KUTSAL KİTAPLARIN GÜÇ SINIRI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 23:40:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KUTSAL KİTAPLARIN GÜÇ SINIRI  (Okunma Sayısı 2473 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.462


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 11 Temmuz 2014, 13:03:16 »

KUTSAL KİTAPLARIN GÜÇ SINIRI

Din etkeni nedense hep zor zamanlarda hatırlanır ve zor günlerin nedenidir, Tarihe baktığımız zaman insanlığın huzur içerisinde olduğu anlarda din ortalıkda yoktur, ne zaman ki ortlık kan gölüne dönmüş işte o zaman herkes din peşinde olmuştur, kısaca din insanlığın sığınma alanı yada inidir çünkü belli bir ülküsü olmayanların kolayca yığınları yanında bulduğu nesnel duygu aracı olrak kulanabileceği, toplumları peşinden en kolay sürükleme aracıdır Din.

Allah varmıdır, üstün gücün yollanıldığı söylenen kitaplar haricinde görülüp duyulduğu  görülmüşmüdür. Tabi ki hayır, sadece inananların bahsettikleri mucizeler haricinde Tanrının bir girişimi olduğunu tarihte yazan olmadığı gibi benzeride yoktur. İnsanlık tarihinde ne zaman bir toplum diğerini ezmek ihtiyacı duyduğunda büyük ölçüde din mevhumu kullanılmıştır, Birinci dünya savaşının başlamasının nedeninide bu kategori içerisine alabiliriz, Emevilerin ispanyayı fethi,  Kuteybe İBNE müslümün TALKAN VE Curcan da Türk katliamları ve sonrasında Cengizin intikam amaçlı arap yarım adasını yerle bir etmesi,  arası yüz yıllar süren haçlı seferleri, Gök Türklerin ırksal amaçlı orta asyadan ayrılarak yayılmalarının ardından  Büyük Selçuklu imparatorluğunun dinsel öğelerle yayılma hevesleri, Osmanlı imparatorluğunun fethettiği büyük kitleleri dinsel ümmetçi bir bağ ile bir arada tutma gayreti sonrasında Tanrının yani allahın varlığını gösteren tek bir öge yoktur, bu başarılar askında güç ve iktidar sağlamada yan etki araştırmak neticesinde ortaya çıkan bir şey değilmidir din.

Her zaman büyük devletlerin kuruluşu , kurucu milletin kararlılığı neticesinde olmuştur, Bazen kanlarına güvenenler başarılı olmuş bazen de birlik oluşlarına güvenenler, Örneğin Atilla, Osman bey, Ruslar, Atatürk kan etkisine güvenerek başarılı olmuşlar, Cengiz, Amerika, İngiltere gibi büyük devletlerde toplumları birleştirerek tek bir ulus yaratarak dünyaya hükmetmişlerdir. Allahın bu imparatorlukların kuruluş aşamasında ki yerini tarih yazmıyor lakin yıkılıp yok oluşlarında nedense hep onun adı var çünkü toplumları ne zaman din ile uyuşturmaya başladığında yıkılışın çanlarını  imar etmeye başlamışsın demektir.

Din kurtarıcı öge ise neden hep din ile yönetilen coğrafyalarda huzur ve güven olmamıştır, tarihte olmadığı gibi günümüzde de görülmeyen durumdur, Allah denilen güvence neden yer yüzüne gönderdiği bütün yalvaçlarını aynı bölgeye mesela arap yarım adasına göndermiştir. Çin, Asya hint yarımadası Avrupaya neden tek peygamber gönderilmemişse bu ya o dinin etkisizliğinden veya dini ögelerin bir işe yaramadığından değimlidir. Bazı dinler varki insanlığı tam anlamıyla bölen onu yutan cinsten aynı İslamiyet ve hırıstiyanlık dini gibi, zaten bu iki din öne çıktığından geride kalanları ezmek amacıyla varlıklarını idame ettirmeye çalıştıklarından bu karışıklıklar savaşlar çıkmaktadır.

Ata dinimiz olan Gök Tanrı inancı varlık sebebi doğadır, doğada yaşayan canlılardır, sadece insanları ilgilendiren yönü bulunmamakta, yalvaç yada başka elçileri olmayan bu din canlılara seslenişinide basitce kamlar yada sonradan değişen adıyla şamanlar vasıtasıyla yapmakta kendi halinde bir inanış ama inananları de gerçekten güçlü kılan bir dindir. Şimdiki inanca göre konuşmalarımızda  adını Şamanizm olarak işleyelim.

Şamanizm huzur dinidir, evrenin varoluşu itibarı ile bu din ile ilgili inananları arasında asla bölücülük olmamış, ayrımcılık yapılmamış, kardeş savaşları aralarında yer almamış neredeyse tek dindir. Türklerde Gök Tanrının yeri apayrıdır, o yaşamlarını yönlendirdiği gibi başarıda ve başarısızlıkda da yerini alır, Tanrıkut Mete (MOTUN)  çin hakanına gönderdiği mektupda  kendisinin Gök Tanrı tarafından yani  kök tengrinin tahta oturttuğunu söylemesinide buna örnek olarak ele alabiliriz, Şamanizm de de diğer dinlerde olduğu gibi her şey Tanrıdandır ama tanrı orada her işe burnunu sokacak doneleri öne çıkartmaz. Kişiler Tanrıdan bilir, Tanrı ben seni cehennemde yakacam, sinek gönderip burnuna sokup öldürecem demez, kişiler bütün olumlu yada olumsuz olayları Tanrıya bağlarlar. Cengizin her başı sıkıştığında gidip ona yakarışı gibi, bütün Türk hakanlarının, Kağanlarının elde ettikleri başarının ardından Kök Tengrinin kendilerine verdiği kut ile bu duruma geldiklerini söylemeleri gibi, çünkü Bizim dinde Tanrı Kut verir, kut alır ve gerçektir, İslam dininde ise her şey öte dünyaya bırakılmıştır, varlığı ile yokluğu arasındaki varsayımları  bazı dincilerin peydahladığı öte dünyaya.

Günümüzde yapılan en büyük yanlış Şamanizmin Gök Tanrı dini ile eşleştirilmesi olarak görülüyor, yanlış yanlıştır ama şu da var ki Türk çocukları şamanizme yöneldikce aslında ata dinleri olan Gök Tanrı dinine inanmaya ona saygı göstermeye başlıyorlar, islamın ve diğer dinlerin de gök tanrı dininde esinlenen insanlık maddeleri azımsanmayacak kadar fazladır,  bazı kişiler bu dinler ile Gök Tanrı dinini karşılaştırırken ortak olmayan yönlerini ele almalıdır, örneğin İslam dininde Kadının yeri, Gök Tanrı inancında kadının yeri gibi. Böyle karşılaştırmalar müspet sonuç verecektir, ortak paydalar Türkeşin 9 ışığı Atsızdan çaldığı gibi diğer dinlerde bazı yönlerini En eski dinlerden olan Gök Tanrı inancından çalmışlardır.

Devam edecek…

Yürekli-kam Veysel Top
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2014, 21:07:42 »

Gok Tanri huzur verendir. Ruhumuza direk kendisi seslenir. Araya elci (peygamber) yollamaz ağabey. Ne guzel dinimiz vardi bizim....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2014, 21:10:52 »

Araplar kendi kitaplarında Zulkarneyn'i Türklere gelen peygamber olarak tanitmislardir. İslam arastirmacilari kuran'da bahsedilen Zulkarneyn peygamberin Oğuz Kagan olduğunu ifade ediyorlar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2014, 21:12:52 »

Şimdi elçi yollar mı, yollamaz mı? Bir iletide Tanrı Peygamber yollamaz, birinde Oğuz Kağan Peygamberdir demişsin?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2014, 21:14:38 »

İslam arastirmacilarinin bazilari kuranda bahsedilen Zulkarneyn peygamberin Türklerin olduğunu ve Oğuz Kağan olduğunu ifade ediyor. Ben demiyorum bunu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2014, 21:27:45 »

ZEKİRDEK.FORUM'DAN BİR ARASTİRMACİNİN ALİNTİSİ


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.zekirdek.com/forum/318732-zulkarneyn-bilge-kagan-mi.html


Zülkarneyn, Bilge Kağan mı ?
Bilindiği gibi Orhun Kitâbeleri Türk dünyasının bilinen ilk yazılı belgeleridir. Ancak yüzyıllardan beri gözden kaçan veya kaçırılan bir gerçek var ki, bu gerçek de o kitâbelerde gizlidir.

Nedir bizim için çok önemli olan bu gerçek?

Bu gerçeği meydana çıkarabilmek için Kur'an-ı Kerim'in Kehf Suresi'ne bakmamız gerekir. Çünkü asıl sır, Yüce Vahiy Kitabı Kur'an-ı Kerim'dedir.

Şimdi Orhun Kitâbeleri'ne şöyle kısaca bir göz atalım:

" Ben Türk Bilge Kağan; doğuda gün doğusuna, güneyde gün ortasına kadar, batıda gün batısına, kuzeyde gece ortasına kadar hep milletler bana bağlıdır. Bunca milleti hep düzene soktum, ilerlettim. Doğuya ordu sevk ettim. Bunca yerlere gittim.

Tanrı (Tengri) yardım ettiği için milletime; gözle görülmeyen, kulakla işitilmeyen yerler kazandırdım. Tanrı buyruğu olduğu için, Devletli olduğum için size Kağan oldum. Tanrı yardım ettiği için dört yöndeki milleti derleyip topladım.

Ey Türk Milleti; Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, ilini, töreni kim bozabilir? Ey Türk Milleti, titre ve kendine dön!"

Bilge Kağan meâlen ve orijinaldeki aslında şunları da anlatmaktadır:

" Gittiğim yerlerde güneşin kavurduğu, güneşin battığı son millete gittim. Onların arasında hüküm verdim. Sonra dünyanın öbür ucuna, güneşin doğduğu yere vardım. Orada bulduğum milleti boyunduruğum altına aldım. Birbirileriyle olan çekişmelerine son verdim. Ordumla Tengri buyruğu olarak adalet getirdim. Tengri buyruğu olarak bunları yaptım…."

Şimdi buraya kadar anlattıklarımız, asıl anlatacağımız konuya hazırlık için ön bilgilerdi:

Şimdi, Kehf Suresi 85. Ayet ile başlayalım: " O DA BİR YOL TUTUP GİTTİ."

Kehf Suresi 86. Ayet: NİHAYET GÜNEŞİN BATTIĞI YERE VARINCA, ONU KARA BİR BALÇIKTA BATAR BULDU. ONUN YANINDA (ORADA) BİR KAVME RASTLADI. BUNUN ÜZERİNE BİZ: EY ZÜLKARNEYN! ONLARA YA AZAP EDECEK VEYA HAKLARINDA İYİLİK ETME YOLUNU SEÇECEKSİN, DEDİK.

Kehf Suresi 89. Ayet: SONRA YİNE BİR YOL TUTTU.

Kehf Suresi 90. Ayet: NİHAYET GÜNEŞİN DOĞDUĞU YERE ULAŞINCA, ONU ÖYLE BİR KAVİM ÜZERİNE DOĞAR BULDU Kİ, ONLAR İÇİN GÜNEŞE KARŞI BİR ÖRTÜ YAPMAMIŞTIK.

Kehf Suresi incelenirse açıkça: Bilge Kağan'ın anlattıklarının birebir aynısı olduğu ve Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de bu konunun aslının nakledildiği görülecektir.

Bilge Kağan Kitâbelerinde şöyle devam etmektedir:

"Rahat hayata, zenginliğe, Çin'in ipeğine kanma! Milletime, altını, beyaz gümüşü kazandırdım. Hükmettiğim milletlere hakem olup, madenler erittim."

Şimdi:

Kur'an-ı Kerim'de Zülkarneyn (a.s)'den bahsedilirken; Zülkarneyn (a.s)'ın Allah'ın emri ile (buyruğu ile) bir ordu kurduğu, güneşin doğduğu yere bir yol tuttuğu, yine güneşin battığı yere, dünyanın öbür ucuna bir yol tutup gittiği, Allah'ın, O'na bu kavimler üzerinde; ister adalet ile hükmet, ister azap et yetkisi verdiği açık açık belirtilmektedir.Yine Zülkarneyn (a.s) kıssasında; Yecüc ve Mecüc isminde bozgunculuk yapan kavimden bahsedilmekte, bu bozguncuları Zülkarneyn (a.s) madenleri eriterek, set çekerek, engellediği anlatılmaktadır.

Zülkarneyn (a.s)'ın özelliklerine baktığımızda; büyük bir orduya sahip olması, kendisinin büyük bir komutan olması, ordusuyla tüm dünyayı gezmesi ve Allah'ın emri ile gittiği her yere iyilik, adalet ayrıca Allah bilgisi ve töreg*türmesidir.

Özelliklere lütfen dikkat buyurun: Kudretli bir komutan, büyük bir ordu ve tüm dünyayı gezmesi…Özelliklere devam edecek olursak; Güneşin en doğduğu ve en battığı yere ve kuzey ve güneyin uçlarına kadar gitmesi. Ve aynı zamanda Allah'ın buyruğu ile gittiği yerlerdeki kavimlere adalet ve iyilik gotürmesi…

Şimdi bir de Bilge Kağan'ın yazıtlarda anlattıklarına bakalım:

Aynı şekilde Bilge Kağan'ın (Bilge denmesi; bilgili, alim, erdemli bir insan olmasındandır.) Bilge Kağan da, tıpkı Zülkarneyn (a.s) gibi bir komutan olup, büyük bir orduya sahiptir. Ordusunun tıpkı Kehf Suresi'ndeki gibi (O da bir yol tutup gitti ordusuyla) ayeti gibi güneşin en doğduğu ve en battığı yere, kavimlerin üzerine gittiği (bu bir Tanrı buyruğudur demesi) yine adaletle hükmetmesi ve gittiği yerleri milletine kazandırması, buralarla beraber buraların değerli madenlerini ve zenginliklerini yine milletine kazandırması ve "Ey Türk Milleti, Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, ( ki burada da Kıyamete atıf yapılmaktadır.) ilin tören bozulmayacaktır," diyerek, Türklerin Allah buyruğu ile hareket ettiklerini ifade etmesi tıpkı Kehf Suresi ile neredeyse birebir örtüşmektedir.

Türkler, aynı zamanda genel millet olarak; Hz.Ali'nin (Kerremallahu veche- Hiç puta tapmamış) sırrında bir kavimdir.

Atilla yazıtlarında geçen, Atilla Romalıları tarif ederken; "PUTA TAPAN KAVİMDİR" der ve şöyle devam eder; " IRKIMDAN OLAN PUTA TAPMAZ!"

Sanıldığı gibi Türkler Şaman olmamışlardır. Puta da tapmamışlardır. Varolduklarından beri tek Tengri, tek Allah inancına sahip olmuşlardır.

Yine yazıtlardan öğrendiğimize göre Türkler; Allah'ın en büyük Kudret olduğuna, yeri göğü yarattığına, yeri yeşerttiğine, öldüren ve dirilten O olduğuna inanmışlardır.... Biz burada konuyu kısaca ele alıyoruz.


ZÜLKARNEYN (A.S) BİLGE KAĞANDIR

Tarihin gizlediği ve bilerek gizlendiği bir sırdır….

Peki Bilge Kağan gerçekte kimdir? Biraz sonra o konuya geleceğiz, konumuza devam edelim:

Şimdi, Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe…Sözlerinin manalarına bir göz atalım.

Bu sözü söyleyen Bilge Kağan'dır. Şimdi Kehf Suresi'nde geçen Zülkarneyn (a.s)'ın özelliğinden bahsedelim. Zülkarneyn (a.s) Yecüc ve Mecüc isimli kavimin arasına set çeker. Yecüc ve Mecüc kıyamete yakın en büyük alamet olarak, yine Kur'an'nın ifadesine göre, seddi delecek ve bu kıyametin büyük alameti olacaktır. (Seddi delmek ve yerin delinmesi.) Bu ifadeler, daha öncede söylediğimiz gibi Kur'an-ı Kerim'in bir çok ayetinde kıyamet tarifinin neredeyse birebiridir. (Gök çökerse, yer delinirse kıyamet olmaz mı? Kur'an ifadesiyle yer beşik gibi sallanmaz mı? Güneş dürülmez mi?)

Bilge Kağan'da aynı ifadeyi o günkü anlayışa, o günden bugüne adeta kelimelere bir zaman yolculuğu yaptırarak anlatmıştır.

Zülkarneyn (a.s)'da, kendi yaşadığı dönemde, çağına hükmetmiş, kendi döneminde yapmış olduğu sed, kıyamete yakın delinmesi sebebiyle, bu çağa da hitap etmektedir. Konu çok daha detaylı olup mümkün mertebe biz kısaca anlatmaya gayret etmekteyiz.

Bu anlattıklarımızdan sakın bir ırkın öne çıkarılması yapılıyor sanılmasın. Anlatılmak istenilen açıktır. Türk ırkının, Türk Milleti'nin Rahmani olduğunun vurgulanmasıdır.

Önemli bir not düşecek olursak: Zülkarneyn (a.s); ordusuyla dünyanın her yanına gittiğinde, oradaki kavimlerden de ordusuna asker ve komutanlar katmıştır. Tıpkı Bilge Kağan'ın yaptığı gibi.Türk milleti de içinde barındırdığı tüm unsurlarla bir millettir.

Oğuz, Öğüz, Öküz: (Güçlü, dev boynuzlu manasına gelmektedir.)

Zülkarneyn ise Arapça'da; çift boynuzlu manasına gelmektedir.

Oğuz Kağan; Kendi döneminde, başına giydiği, boynuzları olan başlıkları ile ünlüdür.

Oğuz denmesinin bir sebebi de, çok güçlü olmasındandır.(Türk gibi güçlü!)

Kur'an-ı Kerim'de; Allah'a kurban edilecek kurbanlıklar arasında; keçi, koyun, deve, sığır sayılmaktadır. Bunlardan en makbulü, gücünden dolayı sığırdır. Koyun, keçi vs. göre daha güçlüdür...

İlahi esrariye de Allah'a kurban millet (gücünden dolayı) ; TÜRK MİLLETİDİR! (Ariflere)

Bilge Kağan acaba Oğuz Kağan mıdır?

(Unutmayalım ki, bilge lakabi bir isimdir, az önce de söylediğimiz gibi; Bilge denmesi; bilgili, alim, erdemli bir insan olmasındandır.)

BİLGE KAĞAN (OĞUZ KAĞAN) = ZÜLKARNEYN (A.S)

Şimdi gelelim ilahi mesaja:

Türk Millet'i ahir zamanda büyük rol oynayacaktır. (Ordusuyla, milletiyle, mayasıyla…) Gazi Paşa; bu sırrı, ariflere, birkaç kelimeyle şöyle ifade etmiştir:

"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"

Burada anlatılmak istenen, üstte de anlattığımız gibi Türk Milleti'nin mayasıdır. O mayanın; bu milletin genlerinde, karakterinde –unutulmuş bile olsa- yukarıdaki sırrın, kudretin Allah'tan olduğu bilgisidir.

Orhun Kitâbelerinde tek Tanrı için; "Yeri yarattı, Gök'ü yarattı, ikisinin arasında kişiyi yarattı. Kişi Gök'teki Tanrı'ya yakardı, yakındı" der.

Tek Allah inancını ve Kur'an-ı Kerimde'ki yaradılışı ve Adem (a.s)'ı bu cümlelerde görmek çok açık. Türk Millet'i varolduğundan beri Tek Allah'a inandı.

Zekirdek.forum (alinti)


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.462


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2014, 10:14:24 »

Allah mı yoksa Tanrımı?
Tabiki Tanrı çünkü Türklerin inandığı yaratıcının adıdır o, vardır, varlığını her zaman belli etmiştir, hiçbir zaman Türklere kötülük etmemiş bu davranışını düşmanlara kullanmıştır.
Gökte Tanrı var oldukça yerde efendi her zaman Türkler olacaktır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2014, 12:57:29 »

Kök Tengricilik ile Şamanizm birbirinden farklı şeylerdir. Şamanizm tüm dünyanın en eski inanışına, ilkel dönem insanına ait görülmektedir. Avrupa paganizmi bir manada Avrupa şamanizmidir. Avrupa şamanizmi Hinduizm ile birleşmiş. Farklı bir uzantısı olarak devam etmiş. Ortadoğu' da ve Afrika' da Mısır paganizmi ile birleşmiş ayrı devam etmiş. Türkler de geniş coğrafyaya yayıldığı için coğrafyadan coğrafyaya farklı devam etmiş. Bunlardan biri, perslerle yapılan mücadeleler. Bunlar atamızı nasıl etkilemiş bilemiyorum ama Mani böyle ortaya çıkmış. Türk şamanizmi ile perslerin inanışından etkilenmiş. Mengü Han mesela.

Kök Tengricilik ise apayrıdır. Yani Avrupa şamanizminden farklıdır ama Türk şamanizmi ile ortaktır. Kök Tengricilikte tek tanrı vardır. Ama her şey Tanrının parçasıdır. Bunlar doğa kültüne ait görülür. Bir taş mesela. Bir de Türk ırkının kutsallığı. Bu da ata kültüdür. Türk töresi bir anlamda Tanrıdır. Kutsallık böyledir. Daha önceden tartışmıştık, Türk töresi mi önce yoksa Tanrı mı diye. İkisinin de aynı olduğunda karar kılmıştık. Bunu bazıları yanlış yorumlar. Türklerde önceden çok tanrıcılık olduğunu söyler. Bunu da Türk mitolojisine dayandırır. Bir ırkın mitolojisi onun tarihini veya inanışını göstermez. Mitoloji ile gerçekler birbirinden farklıdır. Doğa kültünü de çok tanrıcılığa kanıt olarak ileri sürenler, her şeyin Tanrının parçası olduğuna katılmayıp ayrı ayrı tanrı sayanlardır.

Atsız Atanın kitabında, Türk tanrısı diye geçer ve hirsiyan misyonerlere öyle yaklaşır. Türk Tanrısı üstünde durur. Tanrı ortak olan olarak kullanılırsa da Tengri Türk' e ait olandan kullanılır. Gerçek nedir kanıt mümkün değildir, en azından şimdiye kadar içni öyle. Ama kendi ata inanışımız olan tek tanrılı Kök-Tengriden yanayım. Bir Tanrı vardır, o da Kök- Tengridir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.268 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.