KÜRTLER TÜRKLERLE BİRLİKTE SAVAŞTI MI? (makale)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 08:00:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KÜRTLER TÜRKLERLE BİRLİKTE SAVAŞTI MI? (makale)  (Okunma Sayısı 898 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Göktürk Tuğra
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 178« : 27 Ağustos 2018, 12:03:31 »

KÜRTLER TÜRKLERLE BİRLİKTE SAVAŞTI MI?

Her zaman savunduğumuz bir gerçek vardır. O da bu toprakların asli unsurunun biz Türkler olduğudur. Bu bağlamda tarihsel süreci incelediğimizde Anadolu’da var olma çabası verdiğimiz bütün savaşlarda temel unsurun Türk kökenli askerler olduğunu görüyoruz.

Bazıları din kardeşliği adı altında insancıl görünmek için, bazıları toplumsal anlamda birlik olunsun huzursuzluk çıkmasın diye veyahut da tarihi bilmediği için ısrarla bütün savaşlarımıza Kürtleri de sokmaya çalışıyor. Amacı ne olursa olsun tarihi gerçekleri değiştirmek doğru değildir. Bunun kimseye faydası olmayacağı gibi toplumu yanlış bilgilendirmek de hiç etik değildir.

Malazgirt savaşında Kürtler de vardı bu doğru. Bunu inkar edersek tarihe saygısızlık etmiş oluruz. Orta çağ tarihçileri genellikle savaşlardaki asker sayılarını abartılı verirler. Bizans ordusunun 600bin, Selçuklu ordusunun 400bin mevcudunun olduğunu söyleyenler bile olmuştur. Böyle olunca Malazgirt’te 14bin Kürt askerinin de olduğunun söylenmesi çok da şaşırtıcı gelmiyor. Ancak O yıllarda bu kadar büyük orduların olması mümkün değildir. Günümüz tarihçileri Malazgirt savaşında Selçuklu ordusunun taş çatlasa 50bin askerden oluştuğunu kabul ederler. Selçuklu'ya tâbi olduğu için Mervanoğulları aşiretinin Malazgirt'e gönderdiği Kürt birlikleri birkaç bin kişiden ibaretti. Bu da bir lütuf değil zorunluluk gereğidir.

Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı dönemlerine baktığımızda da durum çok farklı değildir. 1914 yılında Osmanlı’nın nüfusu yaklaşık 18milyondur. Bunun yaklaşık 1.8milyonu Kürt’tür. Yani toplam nüfusun yaklaşık %10’u. Osmanlı’da silah altına alınan kişi sayısı ise 3milyondur. Bunların 44bini Kürttür. Bu da ordunun %1.5’luk bölümüdür. Peki toplam nüfusun %10’unu oluşturan Kürtlerin neden Birinci Dünya Savaşına sadece %1.5’i katılmıştır? Hani bu toprakların kurucularıydınız!

Çanakkale cephesi Kürtlerin yaşadıklarını coğrafyaya uzaktı. 12bin Kürt silah altına alınmıştı. Toplam 48bin şehidimizin sadece 221 tanesinin Kürt olduğunu göz önünde bulundurursak bu da binde 5 lik bir dilim demek oluyor.! Kaldı ki Çanakkale’de Rum ve Ermeni kökenli olduğu halde bizim saflarımızda savaşa katılan ve şehit olan azınlıklar da vardı. Ayrıca Çanakkale’de Kürtlerden oluşan 72. Ve 77. Alayların nasıl tek bir kurşun atmadan kaçtıklarını da iyi biliyoruz!

Hadi Çanakkale uzaktı oraya gitmediler diyelim peki Sarıkamış ve Kut’ül Amare’de ne kadar Kürt vardı. Sarıkamış’ta Osmanlı kaynaklarına göre 50bin şehidin 300’ü Kürttür. İngiliz kaynaklarına göre Kut’ül Amare’de ise 25bin kaybın sadece 40 tanesi Kürttür.!

Kurtuluş savaşı yıllarını incelediğimizde 15bin şehidimizin sadece 546’sı Kürttür. Ayrıca bu yıllarda 4 tane de Kürt isyanı çıkmıştır. Savaştan kaçtıkları gibi rahat durmayıp bir de isyanlar çıkarmışlar anlayacağınız!

Türk tarihinde bizim saflarımızda savaşmış, kan akıtmış, bedel ödemiş kim varsa ırkına ve dinine bakmadan önünde saygıyla eğiliyoruz ancak şu asla unutulmamalıdır ki Anadolu topraklarının Türk yurdu olmasında ve Türk yurdu olarak kalmasında payı olan en büyük unsur kesinlikle Türk ırkıdır. Bu sebeple tarihi gerçekleri olduğu gibi anlatmalıyız.
Övgü istemiyoruz, doğruları söylesinler yeter.!

Göktürk Tuğra
27.08.2018

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökte Kartal, yerde Bozkurt
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2018, 12:47:01 »

Bir de şöyle düşün kardeşim, Malazgirtte krtler bize yardım ettiyse demek ki o dönem bağlı bulundukları Bizans'a ihanet ettiler. Bir krt Malazgirtte Türklere yardım ettik diye övünüyorsa bu ihanet etmekten memnun olmak anlamına gelir. Bunlar geçmişte nasıllarsa şimdi de öyleler demek ki.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.109


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2018, 13:35:38 »

Kandaşım Kurtuluş savaşında Güneydoğu da 546 şehidimizin hepsi k.rt değildir, içinde çoğu Türkmendi. Ve bunların çıkartıkları 57 isyanı da unutmamak gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
TEGİN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 108


« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2018, 18:09:23 »

Evet savaştık ama piç kuruları yanımızda değil arkamızdaydı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.238 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.044s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.