Irk Meselesi ve Gürbüz, Yavuz Evlatlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Temmuz 2020, 02:25:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Irk Meselesi ve Gürbüz, Yavuz Evlatlar  (Okunma Sayısı 5554 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 25 Ekim 2011, 14:20:01 »

IRK MESELESİ VE GÜRBÜZ, YAVUZ EVLATLAR

Bugünlerde, Anayasa’daki “Atatürk Milliyetçiliği” tabirinin kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışılıyor. Kaldırılmasını savunanlar, kişiye mahsus bir milliyetçilik tanımının olamayacağını, kaldırılmaması gerektiğini söyleyenler ise Atatürk Milliyetçiliği’nin “zararsız” olduğunu söylüyorlar.
Yıllardan beri kendisini Kemalist, Atatürkçü diye tanımlayanlar bir Atatürk Milliyetçiliği tabirine sarıldılar. Sanki Kemalizm’in altı umdesi Cumhuriyetçilik, Halkçılık, İnkılâpçılık, Devletçilik, Laiklik ve Atatürk Milliyetçiliği imiş gibi davranıldı. Oysa altı umde bellidir ve bunlardan biri de milliyetçiliktir. Hem de sanki Türk milliyetçiliğinden farklı bir kavrammış gibi ortaya konulan “Atatürk milliyetçiliği” tanımı külliyen yanlıştır.
İnsanlar kendilerini tanıtırken, “Atatürkçüyüm, Atatürk milliyetçisiyim” diyor. Sanki “Atatürkçüyüm ama yanlış anlama ırkçı değilim” der gibi… Bir de “Laik biriyim ve Atatürkçüyüm”, “Milliyetçi ve Atatürkçüyüm” diyenlere rastlarız. Sanki Atatürkçülüğün şümulü bu iki ilkeyi kapsamıyormuş gibi… Atatürkçüyüm yahut Kemalist’im dedikten sonra ayrıca bir Atatürk umdesi belirtmeye lüzum yoktur.
Atatürk milliyetçiliği, ortada “Atatürk milleti” diye bir millet olmadığına göre apaçık Türk milliyetçiliğidir. Tıpkı Atatürkçülüğün, başına ek almış bir Türkçülük olduğu gerçeği gibi… Atatürk’ün hangi millete mensup olduğunu bildikten sonra onun milliyetçiliğinin de Türk milliyetçiliği olduğunu bilmek zor olmaz.
Okul kitaplarında sürekli tekrarlanan “Atatürk milliyetçiliği ırkçı değildir, yayılmacı değildir.” Sözü, sanki bu yönde bir iddia varmış izlenimini uyandırıyor. Belki ırkçı olduğu söylenemez ama ırk denilen kavrama Atatürk’ün bazı yerlerde özellikle değindiğini, Türk’ü tanımlarken “ırk” kavramını özellikle vurguladığına rastlıyoruz. Bu durumda şunu söyleyebiliriz: “Atatürk milliyetçiliği diye bir kavram yoktur. Kavram kabul edilse bile bunun eş anlamlısı Türk milliyetçiliğidir. Çünkü Atatürk bir Türk milliyetçisi, yani Türkçüdür.”

Irk kavramına özellikle değindiğini belirtmiştim. Bunları muhtelif yazılarla değerlendireceğim. Daha önce yazdığım “Ermenilerin Bu Verimli Ülkede Hiçbir Hakkı Yoktur” başlıklı yazıyı da bu kapsamda değerlendirip okumanızı öneririm.
30 Eylül 1926 günü Türkiye İdman Cemiyeti Ortaklığı adına gelen bir sporcu grubuna konuşan Atatürk (o dönemin tarihi ile Mustafa Kemal), sporcuların ekonomik sıkıntıları ile ilgili teskin edici sözler söyledikten sonra savaşın ardından oluşan vaziyetin mutluluk getirici bir vaziyet olduğunu belirtiyor. Ve sorunun çözülmesi için şu önerilerde bulunuyordu (günümüz Türkçesi ile):

“Bundan dolayı Efendiler, sizin de içinde bulunduğunuz çalışma ve girişimlerinizin hedefi, milletin hayatla ilgili bir sorununu, ırkla ilgili bir sorununu, uygar bir sorununu çözmeye yöneltilmiş bulundukça, önünde tereddütlü durduğunuz maddî engellerin kendiliğinden ortadan kalkacağına  ve bütün önünüze çıkan zorlukların hallolunacağından şüpheniz kalmasın.

Efendiler! Dünyada spor hayatı, spor âlemi çok önemlidir. Bu kadar önemli olan spor hayatı, bizim için daha önemlidir. Çünkü ırk sorunudur. Irkın iyileştirilmesi ve rahatlığı sorunudur. Ayıklama sorunudur ve hatta biraz da uygarlık sorunudur. Ben bu noktaları size ayrı ayrı açıklamak istemiyorum. Yalnız ben size millette, memleket evlâdında, gözümde sporculuğun ne kadar önemli olduğunu açıklamak için şunu diyebilirim: Kutsal vatanı, Türk milletinin yüksek şeref ve yararını savunan ordudur. Bundan daha önemli, daha büyük bir dayanak noktası düşünülmüş müdür?”
“Efendiler! Türk ırkında geçmişin uğursuz, olumsuz, anlamsız izleri kalmıştır. Bunun tarihi nedenlerini  başka nedenlerle çok kere açıkladım. Tekrar etmeyeceğim. Yalnız görüyorsunuz ki, tarihte dünyalar hâkimi olmuş koskoca Türk milletine, bugünkü neslimiz mirasçı olduğu zaman, bu koca milleti biraz zayıf, biraz hasta, biraz cılız bulmuştuk. Efendiler; gürbüz yavuz evlâtlar isterim. Bunları yetiştirmek önlemlerini ve sorumluluğunu üzerinize almış adamlarsınız. Bu sonucu görmezsem hakkınızdaki sevgim, güvenim ancak o zaman sona erer.”

Evet, Atatürk’e göre sorunun çözümünde “ırk meselesi”nin önemi vardır ve bu sorunun çözülmesi için bir öneri olarak “gürbüz, yavuz evlatlar istediğini” belirtmektedir. Bu konuşma çok önemlidir. Nedense tarihin tozlu sayfaları arasında kalmış ve Atatürk’ün Türklüğü vurguladığı birçok konuşması gibi sumen altı edilmiştir.

Atatürk’ün bu konudaki konuşmalarını ve demeçlerini önümüzdeki günlerde de yazmaya devam edeceğim.

KAĞAN BAHADIR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2011, 16:03:24 »

Yazı için sağolasın kandaş. Bazı kişilerin artık gerçekleri görmesi lazım. Yazında da belirtmişsin fakat yinede söyleyeyim, okul kitaplarında gerçekten Atatürk'ün ırk ile ilgili sözlerini hep sansürlemişler. İşte Türklüğün böyle içini boşaltıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2011, 16:19:03 »

Atatürkümüzün, Türkçülük karşıtı bir sözünü bulamadıkları için, ellerinden geldiğince Atamızın sözlerinin içini boşaltma gayretindeler. Örneğin , "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" Sözü bana göre anlamı gayet açık bir sözdür. Türk olmayan hiç kimse bunu gönülden söyleyemez. Böyle olduğu halde, hala bu sözün anlamını değiştirmek için çırpınıp duruyorlar. Başkada içini boşaltacakları bir sözünü bulamadıkları için debelenip duruyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2011, 22:02:56 »

Atatürkümüzün, Türkçülük karşıtı bir sözünü bulamadıkları için, ellerinden geldiğince Atamızın sözlerinin içini boşaltma gayretindeler. Örneğin , "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" Sözü bana göre anlamı gayet açık bir sözdür. Türk olmayan hiç kimse bunu gönülden söyleyemez. Böyle olduğu halde, hala bu sözün anlamını değiştirmek için çırpınıp duruyorlar. Başkada içini boşaltacakları bir sözünü bulamadıkları için debelenip duruyorlar.

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir" sözü de aynı oranda ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2011, 22:54:06 »

 Ama şu sözü hiç ön plana çıkarmaz aynı ihanet odakları:Muhterem milletime tavsiyem odur ki, sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki ve vicdanındaki cevher-i asliyi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an vazgeçmesin!
 Düpedüz saf Türk olmayanların bu ülkede tek hakkı var hizmetçi ve köle olma hakkı diyen Rahmetli başbakanımız Mahmud Esad Bozkurt un sözleriyle denk anlamlı sözler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Avni Sinanoglu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 78Site
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2011, 22:10:38 »

Irkciligin sözcük oyununa gelmeyelim lütfen. Irkcilik o kadar basit ve siyasi anlamda kullanilmasina karsiyim.
Irkcilik her milletin özünde vardir. Türkiye de irkciligin daha anlasilamasinin sebebi ülkemizde serbest bilgilendirmeden ve tüm bilgi konularinin abluka ve kontrol altinda oldugunu var sayabiliriz. Irkcilik yapan Türk yapmasi gereken cok konular vardir. Türk soyunu gelecegini saglam temellere atmasi gerekiyor. Bunlarin basinda egitim, eksersiz, saglik, akraba evliligine engel, sakat insanlarin cocuk yapmasini engellemek, irkimizin antropolojik sekilde boyunun büyümesi, zekasinin genislemesi, özen (Präzision) anlayisinin yükselmesi, kalite anlayisinin beyinlere yerlesmesi, kanunlar ve düzene uygun calisilmasi, düzensizligin olmadigi kanunlari yenilemesi,  siyaseten aktif hale gelmesi, sosyolojik birlesmesi, güc dengesi olusturmasi, sanayi kültürüne kendi birikimlerini katarak ayak uydurmasi, yerlesimcilik konusunda hali hazirda bulunmasi, rüsvet ve yolsuzluklarin olmamasi icin özen göstermesi, din ve duygu sömürüsü karsisinda akil ve sogukkanli olmasi, herseyin basi ilimdir mantigindan yola cikmasi, arastirmaci olmasi gerekmektedir.
Bunlarin herbirini yaptigimiz sürece gelecegimiz garanti altinda olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Avni Sinanoglu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 78Site
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2011, 22:16:08 »

Eger Türk irkciligi adina cirkeflik yapiliyorsa bunlarin kimlerin isine yaradigini düsünülmesi ve belki bu cercevelerde olanlarin karsi fikirlerin cirkeflesmesini güclendirme casuslugu yattigini da unutmayalim.
Türkcülük fikrini anlayisini sadece orta asya daki eski mitoloji ve inanislara baglamaninda sakincali oldugunu yazmadan edemiyecegim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Terekeme Türkü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 71


%100 TÜRK


« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2011, 00:53:32 »

İşte ne yazık ki bu fikirlerimizi küçük görüp,onları aşağılıyorlar.Ama k.rtçülük,ermenicilik,lazcılık vs her türlü mübahtır bunlara göre.Ama olsun biz Türkçüler yılmamalıyız,fikirlerimizi savunup çevremize yaymalıyız.Artık yavaş yavaş millet k.rt ve diğer etniklerin gerçek yüzünü görmeye başladı.Cemaatler burada devreye girerek k.rt ve diğer müslüman etnikleri din kardeşi,müslüman müslümanla savaşmaz yalanlarıyla uyutmaya çalışıyor,diğer yandan ise liboş-solcu gruplar halkların kardeşliği masalıyla uyutmaya çalışıyorlar.

Irk meselesine gelince saf evlilikler yaygınlaşmalıdır.Saf evliliklerden doğan çocuklar Türkçülük için daha hayırlıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

NE MUTLU TÜRK OLANA !

Şerefsiz bir şekilde yıllarca yaşayacağıma,Türklük için savaşarak ölmeyi tercih ederim.
Avni Sinanoglu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 78Site
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2011, 01:01:36 »

İşte ne yazık ki bu fikirlerimizi küçük görüp,onları aşağılıyorlar.Ama k.rtçülük,ermenicilik,lazcılık vs her türlü mübahtır bunlara göre.Ama olsun biz Türkçüler yılmamalıyız,fikirlerimizi savunup çevremize yaymalıyız.Artık yavaş yavaş millet k.rt ve diğer etniklerin gerçek yüzünü görmeye başladı.Cemaatler burada devreye girerek k.rt ve diğer müslüman etnikleri din kardeşi,müslüman müslümanla savaşmaz yalanlarıyla uyutmaya çalışıyor,diğer yandan ise liboş-solcu gruplar halkların kardeşliği masalıyla uyutmaya çalışıyorlar.

Irk meselesine gelince saf evlilikler yaygınlaşmalıdır.Saf evliliklerden doğan çocuklar Türkçülük için daha hayırlıdır.
Katiliyorum, ancak Türkleri uyarmak icin birbirimizi uyarir gibi izlenimleride raslamiyorum degil. Neler oldugunu Türkler biliyorlar, fakat cikmazin icinde careleri izlemekle yetiniyorlar, ama kendi varliklarinin yok olacagini dahi umutsuzluk icinde hissediyorlar.
Icimizde etnik yerlileri kabul etmemiz bizim Türklerin yok olmasi icin gerekcedir. Ne yaparsaniz yapin demokrasi, fasism, cumhurriyetcilik, fark etmez hic bir sistem bu insani durumdan kurtarmaz bizleri. Ülkede 1 mio ndan fazla Türk olmiyan unsurlar mevcutsa coktan Alarm calmasi gerekiyordu. Alarmi caldilarda kulaklar mi tikandi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Terekeme Türkü
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 71


%100 TÜRK


« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2011, 01:21:29 »

Uyarılarla ufak çaplı da olsa bazı şeyler önlenir.Bu iş çakıl taşının yuvarlanıp çığa dönüşmesi gibidir.Çakıl taşı bir hareketle yuvarlanır,yuvarlanır ve koca bir çığa dönüşüp bütün köyü yutar.İşte bu uyarılarla çakıl taşı harekete geçti.Bazı kesimlerin her türlü engellemelerine rağmen milli ruhumuzu kaybetmeyeceğiz.Çünkü yaptıkları propagandalar ters tepmeye başladı.Adam Türk-k.rt kardeştir diyor.1 gün sonra şehit haberi geliyor.Türk halkı soruyor:Bu mu kardeşlik ? Van'da deprem oluyor,Türk insanı insanlığını gösterip yardım ediyor.Yardımlar yağmalanıyor ve bir kısmı pkk nın eline geçiyor.Yardım götüren askere saldırıyorlar.Türk halkı soruyor:Kardeş kardeşe bunu yapar mı ?.İşte bu hareketi dizginlemek için dini kuruluşlar ve k.rtçü medya günah keçisi arıyor ve Müge Anlı'yı bulup vurun abalıya misali halka linç ettirmeye çalışıyorlar ve uyanışı söndürmek istiyorlar.Ancak burada da yaptıkları ters tepti ve Müge Anlı'ya k.rtler ve çok küçük bir kesim dışında verilen destek arttı.Yani bilmeden uyanışı alevlendirdiler.Onların her türlü propagandaları,küçümsemeleri bilmeden uyanışımızı körüklendiriyor aslında.Onlar her Türk-k.rt kardeştir dediğinde ardından gelen terör eylemleri ve büyük şehirlerde k.rtlerin yaptığı davranışlar milletin gözünü açtı,artık eskisi gibi kardeşlik masallarına inanmıyor çoğu kişi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

NE MUTLU TÜRK OLANA !

Şerefsiz bir şekilde yıllarca yaşayacağıma,Türklük için savaşarak ölmeyi tercih ederim.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.