MAVİLİ, LEYLA, TELAFER VE TÜRKÜN GURURU!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Temmuz 2020, 12:47:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: MAVİLİ, LEYLA, TELAFER VE TÜRKÜN GURURU!  (Okunma Sayısı 4638 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.248


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 06 Temmuz 2015, 13:05:27 »

MAVİLİ, LEYLA, TELAFER VE TÜRKÜN GURURU!

Göktürk torunuydu, ataları gök yüzünü yerle birleştirmiş cihan hükümdarı olmuşlardı, Büyük dedesi Nahçıvan yakınlarında bir köyün ileri geleniydi, büyüklerinden duyduğuna göre bir de güçlü Tımarı vardı onun. Osmanlılar tarafından büyük dedesi tımarı ile birlikte buraya Telafere uç karakol olarak getirilmişti. Maddi durumları çok iyi hani ağa kızı derler ya öyleydi Leyla mohammadın. Şimdi 25 yaşlarında bir Türkmenle evli iki de çocuğu vardı.

Babası Hüseyin Ragap fakire fukaraya yardım etmeyi seven bir kişilikteydi ki çok zaman Kurban bayramlarında en az yüz koyunu Türkiye de bulunan fakirlere dağıtılmak amacı ile orada ki bir arkadaşına yollardı. Telafer de pek fakir bulunmuyordu çünkü Saddam herkesin ihtiyacını fazlasıyla karşılıyordu. Herkesin bir evi, arabası bulunuyor elektirik ve su gibi giderlerden de devlet tarafından ücret alınmıyordu.

Leylanın kocası Gümrük muhafaza memuruydu, sakin kendi halinde birisi, lakin son günlerde bayagı hırçınlaşmış Leylaya devamlı bir şeyler anlatmaya çalışıyor, anlatmaya çalıştığı ney ise direk söyleyemiyordu ama halinde bir karamsarlık alanen görünüyordu, Leyla belki iş yorgunluğudur diyerek üzerine fazla gitmiyordu, kendisiyle ilgili olmadığından da zerre kadar şüphe duymuyor severek evlendikten sonra birlikteliklerinde sevgilerinin daha da artığından emindi. Ebu Marya köylerinin, Marya küçük kızlarının adıydı, Babası Maviş koymak istemişti kızının adını da kocasının ailesi Marya da karar kılmıştı. Leylanın Babası öz Türkmen olan ‘’mavılı’’ aşiretinin önde gelenlerindendi.

Günler ayları takip ettikçe kocasının neden bir sıkıntı içerisinde olduğu meydana çıktı, Saddam iktidarı Amerikalılar tarafından devrildi yakalanarak hunharca katledildi, Telafere dışarıdan topluluklar yerleştirilmeye başlandı, her gün bir olay, her gün ölümler, ölümler, ölümler!

Leylanın Babası yani kendi ailesi Telafer de yaşıyor çiftçilikle uğraşıyorlardı, kendi kocasının yüzlerce dönüm işlenmekte olan tarlası olmasına rağmen o devlet de memurluk yapıyor bundan da büyük haz duyuyordu, aslında oradan gelecek maaşa ihityaçları yoktu, hiç çalışmadan otursalar gelirleri yüzyıllarca bitmeyecek kadar vardı. Her yere yardım ediyorlar paraya pula önem vermiyorlardı, belki de evlerinde birikmiş paraları bile yoktu.

Telaferden kısık kısık  iç olay haberleri gelse de Ebu Maria da hayat sakin geçiyor  Layla zamanını çocukları ile geçiriyordu,  Şimdi üçüncü cocuğuna hamieydi, Telaferde olaylar artmış, kendi köylerine tanımadıkları insanlar yerleşmiş ne oldukları bilinmiyordu. İşid diye bir Örgüt her yanı yakıp yıkıyor kocası bunu anlatıyor nasıl bir çare düşünürüz ne yaparız diye bazen de Leylaya soruyordu. Leyla 10 kardeştiler, en büyük ağabeyi birkaç yıl evvel kürt peşmerge tarafından  şerefsizce pusuya düşürülerek şehit edilmişti, peşmerge denilen itler geceleri boy gösteriyor, bazen de Türkmenlerin çoğunluk olarak yaşadıkları alanlarda bombalı eylemler gerçekleştirmekteydiler.

Son zamanlarda  Telafer de az sayıda bulunan Kürtler ile Araplar şehri sessizce terk ediyor  havada kan kokusu hissediliyordu. Bir gün sabah  yatağından kalktığında kendi ailesinin bulunduğu Telaferin İşid güçleri tarafından ele geçirildiğini öğrendi, ailesinden hiç haber alamıyordu, Kocasına Baba evine gideceğini ne oluyor öğreneceğini söyledi, kocası gitti, ertesi gün geri geldi olanları anlattı ailesinin erkekleri hariç tamamı  Türkiye ye sığınmış, alalecele kendilerininde Türkiye ye gitmeleri gerekiyormuş.

Evden birkaç acil eşyayı alarak Zeytin Bahçesinin hemen arkasından yaya olarak yola düştüler, Maryadan daha uzaklaşmamışlardı ki 50 yada ondan fazla araç konvoyunun köylerine girdiğini gördüler, araçlar Maryanın meydanında çepe çevre durdu, araçların içinden yüzlerce kişi indirildi alanda yere yatırıldı, Ebu Mayanın içinden de ellerine geçirdiklerini alana getirdiler. Aradan bir yarım saat geçmeden yüzlerce insanı o alanda katlettiler, ortalığın kan kokusu saklandıkları yere kadar geliyordu neredeyse, silah sesleri susmuş hava kararmıştı, Leyla ve kocası elerlinde ki birkaç poşet ile o karanlık ta Türkiye ye doğru yola koyuldular, yanlarında oğlu, kızı ve karnında bebesiyle. Kapkara giyimli bu katillerin  İşid li caniler olduğunu sanarken sonradan öğrendi ki olaya işid süsü  veren peşmerge Kürtleriymiş bu katliamı yapanlar.

Saklana saklana iki gece yol aldıklarını biliyordu  Tesadüf bu olacak ki Tellerin arka tarafında Al bayrağı gördüler o yöne bağırıyorlardı, Türkmenem ben Türkmenem! Leyla zor durumda acılar içerisindeydi ama bunu erine ve çocuklarına belli etmemişti, şimdi Karakoldaydılar Mardin sınırlarında Ceylan karakolu. Mehmetçikler fır dönüyordu etrafında  karınlarını da doyurmuşlardı ama Leyla hala acılar içerisinde kıvranıyordu, dayanamadı söyledi galiba ben doğum yapacağım! Mehmetçik emir aldı helikopterle Mardin devlet hastanesine yetiştirdi Leyla ile ailesini, çok geçmeden bir kızı daha oldu, Adını Mavılı koydu. Sabah olmuş  Askerler gitmişti yanlarından bir polis memuru ifadelerini aldıktan sonra o da görünmemişti yanlarında, Hastanede de kendilerine pek ilgi olmuyordu, ceplarinde getirdikleri üç beş kuruş erimeye başlamıştı.

Kocasının aile yakınlarının daha önce Türkiye ye geldiğini söylüyordu kocası, onlardan birisininde telefon numarası vardı kendisinde. Onu aradı Adanadalarmış Hastaneden ellerini kollarını sallayarak çıktılar, kimse kendileri ile ilgilenmediği gibi birşey söyleyen de olmamıştı, yeni doğan Mavılı yı bir beze sararak Otobüs terminaline gittiler.

Adana da akrabaları karşıladı onları alıp evlerine götürdü, Leylalar yeni doğan ile beraber 5 nufus etmişlerdi. Yeni doğan hastane bezinin içinde doğduğu gibiydi, çırılçıplak. Akrabaları da aynı binanın evin içerisinde en az 25 kişi kalıyorlardı, birkaç aile birleşmiş bir ev kiralamışlar zar zor geçinip gidiyorlardı, çalışan iki erkek bu nufusa bakıyordu, kimseden yardım gelmiyor aç kalıyor, susuz yatıyorlar ama kimseye de el açmıyordular.

Birkaç günü orada zar zor geçirdiler, akrabalarının evinin hemen yanıbaşında tek odalı bir ev kiralayıp içine girdiler de ne yatacakları bir yatak ne de ağızlarına koyacak bir lokma ekmekleri vardı Leylaların. Kocası bir iş buldu günlüğü 20 lira, büyük oğlu da bir oto yıkamacıda haftalık 40 liraya çalışmaya başladı, akrabaları eski bir çekyat getirdi bir küçük tüp birkaç kaşık ve tabak! Mavili perişanlıktan hastalanmıştı, ne sütü ne maması ne yatacağı bir yeri vardı balanın. Gururlu olduklarında kimseye de belli etmiyorlardı durumlarını lakin bebe çok hastaydı.

Yardım edecekleri kimse yoktu. Bir gün kapılarını kendilerine Türkçü diyen birileri çaldı, ellerinden geldiği kadarıyla onlara yardım etmeye çelışıyorlardı, Leylanın gözleri doldu şimdiye kadar hiç yapmadığını yaptı ve ağlayarak şunları dedi...

BEN SİZDEN BİŞEY İSTEMİYORUM ABİ, BANA SADECE BİR BEBEK BEŞİĞİ VERİRSENİZ YETER, BALAM YERDE YATMAKTAN HASTALANDI ELİMDE ERİYOR…

Veysel TOP  turkcuturanci.com   6/7/2015
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.248


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2015, 13:28:30 »

İsimler sanalsa da hikaye gerçektir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.975


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2015, 13:33:56 »

Çok duygulandırıcı ağabeğ. Yüreğine sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.248


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2015, 15:37:12 »

Bırakın Leylaya el uzatmayı, bu millet o kadar yozlaşmıp mankurtlaşmış ki adeta göt kılı gibiler, hakkında yazılanı bile okumuyorlar!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.248


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2015, 15:53:18 »

Mavili nin beşiğini turkcuturanci Bozkurtların kendi aralarında toplamaya başladığı paradan tırtıklayarak alacağım!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.145


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2015, 19:50:46 »

Türkçü, Türk'e şefkat demektir. Ana gibi onları koruyandır, ne güzel yazmışsin abim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.810


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2015, 20:14:48 »

 BEN SİZDEN BİŞEY İSTEMİYORUM ABİ, BANA SADECE BİR BEBEK BEŞİĞİ VERİRSENİZ YETER, BALAM YERDE YATMAKTAN HASTALANDI ELİMDE ERİYOR…Türkmen bacımızın şu sözüne gözlerim doldu. Türk'ün mutlu, huzurlu ve rahat yaşamadığı bir dünya da, biz de gülemeyiz. Tanrı kahretsin böyle düzenin carkını. Türk'ü namertlerin gözü önünde bir ekmeğe muhtac bırakdığı icin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Ahsen Katun
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 53« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2015, 21:52:55 »

Ne güzel yazmışsın ağabey,kalemine sağlık. Çok duygulandırdın keşke elimden bir şey gelse de yapabilsem.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.248


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2015, 16:22:34 »

Dün akşam itibarı ile Leyla ya bir bebek beşiği, bir bebek arabası, halı, kilim, battaniye, kuru bakliyat erzaklar teslim edilmiştir.
Leylaya iki de çekyat alınmış fakat kendisinin tek gözlü odasında bir tane olduğundan kabul etmemiş bir diğer komşusunun evinde çekyat olmadığı için ona vermemizi istemiş ve dediği de olmuştur.
Biz elimizde bulunan biraz nakit parayı Leylanın eline zorla tutuştururken  ev sahibi olacak adam yukarda da Suriyelilerin olduğunu onlara da yardım etmemizi istedi, bunu bir kaç kez tekrarladı biz seslenmeyince (neden seslenmemişsek artık adama) Leyla atıldı, kandaşlarım sadece Türkmenlere yardım ediyor Türk olmayanlara değil!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 540


Turana kadar.


« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2015, 16:39:06 »

Ev sahibi olacak arap perver bu neyin derdi, bu neyin kuyruk acısı, bu neyin kafa yapısı gerçekten anlamak zor ağabey bunları!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.