Kızılelma unutuldu mu ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 09:27:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kızılelma unutuldu mu ?  (Okunma Sayısı 1763 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 06 Haziran 2015, 11:46:43 »

Türk ırkı öyle boş yere yaratılmış değildir. Biz Bozkurt ruhlu ataların torunlarıyız. Tanrı bize Türk adını kendi verdi, ve bir görev uğruna yarattı. Tanrı bu düzensiz dünyaya Türk ırkını düzen vermesi ve hakim olması için yarattı. Diyeceksiniz ki  bu hal ne öyle ise, Timur dan  sonra Turan unutuldu ve yerine islam birliği davası getirildi. Bunu başkaları yapmadı yine biz Türkler yaptık. Müslümanlardan ihanet görünce durum anlaşıldı ve son yüz yılda yine kendi milli davamız olan TURAN davasına dönüş yaptık.

Bu kutlu hedefimizi bize hatırlatan ATSIZ olmuştur, tini şad olsun. Bir milletin yürütücü kuvvetine “ülkü” denir. Toplumlardaki kişileri birbirine bağlayan nesne, sadece kök birliği, çıkar ve ihtiyaç değil, bunlarla birlikte ve aynı zamanda ülküdür. Atsız Atam bize Ülkü nedir biraz anlatsın hatırlamakta fayda var.

Ülküsüz topluluk yerinde sayan, ülkülü topluluk yürüyen bir yığındır. Sözlük anlamı “and” ve “uzak hedef” demek olan “ülkü”, topluluğu aynı yolda yürüten bir kuvvettir ki, bu uğurda insanlar birbirlerine karşı içten sözleşmiş gibidirler.

Ülküler için “maddi faydası nedir?”, “uygulanabilir mi?” diye düşünmek doğru değildir. Hiçbir inanç riyazi mantığa vurulmaz. Tanrı’nın varlığı da riyazi metod ile isbat edilememiştir. Fakat yüz milyonlarca insan ona inanmakta ve bu inançtan güç almaktadır. Ülküler de böyledir.

Kızılelma ülküsünün gerisinde savaşlar ve büyük sıkıntılar görüp de korkanlar bulunabilir. Kendi rahatı ve keyfi kaçmasın diye insanlık davası (!) güdenler, ülküyü inkar edenler her zaman, her yerde çıkabilir. Fakat bir milletin içinde büyük bir çoğunluk milli ülküye inandıktan sonra, geri kalanlar da ister istemez bu milli akıntıya uymaya mecburdurlar. Bizim için önemli olan, dost kılıklı yabancıların milli ülküyü güya milli çıkar adına baltalamasının önüne geçmektir.

Kızılelma ülküsünü bir delilik sayacaksak, büyüklükten değil, yaşamaktan da vazgeçmeliyiz. Kızılelma unutuldu mu?. Aslında unutulmadı. Bu zor zamanlarda milletin kültüründe, gönlünde yaşıyor. Biz Türkçüler kendimizi her alanda donanımlı yetiştirerek bu dava uğruna mücadele etmeye mecburuz. Kızılelma'ya varan yolda ilk kervan biziz, bunun bilincinde olmalı ve etrafımıza bu milli bilinç şuurunu aşılamalıyız.

Tanrı'nın yarattığı ilk kavim Türklerdir. Sonra ki bin yıllarda dünyaya yayıldılar. Gittikleri yerlerde avcılık ve toplayıcılıkla yaşayan insanları bir araya topladılar. Devletler kurdular. Böylece onları uygarlaştırdılar ve kavimleştirdiler. Binlerce yıl dünyayı Türkler yönetti.
İşte böylece Türklerin cihan’ı yönetme ve adil,  düzen kurma görevi olduğuna inanıldı. Bu inanç bir ülkü haline geldi. Bu ülkünün adı Kızılelma oldu.

Yer yüzünde adalet, namus, uygarlık ne kadar erdem varsa insanlik bunu Türkler'e borçlu. Fakat insan oğlu nankördür, unutur. Bunu biz hatırlatacağız. Atilla'nın önünde diz çöken Papalar, Hülagü Han'in karşısında titreyen Halifeler.

Türk hep aynı Türk, bir Bozkurt gelir ve Acun yine bizim olur. Kızılelma'nın hatırlandığı gün Roma, Moskova, Pekin bitmişlerdir.

    Kham Otmar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2015, 12:04:36 »

KIZIL ELMA uğruna kılıç çekince kından,
Bahtiyarlık denen şey artık geçmez yakından.
Mesut olup gülmeyi sök, çıkar hatırından.
Belki öldükten sonra bir parça güleceksin.

Yüz paralık kurşunla gider “HAYAT” dediğin;
“ Tanrı yolu” uzaktır; erken kalk sıkı giyin.
Yazık, bütün ömrünce o kadar özlediğin
Güzel Kızıl Elma’na varmadan öleceksin.

Varamasak da  mücadele ettik deriz ATSIZ ATAM. Bu uğurda yaşamak da güzel ölmek de. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2015, 15:22:29 »

Kültürümüz; Türk olmanın zorluğunun, güzelliğinin güç kaynağıdır. İşin ilginç yanı Türk kişisi de, Türk dünyası da, bu büyüklüğün, evrensel düzeydeki üstünlüğün farkında değil. Sahip olduğumuz kültür değerlerinin tarihsel ve evrensel üstünlüğünün onurunu, övüncünü yaşayamıyoruz. Türk insanı, bunun farkına varsa, bilinçlense bizim yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Oğuz birliğini de kurarız, acuna da hükmederiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.