MİLLİ SİYASET
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 22:06:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MİLLİ SİYASET  (Okunma Sayısı 4695 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunç Yürekli
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 107


Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.


« : 20 Eylül 2010, 21:37:08 »

                                                               MİLLİ SİYASET

         Her milletin kendi hedefleri doğrultusunda hazırladığı bir milli siyaseti vardır. Hedefler; milletin yapısına ve kültürüne göre çeşitlilik gösterebilir ve atılan adımlar toplumu bahtiyar etmek içindir. Bir ülke, hangi şartlar içerisinde bulunursa bulunsun geleceğini düşünmek zorundadır. Söz konusu milletin geleceği ise, hedefler dikkatli şekilde seçilmeli, yararlı olacak bir plan yapılmalıdır.

         Milli kalkınma planları, sadece maddi gelişim amacına yönelik olursa sonuçlar beklenenden her zaman düşük olacaktır. Sadece maddi gelişim amacına yönelik siyaset, insanları para hırsına sürükler, insanlar arasında birliktelik zamanla yok olur. Milli hedeflerin yerini kişisel hedefler alır ve bu beladan öteye gidemez, milli kültür gün geçtikçe daha da değişir, geriler. Bunun için maddi hedeflerin yanı sıra manevi değerlerin, ülkülerin olması gerekmektedir. Milli ülküler bir milletin ilerlemesinde hayati önem taşıyan değerlerdir. Millet, milli ülküsüne ulaşmak için her türlü zorluğa karşı ayakta durmak için savaşır, kendisini geriletecek her türlü belayı yok eder. Milli ülküler toplumun birlik olup hareket etmesi için de önemli bir değerdir. Tek yürek olabilmiş milletler her zaman en sağlıklı hareket eden milletlerdir. Kimsenin kimseyi umursamadığı, hiçbir büyük ülküsü olmayan milletler ise zamanla kültürlerini kaybeder, manevi değerlerini kaybeder. Bu kaybedilen değerlerin sonu asla gelmez, gün gelir kültürünü kaybeden bu milletler başka devletlere boyun eğerler.

         Türk hiçbir zaman milli ülküsünü unutmamıştır. Aynı şekilde içeride ve dışarıda bulunan düşmanlarımız da milli hedeflerimizi unutturmak için çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Yönetim, milli şuuru ayakta tutmalıdır. Milli ülkülerin gerçekleşebilmesi için milli şuurun ayakta tutulması gerekir. Milli siyaset, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığında olursa ve daima maddi hedefler koyarak ilerlerse halkının değerlerini, kültürünü kaybetmesinden sorumlu olur! Kültürünü kaybeden milletler başka milletlere boyun eğer. Milli ülkülerin peşinde koşulan vatanda, hiçbir yabancı devletin düdüğü ötmez. İşin bu noktasında Türkçülük haricinde her görüşün bu memlekete tehlike olduğu anlaşılmaktadır.

         Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatından sonra milli siyasetimiz değişmiş, maddi hedefler doğrultusunda ilerleyen, başka kültürlerden etkilenerek hareket eden bir siyasete dönüşmüştür. Her zaman dediğimiz gibi; içeride ve dışarıda çok düşmanın var Türkoğlu! Milli ülkümüzü değiştirerek içerisine dini değerler katan, farklı düşünceler ekleyen insanlar var yurdumuzda. Milli ülküler, siyasete oyun olamayacak değerlerdir. Milli ülküler, uğruna kan akıtılacak, kahramanca çarpışılacak, her türlü fedakârlığın yapılması gereken değerlerdir!

         Milli şuuru her zaman ayakta tutacak bir hükümet gereklidir. Milli ülküsünü savunacak, asla taviz vermeyecek bir hükümet sadece Türkçüler tarafından kurulacaktır. Mevcut partilerin hiçbiri bu özellikleri taşıyamayan, maddi çıkar peşinde koşan ve çoğu taviz veren oluşumlardır. Taviz vermek; bırakın particiliği, Türklüğe ters düşen bir durumdur. Milli kültürü, milli ülküyü yok etmeye çalışan hiçbir siyasi oluşuma destek verilmemesi gerekir. Türkçülük bir ülküdür, siyaset ise içerisinde her türlü olayın görülebileceği bir oyundur. Bunun için her zaman bizlerin dikkatli olması gerekiyor.

         Milli ülküsüz bir milli siyaset olamaz. Millet olarak aldığımız kararların artık hayati bir önem taşıdığının farkına varılması gerek. İşin bu noktasında en büyük görev yine Türkçülere düşmektedir. Bizlerin tek yürek olması, birlikte hareket etmesi gerekiyor. Milli şuurun ayakta tutulması için, milli ülkülerin gerçekleşmesi için her türlü fedakârlığı ve en büyük hizmeti Türkçüler verecektir. Bunun için asla durmamalı, her türlü zorlukla savaşmalı ve en önemlisi; hiçbir karşılık beklememeliyiz. Tanrı Türk’ü korusun!

                                                                                                                                      Tunç Yürekli
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul! Türk Irkı sağolsun!''
Nejdet sançar
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2010, 21:46:34 »

Çok güzel bir makale kandaşım. Ama her ne hikmetse 60 yıldır bizi TÜRKÇÜLÜKTEN uzak beyinler idare ediyor. Sonuç ortada.Birgün bu ülkeyi bir TÜRKÇÜNÜN idare ettiğini göremeden ölüp gidersem gözlerim açık gidecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2010, 22:06:47 »

Açina teyze bırak Türk'çülüğü 60 yıldır  Türk'ler  tarafından bile yönetilmiyoruz, ne kadar soysuz varsa siyasetle uğraşıyor memlekette.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2010, 22:17:32 »

             Ülkü- siyaset ikilemi üzerine kurulan -daha çok milli duyguları sömürü misyonu üstlenen- siyasi yapılanmaların rezil halinin bugün vicdanlı her Türk'ü rahatsız ettiği açıkken umutlarımızı yeşerten güzel bir yazı. Ellerine sağlık ağabeğim.

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Siyah
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2010, 22:20:55 »

Mustafa Kemal Atatürk, birgün tüm Türklerin Çin setti önünde birleşeceği konusunda görüşlerini belirtirken bizlere de manevi mirasını ve Türkiye Cumhuriyeti'nin milli ülküsünü bırakmış oluyordu. Fakat Mustafa Kemal Atatürk vefat etmesinin arkasından onun peşinden gelen idareciler bu ülküyü silip atmışlardır. 1938 yılından beri sürekli şekilde günü kurtarmaya çalışan bir Devlet izlenimini vermekteidr bu ülke. Tarih sahnesinde görülmemiştir amacı olmayan bir devletin ayakta kaldığı. Öncelikle bir komşularımıza bakalım,

Yunanistan'ın milli siyaseti İstanbul'u ve Ege'yi tekrar ele geçirip büyük Yunan devletini kurmaktadır.

İran, 1979 yılında ülkeye gelen İslam rejimini İran uyruklu olarak tüm İslam alemine yaymaya çalışmakta ve bu yüzden Türkiye'deki dini terör örgütlerine açık yardım yapmakta.

Ermenistan, ülkemizin topraklarına gözünü dikmiş doğu Anadolu'dan hak istemektedir.

Ve ABD, BOP ile ülkeyi parçalama derdindedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulursa biz milli ülküden yoksunlukla kasabın önünde kurbanlık kuzu gibi beklemekteyiz. Milli ülküler toplumlara güç verir, çalışma azmi ve dayanıklılk verir. İşbirlikçi hükümetlerimiz bu zamana kadar bırakın milli ülkü aşılamayı bu ülkeden bu ülküleri tek tek silmişlerdir. Bugün geriye kalan büyük bir et yığınının istila ettiği bir ülkedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2010, 23:40:25 »

Milli ülküden yoksun siyasetçileri ile siyaset güden milletler; yok olmaya, köle olmaya mahkumdur. Bugün yaşadığımız bütün sorunların temelinde, milli ülkü yoksunluğu içerisinde olan siyasetçilerin başımıza ördüğü çoraplar vardır. Zaten; Türkçülük, arızaları tespit ederek; milli bir ülküye ermek için vardır...

Kalemine, yüreğine sağlık kardeşim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Demiralp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2010, 18:49:21 »

                Milli ülkü bir milletin olmazsa olmazıdır. Kendilerini hedefe götürecek olan ideolojiden yoksun kalmış milletlerde uyuşukluk başgösterir. Bu toplumun her alanında kendini belli eder. Bir işçi çekicini milletini yüceltmek ve ülkesini ileriye götürmek için salladığında ve bu hedefe kesin olarak inandığında daha verimli çalışacaktır. Bir asker milletinin tek vücut halinde arkasında olduğunu bildiğinde ileri daha cesur atılacaktır. Bir politikacı milli ülkü etrafında toplanmış milletinin verdiği güç ile daha sağlam durabilecektir bir antlaşma masasında.

               Güzel bir konuya değinmişsin bu makale ile kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.079 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.034s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.