İçimizdeki çaşıtlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Ağustos 2020, 23:42:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İçimizdeki çaşıtlar  (Okunma Sayısı 3692 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Alp
Ziyaretçi
« : 22 Kasım 2009, 21:45:15 »

İçinde bulunduğumuz çağ ;  etnik milliyetçiliklerin hain ellerin desteğiyle hızla artış göstererek her geçen gün akıl almaz bir boyuta ulaştığı , bir nevi Türk'ün ayranının kabarmaya başladığı bir çağdır. Soylarındaki kırıklıktan veyahut da tarihi düşmanlıklarından kaynaklanan büyük bir kinle , Türk'ün yurdunda Türk'ü hor görerek bir takım haklar elde etmeye çalışan akbaba sürüsü , gayretlerinin neticesini almak için heyecanla beklemektedir. Böyle talihsiz bir dönemden geçerken , bizzat devlet eliyle hain odaklar destek görüp , vatanın evlatları kendi yurtlarında üvey evlat muamelesine tabii tutulurken , damarlarındaki kanın farkında olan ve bu yurt için herşeyi göze almaya gönüllü olan Türkçüler dik ve sarsılmaz bir duruş göstererek ; dosta güven , yağıya korku verebilmelidir. Türkçülerin tek bir çatıda birleşerek ortak bir mefküre ile milletimize öncülük etmesi ancak Türkçü pirensiplere sıkı sıkıya bağlanmasıyla vücuda gelebilecek bir olaydır.

Günümüzde Türkçülük fikriyatını siyasi hayata nakledebilecek herhangi bir oluşumun henüz var olmaması , en büyük dezavantajı teşkil etmektedir. Bununla birlikte gençlik , Türkçülüğü büyük bir oranda sanal alemde tanıma fırsatı bulmakta ve görüşleri bu tür ortamlarda şekillenmektedir. Türkçülük davasını gütmeye ve Türkçü bireyler yetiştirmeye talip olan bir oluşumun bu noktada üstüne düşen vazifeler ehemmiyet arz etmektedir. Herşeyden evvel , Türkçü kıriterlere uymayan ve kafaları bulandıracak herhangi bir düşüncenin otağda yer alması ve buraya gelinerek Türkçülükten başka herhangi bir fikrin veya siyasi görüşün övülmesi kabul edilemez bir şeydir.

Otağ yönetiminin samimiyetten ya da belki fikirleri değişir mantığından yola çıkarak takındıkları uysallıktan kaynaklanan sebeplerle , ümmetçi mhp veya da ulusalcı diye tabir edilen yeni moda solcuların alenen propagandasını yapan çaşıtlar , otağdan sorgu sual olmadan atılmalıdır. Uyalması gereken yegane kılıf ''Türkçülük'' tür , yani Atsız'ın fikirleridir. Bir kaç gün içinde otağdan atılan üyelerin hepsinin Türkçü kisvesine bürünen çaşıtlar olması bunun en büyük göstergesidir.

''Böyle zor bir zamandan geçerken az da olsa milliyetçi olanları neden dışlayalım'' tarzı bir yaklaşımın bize faydadan çok zarar getireceği aşikardır. Beyni sulanmışları fikirlerinden caydırmak adına gösterilen müsamaha ve verilen tavizler , henüz fikirleri olgunlaşmamış bireyler üzerinde ters etki yapabilmeye maliktir. Bununla beraber , onları adam etmek uğruna bize ters gelen fikirlerini rahatça söylemelerine müsaade etmek , Türkçülüğün sert tutumuyla bağdaşmamaktadır. Atsız'ın dediği üzere Türkçüler sert yaşamaktan hoşlanan ve taviz vermeyen insanlardır.

Bu yazıyı yazmamın sebebi , otağa üye olduğumdan beri dikkatimi çeken ; Türkçü kisvesine bürünen çaşıtların bozuk fikirlerini yaymadaki yüzsüzlüğüne karşı zamanında alınmayan ser tutumlardır. Hülasa ; amacım otağ yönetimini suçlamak veya da akıl vermek değil , ayrı kafalardan çıkan bozuk sesleri keserek tavizsiz bir tutum sergilenmesini arzu etmemden kaynaklanan bir istemdir. Esen olsun..

T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.