KORKULAN ÜLKÜLEM; TÜRKÇÜLÜK!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 05:06:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KORKULAN ÜLKÜLEM; TÜRKÇÜLÜK!  (Okunma Sayısı 3937 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Asena
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« : 20 Ekim 2010, 02:37:09 »

                                                                    KORKULAN ÜLKÜLEM; TÜRKÇÜLÜK!

  Türkçülük, düşünüldüğü vakit çoğu zaman istenilmeyen, korkulan ülkülem olmuştur. Peki bunun nedeni gerçekten korkutucu ya da gaddar bir ülkülem olarak görülmesi midir? Yoksa hiçbir şekilde açık bir noktasının olmaması, kale gibi sağlam olması mıdır?

   İyice düşünülüp, etüt edildiği vakit ulaşılacak sonuç; hiçbir şekilde açık noktasının olmaması, kale gibi sağlam olmasıdır. Çünkü Türkçülük; Türk’ün iyiliğini istemekten, geleceğini düşünmekten  başka bir amaç güdmez. Hal böyle olunca da Türkçülükten, Türklere zarar gelmeyeceği sonucu çıkar. Zararın olmadığı yerde de gaddarlıktan bahsetmek abesle iştigal etmekten başka bir şey değildir. Peki Türkçülük madem Türk’ün iyiliğini istemekten başka bir amaç taşımıyor; neden o zaman bazı çevrelerce istenmeyen ülkülem olarak ilan ediliyor? Nedeni aslında adınız sorulduğu vakit kolay ve kendinizden emin bir şekilde yanıtlamak kadar basittir. Türkçülerin sağlam bir düşünce sistemine inanması ve bu düşünce sistemini ortaya koyan fikir önderlerinin herhangi bir yanlışlığının olmamasıdır. Türklüğü kendilerine bir perde olarak görmeyip, tabir-i caizse saman altından su yürütmedikleri için sağlamdır. Varsa yoksa Türk dedikleri için sağlamdır. İşte bu yüzdendir ki bir olgu ya da kavram ne kadar sağlamsa ne kadar açık noktası yoksa karşı taraftaki insanları korkutur. Bilirler ki eğer bu düşünce sistemi çoğunluğu etkileyebilirse onlar istedikleri gibi oyunlarını yürürlüğe koyamaz. Bilirler ki yapacakları her işte yollarına taş koyulur, önlerine set çekilir, geçit verilmez. Yani, istedikleri türküyü istedikleri tonda çalıp söyleyemezler. Bu yüzden, Türkçülüğü; kafatasçılık, canilik, gericilik olarak lanse ederek insanların yönlerini şaşırtmaya uğraşıp, doğruları görmelerine engel olmaya çalışırlar. Halbuki, Türkçülüğün bu gibi mesnetsiz suçlamaları hak edecek en ufak bir noktası yoktur. Düşünsenize, Türklüğün bekasına hizmet eden bir düşünce sisteminin neresi bu suçlamaları hak edebilir? Türkçüleri kafatasçı olarak ilan edenler aslında alttan alttan bunun dik alasını yapmıyorlar mı? İnsanlara hak, eşitlik, özgürlük, kardeşlik teranelerini aşılamaya çalışarak beyinlerini yıkamıyorlar mı? Bugün, din kardeşliği safsatasının altında bile din faşizmi yok mu? Dağlara eşitlik, özgürlük diye çıkan k.rtler, caniliğin de ırkçılığın da en alasını yapmıyorlar mı? Pekala yapıyorlar. Peki o zaman neden kimsenin gözüne bunlar kötü gözükmüyor da Türkçülük kötü gözüküyor? Nedeni oldukça basit. Çünkü, bazı çevreler bunun böyle görülmesini istiyorlar.

   Peki bizler, onlar bizi canla başla kötülemeye çalışırken öylece durup bütün bu olanları uzaktan seyir mi edeceğiz? Tabiki de, hayır! Bizler zaten kendimizi de ülkülemimizi de her şeyden iyi biliyoruz. Bu yüzden önceliği kendimizden önce etrafımızdaki insanlara vereceğiz. Onlara ülkümemizi aşılamaya çalışacak, etraftaki yanlışlardan bahsedecek ama asla dayatmada bulunmayacağız. En basit noktadan başlayarak, sabırla kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Konuyu bu açıdan ele aldıktan sonra birlik beraberlik ibarelerini de işin içine katarak olayı nihayete kavuşturacağız. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra göreceğiz ki artık etrafımızdaki insanlar da en sağlamından Türkçü olmuş olacaklar. İşte o zaman anlayacaklar ki Türk’ün isteyipte başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Zamanında Atatürk’te, Atsız Ata’da aynen bu şekilde davranmamışlar mıdır? Zaten bu şekilde davrandıkları ve sağlam karakterli olduklarından dolayı günah keçisi ilan edilmemişler midir? Boşuna doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar dememişler. Bizim ülkülemimiz o kadar doğru ki dokuz değil yüzlerce köyden kovuluyoruz. İstenmeyen olarak ilan edilip, hakkımızda karalama kampanyaları başlatılıyor. Ama unutukları bir nokta var ki o da bizlerin bunlara pabuç bırakmayacağı ve korkunun ecele faydasının olmayacağıdır. Gerçeklerin er ya da geç birgün mutlaka ortaya çıkacağıdır. Bu sebepten ötürüdür ki, bizden korksunlar! Çünkü bizler; sağlam, kendini ve neye hizmet ettiğini bilen bir ahvalın evlatlarıyız. Bizler ona buna uşaklık etmeyen kendi kendinin beyi olan insanlarız. Bizler, Atsız’a Gökbilge, Atatürk’e Başbuğ demiş, ülkülemi de karakteri de yüreği de cihana bedel bir ırkın devamıyız. Bizler, Türk’üz.

                                                                  KORKUN BİZDEN!
                                                                                                                          Bozkurt Asena
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 04:42:08 »

Çok güzel bir yazı olmuş. İnsaların Türkçülüğü yanlış tanımalarının bazı nedenleri vardır. Türk örf ve adetlerine göre yetişen, ailesinden gerekli terbiyeyi  ve eğitimi alan kişiler neden Türkçülüğü yanlış tanısın, onu faşistlik olarak algılasın? Doğal olarak hepsinin farklı nedenleri vardır. Mankurtlaşan Türkler bazılarının işine yaramaktadır.

Peki bu insanlar neden mankurt?

Benliklerini kazanmamaları için Türkçülüğü kötü göstermektedirler; örneğin Türkçülüğü bir çok kişi faşizmle bir tutmaktadır. Bu davranışta bulunanlar Faşizm'in  ne olduğunu dahi bilmemektedirler. Emperyalist devletler bununlada yetinmemektedirler. İnsanların dini duygularınıda sömürerek Türklüğü köreltmektedirler. Televizyonlar her zaman propaganda aracı olmuşlardır. Televizyonlarda çıkan programlar, filmler ve özellikle Türk dizileri Türklüğü kör etmek için biçilmiş kaftandır. Gördüğünüz gibi bazı kadın programlarında ahlaksız sözler, davranışlar yaşanmaktadır. Magazin programlarında ünlülerin frikikleri, açık giyinmeleri avrupalılaşma, modernleşme olarak algılanmaktadır. Abd yaşantıları gençlerimize ballandıra ballandıra anlatılmaktadır. Doğal olarak insanlarımız kültüründen, geleneklerinden uzaklaşmaktadır. İyi eğitim almamış insanlar, vatan sevgisinin ne olduğunu bilmeyen insanlar sadece kursağına giren ekmeği düşündükleri için onlardan da aynı şekilde Türkçülük beklemek hayaldir. Hal böyle olunca Türkçülük onlar için öcü gibi gelmektedir. Bununlada sınırlı değildir, Atalarını tanımadıkları için Türkçülük düşüncesini benimsemeyenler vardır. Bu  yüzden bu düşünceyi faşistlik olarak algılamaktadırlar. Atalarını biraz tanısalar ve kanlarındaki gücü anlasalar Türkçü olabilecekler; fakat tanımadıkları için olamıyorlar.

Türkler her zaman Türk-kürt kardeştir demiştir; ama ne hikmetse kürtler hiçbir zaman böyle bir söz söylememiştir. Türkler bu kardeşlik palavralarıyla, din kardeşiyiz gibi sözler ile uyutulmaktadır. Kürtler ise kürtçülük yapmaya devam etmektedirler. Kürtlerin kürtüçülük yapmasını isteyenlerde tabiki emperyalist ülkelerdir; çünkü bölünmüş bir Türkiye emperyalist ülkelerin çok işine yarayacaktır. Bununlada yetinmeyip Türklüğü tamamiyle ortadan kaldıracaklardır, bir Türkçü düşünen Türk kalsa dahi bu onlar için büyük bir tehlikedir; çünkü bir Türk dünyaya bedeldir! Türkler uyandığında, gerçek birer Türkçü olduklarında karşımızda kimsenin duramayacağı muammadır; fakat bizim başımızda onların uşakları duruyorken dahi bizden kormaktadırlar. Türkçülüğün çok güçlü bir düşünce olduğunu bu şekilde rahatlıkla anlayabiliyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 08:09:50 »

Türkçülüğün o kadar çeşitli yönleri ile Türk milletine ve dolayısıyla Türklüğe faydası varki Türk düşmanlarının korkusuda her zaman bundan gelmektedir. Türkçülerin iilk hedefi olan Türk milletini Türk düşmanlarına karşı bilinçlendirmek ve onlardan gelecek olan zararların neler olduğunu göstermek bile bunların korkulu rüyası haline gelmektedir.

Türkçülerin Türk milletinin vucut olarak fedakar olmaları dışında beyin olarakta onların yol göstereni olduğunun bilincinde olmaları bazı mihrakları tedirgin ettiği gerçeği asla gözardı edilmemelidir. Tek Türkçü kalsa bile bu topraklarda bu görev in sonu gelmeyecektir, Türk milleti üzerinde oyunlar oynayanların bu milleti Mankurtlaştırmaya çalışmalarını önleyecek güç Türkçülüktür,bilhassa Atsızcı Türkçülük.

Bir yığın insan içerisinde Türkçünün bir ışık huzmesi gibi parlaması onun kanının kudreti ile ilgilidir, Bu kutlu davanın yolcuları, kendilerine seçmiş oldukları yolbaşısının izinden hiç ayrılmadan Türk milletinin her alanda yükselmesi için yapacağı hamlelerin bu milleti refaha taşıyacağının şuurunu taşımaktadır,

TÜRKÇÜ GÜÇ ASLA ÖNLENEMEZ! TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.550


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2016, 18:03:37 »

Türkçülük.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.550


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2018, 00:59:47 »

Korkun Bizden.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.174 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.