Hüseyin Nihal Atsız'a atılan iftiralar ve Kendi kaleminden cevapları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Haziran 2020, 01:39:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hüseyin Nihal Atsız'a atılan iftiralar ve Kendi kaleminden cevapları  (Okunma Sayısı 15596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 22 Haziran 2011, 16:09:37 »

Bildiğiniz gibi büyük Türkçü Atsız beğ'e bazı iftiralar atılmaktadır. Ben de bu iftiralara Hüseyin Nihal Atsız Beğ'in kendi kalemiyle yazmış olduğu yazılarla cevap vermek isterim.

Nihal Atsız'a Faşist diye iftiralar atılmaktadır. Bu doğru mu, yoksa gerçek mi hep beraber görelim.

Nihal Atsız Faşist değildir. Eğer Faşist olsaydı Mussolini'ye sempati duyar ve İtalyan Milliyetçiliği yapardı.

Atsız Beğ'in kendi kaleminden Faşizm ve Mussolini hakkındaki görüşlerine bakalım.

Faşist adlı makalesinden bir bölüm; Faşist demek bir devrin İtalyan milliyetçisi demektir. İtalyanca “facio” kelimesinden doğan bu sıfat, Musolini’nin İtalyan milliyetçi partisi mensuplarına alem olmuş, İtalyan milliyetçiliğine de “faşizm” denmişti. Milliyetçiliğin milletleri sardığı sırada hepsi ayrı ayrı adlar almış; Almanlar “nazi” (Nasyonal Sosyalist’ten kısaltma), İspanyollar “falanjist”, Belçikalılar “reksist”, Romenler “gardist” kelimesini kullanmıştı. Bu disiplinli ve komünist düşmanı milliyetçilik ilk önce İtalya’da çıktığı için hepsine birden “faşizm” demek âdet olmuştu.

Faşizm ve komünizm aşağı yukarı aynı yıllarda İtalya ve Rusya’da iktidara geldiğinden komünistler, kendi düşmanlarına, bütün milliyetçilere ve giderek komünist olmayan herkese faşist demeye başlamışlardı.

Türkiye’de faşist, şu veya bu değil, Türkçü gençler vardır. Bunlar göğüslerine millî alâmet olan Bozkurtlu rozet takarlar ve kendilerine Bozkurt derler. Komünistlerin gemi azıya aldığı yıllarda Adalet Partisi, kasdî mi olduğu hâlâ anlaşılmayan bir acz içinde olaylara seyirci kalırken millî duyguyu ve hattâ devleti bilek gücü ile savunanlar, düşmanları tarafından komando diye adlandırılan bu Bozkurtlardı."


Yine Nihal Atsız Beğ tarafından kaleme alınmış olan "Davetiye" şiirindeki bazı bölümlere bakalım. Dileyen şiiri araştırıp tamamını okuyabilirler.

Çağrı Beğ’le Tuğrul Beğ’in kurduğu devlet
İtalyalı melezlerden üstündür elbet;

Biz güleriz Cermenliğin kuduruşuna,
Tanıyoruz Atilla’dan beri cermeni,
Farklı mıdır prusyalı yahut ermeni?
Senin dostun cermanyaya biz Nemşe deriz,
Bir gün yine bec önünde düğün ederiz.

Fakat yine biz Osmanlı, sen Venediksin!
Tarihteki eski Roma hoş bir hayaldir,
Hayal bütün insanlarda olan bir haldir.
Bu hayaller zamanları hızla aşmalı,
Gök Türklerle Romalılar karşılaşmalı!

Arnavudu yendim diye kendini avut,
Yiğit Türkle bir olur mu soysuz Arnavut?

Yedi yüzlü, yedi dilli İtalyanların!
Irkınızı hiçe saydı Hazreti Fatih.
Biraz daha yaşasaydı Hazreti Fatih
Ne Venedik kalacaktı, ne Floransa…

Kılıç Arslan öldü sanma, yaşıyor bizde!
Atilla’nın ateşi var içimizde!


Gördüğünüz gibi Nihal Atsız Faşist değildir. Şimdi gelelim diğer bir iftiraya.

Bazı kişilere göre Nihal Atsız Nazi ve Hitler özentisiymiş.

Atsızın "Türkler hangi Irktandır" adlı makalesinde aynen şu şekilde yazmaktadır.

"Türklerin aryani ırkından olduğu hakkındaki yanlış düşüncelerin niçin kabul edilmek istendiğini bilmiyoruz. Sanırız ki, Moğolların vahşi ve barbar, Aryanilerin ise medeni olduğu hakkındaki eskimiş telakkiler buna sebep oldu. Bu telakki bazan o kadar garip şekiller aldı ki, Kürtler hakkında bir seri makale neşreden bir zat, kendisine göre saydığı bir takım delillerden sonra “Kürtlerin de Türkler gibi Aryani ve Türk cinsinden olduğunu” ilan etti.

Bu meseleyi yalnız hissi düşüncelerin mahsulü de telakki edemeyiz. Vahşi Moğollarla akraba olmamak için, Turancılık inkar ediliyorsa, Çingenelerin de mensup olduğu Aryani ırkına girmek hislerimizi daha çok incitmez mi?

Türkler için yabancı kavimlerin medeniyetine sahip çıkmaya lüzum yoktur. Biz, bizzat kendi yarattığımız medeniyeti tamamen meydana çıkarabilirsek vazifemizi yapmış oluruz."


Gördüğünüz gibi Nihal Atsız, Türklerin ayrani ırktan olduğunu red etmektedir. Eğer Hitler ve Nazi özentisi olsaydı bu ırka özenirdi ve onları överdi. Ayrıca vasiyetinde de Almanlar'ı düşmanımız olarak göstermiştir. Ayrıca, Hitler'in Alman ırkından olmayanları katletme gibi bazı hobileri vardı. Lakin, Atsız Beğ'in asla böyle bir düşüncesi olmamıştır.   Zaten Türk töresinde soykırım yoktur.  Ayrıca, büyük Türk ırkçısı Nihal Atsız'ın, Alman Hitler ile bir tutulması başlı başına bir hakarettir.

Nihal Atsız En sinsi Tehlike adlı makalesindenki şu bölümlere iyi bakalım; "Irkçı Türkçülere Alman ajanı demeğe gelince bu, namussuzca bir iftiradan başka şey değildir. Irkçı demek kendi ırkının üstünlüğüne inanmış adam demektir. Böyle bir adam nasıl olur da başka ırka ajanlık edebilir? Bunu biran düşünmek bile budalalıktır."

Yine bir Nihal Atsız sözü; "Halbuki ben faşist değilim. Ben yalnız Türkçüyüm."


Diğer bir konu ise Nihal Atsız'a atılan Ateist iftirası.

Kesinlikle yalandır, iftiradır. Nihal Atsız Beğ kesinlikle bir yaratıcının varlığına inanan biriydi. Yazdığı yazılarda bunun delildir.

Atsız'ın vasiyetinin sonunda ise aynen şöyle yazmaktadır

"Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. Tanrı yardımcın olsun!"

Gördüğünüz gibi Atsız Ateist değildir.

Bu arada kendilerine Atsızcıyız dedikleri halde Ateizim propagandası yaparak Türkçülüğü dinsizlik gibi gösterenler Atsız'ın şu yazılarını iyi okusun.

Türk Milletine Çağrı; "Tanrı inancı ve dolayısıyla din, fert olarak da, millet olarak da vazgeçilmez manevi ve ahlaki büyük bir dayanaktır."

Diğer bir konu ise Atsız'ın kafatası milliyetçisi olduğu yönündedir.

Atsız Beğ, kimsenin sadece kafatasından dolayı Türk olduğunu ya da olmadığını söylememiştir. Kafatası ve Fiziksel özellikler sadece Türklüğü belirlemekte olan bazı durumlardan biridir. En önemlisi  içimizdeki kandır.

Atsız'ın "Biz ne istediğimizi biliyoruz" isimli makelesinedeki şu cümleye bakalım;"Bu ırkçılık bir takım şarlatan maskaraların ileri sürdüğü gibi kafa ölçmek, kan tahlil etmek, yedi ata saymakla ilgili değildir. Irkçılık kan ve ırka dayanmakla beraber Türklük şuurunda olmak, yabancı bir ırkın şuuruna sahip çıkmamak davasıdır."

Bir başka konu ise Atsız'ın Atatürk düşmanı olduğu yönündedir.

Kesinlikle yalandır. Böyle bir konu söz konusu değildir.

Kürtler ve Komunistler adlı makalesine bakalım; "Atatürk çağının Milli Eğitim Bakanlarından Vasıf Çınar ile İstiklal Mahkemeleri Başkanı Ali Saip Ursavaş kürttü. Fakat bunların aklına Türklükten ayrı kürtlük diye birşey gelmiyordu ve Atatürk çağında böyle bir şey akla gelemezdi de. Atatürk ortalığa bir “Türklük Dehşeti” saçmıştı. Bu sayededir ki kürt olan Ali Saip, İstiklal Mahkemelerinde birçok asi kürdün idamında büyük rol oynamıştı."

"Milli Siyaset" adlı makalesinden "Türkiye, Atatürk’ün ölümünden beri pasif bir devlet siyaseti gütmektedir. Atatürk’ün zemin ve zaman icabı olarak, sırf o devir için söylediği “ yurtta sulh, cihanda sulh” sözlerini, edebi düsturmuş gibi benimsemiş görünerek siyasetini bu esas üzerinde yoğunlaştırmıştır. Barış uğruna kimseyi gücendirmemek zihniyeti hakim olmuş ve bu zihniyet, siyasi sınırlar dışındaki Türkler’in ihmalini doğurmuştur. Herhangi bir devlette yaşayan Türkler’le ilgilenmek o devleti gücendirir, tedirgin eder, kızdırır diye âdeta cihan Türklüğü inkar olunmuştur."

Toprak-Mazi adlı şiirinden

"Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi
Bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gazi?"


Milli Karhaman kimdir adlı makalesinden; "Kurtuluş Savaşı’nın iki milli kahramanı, en karanlık günlerde bile bu işin başarılacağına inanan Kazım Karabekir ve Mustafa Kemal Paşa’lardır. Biri iyi silahlı Ermeni ordusunu onun yarısı kadar bir kuvvetle bozguna uğratarak, öteki bir destan savaşı olan Sakarya’yı ve imha savaşının en güzel örneği Dumlupınar’ı kazanarak bu payeyi almışlardır. Bu savaşların Türk ve cihan hayatındaki tesirleri hala devam etmektedir."

Sanırım bu kadar yeterli.

22 Haziran 2011 Gümüş Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2011, 16:39:40 »

Elin dert görmesin ,çok güzel olmuş.Irk bilincini yitiren bir topluma Türkçülüğü anlatmak zamanla dahada zorlaşacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2011, 19:33:12 »

Görülüyor ki, Atsız Ata'mıza yöneltilen iftiralar Uçmağ'a yükselişinden beridir değişmemiş. Türkçülük düşmanları papağan gibi aynı lafları sayıklıyor, beğenmediklerine faşist yaftası yapıştırıyor, ve kendini sürekli geliştiren Türkçülerin tersine, yanlışları kendilerinin yüzlerine vurulunca, sinirleniyor, yine yaftalamalarla başlıyorlar.
 
Atsız Ata'nın karşısında bulunanlar bunları okusalar da, iftira kampanyalarına devam edeceklerdir daim.
Ama gerçeği bizim bilmemiz bile yeter. Biz bilelim ki, bilmeyen, ama açık görüşlü kandaşlarımızla paylaşabilelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2011, 21:04:23 »

Gümüş Kurt, Değerli andam... Harika bir yazı olmuş, İznin olursa bende bir kaç gün sonra şu sınav stresini atıp, Ağabeyimin düğününü geçirip bu güzel yazının altına bir kaç şey daha eklemek isterim...

Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 23:08:22 »

Tabii ki andam. Atsız Ata'ya iftira atanların bu tür yazıları okuması lazım. Okusunlar ki utansınlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2011, 23:15:22 »

Gümüş Kurt andam,çok güzel bir yazı olmuş,Atsız Atamızı suçlayanları yerin dibine her zaman sokuyoruz ama çalışmanı bilgisayarıma indirdim,net bir şekilde anlatmışsın,Türkçü kandaşlarım için de bilmeleri gereken yazın için sağol.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Tuğra Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 148


Trabzon Türkiyenin ''T'sidir.


« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2011, 00:44:13 »

Bana iftira atsınlar Türk Faşisti diye. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Temuçin
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 54« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2011, 17:05:21 »

Nihal Atsıza bir de Türk kafatası ve kanı yok demişti namussuzlar. Sinan Meydanın kitabında çıkmıştı. Hatta böyle oldu diye başkalarına bile çattığını söylüyor namussuz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2011, 17:07:10 »


turkcuturanci.com, ATSIZCIYIZ!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2011, 17:12:18 »

Nihal Atsıza bir de Türk kafatası ve kanı yok demişti namussuzlar. Sinan Meydanın kitabında çıkmıştı. Hatta böyle oldu diye başkalarına bile çattığını söylüyor namussuz.

Kandaş onu Reha Oğuz ilk iddia edendir. Kendisinin kıskanç biri olduğunu ve hayalî örgütler yarattığını bugün Atsız Ata'nın kaleminden öğreniyoruz. Hatta onun için Dr. Rıza Nur bir sinir anında ''Kürtkan'' hitabında bulunmuştur.

Sinan Meydan ise meydanda. Değinmeğe bile gerek yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.211 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.