İslam ve Benim Kafamdakiler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Eylül 2020, 03:25:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: İslam ve Benim Kafamdakiler  (Okunma Sayısı 6126 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 15 Temmuz 2014, 21:20:43 »

Küçüklüğümüzden beri, Kuran bizim için hep ulaşılmaz oldu. Odanın en üst yerinde durdu. Ona dokunmak bile suçtu. Abdest alınması gerekiyordu. Ona saygı için derdik, ama bir türlü ona ulaşamazdık. Çünkü o bile yetmiyordu.

Oku ile başlayan bir kitabı okumak zordu. Onu arapça okumayı öğrenmek için camiye giderdik. İçinde ne yazdığını bilmezdik. Arapçasını okumaya çalışır, arapça bir şeyler ezberlerdik ne ezberlediğimizi bilmeden. Sonra imamdan hikayeler dinlerdik. İçinde ne yazdığını öğrenemiyorduk. arapçasını okumak, anlamasak bile daha fazla sevap verir denirdi. Sevap için arapça bir şeyler ezberledik. Şarkı sözü gibi gelirdi bana. Anlamıyorduk.
Halbuki, onu okuyup anlamamız isteniyordu.

Buradaki herkes gibi, küçükken yerde bir ekmek görsek öper başımıza değdirir sonra da yüksek bir yere korduk onu. Buğday kutsaldı. Neden kutsal olduğunu bilmiyorduk. Din kutsal demişti, o Allah' ın nimetiydi. Hep merak ederdim, peki nohut, fasülye, arpa da Allah' ın nimeti değil mi? Neden onlar kutsal değil diye. Ama kesin kurallar vardı, kutsaldı. Akıl dini olan İslam bize yasak etmişti onu tartışmayı.

Bizi hep korkuttular, yılan dediler, ateş dediler, cehennem dediler. Bizi korkuttular. Bir delikanlılık sözüydü, Allah' tan başka bir şeyden korkmam denirdi her yerde. Ben ise anlam veremezdim buna. İnsan sevdiği bir şeyden neden korksun ki? Annemizi babamızı seviyoruz, peki onlardan neden korkmuyoruz. Sevgimiz mi korkumuz mu ağır basıyor? Allah bizi yaratmış ve bizi seviyorsa, bize zarar vermez. O madem merhametli, neden ondan korkayım ki? Neden en zor zamanlarda dua ettiğim, yardım istediğim yaradanımdan korkayım. Onu seviyorum, korkmuyorum.

Hep hikayeler anlattılar, gerçekliği nedir bilmeden hepsini dinledik. Çoğuna inandık. Kendimizi ona göre şekillendirdik. Dinimizi mi değiştirmeye çalışıyorlar diye şüphelenmeden bize sunulan her şeyi kabul ettik. Din büyükleri karar vermişti neyin doğru olup olmadığına. Bizim bir şey düşünmemize gerek yoktu.

Bir pogramda sormuştu bir kadın. Evde köpek beslemek günah mıdır diye. Din alimi de köpek beslemek yasak, kedi beslenebilir demişti. Neden böyle demişlerdi hocaya. O da, din emreder, sorgulanmaz demişti. Neden sorgulanmaz? Bu din madem akıl dini neden sorgulamayayım ki? Madem her şeyin mantıklı bir açıklaması var, bırakın da onu bulmaya çalışayım. Bana yasak deyip kestirip atmayın.


Madem Kuran, oku ile başlıyor, birine danış ile başlamıyor o halde Tanrı doğruyu bulmamı benim okuyarak başarabileceğimi söylüyor. Başkasına danışmama gerek yok. Dinimi ben kendim de öğrenebilirim.


Madem Tanrıya inanıyoruz, Tanrının koyduğu kuralları kendimiz bulalım. Yeter ki aramaya başlayalım. Kendimizce, bize uygun şekliyle, Türk müslümanı olarak yaşayalım. Bu dini değiştirmek demek değildir, tek bir Tanrı varsa onun bize kolaylaştırdığı, bize uygun gördüğü şekliyle yaşayalım.

Tanrı herkesi farklı ırklardan yaratmışsa, herkesin aynı olmasını istememiştir. O halde, herkesin dini farklı yaşamasına izin vermiştir. Bizi araplaştırmaya çalışanlardan, asıl islam düşmanlarından uzak duralım. Kitabımızı, arapça değil kendi dilimizden olan TÜRKÇE okuyalım. Okuyalım ki anlayalım. Madem arapça indirilmiş o zaman arapça okumak zorundasın diyen, amaçları bize içinde ne yazdığını bilmememizi isteyen yalancı dincilere aldanmayalım. Onlar, kitabın içindekini okursak sahte dincilerin yalanının ortaya çıkacağını düşündükleri için arapça okuyun diyorlar. Ama Allah bize onu okuyun, anlayın doğru yolu bulun diye indirdi. Arapçası kulağa daha iyi geliyor, şiir gibi dil diye okuyun değil, okuyun anlayın diye indirdi.


Kandaşlarım, ziyaretçi kardeşlerim kimsenin inancına karşı gelmek istemiyoruz, biz de sizlerden farklı değiliz. Ama bizim endişelerimizi de dikkate alın, bizi dinleyin. Bir şey söylemek istediğinizde gelin burada uygun üslupla söyleyin. Burada sınırlarımızın el verdiği şekliyle konuşalım tartışalım. Burası özgür ve hoşgörülü bir yerdir. Burası inancı dini ne olursa olsun tüm kandaşlarımızı kucaklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2014, 22:11:48 »

 Özellikle bu Ramazan günlerinde her yere doluştu Arapsever salak din adamları. Geçenlerde bunlardan biri çıkmış diyordu ki;
 
Oğlum doğduğunda kimlik çıkartmak için nüfus müdürlüğüne gittiğimde bana "Neden Arapça ad alıyorsun?" dedi. Ne günlere kalmışız. Biz bu günleri de yaşadık. Atalarınızı tanıyın. Arapça ad alınca bize böyle zorluk çıkarttılar zamanında.

 Bunu diyen din adamı, lan bizim atalarımız Araplar mı? Salak! Zaten ne geldiyse bunlar yüzünden geldi başımıza. Az bir sakal koyup da, ekran karşısına çıkıp boğazını yırtarak Arapça sözler söylemekten başka işe yaramayan din adamları dolu ortalık.

 Bize dinimizi Türkçe öğretin Türkçe! Eğer İslam evrensel bir din ise neden dili Arapça? Tengri'nin adları neden hep Arapça?

 DEĞİL! Bize öyle gösterilmeye çalışılıyor. Türk dinini Türkçe okumalı Türkçe öğrenmeli. Diğerleri bizi ilgilendirmiyor. Biz Türkler olarak dinimizi Türkçe öğrenmeliyiz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2014, 22:23:42 »

Allah, Kuran' ı arapça olarak indirdi, arapça kutsal dindir diyenler acaba Tevrat neden ibranice indirilmiştir? Tevrat da aynı Allah' ın kitabı değil midir? Peki Kuran' da pek iyi tanımlanmayan yahudilerin dili neden Tevratın dilidir? O zaman ibranice de mi kutsal dil oluyor?

arapça kutsal dil, Kuran arapça okunmalı, dua arapça okunmalı diyenler yukarıdaki soruma cevap veremezler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kızılbaş Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 253« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2014, 22:31:26 »

Mergen Kurt, onların (Tevrata inananların) yaratıcısı ve arabın allahı Türkçe ve diğer dilleri bilmiyordur.
Keza diğerlerinin(uydurmaların) de bilmediğine eminim. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Atsız der ki; ne var canda?
Yatarız taze çimende.
K*rdün adı her geçende,
Gözlerime kan görünür.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.549


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2014, 23:11:54 »

Dünyada para verip alınan ve okunmadan duvara asılan tek kitaptır, biliyorsunuz değil mi Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2014, 14:28:31 »

Bir incil almak istesek, onlara telefon açsak incil istiyorum desek hemen bize incil yollarlar. Beş kuruş para almazlar. Ama bir Kuran almak istesek, bize peşin ödersen şu fiyata gelir derler, kargoyu da bize ödetir satarlar. Müslüman bir ülkede İncil' e ulaşmak Kuran' a ulaşmaktan daha kolaydır. Üstüne, alınır ama okunmaz. Okutulmaz.


Başımdan geçen bir şeyi anlatayım, daha bu hafta oldu. Oruç bozmayla ilgili konuşuyorduk arkadaşlarla. Ben Kuran' ı okuduğum için onlara Bakara suresinden ayetler söyledim ve oruç bozmanın 61 gün cezası yok, en azından Kuran' da böyle bir şey yazmıyor dedim. Olsaydı böyle bir ceza, Tanrı söylerdi, Kuran' da yazardı dedim. Bana ne dediler biliyor musunuz kandaşlarım? Git öyle deme, günaha gireceksin. Ben Kuran' da yazanı söylüyorum ama görüyorum ki o bile suç. Ne derece İslamdan uzaklaştığımızı görün. Bize anlatılan hikayelerle, uydurma hadislerle yeni bir din oluşturulmuş. Ama ses eden yok, herkes arapçılık peşinde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2014, 14:33:38 »

Kuran arapça okunur diyenler, arapça daha şiirsel daha akılda kalıcıdır o yüzden Allah arapça indirmiştir diyenler heralde şarkı sözü indirildiğini sanıyor da işi sanata vuruyor. İçindekiyle ilgilenen yok, onlar muziki peşinde. Bir Türk, Kuran' ı Türkçe okumalıdır. Okuyacak, anlayacak. Sahte, palavracı dinciler, teelvizyonlarda cahilleri kandırsın, imamlar gitsin hayatında bir kitap okumamış olanları, Kuran' ı açıp içinde ne var diye bakmamışları kandırsın. Türkçüler, neye inanıyorsa onu Türkçe yaşar. Bizleri kandıramaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2014, 16:09:24 »

 Televizyonda Arapsever hocaların okuduğu Arapça dualarda ne dendiğini bilmeden "amiin" de "amiin" diyen salakların içinde yaşıyoruz. Adamlar o kadar salaklaşmış ki, Arapça yazı gördüğü her yere Kuran yazısı diyor. Bir kağıda Arapça "ben senin ta gelmişini geçmişi, soyunu sopunu ............" yaz, ver eline, muska diye boynuna asar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.126


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2014, 11:00:14 »

Islamla ilgili Kafamdaki, tek görüdügüm ve bildigim sey sudur ki; Islam dini(arap milliyetciligi) Türk'ün Türklügüne zarar veriyor. Zihnimize girmis bir hastalik gibi, beynimizi kemiriyor, damarlarimizda tasidigimiz asil kanmizi bizlere unuturuyor.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
ben
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 36


« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2014, 19:46:03 »

Din çok önemli bir etkendir.Milli benlikle birbirini tamamlayıcı olur.Yani milli benlikle uyumlu olduğu takdirde din gayet de güzel bir şey aslında.İslam buna uygun mu,soru işareti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.