MHP Genel Başkan adayı Ahmet Çakar'ın sözleri üzerine!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 17:52:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MHP Genel Başkan adayı Ahmet Çakar'ın sözleri üzerine!  (Okunma Sayısı 1281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« : 17 Ağustos 2012, 18:27:12 »

     Bu işler artık çığırından çıkmıştır. Irk'a dayalı milletçilik anlayışı gütmüyorlarmış. Milletçi Hareket Partisi (MHP)'nin gidişatı kötü ve yoldan sapmıştır. Yalnızca adı Milliyetçi olan bu topluluk, içeriden ümmetçilik güden cemaatlerden birisi ve onlardan farklı kılan ise yüzlerine geçirdikleri ülkü maskesidir.


     Söylemlerinde belirttikleri üzere ırk milliyetçiliğine karşıymışlar. Oysa dünyanın heryerinde milliyetçilik yani nationalism ırk temeli üzerine kurulmuştur. Nihal ATSIZ'ın bu konuda görüşlerinde; Yunanların milliyetçilik güderek, ülkü'ye ulaşmaları ve bağımsızlıklarını kazanmaları, Almanların ise doğu ve batı olarak ikiye ayrıldıkları dönem de birlik olmak için nasıl da ülkü ye başvurduklarını dile getirmiştir.


     MHP'nin ülküsü yanlıştır. Aynı kan ve aynı gelenekleri olmayan toplumlar bir arada yaşayamaz. MHP'nin bu çabaları boşunadır. Çünkü amaçları oy toplamaktır. Türk için hiçbir işe yaramayan devşirme torunlarını parti içerisine sokarak en büyük yanlışı yapmıştır ki bu yanlış temelden (ülkü ocağı'ndan) başlamıştır.

     
     Biz güçlü olmak istiyorsak eğer inanmamız, peşinden kovalamamız ülkü TURAN ülküsüdür. Çünkü orta asya'da yaşayan Türkler, Türkiye Türklerinin töresini yaşamaktadırlar. Bu yüzden asya Türkleri ile bir arada yaşayabiliriz. Gütmemiz gereken ülkü Türk ülküsüdür. Ve Nihal Atsız'ın bu ülküye verdiği ad Türkçülük'dür.


     MHP'nin güttüğü ülkü ise din ülküsüdür. Soy'u ve töresi aynı olmayan halkları bir arada yaşayabileceğine inandıklarından ve din inançlarının aynı olmasını göstererek kanıtlamış sanıyorlar. Fakat hiçbiri tarih kitaplarını açıp Osmanlı'nın durumunu ve neden yıkıldığını incelemiyor. Topraklarımıza sonradan yerleşip, amip gibi çoğalan tek hücreli k.rtleri kardeş gibi göstermek için türlü yalanlar ile oy uğruna Türk milletinin kanlarına girmeyi hedefliyorlar. Bu yanlış düşünce çürümeye mahkumdur.


    Orhun yazıtlarında kürtler ile ilgili tek bir sözcük bile bulunmamaktadır. Nasıl bulunsun ki? O dönem de kürtlerin var olup, olmadığı bile net değilken, Zagros dağlarının çingeneleri olan kürtler, Türklerin kutlu tarihinde yer edinmiş olması büyük bir yalan ve imkansızdır!


    Bizim, kürtlere ihtiyacımız yok! Ellerinden hiçbir iş gelmeyen, tarihte hiçbir başarı gösterememiş olan Tengiz ağabeyin deyimi ile ''döl çorbası'' olan kürtlerden, Türk milletine yarar sağlaması beklenemez. Daha çok köstek olacaktır.


    Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu durumu Türkçülerin gözünden kaçmamalıdır. MHP, kürt sever bir parti olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Bu da demek oluyor ki zaten olmayan Türk ülküsünden iyice uzaklaşıyor.


Alıntı
Bir gün ülkede milliyetçi geçinen politikacılar, yöneticiler, sanatçılar, aydınlar hiç bir çıkar kaygısına düşmeden, yiğitçe, korkusuzca Türkçü söylemlerde, Türkçü tavırlarla milletin karşısına çıkarlarsa o gün Türkçülük büyük bir utkuya yaklaşır. HÜSEYİN NİHAL ATSIZ


Darıtay

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.