KÜRT DENİLENLER MELEKDE BİZMİ BİLMİYORUZ.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 16:36:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KÜRT DENİLENLER MELEKDE BİZMİ BİLMİYORUZ.  (Okunma Sayısı 3375 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 04 Haziran 2012, 22:14:10 »

Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür parçalanamaz deyişi Kürtlerce parçalanabilecek bir yapı olarak üç günlük ömürlerinde bir ideal olarak özlemle beklenmektedir.
 
Yıl 1921 Atatürk tarafından toparlanan Türk milleti kurtuluş savaşı vermektedir, İngilizler bir taraftan yunanlılar bir taraftan, İtalyanlar ve Fransızlar bir taraftan Türkleri yok etmek için uğraşlarını artırmışlar, Türklerle baş etmek zor lakin içerden yardım almaları gerekmekte, işte size maşalar Ermeniler ve Kürtler. Ermeniler konumuz olmadığından Kürtleri ele alalım nasıl bir tavır göstermişler kurtuluş savaşı esnasında Türk milletine.
 
1921 yılı sırasında şimdiki pekaka dengi olan Kürdistan Teali CemiyetiTBMM içerisinde de yardakçı bularak İngilizlerin kendilerine sunmuş olduğu Kürdistan hayaline inanıp Başbuğumuz ulu önder Atatürke kendilerine acilen sağlanması gereken Ültimataom vermiştir, ültimatom şartları içerisinde bağımsız Kürdistan haritasıda vardır. Aksi taktirde İsyan başlatacaklarını bildirmişlerdir. O yıl İngilizler tarafından silahlandırılan Kürtler Yunanistan ile anlaşıp iş birliği yaparak Yunan ordusu büyük taarruza geçmeden evvel Kürtler isyan edip sıvasa kadar ilerlemişlerdir. Bu isyanın adı Koçgiri isyanıdır
Bunun üzerine Atatürkün emri ile Nurettin paşa kürt isyanını sona erdirmek amaçlı plan hazırlar Topal Osman komutasındaki Giresun alayıda  Nurettin paşanın emrine verilir. Türk Ordusu 11 Nisan 1921 günü Kürtlerin üzerine yürüyüş başlatır. 45 bin kişilik Kürt milisleri ile çapışmalar 3 ay sürer. 17 Haziran 1921 günü isyancılar teslim alınır.
 
Yıl 1925 yine Kürtler yine Türk milletine karşı isyan.
 
Kürdistan hayali ile yaşayan Kürtler azadi kürt ayrılıkçı örgütünü kurmuşlar başlarında da şeyh sait adlı kürt bulunmaktadır.
 
Türkiye cumhuriyetinin kurulması ardından Atatürkün Kerkük Musul hayalini bilen İngilizler bir kez daha Kürtleri Kürdistan yalanı ile kandırarak genç Türkiye cumhuriyetini kendi içinde oyalama planı yapmıştır, tabi her zaman kandırılmaya müsait olan kürt bu oyuna düşerek Türkiye cumhuriyetine karşı 1925 yılında isyan başlatmıştır. Bu isyanın sonunda istiklal mahkemeleri kurularak Kürtlerin Kürdistan hayaline son verilmiştir.
 
1937 ve 38 dersim isyanlarıda Kürtlerin Türkiye cumhuriyetine karşı isyanlarının cabasıdır.
 
Kürtleri Türk milletine kardeş etmeye çalışan zihniyet 83 de başlayan son kürt isyanı olan pekaka hareketinide gülünç bir şekilde Ermenilerin yaptığından dem vurmaktadır. Kendimizi kandırarak bir yere varılamayacağını artık bilmeliyiz, biliyoruz ki her kürt potansiyel bir pekakalıdır, devletin her köşesinde bunlar tarafından isyan provaları yapılmakta masum insanlar bunlar tarafından hunharca katledilmektedir, Seraplarımız belediye halk otobüsü içerisinde canlı canlı yakılmaktadır ve bu hareketleride bazıları tarafından alkışlanmaktadır. Bunları alkışlayanların Diyarbakırda göndere kürt bayrağını çekerek kürt milli marşını okumalarıda manidardır. Pekaka son 30 yılda 40 binden fazla canımızı elimizden almış on binlerce askerimiz polisimizde sakat bırakmıştır işte buna rağmen devlet Kürtlere karşı babacan tavrını göstermekten geri kalmayarak bunlara gerekli desteği her zaman vermiştir ama kürt bunu her defasında kötüye kullanmıştır.
 
Kim ne derse desin Kürtler şu an Türkiye cumhuriyetine karşı isyan halindedir. Benim isyanımda Kendimedir; Türk askeri kahpece pusularda, mayınlarda şehit edilirken elimizden bir şey gelmemesine.  tvde şehitleri gördüğümde ağlamaktan bıktım artık, TBMM de kürt ayrılıkçıları görmeye yüreğim dayanmıyor, bir Türk olarak şehit analarının yüzlerine bakmaya utanıyorum. Kürdüm, kürtçüyüm diyene ülkemde her hak tanınıyorken ben Türküm Türkçüyüm dediğim için, bunların karşısında durduğum için Türkiye cumhuriyeti devletinde hakim karşısına çıkartılıyorum.
KÜRT DENİLENLER MELEKDE BİZMİ BİLMİYORUZ.
 
Yürekli-kam 04/06/2012
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALAMİR
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 30« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2012, 22:25:49 »

Lise 3. sınıfta okuyorum ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde Koçgiri isyanının sadece adı var ve bir harita üzerinde isyanın gerçekleştiği alan belirtilmiş durumda.Öncelikle milli tarihimize sahip çıkacak yayınevleri oluşturulmalı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 583


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2012, 22:55:29 »

Şu Kürtlerin elebaşları 1930'da Ağrı isyanı çıkartmış. Bilgisi olan anlatabilir mi? Genişçe öğrenelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.187


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2014, 14:15:08 »

Suan ki güncelimize bakarsak, Irakta ezidi k.rtlere Türk haberlerinde duyulan ilgisine, dünyanin ve Türkiyenin yardimlarini da Türkmenlere degilde ezidilere yardimini gördükce. "KÜRT DENİLENLER MELEKDE BİZMİ BİLMİYORUZ" baslikli  makaleyi gene okumamizda bir fayda var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2014, 22:23:39 »

Emperyalist ülkelerin desteği ile 'Kürt' ismi altında devlet kurularak, bir milliyet olarak meydana çıkartılmak istenmektedir. Önceleri bunu İngilizler üstlenmiştir şimdi ise Rusya ve diğer ülkeler bu faaliyete hız vermişlerdir. Örneğin Kuzey Irak'ta yaşayan ve büyük bir kısmı İsrail'e göç etmiş olan Kürt Yahudileri, İsrail, Kuzey Irak'ta oluşacak bir devlet içinde Kürt Yahudilerin haklarını garanti altına almak ve onların ağırlıklı hâkim olmasını sağlamak için çalışmaktadır. Yani onların üzerinden Yahudiler kendilerine bir erk alanı açmak istemektedirler. Şimdi de Fransa açıklama yapmış:

'Kürtlere istedikleri silahları vereceğiz'

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, Irak'ta Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile savaşan Kürtlere "ilerleyen saatlerde" silah göndermeye karar verdiği açıklandı.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Irak'ta özellikle Kürtlerin yaşadığı bölgede insani durumun giderek kötüleştiğine dikkat çekildi ve uluslararası toplumun konuyla derhal ilgilenmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada, Fransa'nın Irak'ın yeni yönetimiyle gereken yardımı sağlamada etkin bir rol oynayacağının altı çizilirken, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un geçtiğimiz günlerde Fransa'nın bölgeye gönderdiği insanı yardımın gereken yerlere ulaşıp ulaşmadığını bizzat takip ettiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Hollande'ın daha önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile görüşmesinde de ifade ettiği gibi Fransa, IŞİD'in bölgedeki saldırılarına karşı savaşan güçlerin kapasitelerini desteklemek için gerekeni yapmaya hazırdır. Bölgedeki Kürt liderler tarafından dile getirilen acil ihtiyaçlara cevap vermek için Cumhurbaşkanı Hollande, Bağdat yönetimiyle de mutabakata vararak Irak'taki Kürtlere ilerleyen saatlerde istedikleri silahların gönderilmesine karar vermiştir."

Irak'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Haydar el-Abbadi'ye verilen desteğe bir kez daha vurgu yapılan açıklamada, IŞİD'le mücadelede herkesin temsil edildiği bir parlamentonun öneminin altı çizildi.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
erdal5691
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2014, 22:45:52 »

arkadaşlar hepimizde az çok vatan sevgisi ön planda amma velakin bizim daha olgun davranmamız geçmişteki hataları yapmamamız lazım bir kürde arapa çerkeze  türkiyeyi sevdirmeye çalışmalı sancagımızın ne kadar kutlu bir sancak oldugunu idrak ettirebilmeliyiz
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.591


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2014, 22:52:09 »

Sevseler ne olur, sevmeseler ne olur hesabı buna göre yapmalı Erdal!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kara_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2014, 03:33:43 »

sokak köpekleri kürtlerden daha insan
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2014, 14:15:31 »

arkadaşlar hepimizde az çok vatan sevgisi ön planda amma velakin bizim daha olgun davranmamız geçmişteki hataları yapmamamız lazım bir kürde arapa çerkeze  türkiyeyi sevdirmeye çalışmalı sancagımızın ne kadar kutlu bir sancak oldugunu idrak ettirebilmeliyiz

Kandaşım vatan sevgisi önemli ama vatandan da önemli olan soyumuzdur. Türk ırkının dostu yoktur. Herkes bize düşmandır ve fırsatını kolluyor. Osmanlı mantığı çöktü artık. Vatan ortak paydamız değil, tek payda kan bağında.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.