Karadenizin hırçın sularından çıkmış biri Adnan Kahveci.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Nisan 2020, 16:15:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Karadenizin hırçın sularından çıkmış biri Adnan Kahveci.  (Okunma Sayısı 3967 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 03 Ekim 2011, 18:51:44 »

Adnan Kahveci, Karadenizin hırçın sularından çıkmış, durgun yapılı yüreği volkan gibi kaynayan adam, Trabzonun mert delikanlılarının bütün özelliğini taşıyan, gençliğini dışarıda bitirmiş Türk törelerinden milim sapmamış kan, Türkçü desen değil, demesen hiç değil, arkaya bakıp ileriyi gören bir devlet adamı, Türk devletini yüce Atatürkten sonra ilk defa bir Türk soylunun yöneteceği  soylu, Trabzonun Sürmenesinden Soylu bir yiğit Adnan Kahveci.

Gençlik yıllarımızın Basında adından en çok söz edilen kişilerinden birisiydi, neredeyse her konuda fikir sahibi olacak kadar bilgili, efendi, ama duygusuz mat bir görüntüye sahipti, yüzünde gülücüğü hiç görmedim desem yeridir. Babam; Kahveci için beş yıl sonra ülkeyi yönetecek adam derdi. Kahvecini bütün sözlerinde Türk milletinin geleceğinin güzelliği  hakkında yapılması gerekeceklerin samimiyeti gizliydi, Özala verdiği kürt sorunu adlı raporunda Kürtlerin Türk olmadığını onların bir azınlık olarak burada yaşadıklarını o zamanda hainlerin gözlerine soka soka söyleyebilecek karakterde birisiydi çünkü Türk milletinin neredeyse tamamına yakını kürtlerinTürk olduğunu sanıyor bağlantılar kurarak onlar ile içli dışlı oluyordu. Bu raporun ardından çıkan çalkalanmalarda minikte olsa saflar belli olmaya başlamıştır ki daha sonraları Kürtler tarafından ayrı birileri olduğu dilendirilmiş bu kürt Özalın ve içimizdeki kürt sevicilerinin  hiçte hoşuna gitmemiştir. Üstün zekası ve ürettiği yeni fikirlerleri ile Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri bulunan Adnan Kahvecinin siyasi hayatının devamı için yapması gerekenlerin ardında kalmadığını da buradan söylemek zorundayız, siyasette var olmak istiyorsan kıvrak bir zakaya sahip olman gerekiyor ve bu en üstün şekilde Kahvecide vardı.


Şimdi biraz beyin jimnastiği yapalım kandaşlar

Adnan kahvecinin ölüm günü 5 Şubat 1993, bu tarih ve birkaç yıl evveline kadar Türk dünyasında şimdiye kadar olmamış bir kardeşlik havasın da meltemler esiyordu, Türkiye Kafkaslarda güçlü bir ülke ve ağabey konumunda, sözü dinlenen, saygı gören bir devletti. 6 Haziran 1991 de Kazakistanın şanlı devlet başkanı Nursultan Nazarbayev izni ile Kazakistanın  Türkistan Şehrinde Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi açıldı,  Kardeşimiz Azarbaycan Başbuğ Elçibeğin yönetiminde,  Türk devlerleri kendi aralarında sağlık, spor, askeri protokoller imzalıyorlar,  Yani küçük adı  konulmayan bir Turan girişimi.

Peki 1993 e gelindiğinde neler oluyor?

Arada Adnan kahvecinin öldüğünü baştan söyleyelim, Güçlü Türk devleti Kazakistan ile belli olmayan nedenler ile Türkiyenin arasına kara kedi giriyor, Azarbaycan siyasi çalkantıda, Aliyev denen piç çeşitli oyunlar ile Başbuğ Elçibey’i  15 HAZİRAN 1993 te devlet başkanlığından indiriyor, Eğer Elçibey görevden bir darbe ile alınmasaydı Azarbaycanın Türkiyeye bağlı bir eyalet olması için Özala başvuru yaptığı biliniyordu., Bu yılda pekaka Türkiye Cumhuriyeti devleti altında otonom bir yapı amaçladığını söylemeye başlamıştır, Barzani ve Talabani bu yıllarda palazlandırılmıştır, Türkiye kendi derdi ile uğraştırılarak kardeşlerinden uzaklaştırılma çabaları ile karşı karşıya bırakılmış, kardeşi olan ülkelerde de Türkiye aleyhine faaliyetlere hız verilerek ağabeyden soğutulmuştur. İşte böyle bir günde Türkiye de Kahveci gibi  bir Türk soylunun yaşatılmasının ilerde nelere gebe olduğunun farkında olan iç ve dış düşmanlar ben ce Adnan Kahveciyi öldürmüştür çünkü maliye bakanı olmasına rağmen özal denen ifritin bu işlere bilinçli yada bilinçsiz görevlendirdiği kişinin Adnan kahveci olduğu bilinmektedir.


Adnan kahvecinin ölümü hakkında  herkes bir şeyler söyler, söyleyebilir, 25 – 30 yaşları arasında tanıdığım Trabzonlunun bu ülke için iyi şeyler yapacağı umudunu o günlerde de taşıyordum, hani bazı entel, danteller halkın içinden gelme derler ya işte bu kişi gerçek milletin içinden gelendi, hayat hikayesi Özalın piçlerine asla benzemiyor, belki de Özalın Kahveciye duyduğu bu yakınlık bir kıskançlık ürünü olabilir.

Sonuçta ne olursa olsun Soyu Türk olana Rahmet dilemek bizim için önceliktir Tanrı onun ve yanında uçmağa varanların ruhunu şad etsin,

Tanrı Türkü Korusun

NE MUTLU TÜRK DOĞANA

Yürekli-kam  03 Ekim 2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2011, 21:41:19 »

   Bence kazaya şahit olmuş insanların tekrardan dinlenmesi olayı daha da aydınlatacaktır.Kaza zamanı belkide tehdit edilmiş ya da korkutulmuş insanlar olabilir.Tanıklık yapamamış olabilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2020, 08:43:57 »

Ruhun sad olsun koca TÜRK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.119 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.