Kurban ile ilgili toplu makaleler!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ekim 2020, 05:53:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kurban ile ilgili toplu makaleler!!  (Okunma Sayısı 3215 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.593


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 15 Ekim 2013, 01:18:24 »

Kurban olmadan çaresine bakılarak Kurban etmenin yollarını bulmak ırkların birinci etkenidir!!!


Olası bir savaş veya felakete ne kadar hazırsınız?  Silahlanmak gerek..

Dünya  yayılma ve sahiplenme duygusu taşıyan ırkların diğer ırklara üstünlük kurma gayretlerinin arttığı zaman tünelinden geçmekte. Biz Türkler bu gibi bir durum başımıza geldiğinde ne kadar hazırlıklıyız, elimizde (evimizde) neler var.

Dünya üzerinde var olmanın tek şartı güçlü ve hazırlıklı olmaktır, milletler kendi varlıklarını  korumak mecburiyetindedir, fert olarak da kendimiz yapabildiğimiz kadar bu gibi olaylar karşısında korunmak amaçlı teçhizatlanmalıyız!

Kanuni yoldan legal olarak kişisel silahlanmanın önemi bu gibi durumlarda hayati fonksiyonlara sahiptir, her Türkün evinde  kullanmasını bildiği ateşli bir silahın olması gereklidir, silah kullanmasını bilmeden silah sahibi olmanın bir anlamı yoktur, Türk, haftalık silah kullanma eğitimi alarak elinde bulundurduğu ateşli silahın bütün özelliklerini bilmek mucburiyetindedir, evimizde bulundurmamız gereken silahların en başında pompalı tüfek gelir. Aile reisi olan kişi ailesinin tamamına bu silahın kullanmasını öğretmelidir, haftalık pikniğe gider gibi her yerde bulunan silah atış poligonlarına mütemadiyen abone olmak lazım, bir Türk çocuğu 10 yaşına geldiğinde elinde bulunan silahın kullanımını öğrenmiş olmalıdır bu kız veya erkek farketmez.

Peki neden bunların olması gerekiyor, neden silahlanmalıyız?

Önce ailenizi ardından sokağınızı, ilinizi, ülkenizi ve neticede ırkınızı ani gelişen tehlikelere karşı  korumak amaçlı silahlanmalıyız, ilk başta dediğimiz gibi dünya akıl almaz tehlikelerle dolu, devletin polisinin, askerinin yetmediği yerde görev bize düşüyor, peki elimizde  savunma amaçlı bir silahımız yoksa nasıl korunacağız, canımızı, namusumuzu savşamadanmı teslim edeceğiz veya pisi pisinemi öleceğiz, çarpışmadan, tabiki koca bir hayır, kesinlikle kanuni yollarla silahlanıp gerekeni gerektiği gibi yapacağız.

Evlerimizde Gaz maskeleri olması şart, aile fertlerinin sayısı kadar bu maskelerden temin ederek onları kuru nemsiz yerde muhafaza etmeli, her yıl gaz kısmı değiştirilmelidir, Biyolojik saldırılara karşı korunmak için uygun kıyafetler temin edilip gaz maskelerinin bulunduğu yerde muhafaza edilmelidir, bu gibi saldırı esnasında gaz maskesini ilk aile reisi kullanmalıdır.

Kurban olmadan çaresine bakılarak Kurban etmenin yollarını bulmak ırkların birinci etkenidir!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2013, 23:35:30 »

Bugün bayramın birinci günü idi. Akrabalar, eş, dost ile geçirilen afiyetli ve bol etli bir gün...

Kurban bayramını hepimiz az çok tanımlayabiliriz değil mi ? Basit terimler veya detaylı incelenmesi önemsiz. Benim gözümde kurban bayramı; Maddi gücü et almaya müsait olmayan Türk soylulara yardım etme günüdür.

Aslında bu bahsettiklerime her zaman yardım edilmesi gerek ancak ne yapalım milletimiz kalıplaştırmış artık bir kere bugünü ! Maddi gücü yetmeyen kişilere ille de kurban bayramında yardım edecek başka gün olmaz...

Ben kurban bayramını kesinlikle destekliyorum. Yanlış anlaşılmasın dini açıdan değil, insanlık açısından, Türklerin birbirine yardım eli uzatması açısından. Uzatıyorlar mı derseniz kısmen derim.

Yardım edeceğiniz kişilerin (eğer sizin de maddi imkanınız elverişli ise) görüntülerine bakmayın. Türkçülüğün bir maddesini çağrıştırıyor ama dine değil kurban bayramında dahi yardım eli uzatacağınız kişilerin Türk soylu olmalarına özen gösterin, önem verin. Sokaklarda görüyoruz, dilenen, üstü başı yırtık, perişan halde ve çaresiz görünen ç.ngene veya k.rtleri. Üstlerine başlarına aldanıpda yardım eli uzatacağınızı sanmıyorum. En azından Türkçüleri harici tutuyorum. Türk soylu birisi ne kadar fakir, ne kadar fukara, ne kadar düşkün olursa olsun dilenmez ! Dilencilik ruhu Türk soylularda yoktur. Dilenciler emin olun ki kanı kırık kişilerden oluşmaktadır.

Kurban derilerini ise kesinlikle Türk hava kurumuna bağışlayın diyeceğim ancak tereddütteyim. Çünkü Türk hava kurumunun ne halde olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Sözün kısası; kurban yardımlarınız kesinlikle Türk soylulara gitmelidir.

Dikkat ederseniz kurban kesmekten bahsetmedim. O yaratıcı ile sizin aranızdadır. Kesersiniz veya kesmezsiniz hiç kimseyi, hiçbir dini kurumu, hiçbir kuruluşu ilgilendirmez. Değinmek istediğim konu kurban yardım ve bağışlarınızdı.

Esen kalın, iyi bayramlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2013, 10:46:54 »

                                        Türkler ve Kurban

Kurban ritüeli, sadece islam'a ait bir olgu değildir.Hayvan kurbanı ritüeli, bütün pagan inançlarda olmakla birlikte, Türk paganlığı Tengricilikte de vardır ve çok önemlidir.. Bunu sadece Semitiklerin İbrahim masalına yıkmak son derece yanlıştır. Ritüel amacı olmadan, yalnız beslenme için hayvan eti yenmesi de bütün insanoğlunun uyguladığı bir şeydir. Bugün, bazı kesimlerin, hayvan katliamı, vahşet gibi sözcüklerle kurban ritüelini aşağılamaya çalışması Türk Harsını bilmemekten, yada Türk harsını önemsememekten ileri gelmektedir.
Müslüman ülkelerin içinde de Kurbana en çok önem veren ülke Türkiyedir. Çünkü bu tarihler öncesine dayanan bir kültürdür Türklerde.Araplar , coğraf, konumları ve çöl iklimi yüzünden kurban ritüeline Türkler kadar lgi gösterememiştir. Çünkü iklim ve coğrafya yüzünden az sayıda olan hayvancılığı toplu Kurbanlar yüzünden tamamen bitirme noktasına gelebilirlerdi. Oysa bozkır ortamında yaşayan ve hayvancılık konusunda sıkıntısı olmayanTürkler tarih sahnesine çıktığından beri Tanrılara kurban ritüeli yapmaktadır.

Bazı araştırmacılara göre de Türklerde kurbanın bu kadar yaygın olması islamiyetten önceki Şaman geleneklerine dayanmaktadır. İslamiyette kurban, sadece hacca gidenler tarafından uygulanan bir ritüeldir.   Oysa Türkler,Tanrı’ya, Ülgen’e, Umay’a, Erlik’e, Yer-Su ruhlarına kurban verirler. Tengriciliğin  önemli ibâdetlerinden biri kurbandır. Günümüzde, Türkiye’de İslami bayram diye kutlanan bu bayramın köklü geleneğe sahip olması, bu sebeptendir. Bugün yalnızca hayvanın canını alma usulü farklıdır. Türkler, Çengiz Han’ın yasalarında da belirttiği gibi, hayvanın karnında küçük bir yarık açıp, oraya el sokularak, hayvanın kalbini sıkarlar ve hayvan, fazla acı çekmeden can verir. İslami şekli ise kafayı bıçak ile kesmektir.

 Birde son yıllarda buna bağlı olarak ortaya çıkan et sevmezlik modasına da değinmeden geçmeyelim. Sırf modaya uymak adına kurbana ve et yemeye karşı çıkanlar bilmelidir ki et, tüm insanlığın ve Türklerin vazgeçemeyeceğ en temel besin kaynağıdır.Bugün alzhaimer yani bunaklık hastalığının kırmızı et noksanlığından kaynaklandığı Abd li bilim adamlarınca ispatlanmıştır.

Tüm bu açıklamalardan sonra,  kurban edilecek hayvanlarımıza eziyet çektirmeden bu geleneğimizi sürdürelim diyor ve bayramımız kutlu olsun diyorum.
 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.