Irkçılık ırkı koruma refleksidir
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 01:31:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Irkçılık ırkı koruma refleksidir  (Okunma Sayısı 1167 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.022


« : 15 Nisan 2014, 21:19:23 »

Sokakta karşılaştığımız, sınıfta konuştuğumuz herhangi birini düşünelim. Irkçılık hakkındaki düşüncesi nedir sizce? Irkçılığı nasıl tanımlar? Hepimiz birileriyle bu konuyu konuşmuşuzdur. O yüzden hiçbirimiz bu duruma yabancı değiliz. O konuştuklarımızın ırkçılık hakkındaki düşünceleri de az çok bellidir. Hepsi demeyelim ama büyük çoğunluğu ırkçılığı kötü bir kavram olarak tanımlar. Aslında ırkçılığın bir ırkın kendini koruma hareketi olduğunu bilmezler.

Irkçılık bir ırkın geçmişten bu yana geçirdiği dönemler ve karşılaştığı zor durumlardaki biriken olaylar sonucunda geliştirdiği bir reflekstir.

Türk ırkı geçmişte Çinlilere güvendiği zamanlarda hep kaybetti. Mesela Kun akıncıları içlerindeki Çinlilerce pusuya düşürüldü. Ya da çinli prenseslerle evlenen kağanlar zehirlendi. Şimdi çinlilere güvenmemek, onlara önyargıyla yaklaşmak yanlış mı? Tekrar aynı hatayı yapmamak ders çıkarmak demek değil mi ırkçılık.
Damat Ferit' in Milli Mücadelede kullanılmasın diye binlerce silahı ermenilere dağıttığını ve denize döktürdüğünü unutalım mı? Ya da Sevr' e yollanan Arnavut Rıza Tevfik' in vatanı parçalayacak anlaşmayı imzaladığını, Balkanları nasıl kaybettiğimizi, Ermenilerin 30 bin silahla Rus tarafına geçişini, İngilizle işbirliği yapan arapları, İran' da Türkleri yok sayan farsları, Kıbrıs' ta güvence vermeye kalkan rumların Kıbrıslı Türkleri katledişini unutalım mı? Çerkes ethem isyanını, Abhazya' da Türklerin katledilişini, krt ihsanın orduyu satıp isyan başlattığını unutacak mıyız?


Geçmişte olanları ve şimdi olanları görüp ders çıkarmaktır ırkçılık. AB bizle şimdi alay ediyorsa, Avrupa geçmişte haçlı birlikleriyle birlik olup Türk' e saldırıya geçtiyse bunlar görmezden mi gelinsin?
Bize düşmanlık edene aynı şekilde davranılacak, bize kin besleyene kin beslenecek. Onlar geçmişte Türk' ü pusuya düşürdüyse bir daha güvenilmeyecek. Dost denilenler sadık denilenler ihanet etmişse bundan ders çıkarılsın. Yapılan hata tekrarlanmasın diye var ırkçılık. Hataların tekrarlayışı, bir önceki verdiği zarardan daha büyüğüyle karşımıza çıkar. Irkçılık da buna engel olmak için vardır.


Irkçılık farklı olanların güvensizliğine karşı aynı olanların korumasına girme ihtiyacı hissetmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu benzer olanları biraraya getirir. Ortak hareket edilir. Doğada nasıl ki aslanlar benzer kümeler oluşturur, iş bölümü yapar ve aralarına bir fil almazlar bu da bu anlattığıma yakın bir durumdur. Farklı olana karşı önyargılı yaklaşma hissi, hem Tengri tarafından yüklenmiş hem de gözlemlerle oluşmuştur.
Irkçılık da kendi ırkını korumak için geliştirilen davranışlardan oluşur. Kendi ırkının başka ırklar karşısındaki durumunu üst seviyelerde tutmak ve bunun için çaba harcamak da ırkçı birey için yapılması ve gerçekleştirilmesi gereken bir görevdir.
Benzer olanlarla ortak hareket etmeyi istemek ve kendine benzeyenleri tercih etmek suç değil ki ırkçılık kötü bir şey olsun. Irkçılık kendi ırkını sevmek, onu yüceltmek ve onu yüceltmek için çaba harcamaktır.
Irkçılığı kötüleyenlere onlara bu şekilde anlatarak başlamalıyız. Önce tanımdan gidelim. Umarım faydalı olur yazdığım konu.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.