aynı şekilde dönüyor. Tek husus suyu bulandıranlar artık hiç renk vermiyor. Gerçekten bu tür konuların iyi araştırılması gerekir yazdığım gibi bazı durumlar ne kadar karmaşık hal alsa da izlenen yol aynı ve bu konuda duyarlılığımızı kaybetmeden hareket etmek ve sorgulamak gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRK24
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2012, 01:30:30 »

almanyada(Almanya da) yahudilerin (Yahudilerin) üstlendigini simdi Türkiye de kürtler(Kürtler) üstlendi belki yeniden öyle saldirilar olmaz ama bdp binlarina gruplar halinde ateslerle saldirila bilir sadece 10 vatan sever birlesse sucu üstüne alsa 1 bdp binasini yakip icindekileri öldürse kürtleri siyasetten uzak tutabiliriz bu mümkün her ilde her ilcede gözden cikarcagin 10 yigit olsa yikilmadik bdp binasi öldürmedik siyaset adami kalmaz bu benim düsüncem!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2012, 01:40:10 »

Bugün 6-7 Eylül olaylarinin tahlilini yaptigimizda o yillarda milli suurun bugünkü kadar erozyona ugramadigi ve Türk milletinin milli konularda bugünkünden cok daha hassas ve duyarli oldugu gercegi ortaya cikiyor. Hakeza ayni milli ruh, ayni milli heyecan Kibris harekati öncesinde 1970 li yillarda da kendisini gösteriyordu nitekim o yillarda Hürriyet Gazetesinin sahibi olan merhum Sedat Simavi´nin yine Tercüman Gazetesi yazarlarinin Kibris davasi ile ilgili yazdiklari atesli yazilari yüzbinleri sokaklara dökebiliyordu.
Ya bugün??

Her Türk evladinin bilmesi gereken böyle önemli bir konuyu makale olarak gündeme getirdigin icin kalemine yüregine saglik KocaKurt...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.