İnkar Edilen Türklük; Ömer Seyfettin, Namık Kemal...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Nisan 2020, 04:42:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İnkar Edilen Türklük; Ömer Seyfettin, Namık Kemal...  (Okunma Sayısı 6939 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« : 19 Mayıs 2011, 22:32:27 »

Öyle bir devir yaşıyoruz ki ne KökTürk Kağan’ı esir ne Selçuklu Nizamülmülk’ünü kaybetti ne Yıldırım Temur’a esir düştü nede Osmanlı son dönemini yaşıyor. Esaret sadece Kağan’a ve millete yapılan düşman esareti değil, son dönemi yaşayan Osmanlı gibi içeriden de kendini göstermiş durumda. Türklük ayıplanıyor, Vatan sevgisi alay konusu oluyor, sloganlar klişeleşiyor, ‘’Vatan, Millet, Sakarya’’ sözleri espri kaynağı, İstiklal Marşı gereksiz, Andımız faşist devlet dayatması muamelesi görüyor. Türklük ibaresi anayasadan kaldırılıp, anlamı çelişkilerle dolu Türkiyelilik ibaresi yerleştiriliyor. Milletimiz bu ölüm uykusunun tatlılığıyla yok olmayanın tehlikesini görmüyor, tarihi yaşanmamış, yarını yaşayacak olanların çocukları, torunları oluğunu kestiremiyor.

          Böyle bir ortamda, gayet normal bir şekilde birileri çıkıp, Türklüğü bir utanç tablosu olarak gösterip, ‘’oda Türk değildi’’ gibi sözlerle bunu bizlere kabullendirmeye çalışıyor. Bu örnekle sıkça adını duyduğumuz milli şair Mehmet Akif’in Arnavut olduğu iddası tekrarlanıyor, Namık Kemal’inde Mehmet Akif gibi Arnavut olduğu yazılıp, çiziliyor. Namık Kemal’i Arnavut ilan eden zihniyet Ömer Seyfettin’i Çerkez, Ziya Gökalp’i kürt ilan ederek onları Türklükten çıkararak Türklüğün gereksiz bir şey gibi göstermekten geri kalmıyor.

          Kendileri bir şekilde Türklüğü reddeden zat-i muhteremlerin ‘’ Türkiyelilikleri’’ yetmiyor gibi tarihimizde, sanat ve fikir adamlığıyla tanınan değerlerimizi kendileri gibi sanmaları, asılsız iddialarına örnek gibi göstermeleri amaçlarının ne olduğunu gösteriyor.

         Çerkez olduğu iddia edilen Ömer Seyfettin’in Cesaret ve Bir Kayışın Tesiri isimli hikayelerinde Çerkez milliyetçiliğine saldırısını görmezlikten gelmek yalancılıklarının kanıtıdır. Zamanında Ömer Seyfettin’in Çerkez olduğunu yazan, söyleyen İslamcılarken bugün ise bu tablonun değişmemesi düşünülmesi gereken bir konu. O zamanın İslamcılarına yazdığı şu mektup bugünde Ömer Seyfettin’e Çerkezlik suçlamasına en güzel cevaptır:

‘’Muhterem Efendim
375 numaralı nüshanızda bana Çerkez diyorsunuz. Ben milleti ırk diye anlamam. Milliyet din, lisan, ırk birliğidir. Bununla beraber Çerkez değilim. Pederim Sarıyar’da Hüseyin Ağa mahallesinde 38 numaralı hanede piyade binbaşlığında mütekait (emekli) Ömer Şevki Efendi’dir. Kendisi bir kelime Çerkezce bilmez. Gidip bizzat tahkikat yaparsınız. İstanbullu olan annem de meşhur Haseki Mustafa’nın torunudur.’’

          Ömer Seyfettin’in kız kardeşi Güzide Hanım ise ayrıntılı bilgilerle ecdatlarının Türk olduğunu söylemiştir.

‘’... annemin babası İsfandiyar oğullarından Ankaralı Topçu Kaymakam Mehmet Bey’dir. Anneannemler Rumeli Kavağı’nda otururlarmış. Ömer Sevki Efendi Yüzbaşı iken gelmiş, iç güveysi girmiş. Babam Ömer Bey Dağıstanlı idi.’’
 
          Bu cevaplar ‘’Mademki Türk’üz, o halde Türk gibi yürür, Türk gibi düşünür, Türk gibi duyarız ve Türk gibi yazarız’’ diyebilecek kadar Türklüğe toz kondurmayacak Ömer Seyfettin’in Türklüğünü taştışmaya açmayacak niteliktedir.

         Namık Kemal ise baba tarafından ecdadı Konya’ya bağlıdır. Namık Kemal’in babası Asım Bey İkinci Abdülhamit’in Baş münecimidir. Araştırıldığında beş nesil ötesinin Konya’ya dayandığı görülen Namık Kemal’in baba tarafı görüldüğü gibi Türk’tür. Anne tarafından Atsız Ata’nın araştırmalarına konu olan Namık Kemal’in anne tarafından ecdadı Atsız Ata’nın kaleminden şu şekilde dökülmektedir.

‘’Kemal’e Arnavutluk kondurmak çok gülünçtür. Kaldı ki, anne babasının Arnavutluğu kesin değildir, sadece bir ihtimaldir. Çünkü Koniçeliler Arnavut değildir! Bu İstanbul’daki Koniçelilerden sorulup öğrenilebilir. Dr. Rıza Nur, Namık Kemal adlı eserini yazarken Koniçelilerin ırkı üzerinde araştırmalar yapmış ve İstanbul’da da benim araştırma yapmamı istemişti. Yaptığım araştırmalara göre ‘’Koniçe’’ kelimesinin Sırpça, Rumca ve Arnavutça olmadığını, Koniçeliler’in kendilerini Türk saydıklarını, aralarında bozuk bir Rumca, Selanik şivesine benzeyen bir Türkçe ve çarşıda kısmen Arnavutça konuştuklarını öğrenmiştik.’’

          Atsız Ata’nın dediği gibi Namık Kemal’in anne tarafından Türk olmadığını ispatlamak imkansızdır. Körü körüne Kemal arnavuttur ibaresi saçmalık olacaktır.

          Ziya Gökalp’e kürt diyenlere yine Gökalp’in o kutlu kaleminden dökülen o meşhur bir dörtlükle cevap verelim. Kendisine kürt diyen ünlü vatan haini Ali Kemal’e Malta sürgününde yazdığı o güzel şiirin en can alacı dörtlüğü hem Gökalp’e kürt diyenlere hem Namık Kemal’e Arnavut diyenlere hemde Ömer Seyfettin’e Çerkez diyenlere gereken cevabı vermeye yeterlidir.

Türklük hem mefkürem, hemde kanımdır,
Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil,
Türklük haddime ‘’Türk Değil’’diyen
Soyca Türk olsa piçtir, Türk değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2011, 22:48:18 »
              Güzel değerli ve bir o kadarda anlamlı bir yazı oldu. Bunu okuyup anlamak ve bellekte bırakmak önemli olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 23:11:26 »

Bu yazıyı tüm TÜRKÜMSÜLERE çoğaltıp postalamak lazım. Kalemine sağlık Noyan. Gerçekten harika bir yazı olmuş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isenbike
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 23:29:35 »

Kalemine sağlık ablam. Açina Tayeçem bunu Türkümsüler okusa anlayacak mı acaba?
T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
Türkçü Kasırga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.018


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2011, 00:27:19 »

Bu, Türklüge karsi bugün yürütülen psikolojik savasin bir ayagidir. Türk irkininin büyüklügünü bir türlü kabul etmek istemeyen bu soytarilara göre Atatürk arnavuttur...N.Kemal yine arnavuttur...Z. Gökalp kürttür.... Hunlular Türk degildir... Bugünkü Anadolu Türkleri az sayida Oguz Türkünün Anadoluyu fethetmesi ile birlikte anadillerini birakip Türkce ögrenmis yerlilerdir.... Azerbaycan Türkleri yine farscayi Mogollar döneminde unutmus Türkce konusan Iranlilardir ( burdaki celiskiye bakarmisiniz, Mogollar zamaninda eger Azerbaycan Türkleri dilleri olan farscayi unuttularsa neden Mogolca degilde Türkce ögrenmisler !?)....Timur Mogoldur...Safevi Türk devleti fars devletidir....Gazneliler devleti yine farstir....Harzemsahlar yine farstir...Hindistanda ki Babür Türk Imparatorlugu yine Mogoldur.....Iskitler indo-germendir Mogoldur hatta Tunguzdur asla Türk degildir.... Avarlar Mogoldur.....Tabgac Türk devletini kuranlar Türk olmasina ragmen ya Tunguzdur ya Mogoldur ya da Tibetlilerdir kati surette Türk degildir....Bu listeyi daha da cogaltabiliriz...

Evet kandaslar Türke karsi psikolojik savas yürüten soysuzlarin derdi Türk milletinin ulu sahsiyetlerini, sanli tarihini bu tür adi probagandalarla örtbas edip Türk cocuklarinin kafasinda süpheler birakmaktir yoksa onlarda en az bizim kadar iyi biliyorlar neyin ne oldugunu...
Istedikleri kadar tarihi gercekleri carpitmaya kalkissinlar günes balcikla sivanmaz...

Cok degerli bir makale olmus Olcay gardasim, yüregine kalemine saglik...

  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2011, 00:44:15 »

Çingis Han'a Moğol, Öz be Öz torununa Türk, Hülagü'ye yine Moğol diyenlerin oyunu bu dediğin gibi ağabey...

Biz Türkçüler her fırsatta hem savaşçı Atalarımızı Çingiz, Hülagü, Temur gibileri;

Hem yazar, düşünür Namık Kemal, Ömer Seyfettin, Ziya Gökalp gibi atalarımızın Türklüklerine su kondurmadan onları benimsetmeliyiz...

Türklük bu değerlerin bizlere bıraktığı mirastır...

İyi dilekleriniz için teşekkürler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2011, 23:38:23 »

Türk'e, "bakın, sizin Türk milliyetçiliğinin önderleri bile Türk değil, siz işte böyle boş milletsiniz" demeye çalışıyorlar.
Maksat, Türk'ün ruhunu kırmak.
Türk'ün benliğini yok etmek.
Yazınız için teşekkür ederim kandaşım.
Emin olun, bir gün bunların da tek tek hesabı sorulacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.119 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.057s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.