Mirşanist Zihniyet Parodisi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 23:38:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mirşanist Zihniyet Parodisi  (Okunma Sayısı 1925 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
0707
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 374


« : 20 Kasım 2013, 18:22:13 »

Batının bize karşı düşmanca tutumu ve günümüz dünyâsının fikrî husûsiyeti karşısında açıkça millîyetçilik yapmamız, ülke çıkarlarına yarâr değil, zarâr verir. Bu yüzden bilge kişiler, bu mühim vazifeyi belli bir başarı seviyesine gelene kadar örtülü olarak yürütmektedir.

 

Dar ve Batı zihniyetli kişilerce mütemadiyen tenkîd ve hattâ hakârete mâruz kalan AKP, acabâ gerçekten bunları hak ediyor mu? Yoksa onlar bizim insanlık târihini başlatan mâzîmizin savunuculuğunu belli bir başarı seviyesine örtülü olarak taşımaya çalışan millîyetçiler mi? Onlar derin millet olan Börü Budun'dan mı? Ârife târif gerekmez. Bâzı hassas şeyler, ulu orta sergilenmez. Demin de bahsettiğimiz gibi, hele Batının ve Amerikanın gözü üzerimizdeyken...

 

AKP'nin görünürde millîyetçiliğe uymayan söz ve fiillerinin ardında düşünenler ve gerçek millîyetçiler için çok güzel mesajlar ve bilgiler vardır. Partinin adı ile başlayalım. Bilindiği gibi Türk harsında yönler, renklerle de temsîl edilir. Kuzey için kara, güney için kızıl, doğu için gök (bâzen yeşil), merkez için sarı ve -buraya dikkat- batı için ak; yâni beyaz renk kullanılır. Türklerin yüksek meziyetlerinden birinin könilik; yâni adâlet olduğu mâlûmdur. İşte Adâlet ve Kalkınma partisi için neden kısaca AKP değil de AK Parti dendiğinin sebebi de burada gizli. Türkiye, Büyük Türkeli'nin batı kanadıdır ve adı Batı Türkeli olmalıdır. Batı Türkeli'ni 2002'den beri kim yönetiyor? Ak (Batı) Pati. Hattâ bu partinin batılığı, Avrupa ve Amerika'ya kadar sürüyor. Oraları da temsîl ediyor. Bu da sürekli batı istikâmetine rotalı olan Kızıl Elma ülküsünün siyâset arenasındaki temsîlinden başka bir şey değildir.

 

Gelelim diğer gizli mesajlara. Ak Pari iktidâra geldiğinden beri bir Ergenekon dâvasıdır, sürüyor. Dar zihniyetli kişiler ise bu adın kötü maksatlı seçildiğini düşünüyor. Oysaki hakîkat, perde arkasında gizlidir. Ergenekon destanını hatırlayalım. Tek bir Türk'ün kalabalık ve güçlü bir millete ata olabilmesi istisnâsız herkes için büyük bir başarıdır. Yaşadıkları yurt da bir o kadar güzel ve bereketlidir. Daha sonra burayı terkediyorlar ve çeşitli başarılar kazansalar da bu fazla sürmüyor. Günümüzde Türk dünyâsının durumu ortadadır. O yurttan çıkmamamız gerektiği, kültürümüzü muhâfaza etmemizin şart olduğunun sembolüdür. İşte Ak Parti, Batı ve ABD anlamasın diye bize bütün bunları bâtınî yollar ile aktarmaya çalışan ve bu uğurda fedâisi olduğu, adandığı milleti tarafından hakâreti, dşlanmayı; hattâ ölümü dahi göze alıyor. Balyoz dâvasının adı da 21 Mart toyunda demir dövme ve kılıç yapma işine atıftır.

 

Olayların derinini irdelemeliyiz, perde arkasını aralamalıyız. Ak Parti, her şeyi Batı zihniyeti ile değerlendiren dar kafalı kişiler tarafından iddiâ edildiği gibi gerçekten Türklük düşmanı olsa, bu kadar gücü eline geçirmişken bütün millîyetçi kişi, kurum, kitap, müzik vb unsurları toplatıp, ortadan kaldırmaz mıydı? Tayyib Beğ niye mavi kravat takıyor? Orkun Anıtlarını niye ziyâret etti? Niye ben Gürcü'yüm, eşim Arap diyor? Ak Parti, bizim uyanmamızı bekliyor. Mesajı alanlar zâten Ön Türk araştırmalarına çoktan başladılar bile. Tabiî, Batı dayatması târihe âdeta tapan dar zihniyetli zevatlarca tenkîd ediliyorlar. Yok efendim Mu kıt'ası yokmuş, Altaylarda doğmuşuz, Güneş Dil Teorisi yanlışmış gibi ipe sapa gelmez türlü hezeyanlar... Olaylardan ders almazsak, daha çok uyuruz.

 

Târih, kendinden ders çıkarmayanlar için tekerrür eder. Târihimizde bu anlattığımıza benzer olay, Ökük Türük Bil Federasyonu zamânındaki bir cumhûrreislik seçimi sırasında meydâna gelmiş idi. Pâdişâh Köl Tigin, Hıtayların kışkırtması tesiriyle Karluk Kürdlerinin vatana ihânet ettiğini sanıp, onlara taarruz etmiş; fakat Mu gibi büyük bir uygarlığın banisi ve torunu olan Uygurlar tarafından ikaz edilmiş ve ağabeyi Oz-Om Kağan'dan özür dilemiştir. Günümüzde Batılı biliminsanları tarafından çoğu sözcüğü ve cümlesi yanlış yorumlanmış Orkun Anıtlarında bu hadiseler anlatılmıştır. Fakat bize hep "Titre ve kendine dön (Aslında titreyerek "OZ"laş ve "ÖZ"üne dön)" ile "Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe (Aslında New Age vurgusu var)" gibi ezberler dayatıldı.

 

* * *

 

İşte bu yazılanlar neyse, Kâzım Mirşan, Halûk Tarcan, Sinan Meydan, Mustafa Armağan gibi dangalakların yazdıkları da odur.

 

Fikirler ve ürünler ne kadar yaman ve absürd olsa da, «Her topal satıcının, bir kör alıcısı vardır». O yüzden «Yılanın başı küçükken ezilir». Başta ciddîye alınmayan şeyler, ileride büyük sorunlara neden olabilir. Bu yüzden mühim konularda «Delik küçük olsa da yamayı büyük vur». Fakat maalesef «Atı alan, Üsküdar'ı geçti».

 

Karaalioğlu Aytekin Alpaslan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2014, 09:34:51 »

Şimdiye kadar okuduğum en saçma yazı. Ulan madem böyle bir şey var o zaman kafamızı kuma gömelim bozkurt değil de deve kuşu olalım. Börü budunun uzantısıymış da bize mesaj veriyorlarmış. Mesaj vereceğine icraat yapsınlar. Börü budun var veya yok bunu bilemeyiz ama biz varız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.