Kimdir gerçek hayalperestler?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 16:05:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kimdir gerçek hayalperestler?  (Okunma Sayısı 1771 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« : 03 Ocak 2012, 04:05:26 »

Türkçülük gayemizi çoğu insana açtığımızda, hatta ve hatta en yakınlarımıza bile bazen, tartışma esnasında bize "romantik", "hayalperest", ve  bir sürü, davamızın başarıya ulaşamayacağını ima eden şeyler söylenir. Hatta ve hatta sanki kendileri bu konuda uzmanmış gibi de, "sanki onlar bizimle birlik olmak istiyorlar mı da" gibisinden, cehaletlerini belli eden laflar söylerler bu kimseler.
Bu yazımda, kimin hayal, kimin gerçek peşinde koştuğunu, tüm kandaşlar görecektir.
Şimdi, Turan ülküsüne "hayal" olduğu bazında karşı çıkan insanların görüşlerini birer birer inceleyelim.

İlk başta, kandaşlarımızın yıllar boyunca pençesi altında bulunduğu, kah direndikleri, kah zulüme uğradıklarıkları, komünizmin peşinden giden, Türk ya da Türk olmayan bu kişilerin, Turan ülküsüne karşıt olarak koydukları şu komünizm...
Gelin görün ki, insanların benliklerini ezmenin, sözde milletlerin kendi kaderlerine tayin hakkına saygılı, ama amaç olarak, milletleri zoraki olarak pençe altında tutarak sözde eşitlik gayesini başaracağını söyleyen şu meşhur düşünce akımı...Akım ortada, ama dayanak çok kötü bir şekilde inşaa edilmiş bir bina gibi çöktü. Komünistlerin tek dayanağı, 20 sene öncesine kadar, Sovyetler birliği idi. Sovyetler dağıldı, ve Rusların altında ezilen bir sürü millet bağımsızlığına kavuştu. İnsanların elinde olanı zorla almanın, onlara zorla kardeş olmadıkları milletlerle kardeş yapmaya çalışmanın işe yaramadığı, tüm insanlara gösterildi. Komünizm tamamen çökmüştü. Artık uyarlanabilir bir tarafı kalmamıştı.
Ne yazık ki ülkemizde bunu görmekten aciz bir takım insanlar, hala kızıl devrim peşinde koşturmaya devam etti...Buna şu an uğraştığımız PKK illeti, ve DHKP-C illeti de dahildir..
Ki, çoğu bu komünist bozuntuları, artık bu işi bırakmış, ve ya sosyal demokrat olmuş, ya da liboşluğa inmişlerdir..

İkinci olarak, kendilerine Atatürkçü deyip, Atatürk'ün Türkçü kişiliğini inkar eden, alt-üst kimlikçiler vardır..Aynı komünistler gibi, bunlar arasında da bir sürü gayri-Türk ve iğdiş/kırma bulunmaktadır. Bunlar alt-üst kimlik saçmalığının en vahşi savunucularındandırlar, ve Türkleri de bu gayede kendi taraflarına çekmekle uğraşırlar ki, ama alttan alttan kendi ırklarına bağlılıkta kusur etmezler. Eminim ki hem gerçek hayatta, hem de internette bu tip insanlarla sık sık karşılaşmışsınızdır. Ben burada böyle bir ayrım yapmayıp, sadece düşünce şekillerine değineceğim.
Kökeni ne olursa olsun, alt-üst kimlikçiler, Türklüğün kan değil, "uyruk" bazında olduğunu söylerler. Bir başka yazımda Türkiye'nin Amerikalılaştırılmasını konu edinmiş idim, ve genellikle ABD'yi bunun işe yarayan bir örneği olarak gösterirler. Ne yazık ki bunun Amerika'da da işe yaramadığı, ve oradaki insanların zaten kendi benliklerini neredeyse tamamen kaybettiği, dillerini bilmedikleri, ve köken olarak ne olduğuna karar veremeyecek kadar soysuzlaştığından bahsetmeyen bu kimseler, genellikle ABD örneğinin kişisel çıkar düzeyinde işe yaradığını kendilerine söylediğinizde afallarlar...Çünki ülkemizdeki etniklerin çıkarları bizim ülkemizin birlik ve beraberliği ile uyuşmuyor, aksine, tam tersine işliyor. Etnikler bizden, yani çoğunluk olan Türklerden koparabildiklerini koparmakla meşguller. Alt-üst kimlik saçmalığının işe yaramadığına en iyi örnek ise Osmanlıyı geçtim, Cumhuriyetten beridir çıkan kürt isyanlarında görülmektedir...Yani alt-üst kimlikçi sahte Atatürkçüler, hayalperestin ta kendisidirler...

Bir başka hayalperest topluluk ise ümmetçilerdir. İslamı kabul etmiş tek bir millet olan arapların bile dördüncü halife zamanında birbirlerini yemeleri, ümmet bilincinin ne derecede zayıf bir bilinç olduğuna gösterilebilecek en güçlü kanıttır. O andan itibaren, ve hala bile, müslüman devletler ve milletler, birbirlerine düşmanlık beslemiş, birbirlerinin kuyusunu kazmıştırlar. Peki, ey ümmetçi zihniyet, bu durumda sen nasıl bunları birleştirmeyi düşünüyorsun? Budalalıktan ve romantizmden başka bir şey değildir bu.

Liboşları da unutmamalı. Bunlar ise alt-üst kimliğin aksine, ülkede "azınlık hakları" adı altında Türklere karşı uygulanan yaptırımların savunucularıdırlar...Turan ülküsünü, yine hayalperest olduğu bazında bir kenara iter, ama çok daha zor bir gayeyi, hümanizm saçmalığını benimserler. Gelin görün ki, hümanizmin, yani insanların tek bir millet olduğu düşüncesinin işe yaramadığını, dünya çapında bulunan bu kadar ayrı ülke ve dilden anlayabiliyoruz. Mozaik düşüncesinin de ne kadar "birleştirici" olduğu ortada. İstediğiniz kadar hak veriniz, ki İspanya'da, Katalan ve Basklar daima İspanyollara kendi gazetelerinden laf sokuyorlar, ve hala ayrılıkçı hayalleri canlı tutuyorlar.
Hani nerede bu azınlık haklarının bahşettiği o sihirvari birliktelik?
Hayal, hüsran. Bizim için ise daha doğrusu bir kabustur.

Şimdi de gelelim bizim gayemize...Türkçülük ve Turancılık ülküsüne...Türkler, bir Başbuğ peşinden giderek, kurtuluş savaşında tek yürek olarak çarpışmayı başardı, değil mi? Aynı zamanda, Türkler, kendi oturdukları topraklarda doğmamış olan, ama kanca Türk olan, Enver paşanın arkasından, Kızıllara karşı çarpışmaya gittiler, değil mi? Türkler, tarih boyunca bir kaç kere ortak bir devlet kurmadılar mı? Elbette, dış düşmanların entrikaları, ve ortam şartları devamına el vermemiş olabilir, amma velakin asla kurulamayacağına dair bana bir tane mantıklı bir cevap verebilecekler mi?
Peki Türkler neden Sovyetler zamanına, ve öncesinde, akın akın, etraftaki tek Türk devletine göç ettiler? Başka bir devlet yok muydu?
Elbette, kendilerini, burada yaşayan Türklerden görmeseler, neden buraya varsınlar ki? Anlayacağınız, kan bağının, dünya çapında herhangi bir başka bağdan çok daha güçlü olduğu, defalarca kanıtlanmıştır. Hatta ve hatta, bir sürü farklı dilin konuşulduğu ve bir sürü farklı milletin, cermen, islav, urum, ve latin halkların bulunduğu, birbirini senelerce yemiş, iki tane dünya savaşı çıkarmış ve milyonlarca insanın hayatını kaybettiği savaşlar geçirmiş olan o avrupa bile, bir birlik kurdu. Biz Türkler, aynı dili konuşuyoruz, aynı ulustanız, ve aynı köken ve gayeyi paylaşıyoruz. Niye, peki niye biz hayalperest oluyor muşuz?
İnsanları tanıdıkça anlıyorsunuz kandaşlar, çoğu insan, kendinde gördüğü hataları, başkasında arar. Bulamazsa, onun üstüne yükler. Biz Türkçülerin, bu ülkedeki en az hayalperest insanlar olduğunu görmeli, ve o şekilde, bu ülkü yolunda, başımız dik, ve yılmadan yürümeliyiz.
Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.208 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.