Kendine gel Türkiye
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 19:30:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kendine gel Türkiye  (Okunma Sayısı 2760 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 22 Ocak 2012, 11:16:32 »

           Milli şuurun hareketlendiği, Türk Milleti'nin silkinme dönemlerine geçtiği kimi zamanlarda bir saatli bomba düzeneği devreye girer. Türklük düşmanlarınca hazırlanmış bu bomba düzeneği, karşı propagandalarla zaten maddeciliğe meyilli insanımızın beynini doğacak ülkü tohumlarından başka, karşı bir taraflara atar. Bazen bir anlık bir hamle, bazen de bir süreç özelliği gösteren bu bomba, fırtınadan sığınmak için ülkü limanını bulmak üzere olan Türkler'e göz yanılsamaları yaratarak onları yeniden karanlık okyanuslara doğru götürür.

           Son dönemde Azerbaycan-Türkiye kardeşliğinin bugünü için bir nimet olan, Ermeni meselesi ortak paydamızda bazı gelişmeler gözlendi. Mahkeme, tüm Türk Milleti'ni terör örgütü olarak tutuklayamayacağını anlamış olacak ki, Hrant Dink'in ölümü davasında bireysel nitelikte cezalar verdi. Hükümet kanadı ''evlat acısı'' deyimimize nazire yaparcasına ''Bu iş burada bitmez, çıkışta görüşeceğiz.'' dedi. Ben bu işin burada bitebileceğini düşünmüyorum. Gelecek günler gülünç olaylara gebe olacaktır.

           Başka yere atlayalım, bir süre önce İran Cumhurbaşkanı, poligamik Mücahid Ahmed-i Nij'ad, Ermenistan'ı ziyaret etti. Fransa'da geçen meclis kararının tebriki için orada bulunduğu açıklandı. Medyada pek bir yer bulmadı, ama yine de birileri duymuş olabilir diyerek Salihi'yi (Hariciye vekilidir.) Türkiye'ye gönderdiler. Soğuk günde, sıcak mesaj fena mı? Dostluk,barış, kardeşlik, doğalgaz dolu madden pek ala mesajlar aldık. ''İran'da halkın yüzde 40'ı Türkçe konuşuyor!'' dedi sayın Salihi. Var olsun. Borçlarını anımsattılar. Ama nasıl bir aksi tesirse, sokakta sorduğum kimseler bunun Türk-İran kardeşliğine büyük katkı sağlayacak bir durum olacağını belirtiyorlar.

           Toplumlar için ortak kinler çok büyük bir yürütücü güç, çok önemli bir ülkü kaynağıdır. Ermeniler tarihte hem Türkiye hem de Azerbaycan Türkleri'ni katletmiş bir milletir. Tarihi hakikatler ölen bir buçuk Ermeni için değiştirilemez.

           Dün Türkiye Gazetesi diye nam salmış, bir dönem ne kadar hamiyet ve muhafazakarlık ile nam salsa da bugün bir siyasi partinin paralı yazı makinesi gibi çalışan, yayın organı tarihin ve yüce milletimizin asla bağışlamayacağı bir hata yaptı. Yaranmak isteyeceği çevrelerin bile -kısmen- vicdanını sızlatacak bir bayağılık ile Azerbaycan-Türkiye kardeşliğine darbe vurarak, Türk Milleti'nin düşmanlarına hizmette bulundu.

           Gardaş gazığı başlığında geçen haberin cümleleri aynen şöyle:

Azerbaycan uğruna dünyanın tepkisini göze alıp Ermenistan’la normalleşme sürecini durdurduk. Ancak, Rusya bile doğalgazda fiyat indirimi yaparken, kardeş ülke bu teklifimizi reddetti.


           Siyasi otoritelerin günlük icraatleri, yanlış olsalar bile devletleri ve milletleri bağlamaz. Bu temel habercilik ilkesinden bile bi-haber olan Türkiye gazetesi zaten Türk düşmanlığı ile nam salmış Aliyev'in bir icraatini kullanarak bu haberi yapabiliyorsa kendi inandığı hakikatlere ihanet ediyor demektir. Koca koca harflerle Gardaş Gazığı yazıp altına Ermeniler'le mevcut durumumuzu sebebi şerefsiz Azeriler mahiyetinde yazılar yazmak kime hizmet etmektir? Büyüklük göstermek kimin görevidir? Yaptığın iyiliği, kardeşin için yaptığın bir fedakarlığı yüzüne vurmak o ağzınızdan düşürmediğiniz ''İslam'' Dini'nde neyi gerektirir?

           Kendinize o kadar güveniyor musunuz? Tarihimizle yüzleşelim mi istiyorsunuz?

           -İsmet İnönü İktidarı'nda Rus askerinden kaçan Azerbaycanlı kardeşlerimiz Rusya'ya iade edildi. Tamamı Türkiye o zamanki Rusya Federasyonu sınırına yakın Boraltan Köprüsü'nde idam edildi.

           -SSCB'nin dağılmasına yakın Azerbaycan pay edildi. Bir kısmını İran, bir kısmını Rusya işgal etti.  zaman Türkiye neredeydi?

           -Ermenistan Karabağ'ı işgal edip çok büyük katliamlar yaptı. Türkiye ABD'den izin alıp bu katliamlara müdahale edebildi mi?

           -Kurulduğu günden beri Azerbaycan borçlarla uğraşmakta, sanayi ve ticarette dışlanan bir ülke olmanın bedelini ödemektedir. Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında olduğu bir organizasyon gösterebilir misiniz?

           Çok daha acı bir gerçeği yüzünüze vurmamı ister misiniz? Türkiye, o çok beğenip öğdüğünüz Adnan Menderes'ten beri ABD'nin bir eyaleti konumunda olduğu ve ondan habersiz bir şey yapamadığı için bugün Azerbaycan Rusya ve Uzak Doğu ile iyi ilişkiler içine girmek zorunda kalmıştır. Türkiye Azerbaycan bağımsız olduğunda gayet hür bir ülkeydi. Peki neredeydi?


             Bugün burada bizler ya da yarın tarih mahkemesinde ecdadımız hesap sormadan Türkiye Gazetesi'nin bu elim hatadan dönerek özür dileyeceğini umuyorum. Yoksa tarihimizde yalaka sıfatının ardından hain sıfatına da layık görülecekler.


Tarih, bugünün mevkisinden çok daha ulu bir yargıçtır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 443« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2012, 15:03:16 »

Bu milletin kendine gelmesi için sanırım bir 100 Bin kişinin ölmesi gerek...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 952


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2012, 16:29:42 »

Türkiyenin kendine gelebilmesi icin sonucu önceden belli secim sisteminden kurtulmasi lazim . Laikligin gercek anlamda uygulanip dinin siyasete alet olmasinin önlenmesi lazim . Kurulacak siyasi partilerin baska devletlerin desteginden arindirilmasi lazim Bunlarin olabilmesi icinde tam bagimsiz olmamiz lazim . Bagimsiz olmayan bir devlet siyasi iradesini meclise yansitamaz . Türkiye sadece kurtulus savasi döneminde bagimsizdi Savas bitti Devlet kuruldu Atatürkten sonrada esaret basladi . Bir bakima kurtulus savasini amerikanin sömürgesi olmak icin vermis olduk . Kaybetmis olsaydik itilaf devletlerinin sevr haritasinda cizdigi sinirlar icinde avrupanin uydusu bir sömürge olarak yasiyor olacaktik. Savasi kazandigimiz icin büyük Türkiye isminde muhtesem bir ABD sömürgesi olarak simdilik varligimizi devam ettiriyoruz . Bunun sonsuza kadar böyle devam etmiyeceginede anayasa degistirildikten sonra sahit olacagiz .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2012, 16:46:16 »

Öncelikle büyük bir mankurt yığınıyla şu an başa çıkmak imkansız, adamlara ne dersen de anlamıyorlar çünkü... O yüzden yapılacak tek şey var; Din ve Atatürk üzerinden siyaset yapan tüm partiler kapatılmalıdır. Bizim millet çok saf, adam ülkeye her türlü kötülüğü yapar, fakat halkın önünde kelime-i şehadet getirir ve bizim saf milletimiz hemen yapılanları unutur. Hatta, bu müslüman adamdır biz bunu destekleyelim, diye ortalıkta gezinirler... Ermeni-K.rt kırmasının biri gelir, her türlü Türk düşmanlığını yapar, fakat gider Atatürk resminin önünde poz verir, bizim saf milletimiz ise bu adamın yaptıklarına rağmen, bu adam Atatürkçü'dür en iyisi bunu destekleyelim, der... Bu döngü ise hep böyle devam eder... Bundan en büyük zararıda şüphesiz Türkçülük görür. Bu ülkede insanlar Türklüğü seviyor, onu yüceltiyor diye hapishanelere atıldı, her türlü eziyeti çekti... Varın gerisin siz düşünün artık!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 795


« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2012, 02:17:53 »

Belki bir çoğunuz farketmişsinizdir ama son zamanlarda medyada Türk dünyası için alçakça bir linç kampanyası başlatıldı. Rivayet odur ki; son zamanlarda Türkiye içinde Türk dünyasına ve Türk birliğine sıcak bakanların sayısında gözle görülür bir artış olduğunu farkeden rusya bundan rahatsızlık duyuyor ve bu rahatsızlığını hükümete iletiyor... İşte son aylarda Türkçülüğe karşı bir yıldırma operasyonu da böyle başlamıştır. O günden bugüne medyada özellikle de Azerbaycan ve diğer Türk cumhuriyetleri hakkında olumsuz haberlerin sayısı artmış, Türkiye içinde ise Milliyetçi düşüncelere sahip bazı kişiler hakkında örgüt kurmak gibi saçma sapan iddialarla bu linç devam etmektedir.  Medya bu senaryoda başrolü oynamaktadır. Artık nerdeyse hergün Türk dünyası ile ilgili sürekli olumsuzluk haberleri görmeye başladık.

Türkiye gazetesinin Gardaş Gazığı başlığıyla yaptığı habere Yeniçağ gazetesinden Selcen Taşçı yanıt vermiş.

Atalarımızın bir bildiği varmış demek ki!

Adı Türkiye olan gazete manşet atmış:
Gardaş Gazığı!
Habere göre;
Türkiye en zor günlerinde  “kardeşliğin” gereğini yerine getiriyormuş ama Bakü yönetimi Ankara’yı yalnız bırakıyormuş...
Aliyev, özellikle son iki yılda Ankara’ya karşı adeta soğuk savaş başlatmış...
İşi Bakü’de Türk Şehitliği’ndeki bayrakları indirtecek kadar ileri götürmüş...
Şimdi de Ermeni iddialarını destekleyen Fransızların yanındaymış!
Ermeni oyunları hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelerde küçük puntolarla geçiştiriliyormuş...
Son olarak da Azerbaycan, doğal gaz zammıyla Türkiye’ye milyonlarca dolar zarar vermiş...

***

İyi de bu baştan sona çarpıtma, yönlendirme dolu haberi, bu zihin bulandırma, bilgi kirletme metnini okuyanlar sormayacak mı:
Türkiye’ninki nasıl bir “kardeşlik” tir ki, Azerbaycan topraklarında hâlâ işgalci konumunda olan Ermenistan’ı tanımaması gerekirken tuttu “açılım” başlattı!
 “Karabağ’dan çık” diye dayatması gerekirken, tuttu sınır kapılarını açmaya kalkıştı!
Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Hocalı’da Azerbaycan Türkleri’nin bedenlerinden ayırdıkları kafalarını “top” olarak kullanan katliamcı Ermenilerin elebaşlarından Sarkisyan’la “toplu diplomasi”ye girişti; yan yana, güle oynaya futbol maçı izledi!
Azerbaycan indirdiyse, Türk bayraklarını keyfinden mi indirdi; Bursa Atatürk Stadı’nda Ermeniler incinmesin diye Azerbaycan bayraklarını toplatıp çöpe atan kimdi! Türkiye şükretsin ki Azerbaycan aynı karşılığı vermedi, sitemle yetindi!
Türkiye’nin başına bela olacak hemen her konu başlığında senin temsilcilerin AB’ye yaltaklanma peşindeyken salonları terk edenler Azerbaycanlı parlamenterlerdi!
Nasıl Azerbaycan, Ermeni iddialarını destekleyen Fransa’nın yanında olurmuş; senin geri çektiğin büyükelçin başı eğik halde Paris’e dönmüşken bu hesap sorma hali komik değil mi? Hem Ermeni lobisinin beşiği ABD’nin “Orta Doğu ileri karakolu” Türkiye değil mi? Türkiye, Ermenilerin Azerbaycan Türklerine uyguladığı soykırımı tanımayan Batılı devletlerin tamamıyla al takke ver külah halde değil mi?
Azerbaycan gazeteleri Ermeni oyunlarını küçük puntolarla geçiştiriyormuş; adama söyleyene bak demezler mi!
Hangi Türk gazetesi Ermeni iddialarına karşı duruş sergileyebildi! Kendi ağızlarıyla söylüyorlar “hepsi Ermeni” değil mi! Ermeni iddialarını çürüten yazılar yazdık diye bizi “nefret suçu” işlemekle itham edip, hedef gösteren kimdi? Azerbaycan gazeteleri mi?

***

Ne diyeyim; varmış demek ki atalarımızın bir bildiği...
Malum Türkler’de gelenektir, kişi “marifetine göre” isimlendirilir. Doğumdan sonra verilen ad geçicidir, asıl olan kişinin gösterdiği yararlılığa göre hak ettiği isimdir!
Bu gazeteyi çıkaranlar da iyi güzel doğumunda “Türkiye”  demişler ama artık büyüdüğüne “kim adına kahramanlık yaptığı” görüldüğüne göre, “ad töreni”nin vakti geldi bence...
Okuyucuya soralım:
Kardeşi kardeşe düşürenin adı “Türkiye” olamayacağına göre, ne olmalı sizce?

  

Dilinizi eşek arısı soksun emi!
Kanal D Ana Haber Bülteni...
Avrupa’da yaşayan Türklerin, Fransa’nın  “Ermeni iddialarını inkarı suç sayan” yasa tasarısını protesto etmek için Paris’te yaptıkları eylemin görüntüleri geliyor ekrana. Seslendirmeyi yapan kızın ağzından şöyle bir cümle çıkıyor bir ara:
“Azeriler de Türkler’e destek verdi.” Hay senin o dilini eşek arısı soksun emi! “Azeri” dediğin Türk değil mi?
Stalin bile o kadar kimliksizleştirmeye çalıştı da  “Türk değil”ler tezini ispatlayamayınca,  “Türkleştiler” deyip suyu bulandırmadan “soy-sop” mevzunu kapatmaya girişti.
Ya Kanal D’ye ne demeli? Onca baskıya, zulme, sürgüne, hücreye, işkenceye, idam tehdidine rağmen “Türklüğü” bir şuura dönüştüren şairler, yazarlar, sanatçılar, hatipler yetiştiren Azerbaycan Türkleri’ne en büyük hakareti etti! Tesellim o ki “Bir kere kalkan bayrak, bir daha inmez”  deyip Türk Milleti’nin içindeki bağımsızlık ateşinin harlanmasını sağlayan Mehmet Emin Resulzade, Atatürk’ü “idol”  olarak gören ve her fırsatta  “tek millet” olduğumuzu söyleyen Ebulfez Elçibey görmedi bu günleri!Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.195 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.