Mutlu Olmak Ülkülerin Düşmanıdır
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 06:28:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mutlu Olmak Ülkülerin Düşmanıdır  (Okunma Sayısı 1985 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Temuçin
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 54« : 09 Mayıs 2011, 20:43:48 »

                                                        Mutlu Olmak Ülkülerin Düşmanıdır

               Hayatının tamamını mutlu olmak için yaşayan ve mutlu olan insanlar hayata gelme amaçlarını unutmuş insanlardır. Tanrı bizi dünyaya gönderdiyse hedefleri gerçekleştirmek içindir. Hedefleri ne kadar  büyütürsek ve bu yolda çabalarsak önümüze çıkan engeller daha da büyüyecektir ve biz daha büyük engellerle karşılaşacağızdır. Büyük engeller insanları hem Tanrı’nın gözünde büyütür , hem de hedefimiz olan Türklük yolunda daha da büyütür.
               Mutlu olmayı düşünmek bile keyfi ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. Hiçbir Türk’ün hayatını mutluluk içkisiyle geçirmeye hem hakkı yoktur , hem de zamanı yoktur. Mutlu olmayı bir kez düşünen insan eğer meyilliyse pop dinleyecek , zamanla yeni arayışlara girip gece hayatlarına bile başlayabilecektir. Böylesi insanlar pop müziğin vereceği duygu ve yaşam tarzıyla daha önce gördüğüm gibi ülküleri için uğraşmayı bile boş bulacaktır. Türkçüyüm diye düşünsede yaşam tarzındaki gelenekselliği ve ruhundaki iradeyle mücadeleciliği kaybedecektir. Ruhuna kuvvet veren , yüce duyguları yaşatan Türk yaşam tarzını yaşayamayacak olması çok acıdır. Ülküleri olan Türkçülerin ancak hedefinde aşama aşama yol kat ettikleri zamanlar mutlu olmaya mecburdurlar.Ben misafirliğe bile mutlu olmak için gitmem: Hoş sohbet ortamı kurup misafirliğe ahenk getirmek için giderim. Geleneksel şeyler ülkülere güç kattığından , atalarımızı ,Türklüğü anımsattığı için bundan mutluluk duymak sakıncalı değildir.
               Tarihteki Türk gruplarından birçoğunun Türkçülüğünün fazla olması , Azerbaycan'ın bizden Türkçü olması acılarla yoğrulmasındandır. Kore tarihindeki Jang bogo'nun diri , mücadeleci ve herkezden daha çok kendi ülkülerini savunmasının nedeni acılarıyla ülkülerinin var olmasıdır.Acılar ülkülere her zaman bir duygusallık ve bir güç katacaktır. İlla bu asabi , kavgacı , sinirli olmak değildir. Geçmişten gelen acıları ve geçmişten gelen bir özleme dayanan melankolik bir hüzündür. Hep mutlu olan kişiler davasına son gücüyle ve her an nefsini engelleyerek uğraşamayacak ve atalarına göre ve törelerine göre kendini tam anlamıyla ayarlama gücüne ulaşamayacaktır.
        Serveti Fünun ve Fecri Ati yazarları altında batılılaşmak gibi rezil düşünceleri onlar için bir amaç olsada batılılaşma onlar için bir keyiftir. Çünkü tüm konuları bireyseldir. Halkı eğitmeyenlerin bir amacı olsa bile buna amaç denemez. Keyifleri batılılaşmak istemiş bunların. Fecri Atidekiler asilce hareketler yerine kendi keyiflerine göre bireysel ve orijinal olmayan eserlere yer vermişlerdir. Onlar için her şey mutlu olmaktır. Bunlar sanat sanat içindir anlayışıyla toplumu düşünmeden kendilerini tatmin etmek istemektedirler. Unutmayın uzun mutluluklar ülkülerin en büyük düşmanıdır.
24 Nisan 2011 Pazar  lise 3
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2011, 21:55:33 »

Nitekim mutlu olmak zevk ve sefaya dalmak ile ölçülemez kandaşım.
Bir aile kurmak, Türkçü düşünce ve harekete katkıda bulunabilecek çocuklar yetiştirmek, ve genel olarak toplumun verimli bir bireyi olmak, zaten topluma faydası dokundukça, kendisine de faydası dokunacak, ve elbette bir mutluluk, hayatında bir doluluk getirecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Temuçin
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 54« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2011, 16:38:19 »

Bu senin yazdiklarin biraz mazosizme kacmis bir insan kendi mutlu olmasa toplumu hic mutlu edemez .Türkcü demek mutsuz kavgaci sinrili asabi demek degildir , idealizm in de bunlarla alakasi yoktur.Mutluluk ve refah idealizm in düsmani degildir uyusukluk bananelazimcilik egoistlik idealizmlerin düsmanidir, bir insan kendini mutlu ederse davasina ve cevresine daha cok yarar saglar kendini ve cevresini mutlu edemeyen bir insan toplumlar icin onlarin ihtiyaclarina cevap veremez yol gösterici de olamaz .
Tarihteki Türk gruplarından bazılarının Türkçülüğünün fazla olması , Azerbaycan'ın bizden Türkçü olması acılarla yoğrulmasıdır. Kore tarihindeki Jang bogo'nun diri , mücadeleci ve herkezden daha çok kendi ülkülerini savunmasının nedeni acılarıyla ülkülerinin var olmasıdır.Acılar ülkülere her zaman bir duygusallık ve bir güç katacaktır. İlla bu asabi , kavgacı , sinirli olmak değildir. Geçmişten gelen acıları ve geçmişten gelen bir özleme dayanan melankolik bir hüzündür. Hep mutlu olan kişiler davasına son gücüyle ve her an nefsini engelleyerek uğraşamayacak ve atalarına göre ve törelerine göre kendini tam anlamıyla ayarlama gücüne ulaşamayacaktır.
 
  Bu yazıyıda makaleme ekliyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.