Güney Azerbaycan Bir Batı Projesi Olabilir mi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Ağustos 2020, 09:56:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Güney Azerbaycan Bir Batı Projesi Olabilir mi?  (Okunma Sayısı 3014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ADSİZGÜNEYLİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 240Site
« : 22 Ekim 2011, 21:16:14 »

Bazı arkadaşlarımın ağızlarından bu lafı, son zamanlarda çokça duyar oldum. “Güney Azerbaycan’daki Türklük uyanışı bir batı projesidir”

Evet, maalesef bazılarımız, Amerika’nın İran’ı, ülkenin kuzeyinde yaşayan 40 milyona yakın Türk’ü kullanarak bölmeye çalıştığına fena halde inanmış durumda. Peki, bu düşünce ne kadar sağlam temellere dayanıyor?

Gerçek olabilir mi? Tabii ki hayır.

Bunu iki temel sacayağına oturtabiliriz.

İlk sacayağı İran Türklerinin tarihini iyi bilmekle alakalıdır. İran adlanan coğrafya henüz Amerika diye bir kıta bulunmamışken zaten Türklerin idaresinde olan ve yüzyıllar boyu Türk Milletine ev sahipliği yapmış bir coğrafyadır. Bu yüzden İran’ın Türklerin olduğunu haykırmak için Amerika ile anlaşmaya gerek yoktur. Amerika yokken bizim olan bir şeyin, bugün de bizim olduğunu söylemenin Amerika ile Batı Dünyası ile beraber çalışmak şeklinde algılanması yanlışında ötesinde bir saçmalıktır.

Meselenin ikinci sacayağı ise, İran’ın yıllardır Türklere yaptıkları zulümlerin hiçbir şekilde Batı Dünyasında bir yankı uyandırmadığı ve aslında zulme uğrayan Türk olduğu için hoşlarına bile gittiği gerçeğidir. Madem Batı, Türklerin İran’ı bölmesine bu kadar meraklıdır, neden Elçibey’in iktidardan gitmesine göz yummuştur diye sormak lazım gelir? Batı’nın İran Coğrafyası üzerinde bir Türk planı olsaydı Elçibey’in iktidardan gitmesine göz yumar mıydı? Zira Ebulfez Elçibey, İran’a nota vererek Tebriz’in Kuzey Azerbaycan’la birleşmesi gerektiğini ve bunun tarihi bir zorunluluk olduğunu resmi ağızdan belirtiyordu.

Esasen Batı’nın hiçbir şekilde, hiçbir zaman Türklerle ilgili olumlu, Türklerin lehine bir düşüncesinin olması imkânsızdır. Meselenin bir boyutu daha vardır ki ben arkadaşlarımızı bu boyutu da düşünmeye davet ediyorum. İran’da bugün hapiste yatan, suçu cezası belli olmayan, mahkeme tarihi belli olmayan ve zulme uğrayan binlerce Türk için Batı dünyası İran’a kaç gözlemci göndermiş ve kaç nota vermiştir? Kaç tane insan hakları kuruluşu, kaç defa Güney Azerbaycan’ı ziyaret etmiş, Batı’nın, Amerika’nın kaç şehrinde kaç tane gösteri düzenlenmiştir?

Şunu çok iyi bilmeliyiz. Konu ne olursa olsun. Ruslar, Farslar, Araplar vs vs. hangi millet olursa olsun tarih boyunca Batı, Türklerin karşısında duran milleti desteklemiş ve Türk’e karşı cephe almıştır. 1. Dünya Savaşında Osmanlı Devleti Almanya ile ittifak halinde olmasına rağmen, kutsal topraklar İngilizlerin eline geçtiğinde Almanya’da bütün kliseler toplu halde çanlarını çalarak bunu kutlamışlardır. Batı ile ilişkilerimiz her zaman o çan seslerinin ürpertisi içinde gerçekleşmiş ve Batı Türk kanına asla doymamıştır.

Diyarbakır’ın, Hakkâri’nin, Şırnak’ın Edirne ile İstanbul ile Ankara ile birliğini Tebriz’in yıkılmışlığı ve mazlumluğunda aramak yersizdir. Zira bugün Diyarbakır demokratik özerkliğini ilan etmiştir ama Tebriz hala İran’ın elinde esirdir.

İran ile neden bir arada olmalıyız? Bu İran değil midir yıllarca PKK’yı besleyen, Irak ile savaşta en ön cepheye Türkleri süren, bütün nükleer başlıklı füzeleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarına çevrilmiş bekleyen ve düşman dediğimiz Ermenistan’ı insani ve ekonomik yardımlarla ayakta tutan ve daha geçen yıl meclis başkanı tarafından soykırımı tanımamız salık verilen.

Bu İran’ın bütünlüğü ile Türkiye’nin bütünlüğünün asla ve asla alakası yoktur. Her coğrafya kendine has özellikleri içinde barındırır ve bu özellikler o coğrafyanın kaderini belirlerler. Yarın hak yerini bulup İran coğrafyası Türkler tarafından yönetilmeye başlandığında onların karşısına hangi yüzle çıkacaksınız?

Tam sürekli altımızı oyan İran Coğrafyasındaki Fars Devletinin yerine hemen yanı başımızda bir Türk devletinin kurulması çıkarlarımız için daha öncelikli ve gereklidir. En azından bu Türk Devleti, İran gibi dağlara taşları bombalayıp PKK ile mücadele ediyorum yalanları yerine gerçekten canıyla, kanıyla Türk Milletinin yanında her savaşa girecektir.

Amerika; Rusya, İran ve Çin ile düşman diye biz düşmanlıklarımızdan vaz mı geçelim? Yere batsın o İran’ın toprak bütünlüğü. Bizi iki şey ilgilendirir: Birincisi Türkiye’nin toprak bütünlüğün sağlanması ve bu bütünlüğün TURAN coğrafyasını yavaş yavaş sarması. İkincisi kalıcı birleşmenin sağlanabilmesi için, TURAN coğrafyasının düşmanlardan ve Türk Birliğinden çekinen unsurlardan temizlenmesi.

Elçibey diyordu ki: Turan’ın yolu, Azerbaycan’ın birleşmesinden geçer. Birleşmiş ve güçlü bir Azerbaycan’ın bu bölgede Türkiye’nin toprak bütünlüğünü sağlamada İran’dan daha faydalı olacağını belirtmekte ve hatırlatmakta yarar görüyorum…

Şevket Talha Apuhan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Benim içerimde inle yen bu saz
yalnız TÜRKÇÜLÜKDEN söyle yen avaz
ele vrulmuşam bu avaza ben ,
bu sesle bağlandım sene, ey VETEN


BAYBEK BİR ULUSUN SESİ!!
ADSİZGÜNEYLİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 240Site
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2011, 21:17:43 »

sizce nasil edmeliyiz burasi bir TüRK MILLETINE DöNSüN?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Benim içerimde inle yen bu saz
yalnız TÜRKÇÜLÜKDEN söyle yen avaz
ele vrulmuşam bu avaza ben ,
bu sesle bağlandım sene, ey VETEN


BAYBEK BİR ULUSUN SESİ!!
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2011, 21:22:35 »

Oncelikle basinizdaki Cumhurbaskani iLHAM Aliyevi devirmeniz gerekir Amerika Rus ortak yapimi bu adamla bu birliktelik yurumez
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 396« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2011, 21:32:38 »

Sizin daha iyi bildiğinizi varsayarak bir soru sormak isterim.
Olası bir Amerika-İran savaşında Azerbaycan Türklerinin duruşu ne şekilde olur? İran tarafında mı yer alırlar yoksa Amerika tarafında mı?
Derseniz kendi bağımsız bir hareket olacaktır mümkün değildir bu.
Savaş sırasında Amerika'nın desteğiyle ayaklanan ve kendi bölgesini oluşturan bir taraf kendi bağımsızlığını mı yoksa Amerika'ya bağımlılığını mı elde eder?
Amerika'nın savaşa girmeden önce yapmaya çalıştığı genel bir şey vardır ki iki milleti birbirine düşürüp kendi kendilerini yok etme arzusu oluşturmaktır.
Buradan bakıldığı kadarıyla şu an için çözüm mümkün görünmüyor, savaş sırasında elde edilecek bir başarı bizim başarımız mı yoksa Amerika'nın bir başarısı mı olacaktır bunu incelemek gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ADSİZGÜNEYLİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 240Site
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2011, 15:45:15 »

İran Türkiye’den sonra en fazla Türk’ün yaşadığı ülkedir. Fars milliyetçiliği hâkimiyeti nedeniyle bu Türklerin altın köprüsü Türk dünyasını kılıç gibi ortadan kesmiş. Türk dünyasını coğrafi bütünlüğünü İran’daki Fars milliyetçiliği bozmuş. Türkiye ve Türk dünyası arasında Fars milliyetçi adından bir engel oluşturulmuş. Ele buna göre açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, Türk dünyasına giden yol Güney Azerbaycan’dan geçer. Turan’a giden yol Güney Azerbaycan’dan geçer. Türkler İran’daki Fars milliyetçiliği devletinden kurtulmadıkça Türk dünyasına kolayca ulaşamazlar.
İran’daki Türkler yüzyıllar boyunca Şiilik, Farslık ve İranlılık aşkıyla yanıp tutuştular; böylece hem kendilerini yaktılar hem de Türk dünyasının birlikteliğini engellediler.
Şimdi Güney Azerbaycanlılar tarihi gafletten uyanmışlar ve milli kimliklerinin farkına varmışlar. Güney Azerbaycanlıların milli uyanışı büyük tarihi fırsat. Biz yüzyıllar boyunca bu tarihi fırsatı bekledik. Bizler bin yıllar sonra birlikte olabileceğimiz koşulu yakaladık.
Güney Azerbaycanlılar bu tarihi dönüşüm geçirirken.
teessüfle şimdi Türkiye’deki Türk milliyetçileri bu fırsatı değerlendirmek istemiyorlar. Güney Azerbaycan Milli hareketinden Batı projesi diye uzak duruyorlar. Bin yıllar özlemini duyduğumuz ve beklediğimiz fırsat doğmuşken onu kendi ellerimizle gömüyoruz şimdi.

Güney Azerbaycanlılar “ Haray haray men Türkem” sloganlarıyla sokaklarda gösteri düzenliyorlar; onlar “Bakı-tebriz-Ankara – bizler hara Fars hara” haykırışlarıyla Fars şovenizmine karşı isyan ediyorlar. Bu isteklerin ve sloganların Batıyla ne alakası var?
İran/ Fars milliyetçi rejimlerden Türklere dost olmaz. Bunu yüz yıllar boyu tecrübe etmişiz. PKK gibi kanlı terör örgütünü onlar başımız bela ettiler, şimdi de en büyük destekçileri yene onlar. Hani Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu? Farslar ne zamandan beri Türklere dost oluverdiler? Ehmedinejad gibi köktenci Fars milliyetçisi nasıl oluyor da Türk dostu olarak görünüyor? İran’daki 30 milyon Türk’ün bütün haklarını gasp eden adam nasıl Türk dostu olabilir? Ehmedinejad Fars ırkını kutsallaştırmak peşinde; Fars milliyetçiliğini dinselleştirmek arayışında. Fars-Türk kardeşliği tarihi yanılgı. Türk-Fars kardeşliği yanılgısı yüzünden İran’daki Türkleri feda etmek telafisi olmayan hata. Şimdi Türk milliyetçileri Türk-fars stratejik ittifakından bahsediyorlar. Tarihi yanılgı üzerinde kurulan ittifakların sonu acı hüsranlara bitmiş.
İran’daki Türkler tarihsel olarak Türk milliyetçi düşünce hayatının önemli parçası. Anadolu Türk milliyetçilerinin zihniyetinde İran’daki Türkler “esir Türkler” kategorisine girmeseler de, ancak onlar hep dikkat merkezinde olmuşlar. Ziya Gökalp’tan Nihal Atsız’a, Nihal Atsız’dan Alparslan Türkeş’e kadar İran Türkleri hep stratejik hedeflerden biri olmuştur. Şimdi ne oldu? Şimdi ne değişti? Güney Azerbaycanlılardaki Türklük uyanışını dikkate aldığımızda Gökalp’ın hayal ettiği “Oğuzların Kültürel Birliğinin ayak sesleri duyulurken neden Anadolu Türkleri kapılarını kaplatıyorlar? Neden? Tarihi rüyamızın gerçekleşmesi yakınken neden yanlış algı ve tavırlarla onu erteliyoruz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Benim içerimde inle yen bu saz
yalnız TÜRKÇÜLÜKDEN söyle yen avaz
ele vrulmuşam bu avaza ben ,
bu sesle bağlandım sene, ey VETEN


BAYBEK BİR ULUSUN SESİ!!
ADSİZGÜNEYLİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 240Site
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2011, 15:55:20 »

Olası bir Amerika-İran savaşında Azerbaycan Türklerinin duruşu ne şekilde olur?
---------
BENCE EYER öZüN TüRK BILDIYSE VE BUNA YETIşSE KI IRAN HAKIMEYYETI BIZLERE ZüLM EDIYOR duruşu 100FAIIZ Amerika!!
ben kendim o zamana tek ki Amerikali kendi torpakima ayak koymiye ben heÇ zaman bu savaşa girmem.
============
Savaş sırasında Amerika'nın desteğiyle ayaklanan ve kendi bölgesini oluşturan bir taraf kendi bağımsızlığını mı yoksa Amerika'ya bağımlılığını mı elde eder?
-----------
kendi bağımsızlığını
===========

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Benim içerimde inle yen bu saz
yalnız TÜRKÇÜLÜKDEN söyle yen avaz
ele vrulmuşam bu avaza ben ,
bu sesle bağlandım sene, ey VETEN


BAYBEK BİR ULUSUN SESİ!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.194 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.