Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Başkurdistan üzerinde 17 Haziran 2015, 17:04:37Konu Başlığı: Kaçak
Gönderen: Başkurdistan üzerinde 17 Haziran 2015, 17:04:37
 Arap isyanı başlayalı yaklaşık 4 yıl oldu. İsyanı kendileri başlatmasına rağmen en sonda kaçanlar da kendileri oldu. Şuan özellikle Suriye'nin büyük bir çoğunluğu ülke dışına kaçtı. Hani siz bağımsızlık istiyordunuz?
 
 Haberler de çıkan "Esad yine kimyasal bomba kullandı" " Havadan Suriye'ye ölüm yağıyor" haberleri doğru muydu ?  Ya da " İşid binlerce masum (!) insanı katletti" haberleri doğru muydu? Dün Şanlı Urfa valisi kaçanlar ypg ve pkk dan kaçıyor diye açıklama yaptıktan sonra vatansever(!) Kanal D gelenlerin öyle birşey demediğini söylediğini iddaa etti. Şöyle düzgünce objektif olarak bakarsak ; Esad'ın isyanı bastırması sırasında ve İşid'in işgalinde bu kadar büyük göç dalgaları yaşanmadı daha çok pkk nereye adım atarsa orada daha büyük göç dalgaları oldu. Tel Abyad işidin elindeyken göç olmazken , pkk'nın eline geçtiğinde binlerce kişi sınır kapımıza geldi. Bu olayda bir çelişki yok mu ? Sözde kendi şehrini savunuyor gibi gözüken kürtler kahramanken binlerce sivil neden bunlar Tel Abyad'ı ele geçirdiğinde ordaki siviller göç etti?

 Asıl konumuza geri dönelim sözde "bağımsızlık" için isyan eden kişiler şuan Lübnan'da ve Türkiye'de. Bu nasıl bağımsızlık anlayışıdır ? Güçlük çekmeden bağımsılığa nasıl gidersin ? Esad'ın sözde özgürlük savaşcılarına yaptığı saldırılar Çin'in; Doğu Türkistan'da ki zulümden daha mı fazla? Bana kalırsa Doğu Türkistan'da soysuz çinlilerin kardeşlerimize yaptığı zulüm daha fazla. Yaklaşık 70 yıldır topraklarında dimdik duran kardeşlerimiz mi özgürlük istiyor yoksa 2 zorlukta kaçan suriyeli piçler mi ?


Konu Başlığı: Ynt: Kaçak
Gönderen: Başkurdistan üzerinde 17 Haziran 2015, 17:08:22
BAĞIMSIZLIK İÇİN SAVAŞAN İNSAN ÖLMEKTEN KORKMAZ. KORKMA Kİ TARİH SENİ DE YAZSIN.