Kültür Emperyalizmin Çeşitleri Ve Türk Milletine Zararları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 10:23:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kültür Emperyalizmin Çeşitleri Ve Türk Milletine Zararları  (Okunma Sayısı 2669 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 21 Haziran 2011, 20:17:27 »

Emperyalizm deyince insanların aklına ilk önce sömürgeci devletler gelir. Bunların başını ise İngiltere, Fransa ve İtalya çeker. Bu son zamanlarda ise Amerika çekmektedir.

Anti-emperyalistim diyen kişilere bakınız. Ayağında Amerikan malı converse, altında kot pantolon ile sokaklarda dolaşırlar. Avrupa'nın pis ahlakını alarak kendilerini "Laik, Atatürkçü ve modern" zannederler. Tabii bir de Komunistler vardır. Bunlarda kendilerine anti-emperyalist derler. Ama, Rus uşaklığı yapmayı ve ırkını inkar etmeyide kendilerine görev edinmişlerdir.

Arap-Fars emperyalizmi ise daha bir başkadır. Şimdi bunları tek tek ele alalım.


Amerikan Kültür Emperyalizmi: Amerika, genelde ülkelere demokrasi getirerek (!) ve sinemala yolu ile kültürünü yaymaktadır. Saldırdığı ülkelere barış, kardeşlik için gittiğini ileri sürmektedir. Ya da ülkelerin terörist barındırdığı için bu yüzden Amerika'nın güvenliği tehlike altında olduğu için saldırı yapmaktadırlar. Kısaca; barış (!) için. Ülkelerin başına ise kendi kuklalarını getirtmektedirler. Onlar vasıtasıyla ülkelerin benliklerini kaybettirmektedirler, doğal kaynaklarını sömürmektedirler.

Radyo, Televizyon ve Sinema yoluyla çok iyi bir şekilde propaganda yaparlar. Amerikan filmlerinde her zaman Amerikalılar haklıdır. Bu filmlerde her zaman "Amerikan milliyetçliği" aşılanmaktadır. Ne yazık ki gençlerimizde bunlara çabukça özenmektedir. Örneğin; Superman, Batman, Rambo gibi kahramanlara özenen Türk gençleri, Kürşad ve Çiçi Yabgu gibi gerçek Türk kahramanlarını tanımadan yetişmektedir.

Avrupa Kültür Emperyalizmi: Kendi pis kültürlerini modernlikmiş gibi insanlara aşılarlar. Örneğin; sokaklarda çıplak dolaşmayı özgürlük olarak algılarlar. Kendileri pek çok ülkeye katliam yapmışlardır, ama sürekli kendinden olmayan ülkeleri katliamcı, barbar gibi göstermişlerdir. Özellikle Türklere karşı büyük bir kin ve nefretleri vardır. Dünya ülkelerine "Avrupa ne diyorsa doğrudur" imajı yerleştirirler. Ermeni soykırımını kabul ederler ve kabul etmeyenleri cahil, barbar olarak algılarlar. Mankurt Türkler'de; "bunlar ne diyorsa doğrudur" desturuyla hareket ettikleri için "Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Artık bazı şeyleri medeni insanlar gibi kabul etmeliyiz. Zamanında Ermenilere soykırım yapmışız, en iyisi kabul edelim ve bu konu kapansın" şeklinde düşüncelere sahiptirler.

İnsanlarımız Avrupa emperyalizmine kendilerini öyle bir kaptırmışlardır ki İngilizce konuşmayı modernlik sananlar vardır. Ya peki bugün İngilizce konuşanların kaçı Göktürkçe biliyor? Darwin'e saygı duyanlar ve onu sevenler acaba bilyorlar mı bu adamın katıksız bir Türk düşmanı olduğunu. İsviçre Devşirmesi Türkan Saylan'ın modernlik adı altında pis batı kültürünü bizlere aşılamasına, misyonerlik yapmasına ve; "Türkler barbardır, zamanında çok yakıp yıktık. Bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. K.rdistan'ın temellerini nasıl atabiliriz." demesine karşı insanlarımız ses çıkarmıyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir.

Eski Türkler gibi saç ve sakal bırakanlara "Iy, iğrenç" gözüyle bakan kişiler, kafalarını turuncuya boyayanlara, kıçına ve göbeğine küpe takanlara hayranlıkla bakmaktadırlar. İşte Avrupa kültür Emperyalizmi böyle bir şey dir.

Arap Kültür Emperyalizmi: Arap emperyalizmi genelde din adı altında yapılmaktadır ve etkisinden kurtulmak zordur. Orada bulunan halk Arap olduğu için Kuran-ı kerim de Arapça'dır. İnsanlarımız sırf bu yüzden Arapçayı kutsal kabul etmektedir. Bununlada yetinmeyip Araplar gibi giyinmeyi ve onlar gibi konuşmayı Tanrı'nın (Allah) bir buyruğu gibi algılamaktadırlar.  Şimdi, İslamiyet dini ilk olarak Japonlar inseydi ve Kuranı-ı Kerim Japonca olsaydı Japonca mı konuşacaktınız? Arap ve Yahudi selamı olan "Selamun Aleyküm" yerine Japonca "Konnichi wa!" mı diyecektiniz? Bunun gibi örnekler fazlasıyla mevcuttur.

Diğer bir konu ise Arap Milliyetçileri tarafından hazırlanan sahte hadislerdir. Bu hadislerde aşırı bir şekilde Arap ırkçılığı yapılmaktadır. Örneğin; "Arapları seven beni seviyor demektir. Kim ki Arap’tan hoşlanmaz ya da Arap’tan nefret eder, o mutlaka benden nefret ediyor sayılır." bu sözü  peygamber söylemiş gibi insanlarımıza öğretmektedirler.

İnsalarımız Arap emperyalizmine öyle bir kendilerini kaptırmışlardır ki sırf bu yüzden; "Araplar, 1. dünya savaşında bize ihanet etmemiştir ve onlar kavm-i neciptir." demektedirler. İnsanlarımız sürekli Cennet-Cehennem ile korkutarak  Arap gibi yaşatılmaya zorlanmaktadırlar. Ve bu olayların İslam ile ilgiside yoktur. İslam peygamberi Hz. Muhammed'in şöyle bir sözü vardır. "Ümmetimin son dönemlerinde öyle kadınlar çıkar ki onlar görünürde giyinmişlerdir, fakat (elbiselerinin inceliği, darlığı ve kısalığından) çıplak hükmündedirler. Onlar saçlarını toplayıp öyle şekil verirler ki başları deve hörgücüne benzer. Onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile alamazlar." Bu söze rağmen bazı insanlarımız kafalarını deve hörgücü şeklinde türban ile kapatarak ve yüzlerine bir ton makyaj yaparak sokağa çıkmaktadırlar. Şimdi bunun islamiyet ile ne alakası var?

Yapılan istatistiklere göre Türkiye'de ki isimlere bakalım. (2006 verileri)

EN ÇOK KULLANILAN İLK 5 ERKEK ADI:

Mehmet adı olan toplam kişi sayısı 2.826.306
Mustafa adı olan toplam kişi sayısı 2.087.134
Ahmet adı olan toplam kişi sayısı 1.734.871
Ali adı olan toplam kişi sayısı 1.674.448
Hüseyin adı olan toplam kişi sayısı 1.345.828

EN ÇOK KULLANILAN İLK 5 KADIN ADI:

Fatma adı olan toplam kişi sayısı 4.199.600
Ayşe adı olan toplam kişi sayısı 3.184.045
Emine adı olan toplam kişi sayısı 2.509.480
Hatice adı olan toplam kişi sayısı 2.154.569
Zeynep adı olan toplam kişi sayısı 1.004.704

Gördüğünüz gibi aralarında Türkçe kökenli isim yoktur. Alparslan, Kartal, Tuğrul gibi isimleri hayvan isimleri olarak ve günah olarak algılayan şahıslar, yılan yavrusu anlamına gelen Arapça Osman ismini çocuklara verilmesinde bir sakınca bulmuyorlar.

Fars Kültür Emperyalizmi: Günümüzde Güney Azerbaycan Türklerine karşı uygulanmaktır. Farslar, Güney Azerbaycan Türklerine Türklüklerini unutturmak için ellerinden geleni yaparlar. Hatta onların Türk olmadığını ve  Moğollar tarafından Türkçe konuşturulmaya zorlandırıldıklarını söylerler. Burada bulunan Türklerin aslında Fars olduğunu beyinlere kazımaya çalışırlar.

Ermenilere karşı kötü bir tutumu olmayan Fars yönetiminin, Türklere karşı tutumu aynı değildir. Aksine sert ve acımasızdır.Güney Azerbaycan Türklerinin kendi dilleri ile konuşmasına müsade etmezler. Fars Emperyalizminin etkilerini Selçuklular, Harzemşahlar hatta Timur zamanında da fazlasıyla gördük. Saray dilinin Farsça olması ve Türk hakanlarının Farsça isimler alması buna örnektir.  Arap Milliyetçileri İslamı kendilerine göre yorumladıklarında dolayı Farslar'da aynı taktiği geliştirmişlerdir. Örneğin; "Cennet dili hem Arapça hem Farsçadır."


Rus Emperyalizmi: Rus emperyalizmin diğer bir adı Komunizmdir. Halkların kardeşliği, eşitlik gibi zırvalıklarla insanların milliyetlerini inkar etmelerini sağlarlar ve onları Ruslaştırırlar. Özellikle Orta Asya Türk devletlerinde etkisi büyük ölçüde görülmektedir. Sovyet etkisinden dolayı günümüzde oradaki Türkler kendilerini Türk olarak görmemektedirler. Koca Türkistan Coğrafyası Özbek-Kırgız-Kazak gibi guruplara ayrılmıştır. Türkistan Türkleri günlük hayattada Rusça konuşmaktadırlar.

Sözde eşitlikçi olan Komunizm, konu Türkler olunca aynı hassasiyeti göstermemektedir. Bugün Orta Asya Türk devletlerinin kendi benliklerini (Türklüklerini) kaybedecek seviyeye gelmesinin nedenlerinden biri hiç şüphesiz komunizmdir; ama ne olursa olsun onların Türk olduğu gerçektir ve er ya da geç Turan kurulacaktır. Tekrar konumuza dönersek, Stalin katilinin Kırım Türklerine yaptıklarınıda biliriz. Diğer Orta Asya Türklerine yapılanları hiç söylemiyorum bile. Kızıl Çin, şu an bile Doğu Türkistan Türklerine karşı asimilasyon ve soykırım yapmaktadır.

Şimdi madalyonun diğer tarafınada bakalım. Bu olaylara rağmen bazı insanlarımız Komunizm sevdasına kapılmaktadır. Rus ve Çin seviciliği yapmaktadır. Mao, Stalin, Che gibi insanlara tapmaktadırlar. Bazı çakallar ise Atatürk'ün emperyalistlere karşı başarılı olmasından dolayı onu CHE ile bir tutarak Türk insanlarının kafalarını bulandırmaktadırlar. Komunistler, sürekli ABD karşıtlığı yaparlar ve Rusları desteklerler. O zaman ABD karşıtı olan İran'ı niye desteklemiyorsunuz? İşte bu Rus emperyalizminden kaynaklanmaktadır.

Burada K.rtlere'de değinmek isterim. Çünkü; Kardeşlik ve eşitlik maskesine bürünerek çok iyi bir şekilde K.rt ırkçılığı yaparlar. Sözde eşitlikçi komunistler ise bunu görmezden gelirler. Laf aramızda bu Komunistler  tam bağımsızcıdır; ama Moskof uşağı olmayıda asla yadırgamazlar. Nazım Hikmetof bile yeri gelince Atatürk'e hakaret etme cürretini göstermiştir.

21 Haziran 2011 Gümüş Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.133 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.