NEREDE CUMHURİYET ? NEREDE LAİKLİK ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ocak 2020, 16:07:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: NEREDE CUMHURİYET ? NEREDE LAİKLİK ?  (Okunma Sayısı 1979 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ŞAMAN OĞUL
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 33


HAKAN AKTAŞ


« : 08 Kasım 2010, 15:33:16 »

ÜÇ DİN BİZİM DİNİMİZDEN SONRA VAR OLDU. KİMLİKDE ÜÇ SEMAVİ DİNE YER VAR. AMA BİZİM UYGURLAIKLAR ÖNCESİNDEN BU YANA VAR OLAN VE BÜTÜN DİNLERİN BESİN KAYNAĞI OLAN TANRICILIK YAHUT DİĞER ADI İLE TENGRİCİLİĞE YER YOK.LAİKLİK VE CUMHURİYET NEREDE ?!!
Biz Türkler var oluşumuzdan bu yana hep tek Tanrı inancı ile yaşadık. Temiz, dürüst, adaletli yaşadık. Asla suç işlemedik. Asla hiç bir yeri haksız yere işkal etmedik. Asla birilerini kendi dinimizden edecez diye kan akıtmadık, asla din yaymayada kalkmadık. Temizliği, dürüstlüğü, adaletçiliği, gücü temsil eden biz Türkler Tanrıcı inancı ile asırlarca yaşadık. Sonrada doğan üç dini bizim Tanrıcılık inancı besledi. O üç dinin bir çok şeyi bizim Tanrıcılık dininden geçmedir. Mezar taşları, nazar, bazı ilim ve dua bilgilerri v.s v.s. Ama gel görki biz Türk Halkı bir Türk olarak kendi topraklarımız kendi Türk Dinimizi kimliğimize yazdıramıyoruz.

Biz Türk Halkı kendi vatanımızda kendi Türk dinimizi yazdıramıyorsak bu nasıl cumhuriyet ve laiklik anlayışı. Doğarken din seçme gibi imkanımız oluyor mu. Çocuklar okul çağlarında hep korkutuluyor hurefelerle, yok namaz, kitap, oruç, bunları yapmazsan cehennemliksin, yok son din İslam son peygamber Muhammed. Nerden bileceksiniz, nerden bilecez. Buna beyin yıkama ve korkutma, baskı denir. Kişi belki başka inanca sahip olmak isteyecek, ama bu laflardan sonra korkuyor, cesaret edemiyor. Cesaret etse bile kimliğindeki dini değiştiremiyor. Korkudan, baskıda. Değiştirmeye kalksa kafir, satanist, ateist görübüyor. Yada nüfus dairesi onaylamıyor. Türk dini Tanrıcılık ile ilgili yüzlerce kanıt var ve kendi dinimiz döneminde insanlar daha masumdu, daha onurlu, şerefli, dürüst, suçsuz ( günahsız) idiler. Nezaman bu üç din çıktı, kanlar aktı, bozgunculuklar arttı, ahlaki ve kültürel çöküntüler oldu. Türk milleinin milli rabıtları gevşetilmiş, din kardeşliği adında, din aracı ile Türk milletinin savaşcı genleri zayıflatılmıştır.

Bence kimlikdeki din ibaresi kalkmalı. Kişi dinini kimliğinde mi yaşar. Kimlikte her müslüman yazan kişi müslüman mı oluyor. Kimliğinde her müslüman yazan cennete mi giriyor. Neye kime faydası var. Laiklik mi bu. İrtica serbest kalıyor ama, serbestleştiriliyor irtica, baş örtüsü, arap usulü giyimler. Ama bizim Türk inancına yer yok ha!

KİMLİKLERDEKİ DİN İBARESİ KALKMALI. KİŞİ İNANCINI KİMLİĞİNDE DEĞİL, İÇİNDE YAŞAR!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.046 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.