Kur'an Tanrı Kelamı Mıdır?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 16:44:21


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kur'an Tanrı Kelamı Mıdır?  (Okunma Sayısı 4655 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 14 Şubat 2017, 10:01:42 »

İslam, insanların tek bir atadan yaratıldığını, Adem'in kaburga kemiğinden de Havva'nın yaratıldığını, ikisinin çocuklarının çiftleşip ürediğini ve Allah'ın asırlar boyu insanlara bir elçi gönderdiğini savunur.
Kardeşin diğer kardeşine yan gözle bakması, birbiriyle cima etmesi İslam için olağan bir durumdur. Elçilerin görevi bulunduğu toplumu düzenlemek yani tek Tanrı inancına sokmaktır. Allah, bazen elçilerine kitaplar yollar. Bazen de kitaptan daha az olan sahifeler (sayfa) yollar. Ne garip Kur'anda geçen 25 peygamberin çoğunluğu Arabistan Yarımadasına inmiştir. İslam, Kur'an'a tam biat etmeyi emreder. Son zamanlarda "Kur'an'cılık" akımı başlamıştır. Bunlar, hadisleri reddeder. Tatlı su müslümanlardır. Bazı hadisler, Kur'anla örtüşmüyor olabilir ama bu makalede onlardan eser yoktur. İslamda Cahiliye Devri diye anılan tarih dönemi, Arapların içyüzünü simgelemektedir. Muhammed'in kendi toplumunu düzeltmek istemesi, bunu da toplumları düzelten din ile yaptığı gerçektir.

Dünyada bir milyar insan, Kur'an'ı Allah'ın yazdığına inanır. İşin garibi 600 sayfalık bir kitabı açıp okumazlar. 10 asır bu din için savaştığımızdan, Müslüman olmayan Türkler dışlandığından, milletimizin İslâm'ı hak din bellediğinden dolayı bu makaleyi yazma gereği duydum.

İlk cüzun, ilk suresi olan Fatiha Sûresinin 5, 6 ve 7. ayetleri şöyledir;

5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
6- Hidayet eyle bizi doğru yola,
7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların
ve o sapmışların yoluna değil.


Şimdi, eğri oturun doğru konuşun. Bu ayetleri bir insanın yazmış olduğuna benzemiyor mu? Ya da; Allah kendisinden yardım ister mi? Sizin Allahınız aciz mi? Bazıları "Allah, 'böyle söyleyin' demek istemiştir." diyorlar. Allah diğer surelerde (Felak, Nas) olduğu gibi neden "De ki" anlamına gelen "Kul" kelimesini eklemesin. Eğer Kur'an mükemmel ve hatasız olsaydı böyle tartışmalar olmazdı. Daha ilk surede Kur'an'ın kusursuz olduğu bilgisi hatalı oluyor. Boşuna "hatalı meal" diye muhalefet olmayın! Sözler gayet açık!"

Biz Tanrıya olan üstün sevgimizden dolayı inanmıyoruz. Ateist değiliz! Bizim Tanrımız, Ahzab Suresi 50. Ayette olduğu gibi halamızın çocuklarını, akrabalarımızı bize helal kılmaz. Bizim inancımızda, akrabalarımıza yan gözle bakmak yoktur.

Muhammed'in, kumar, içki, fesatlık olan, kız çocuklarını diri diri gömen bir topluma yapacak başka bir şeyi yoktu. O kendi milleti düzeltmeye çalıştı diye çöl kanunlarına inanmaya gerek yoktur. Biz İslâm olmadan öncede büyüktük. Az çok tarih bilgisi olanlar bunu anlat. Kur'an Muhammed'in talimatıdır. Muhammedde bir insandır hata yapabilir.

Fakat Muhammed, Arap toplumunu düzeltmeye çalışırken kendisini de pas geçmemiştir. O da pis kanına uymuş, Tanrı'yı cinsel yaşamına alet etmiştir. Bunu diyince muhtemelen inanmayacaklar, Kur'an oku desek onu da yapan yok. En iyisi kutsal bildikleri ayetleri ve hadisleri göstermek.

Karılarından Aişe, Muhammed'e şöyle diyor:

-"Mâ erâ rabbeke illâ yüsâriu hevâke". (Bkz. Buhari, e's Sahih, Kitabu't - Tefsir, 33/7)

Bu hadisin Türkçesiyse şöyledir:

-"Vallahi Rabbinin, senin arzunu hemen yerine getirdiğini görüyorum." (Ahmet Davutoğlu, Sahih-i Müslim tercüme ve şerhi, 7/402.)
-"Rabbin Teâlâ (kadınlarının değil) ancak senin arzunun tahakkukuna müsâraat ediyor." (Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrîd-i Sahih Tercimesi, hadis no: 1721, çev. Kamil Miras)


Bu sözler gayet açıktır peki Aişe neden böyle diyor?

Muhammed'in çok karısı var. 1, 2, 3, 4, 5... Böyle gidiyor. Adalet olsun diye, Muhammed'in bunlarla ciması cinsel sıraya konulmuştur. Tabi hiç kimse sırasını kaptırmak istemiyor. Siz "Tövbe Hâşâ" derken, biz ayetleri gösterirsek ne dersiniz?

Buhari ve ve Müslim'in "e's Sahih"lerininde içinde bulunduğu hadis kaynaklarına göre ayet, Ahzab Suresinin 51. Ayeti.

- "(Ey Muhammedi) Onlardan (yani evdeşlerinden) dilediğini geriye bırakır, dilediğini öne alabilirsin..."


Ne demek bu? Hadis ve yorumlara göre şu demek:

-"Ey Muhammedi! Artık nöbet, sıra zorunlu değil senin için. Nöbeti, sırası gelse bile, dilediğin kadınla yatabilirsin." (Bkz. Aişe'nin sözünün yerini aldığı hadis kaynakları.)

Yani Allah(!), Muhammed'e:
-"Ne zaman ve hangisiyle cima etmek istersen edebilirsin. Ben yasaklamıştım ama kararımı değişirdim. Çünkü ben bağışlayıcıyım." diyor. Bunun üzerine Aişede Görüyorum ki Allah senin şeyinin arzusunu hemen yerine getiriyor diyor. Hâlâ şüphe etmez misiniz? O, kusursuz ve mükemmel değil midir? Neden kararını değiştirsin? Tanrı-Allah neden elçisinin cinsel yaşamıyla ilgilensin? Bunun iki cevabı var: Ya Tanrı yok, ya da Kur'an'ı Allah yazmadı.

Bu ülkede İslam'ı hacı hocalardan öğrenmenin Kur'an okuyun diyen bir zümre var. Emin olun bunlar Kur'an'ın Türkçesini ancak cuma namazında duyarlar ve internette görürler. Geri kalan yaşamları Arapçadır. İcraatleri düşünceleri gibi değildir ancak düşünceleri doğrudur. Mesela, İfk hadisesinden çoğu Türk müslümanın haberi yoktur. Alimler bunlardan pek bahsetmez. Bu yüzden, İslam'ı "hacı hocalardan" öğrenmemek güzel bir düşüncedir. Sözü fazla uzatmadan olaya geçelim.

 Muhammed, gece baskını için yola çıktığında, yanına karılarından birini alırdı. Bu baskında yanına Aişe'yi alır. Milâdi 627 yılıdır. Aişe henüz 13 yaşındadır. Savaş biter, araplar kazanır ve ganimeti götürmeye başlarlar. Gerisini Aişe'nin ağzından dinleyelim.

"Ben hevdecimin içinde taşındım ve (konak yerinde) hevdec içinde indirildim. Hareket emrini bildirdikleri zaman ben kalkıp (ihtiyacımı yerine getirmek üzere) ordudan öteye yürüdüm. Hacetimi yerine getirdiğim zaman dönüp yerime geldim. Bu sırada göğsümü yokladım. Fakat, gerdanlığım düşmüştü. Hemen dönüp gerdanlığımı aradım. Fakat onu aramak beni yoldan alıkoydu. Ordu gittikten sonra ben gerdanlığımı buldum. Fakat oralarda ne bağıran ne de çağıran kalmıştı. Bunun üzerine evvelce bulunduğum konak yerine geldim. Onlar beni bulunduğum hevdecde bulamazlar da , geri dönerler diye düşündüm. O sırada uyumuşum. Safvan Ibnu-l Muattal es-sulemî, ordunun arkasından gelmekte görevliymiş. Beni gördüğü yerde tanımış, orduya götürmüştü. Bu sırada dedikodular başladı (Bkz, Buhari e's-Sahih, Kitabu'ş Şehâdât/15)

Aişe zina ile suçlanıyor, Safvan'la yolda "neler yapmış olabileceği" üzerine duruluyordu. Dedikodular çoğalmıştı. Ümmeti sarsıyordu giderek. Muhammed bile Aişe'ye karşı tavırlıydı. Aişe diyor ki:

-"Medine'ye gelince ben bir ay hastalandım. Meğer o sırada iftiracıların dedikoduları dolanıyormuş. Peygamberde, her hastalığımda gördüğüm ilgiyi artık göremiyordum. Yalnızca gelip selam veriyor ve 'nasılsınız?' diyordu, o kadar."


İftiralar çoğalınca, müslümanların imanı azalmaya başlıyor. Bunu üzerine Muhammed, çözüm için yakın çevresini topluyor. Bunların içinde Ali görüşünü şöyle bildiriyor:
-"Ey Muhammed! Allah sana dünyayı dar etmedi ya! Aişe'den başka kadın da var!"

Görüldüğü gibi Ali de Muhammed de iftiraları yalanlamamış, aksine Aişe'ye karşı tavır almış. Ve nihayet tanrısal açıklama geliyor. Bu ayetlerde şu ifadeler dikkat çekiyor:
"Muhammed'in eşine o yalanı uyduranlar, içinizden bir güruhtur."
"İçlerinden elebaşılık yapana ise büyük azap vardır."
"Onu işittiğiniz zaman; erkek, kadın müminlerin, kendilerinden hüsn-ü zanda bulunup da: 'Bu apaçık bir iftiradır' demeleri geremez miydi? Dört şahit getirmeleri gerekmez miydi?"

Pekâlâ 12. ve 13. ayetlerde, Aişe konusunda söylentiler çıktığında bu söylentileri duyanlar, "Bu apaçık bir iftiradır." demedikleri için kınanıyorlardı. Ayetin bu kınaması, Muhammed'in yakın çevresini hatta kendisinide içine almıyor mu? Çünkü onlarda apaçık bir iftira olduğu kanısını taşımıyorlardı.

Ali'yi ele alalım. Böyle bir kanıyı taşımadığı için, Muhammed'e Aişe'yi boşaması önerdiği anlamına gelen sözler bile  söylemişti. Ayrıca, Tanrı her şeyi bilmez mi? Neden dört şahit istemiştir. Diyelim ki insanları inandırmak için dört şahit isteniyor. O zaman bir adam karısını zina ederken yakaladığında, çevreden dört kişi bulup zinayı göstermesi mi lazım? Böylesine büyük bir günah için "dört şahit" istemek ne kadar mantıklıdır. Bu ayetlerin inme(!) sebebi şüphesiz ki ümmetin dağılmaması içindi değil ki? Öyleyse Allah neden ümmetin içinde dedikoduların yayılmasını bekledi? Ayeti dedikodular yayılmadan önce indiremez miydi? Ya da Kadir olan Allah dedikoduların yayılmasını engelleyemez miydi? Engelleyebilirse neden yapmadı?

Kur'an'ın çoğu yerinde yeminler vardır her şeye yemin edilir. Kuran'da 6 kez Allah kendi yazdığı Kuran'a ant içiyor.

Andolsun hikmetli Kur'an'a, (YASİN SURESİ / 2)

Sad, Zikir dolu Kur'an'a andolsun; (SAD SURESİ / 1)

Apaçık Kitaba andolsun; (DUHAN SURESİ / 2)

Kaf. 'Şerefli üstün' Kur'an'a andolsun. (KAF SURESİ / 1)

Apaçık Kitab'a andolsun; (ZUHRUF SURESİ / 2
)


Ayetler bilindiği üzere Muhammed zamanında inmiştir.Bu ayetler inerken Kuran kitap halinde değildir.
Kuran kitap haline Ebubekir zamanında getirilmiştir yani Muhammed öldükten sonra.
Kitaba and içilmesi , Kuran kitap haline geldikten sonra Kuran'a ayet yazıldığının göstergesidir.

Gerisi de ata , eşeye , incire , zeytine yeminlerdir  :

Saflar halinde dizilenlere andolsun, (SAFFAT SURESİ / 1)

Sonra iş(ler)i taksim edenlere andolsun. (ZARİYAT SURESİ / 4)

Nun. Kaleme ve satır satır yazdıklarına andolsun. (KALEM SURESİ / 1)

Birbiri ardınca gönderilenlere andolsun; (MÜRSELAT SURESİ / 1)

Sonra ona fücurunu (sınır tanımaz günah ve kötülüğünü) ve ondan sakınmayı ilham edene (andolsun). (ŞEMS SURESİ /8)

Soluk soluğa koşan (at)lara andolsun, (ADİYAT SURESİ / 1)

Asra andolsun; (ASR SURESİ / 1)

İncire ve zeytine andolsun, (TİN SURESİ / 1)

İşte, göğün ve yerin Rabbine andolsun ki, şüphesiz, o (size va'dedilen) sizin (aranızda) konuştuklarınız kadar, elbette kesin bir gerçektir. (ZARİYAT SURESİ / 23)


Bu ayetleri Allah söylüyorsa , göğün ve yerin rabbi kimdir ki Allah göğün ve yerin Rabbine and içiyor.

" Kur'an'daki Tanrı, bunca şey üstüne andiçerken, insanları belli şeylere inandırmak ister, öfkelendiği kimselerin başlarına neler getirebileceğine, kıyamette, kendisine inanmayan ve karşı gelenlerden nasıl öç alacağına; korkunç cehennem ateşinde nasıl yakarak cezalandıracağına... Evet, bunlara inandırmaya çabalar"
-Turan Dursun.


Müslüman olan kandaşlarımız olabilir. Bu olağandır ancak bu kandaşlarımızın "ırkı için savaşması" dinlerine göre yasaktır.

Kuzmân isimli bir şahıs Hendek savaşında büyük kahramanlıklar gösteriyor. Muhammed ise "fakat o cehennem ehlindendir!" diye şiddetli bir söz söyledi. Bu sözün sebebi Kuzmân'ın ırkını yükseltmek için savaşmasıdır. Yani bizim milletimizin "vatan ve millet için şehit olmak" düşüncesi, islamda yasaktır. Bu apaçık milliyetçiliğe girer.
Muhammed ise " Milliyetçilik uğruna savaşan bizden değildir!" hadisiyle olaya nokta koymuştur.

-

Herhangi bir ayetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak, onun yerine daha hayırlısını veya onun benzerini getiririz. Allah'ın her şeye kadir olduğunu bilmez misiniz? "
(Bakara suresi 106. Ayet)

Her şeyi bilen, sonsuz gücü olan Allah-Tanrı neden karar değiştirsin? Küçük bir surede "hükmü yürürlükten kalkan" ayetleri asırlar sonra tartışmanın bir anlamı var mı? Varsa neden müslümanlar bilimde ilerleyemiyor?

-

1- Tarık Suresi 7. ayet:

(Bu su- meni) Bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkar.

Tıp, testislerden diyor.
-

Bize şimdi inanmayıp kâfir
diyebilirsiniz. Sıkıntı yok. "Siz bize kâfir diyorsanız biz de size fasık diyoruz." Bizim kimseyi zorla "kâfir" yapma isteğimiz yok. Sadece Türklüğe zarar veren şeyleri eleştiririz. Bu yazılardan, çoğu kimsenin hiçbir şey anlamayacağı belli. Bu yüzden İslâm'ın hak din olmadığını, Kur'an'ın Muhammed'in talimatı olduğunu kanıtlamaya daha fazla gerek duymuyorum. Ne demiş atalarımız:

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul çalsan az.

11 Şubat 2017
Baturgan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2017, 17:38:16 »

Baturgan
Bu konu, din ve inançlar ile ilgili olup kişilerin kendi seçimleridir. Türklük ve Türkçü görüşle bir ilgisi olmadığı için bu otağda yer verilecek bir konu değildir.
Bu nedenle konuyu kendin silersen iyi olur. Tersi durumda otağın yöneticileri ile görüşerek bu konunun silinmesini sağlayacağım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2017, 18:07:54 »

Baturgan
Bu konu, din ve inançlar ile ilgili olup kişilerin kendi seçimleridir. Türklük ve Türkçü görüşle bir ilgisi olmadığı için bu otağda yer verilecek bir konu değildir.
Bu nedenle konuyu kendin silersen iyi olur. Tersi durumda otağın yöneticileri ile görüşerek bu konunun silinmesini sağlayacağım.
Yukarıda zaten her şeyi anlattım. Biz, Türklüğe zarar veren her şeyi eleştiririz. Bu yüzden Türklükle alakalıdır. Ayrıca, bildiğim kadarıyla otağda hiçbir konu silinemez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2017, 19:30:38 »

Türklüğe zarar veren her nesneyi eleştirmeye hakkımız vardır. Yazılarımız birilerinin zoruna gider diye, göz göre göre milletin mahvoluşunu izleyecek değiliz. Dolayısıyla, Muhammed'in sahtekarlığını gün yüzüne çıkarmak her Türkçü'nün görevidir. Isterse bütün millet bize sırt çevirsin hiç farketmez, biz yine doğru bildiğimiz yoldan ilerleyeceğiz. Aksi halde Atalarımızın yüzüne nasıl bakarız?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.188


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2017, 19:41:45 »

Baturgan Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Boran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10.338


« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2017, 19:45:06 »

Arkadaşlar beğensek te beğenmesek te; Kuran ( Okumamalarına rağmen Gülümseme ) Türklerin bir değeri olmuştur. Bize saygı duymak düşer. Malum Türkçüyüz, Türk'ten tarafız, Türklerin değerlerine saygılıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2017, 19:48:55 »

Sn. Yürekli Kam bu konuya ne diyor?
Bu otağda Alevilik propagandası serbest mi; hayır.
İslam propangadası serbest mi; hayır.
Hristiyanlık propagandası (şimdiye değin yapma girişimi olmadı ya neyse) yapmak da yasak.
Bu otağın "Türkçülük Turancılık" otağı olduğu belirlenmiş mi; evet.
Türkçü Turancı görüş, yalnızca Türk olmayı esas alan, hangi dinden ve mezhepten, ateizm, şamanlık, Göktanrı inancı, Yahudilik, hristiyanlık dahil olmak üzere hangi inançtan olursa olsun Türk olanları ve Türkçü bilince sahip olanları kapsayan düşüncedir.

Bir inanca ya da dine dayanarak Türk kimliğini yok saymaya ve ırk bilincini yok etmeye kalkanları eleştirmek ayrı konudur. Türkçülük dinlerle mücadele etmez. Din adına ileri sürülen mankurtlaştırıcı düşüncelerle mücadele eder. Dolayısıyla Türkçülük için islam inancına bütünüyle düşmanlık yapılması gibi bir eylem onaylanamaz.
Otağın geçmişinde bu konularda çok tartışmaların olduğu ve hepsinde temel ilkenin anlattığım biçimde olduğu ortaya konulmuştur. Bu ilkelere uymayarak, din veya dinsizlik olsun, hangi yönde olursa olsun propaganda yapanlar otağdan atılmıştır.
Bu yazdıklarınızı yazanlar sıradan üyeler olsaydı yetkimi kullanarak silerdim.
Ancak otağda yetki verilmiş kişiler olduğunuz için sözü otağın bekçisi ve sahibi olan Yürekli Kam'a bırakıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.188


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2017, 20:03:42 »

Sayın Akıncı Türk beği,
Alenen birisi çıkarda islam aleyhinde karalama yapmaya kalkışırsa biz Türkçüler olarak Türkün tabusu olan islama aykırı tek kelam ettirmeyiz, bu herkes tarafından bilinmektedir.
Bu Otağda kimse hiç bir toplumun, kesimin taraftarlığını yapamaz (Türk) hariç, lakin Türk düşmanlığı yapan herhangi bir kurumun, kuruluşun Türk'e rağmen olan yanlarını irdelemek her Türkçünün asli görevidir.
Şimdi Kandaşımızın yazmış olduğu yazıyı bir kaç kez okudum, acaba dedim müslüman bir kardeşimizi üzecek tek kelime varmıdır bu yazının içinde. Bulamadım, tamamı gerçek olaylardan alıntılarla dolu.
Ha dersen ki şurası yanlış, yalan!!!
Anında bu başlığı yayından kaldıralım Bozkurtum  Akıncı Türk beği...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Boran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10.338


« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2017, 20:08:44 »

  he yazılanlarda doğru maalesef, Kuran da var bunlar. En güzelini Atsız söylemiş, Kuran Muhammedin Talimatıdır.

Yönetici talimatı Gülümseme
Tamam tahsilin yok, altı üstü bir bekçisin şu otağıda da, cümlene başlarken büyük harf kullan bari  Gülümseme
''yürekli-kam''


  Bekçi notu; tahsillileri kaçırdın, cahillerden şikayet etme  Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2017, 20:16:54 »

Ben de hiçbir kandaşımı incitmek istemem. Makalede daha çok Türklerde olması gereken Tanrı sevgisine dikkat çekmek istedim. Çünkü Türk milleti olarak buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bana göre, İslam'ın bize getirilerini almalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.064 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.