Türkçülük Hakkında Birkaç Şey
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Ekim 2020, 03:33:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülük Hakkında Birkaç Şey  (Okunma Sayısı 3988 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İkinci Doğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« : 19 Kasım 2010, 04:09:02 »

Başlangıç

İlk önce yazacağım yazı hakkında birkaç söz söylemek istiyorum. Bütün Türkçülerin, Türkçü olmayan Türk Soyluların ve Türk olamamış çapulcu soysuzların da bildiği gibi, Türkçülük'ün kutlu ve büyük bir ülkülem olduğu gerçeğidir. Türkçülük hakkında söyleyebileceğimiz başka bir şey, Türkçülük ile dağlar kadar çok şey yazsak da, bu kutlu ülkülemi bütünüyle anlatamayacağımız gerçeğidir. Yine Türkçülük hakkında söyleyebileceğimiz başka bir şey daha var. O da, her önüne gelenin Türkçülük hakkında yazı yazamayacağı gerçeğidir.

İşte, bu üç gerçeğin farkında olarak Türkçülük'le ilgili birkaç şey yazmaya çalışacağım. Bu yazı(lar)ın kaynağı, benim Türkçü olmayan, Türk Soylu kişilerle yaptığım görüşmeler, konuşmalardır. Elbette yanlışlarım, eksiklerim, bilmediklerim olacaktır. Sonuçta Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk gibi, Hüseyin Nihal Atsız gibi ülkü devlerinin yanına yaklaşabilecek düzeyde değilim. Yanlışlarım varsa, başka Türkçüler tarafından düzeltilmesini diliyorum.

Türkçülük Hakkında Birkaç Şey 1

Türkçülük hakkında neler biliyoruz? Türkçülük'ün amacı nedir? Türkçülük'ün aracı nedir? Türkçülük neler yapar? Türkçü olmayan, ancak Türkçü olabilecek yeteneğe sahip olan bireylerin Türkçülük ile ilgili ne yazık ki pek bir şey bilmedikleri, Günümüzün Türkiyesi'nde apaçık görülebilecek bir duruma gelmiştir.

Günümüz Türkiyesi'nde en çok saldırıya uğrayan ülkülem Türkçülük ülkülemidir. Sosyalisti Türkçülük'e saldırır, Komünisti Türkçülük'e saldırır, Liboşu Türkçülük'e saldırır, Yobazı Türkçülük'e saldırır, Milliyetçi geçinen gerzek ülkücüsü de Türkçülük'e saldırır. Bu ülkede Türkçü olmayan herkesin el ele verip saldırdığı tek ülkülemdir Türkçülük.

Şimdi bir soru soralım. Başka herhangi bir olayda, sorunda birbirlerinin yanında durmaktan çekinen, yanyana durduklarında her an kavga eden bu şerefsizler, neden Türk'le ilgili, Türkçülük'le ilgili herhangi bir şeyde hemen birleşiyorlar? Hiçbir zaman bir araya gelememiş, sosyalistlerle komünistler, islamcılarla liboşlar konu Türkçülük olduğu zaman, Türk olduğu zaman neden birleşiyorlar?

Bu sorunun yanıtı çok açıktır. Yukarıda saydığım ülkülemlerin hiçbiri, Türk'ün işine yarayabilecek, Türk'ü geliştirebilecek, Türk'ün sorunlarını çözebilecek ülkülemler değillerdir. Bunlar dışarıdan gelmiş ülkülemlerdir! Gerçekte bu pislik yığınları ülkülem bile değildir! Bu ülkülemsilerin belirli bölümleri Türk Soyu için yararlı olabilecek olsa bile, bütünüyle bu ülkülemsilerden herhangi birisi bu ülkede güçlendiği zaman Türk Soyu'nun başına dert açacaktır, nitekim şu anda da bu ülkülemsilerden birisi bu ülkenin tepesine çıkmıştır! Peki, Türkçü'nün bu ülkülemsiler karşısındaki görevi nedir? Türkçü'nün görevi bu ülkülemsileri tanıyıp, onların zayıf noktalarını öğrenip, o ülkülemsileri Türk Soyu'nun aklından ve Türk Soyu'nun topraklarından kazımaktır! Yağısını tanımayan, yağısını yok edemez!

İkinci Doğan

Devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2010, 09:55:39 »

Emeğinize sağlık andam.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Bozkurtlar Ölmez
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 136


Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir... Atsız


« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2010, 14:30:20 »

Emeğine sağlık ikinci doğan kandaş...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İkinci Doğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2010, 17:11:57 »

Türkçülük Hakkında Birkaç Şey 2

Biz Türkçüler'e yöneltilen en büyük suçlamalardan birisi, biz Türkçüler'in Atatürk düşmanı olduğudur. Bu durum en çok, Başbuğ Atatürk'ün adını kullanarak Başbuğ Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarını yıkmaya çalışan sahte Atatürkçüler'de ve Sağır kürt İsmet İnönü'cülerde görülür. Ancak, bu iddialar yalnızca sahte Atatürkçülerde ve İsmetçilerde görülmez. Kürtçülerde, liboşlarda, sosyalistlerde ve her türlü Türk düşmanında da bu iddiaları görebiliriz. Çünkü, Atatürk demek Türk demektir, Atatürk demek Türkçü demektir.

Bu iddialar birkaç örnek verebiliriz:

"-Atatürk Türkçü değildi."
"-Atatürk solcu bir liderdi, üst yapı devrimlerini yaptı, alt yapı devrimlerini yapamadı."
"-Atatürk kürtlere özerklik tanıyacaktı."
"-Atatürk, devrimleriyle bizi batılılaştırdı, bizim geçmişle bağlantımızı kopardı, atalarımızı okuyamaz olduk."

Öncelikle bu iddiaları birer birer yalanlayalım.

1. Atatürk Türkçü değildi:

Bu iddianın savunucuları Atatürk'ün Türkçü olmadığını, Altı Ok'ta geçen Milliyetçilik ilkesini ise, Atatürk Milliyetçiliği gibi ucube bir tanımla tanımlarlar. Onlara göre Atatürk Milliyetçiliği, Türkiye dışındaki Türkleri kapsamaz, ancak Türkiye'de yaşayan Gayri-Türkleri kapsar. Onların uydurduğu Atatürk Milliyetçiliği tanımına göre, Özbekistan'da yaşayan Özbek Türk'ü Türk değildir, ancak Adana'da yaşayan kürt Türk'tür.

2. Atatürk solcu bir liderdi, üst yapı devrimlerini yapmış, ancak alt yapı devrimlerini yapmayı başaramamıştı:

Bu iddia son derece gülünçtür. Başbuğ Atatürk solcu olsaydı; ülkedeki komünist hareketlerinin bütün gücüyle bastırılmasını buyurmaz, kemalizm yerine solcu bir doktrin oluşturur, kürtlere ve diğer ırklara özgürlük tanırdı.

Üst yapı devrimlerini yapmış, ancak alt yapı devrimlerini yapmayı başaramamıştı. Üst yapı devrimleri devleti değiştiren devrimlerdir. Alt yapı devrimleri ise toplumu değiştiren devrimlerdir. Bu iddiayı savunan kesimler, çoğunlukla solcu-sosyalist-komünist kesimden gelmiş, Atatürk'ü tam olarak özümseyememiş, onun Türkçü olduğunu anlayamamış kimselerdir.

İkinci Doğan

Devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İkinci Doğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2010, 23:23:41 »

Türkçülük Hakkında Birkaç Şey 3

Alt yapı devrimleri ve Üst yapı devrimleri dediğimiz kavramlar daha önce de söylediğim gibi solcu doktrinde ortaya çıkmış kavramlardır. Başbuğ Atatürk'ün Atatürk Devrimleri'ni alt yapı - üst yapı devrimleri biçiminde bir ayrımla ayırmadığını biliyoruz. Böyle bir ayrımın çıkmasının nedeni, Atatürk Devrimleri'nin yetersiz ya da gereksiz olduğunu sanıp göstermeye çalışanların yarattığı bir ayrımdır.

Başbuğ Atatürk alt yapı devrimlerini yapmadı, çünkü böyle devrimlere gereksinimi yoktu! Başbuğ Atatürk Türkçü idi, kızıl bir sosyalist değildi!

3. Atatürk, kürtlere özerklik tanıyacaktı:

Bu iddia da ikinci iddiayı savunanlarca savunulmaktadır. Onlara göre; güya Başbuğ Atatürk, Kurtuluş Savaşı öncesinde kürtlere özgürlük vermeyi vaad etmiş, Kurtuluş Savaşı sonrasında Cumhuriyet kurulunca verdiği olmayan vaadleri unutuvermiş! Ne kadar da güzel!

Bu iddianın ortaya çıkmasının çok sayıda nedeni vardır. Bu nedenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

- Bu yalanı kullanarak, kurmak istedikleri federatif yapıya Son Başbuğ'u kullanıp meşruiyet sağlamak.
- Türk Soyu'nun kanıyla ve canıyla kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ne hiçbir şey olamamış bir öbeği ortak etmek
- Yalan yanlış iddialar çıkararak her türlü mankurtlaştırmaya karşın kürtlerden ve diğer azınlıklardan hoşlanmayan Türk Soyu'nun ulusal refleksini köreltmek
- Başbuğ Atatürk'ün Türkçü olduğu gerçeğini örtmeye çalışmak.

4. Atatürk, devrimleriyle bizi batılılaştırdı, bizim geçmişle bağlantımızı kopardı, atalarımızı okuyamaz olduk:

Böyle bir şey olmamıştır. Başbuğ Atatürk, Batı'dan birçok şeyi almıştır. Ancak, "-Türkiye maymun değildir, ne doğulaşacak, ne de batılaşacaktır, yalnızca özleşecektir." diyen birisinin halkı batılılaştırmaya çalışması son derece gülünçtür.

İsviçre'den, Almanya'dan, İtalya'dan alınmış olan yasaların Türk kültürüne uymayan kısımlarını almayan bir önder nasıl batıcı olabilir?

Bizim geçmişle bağlantımızı kopardı. Bu da saçmadır. Geçmişini arap geçmişiyle bir tutan bireylerin gözünde bu iddia doğru olabilir, ancak Türk Soylu bireylerin gözünde bu doğru olamaz. Çünkü, ülkü devi Hüseyin Nihal Atsız'ın deyimiyle, "-Atatürk bu ülkede Türklük çığırı açmıştı."

Atalarımızı okuyamaz olduk. Bu palavra ise, Harf Devrimi ve Dil Devrimi'nin halka doğru bir biçimde anlatamaması sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu, arap abecesini kutsal olarak görenlerin ortaya çıkardığı bir iddiadır.

İkinci Doğan

Devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2010, 04:12:22 »

Devam et yazmaya. Atatürk'ü anlamak lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
İkinci Doğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2010, 02:07:05 »

Yazarın Dipçesi(Notu)

Bu bölümü yazmadan önce birkaç şeyden söz etmek istiyorum.

Bu yazının birinci bölümünde Günümüz Türkiyesi'nde herkesin Türkçülük'e karşı elele verip saldırdığından ve bunun nedenlerinden söz edildi. Bu yazının ikinci ve üçüncü bölümlerinde biz Türkçüler'e yöneltilen "Türkçüler Atatürk düşmanıdır." suçlaması ve bu suçlamanın dayanakları çürütüldü.

Gerçekte atilapars kandaşımın da belirttiği üzere, Başbuğ Atatürk'ten söz etmeyi sürdürmek gerekebilirdi. Ancak, bu bölümde Türkçülük ile ilgili başka olgulardan söz etmeyi yeğliyorum. İlk bölümde de söylediğim gibi, yanlışlıklar yaptığımı düşünenler varsa düzeltmelerini diliyorum. Sonuçta, iyi niyetlerle yapılan olumlu ve olumsuz eleştiriler, eleştirilen şeyin düzelmesini sağlar.

Türkçülük Hakkında Birkaç Şey 4

Biz Türkçüler'in faşist olarak adlandırılması, biz Türkçüler'in başına oldukça sık gelen bir durumdur. Faşist sözcüğü, elalemin ağzında sakızdan beter olmuştur. Sanal dünyada, ya da gerçek dünyada farketmez, Türkçü olmayan birisiyle herhangi bir konuda tartıştığımız zaman, karşımızdaki kişiyle görüşlerimiz uyuşmuyorsa, karşımızdaki hemen laf atmaya başlar:

-Faşist!
-Seni faşist şerefsiz!
-İkinci Doğan(İsteyen soydaşlarım bu bölüme herhangi bir ad yerleştirebilirler Peynir) faşist birisi
cart curt

Peki, faşist ne?

Başbuğ Atatürk'ün kurdurduğu Türk Dil Kurumu'nun genelağ yerliğindeki(internet sitesindeki) Büyük Türkçe Sözlüğü'ne baktığımız zaman, faşist sözcüğünün anlamı şöyle veriliyor.

"Faşizm yanlısı olan kimse, görüş vb."

Dil Derneği'nin Türkçe Sözlük'üne baktığımızda da şunlar çıkıyor.

"1. Faşizm yanlısı olan (kimse, görüş vb.)."
"2. Çevresindekilere baskı yapan: O, işveren değil, güler yüzlü faşisttir."

Her iki sözlükteki anlamlara baktığımızda ortak olan bir anlam var.

"Faşizm yanlısı olan (kimse, görüş vb.)"

K.rtlerin bile anlayabileceği düzeyde bir mantık kullanırsak, bize faşist diyen çevrelerin aslında kendi akıllarınca Türkçülük'ü faşizm ile eş tuttuklarını görürüz.

Burada başka bir soru soralım:

"-Türkçüler'e faşist diyenler kim?"

Bu sorunun yanıtı dönemlere göre değişiklik gösteriyor. Faşist sözcüğü 12 Eylül Darbesi'nden önce çoğunlukla komünist sol tarafından kullanılırdı. Gerçekte; komünistler, diğer komünistlere de faşist demekten çekinmezler. Komünistlere göre, komünist olmayan herkes, hatta komünist olanlar bile faşistlerdir.

12 Eylül sonrasında ve özellikle 2000'li yıllarda faşist sözcüğünü kullanan kitle değişmiştir. Bu kitlede eksilme olmamıştır, tam aksine çoğalma olmuştur. Komünist kesim, yine aynı biçimde, komünist olmayan herkese faşist demekten çekinmemiştir. Ayrıca, Günümüz Türkiyesi'ndeki Türkçülere Karşı İkinci Haçlı Seferi'nin bir sonucu olarak, Türkçülere karşı faşist sözcüğünü Mhp ve Bbp'den tut, liboşlara ve yobazlara kadar herkes kullanmaya başlamıştır.

Yine başka bir soru soralım:

"-Faşizm nedir?"

Bu soruyu yanıtlamak için, Ülkü Devi Hüseyin Nihal Atsız'dan alıntı yapmak fazlasıyla yeterli olacaktır.

"Faşist" demek bir devrin italyan milliyetçisi demektir. İtalyanca "facio" kelimesinden doğan bu sıfat, musolini'nin italyan milliyetçi partisi mensuplarına alem olmuş, italyan milliyetçiliğine de "faşizm" denmişti. milliyetçiliğin milletleri sardığı sırada hepsi ayrı ayrı adlar almış; almanlar "nazi" (nasyonal sosyalist'ten kısaltma), ispanyollar "falanjist", belçikalılar "reksist", romenler "gardist" kelimesini kullanmıştı. Bu disiplinli ve komünist düşmanı milliyetçilik ilk önce italya'da çıktığı için hepsine birden "faşizm" demek âdet olmuştu.

Faşizm ve komünizm aşağı yukarı aynı yıllarda italya ve rusya'da iktidara geldiğinden komünistler, kendi düşmanlarına, bütün milliyetçilere ve giderek komünist olmayan herkese faşist demeye başlamışlardı.


Basit ve iptidâî komünist zihniyeti beş on kelimenin tutsağı hâline geldiği ve çapraşık meseleleri kavrayamayıp onları yavanlaştırdığı için dünyayı komünist ve faşistlerden mürekkep iki grup hâlinde görüyordu.


Bizde de 1970'lerdeki olaylar, komünistlerin kendilerinden olmayan herkese faşist dediğini bir kere daha ortaya koymuştur. Yani Türkiye'de komünistlerin faşist dediği, komünizm karşısında olan kimseler, özellikle Türk milliyetçileridir.


Türkiye'de komünistler vardır. Gizli bir komünist partisi de 1920'den beri daima mevcut olmuştur. Fakat Türkiye'de faşist olmadığı gibi açık veya gizli bir faşist partisi de yoktur."

"Türkiye'de faşist, şu veya bu değil, Türkçü gençler vardır."

Türkçülük'le faşizm'in aynı şey olmadığı anlaşılmıştır. Yine kürtlerin ve çingenelerin bile anlayabileceği bir mantık kurduğumuzda Türkçü'nün de faşist olmadığı anlaşılmıştır. Komünistler, liboşlar ve her türlü Türk yağısının arasında arasında şeyine sürmekten daha fazlasını yapabilecek kadar akla sahip olanlar varsa onlar bile Türkçülük'ün faşizmle alakası olmadığını anlamışlardır. Ancak, Türkçüler'e hala faşist demekte ısrar edenler varsa, onlara verilecek yanıt bellidir.

"-Burada faşist yok Türkçü var, faşist arıyorsanız İtalya'ya gidin soysuz şerefsizler!"

İkinci Doğan

Devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.